EKSTRA
MENÜ

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.504 Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek haberi bulunmuştur.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Haberleri

Önce nefes sonra sigorta

Önce nefes sonra sigorta

KOBİ’lere yönelik 7.5 milyar liralık ‘2. Nefes Kredisi’nden sonra alacaklarına yönelik sigorta da devreye giriyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KOBİ’leri alacaklarını tahsil edememe riskine karşı koruyacak ‘alacak sigortası’nın yaygınlaşması için devlet destekli milli bir model üzerinde çalışma yürütül-düğünü bildirdi.

1.04.2018Ekonomi
Nefes Kredisinde 50 bin KOBİ hedefi

Nefes Kredisi'nde 50 bin KOBİ hedefi

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, 2017'de verilmeye başlanan ilk Nefes Kredisi programından yaklaşık 30 bin KOBİ'nin faydalandığını belirterek, bu yıl ayrılan rakamın yüzde 50 artmasıyla yararlanacak KOBİ sayısının da 50 bine ulaşmasını beklediklerini bildirdi.

1.04.2018Ekonomi
50 bin KOBİ’ye 7.5 milyar TL

50 bin KOBİ’ye 7.5 milyar TL

KOBİ’lere destek için geçen yıl TOBB öncülüğünde başlayan Nefes Kredisi bu yıl da devam edecek. Başbakan Binali Yıldırım, bu yıl kredi hacminin 7.5 milyar lira olduğunu ve 6 ay ödemesiz bir dönem bulunacağını söyledi. Nefes Kredisi için yarın başvurular başlayacak.

31.03.2018Ekonomi
Şimşek: Sıkıntılar en çok kura yansıyor

Şimşek: Sıkıntılar en çok kura yansıyor

Türkiye'nin yaşadığı olumsuzlukların en çok kura yansıdığını söyleyen Başbakan Yardımcısı Şimşek, bunun nedeninin Türkiye'nin tasarruflarının yetersiz olması olduğunu vurguladı.

26.03.2018Ekonomi
BES’ten cayana ikinci fırsat

BES’ten cayana ikinci fırsat

Otomatik Bireysel Emeklilik Sistemi’nden ilk iki ay içinde cayanlara Hazine bir fırsat daha tanıyacak. Başbakan Yardımcısı Şimşek, yeni mevzuat düzenlemesiyle çalışanların istediği zaman BES’e dâhil olabileceklerini dile getirdi.

25.03.2018Ekonomi
Başbakan Yıldırım: Şimdi Afrinde hayat yeniden başlıyor

Başbakan Yıldırım: "Şimdi Afrin'de hayat yeniden başlıyor"

AK Parti Gaziantep Gençlik Kolları Kongresine katılan Başbakan Binali Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı ile temizlenen Afrin'de yerel yönetimlerin oluşturulduğunu belirterek, "Şimdi Afrin'de hayat yeniden başlıyor" dedi.

24.03.2018Gündem
Borç almayın ortak alın

Borç almayın ortak alın

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde iş dünyasına önemli mesajlar verdi. Dövizle borçlanmaya sınır getireceklerini ifade eden Şimşek, iş dünyasına borçlanmak yerine ortak alma çağrısında bulundu. Mehmet Şimşek, yıllardır tartışılan kıdem tazminatı düzenlemesinde de önümüzdeki aylarda gelişme olabileceği mesajını verdi.

23.03.2018Ekonomi
Mehmet Şimşek Uludağ Ekonomi Zirvesinde konuştu

Mehmet Şimşek Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde konuştu

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, reel sektörün dövizle borçlanmasını sınırlandıracaklarını belirtti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bursa'da Türkiye ekonomisine ve mali politikaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Reel sektörün Dövizle borçlanmasına sınırlandırma getireceklerini belirten Şimşek, Türkiye'de mali politikanın tekrar doğru yola girdiğini dile getirdi. Şimşek, ayrıca, büyük şirketlerin Döviz riskini düzgün bir şekilde yönetemediğini gördüklerini söyledi.

23.03.2018Haber
Son dakika... Mehmet Şimşekten döviz borçlanması açıklaması

Son dakika... Mehmet Şimşek'ten döviz borçlanması açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, reel sektörün dövizle borçlanmasını sınırlandıracaklarını belirtti.

23.03.2018Ekonomi
Kripto paralar, para olarak kabul edilmedi

Kripto paralar, 'para' olarak kabul edilmedi

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Arjantin'de yapılan G20 toplantılarında kripto varlıkların gündeme geldiğini belirterek, "Kripto paraların, 'para' olarak kabul edilmediği, küresel finansal sistemin şimdilik risk altında olmadığı değerlendirildi." dedi.

22.03.2018Ekonomi
Haydi yerlileşin

Haydi yerlileşin!

Cari açığı kapatmak ve ithal ürünlerin sayısını azaltmak için başlatılan sanayide yerlileştirme seferberliği için özel desteklenecek sektörler belirledi. Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü, belirlenen 7 sektördeki 43 grup ürünün 19.5 milyar dolarlık cari açığı kapatacağını dile getirdi.

21.03.2018Ekonomi
Türkiye’nin Davos’u için geri sayım...

Türkiye’nin Davos’u için geri sayım...

CAPITAL ve Ekonomist dergileri tarafından bu sene 7’ncisi düzenlenen, Türkiye’nin en önemli iş ve ekonomi dünyası buluşmalarından biri olan Uludağ Ekonomi Zirvesi, 23-24 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

18.03.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

192 ülkede ışık gördü, Lifecell ile dünyaya açıldı

TURKCELL Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ve Lifecell Genel Müdürü Doğuş Kuran’ın katıldığı, “Tarkan fizy konserleri”ni başlattıkları Almanya turunun Berlin durağındaki sunumunda ekrana şu rakamı yansıttı:

1.04.2018

4 lira kritik

Dolar/TL kurunun psikolojik seviye olan 4 TL’ye ulaşması sonrasında Merkez Bankası’ndan hamle gelebilir beklentisi oluştu. Ayrıca yabancı yatırımcının hisse senetlerinde ve tahvilde satışların yerini alıma bırakması, dış piyasalardaki gerilimin azalması, TL’nin geçen hafta sonuna doğru değer kazanmasında etkili oldu.

31.03.2018

Kafadan atmadım sordum, danıştım

İZMİR’de Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde gerçekleşen KOBİ’lere “Nefes Kredisi”nin imza törenindeyiz...

31.03.2018

Seçimler için yüzde 7’lik büyüme tekrar zorlanırsa

YARIN açıklanacak yüzde 7’lik 2017 yılı büyüme rakamının önümüzdeki 3-4 yıl içinde tekrar görülmesi artık çok zor.

26.03.2018

Halk 3.95 TL’den dolar satmıyorsa bu iş zor

Kurlardaki yükselişin devam etmesi bekleniyor.

25.03.2018

Borsazedeye 500 milyon lira ödensin

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, küçük tasarruf sahiplerinin hisse senedine yatırıma yönelmesi için borsada ‘barış’a ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Karadağ, “Birtakım şirketlere yapılan operasyonlar sonrasında küçük yatırımcının elinde bulunan hisselerin değeri sıfıra indi. Sermaye piyasasında bu şekilde batan para 500 milyon lira civarı. Küçük yatırımcıya bu paranın ödenmesinin bir yolunu bulmalıyız” dedi.

24.03.2018