EKSTRA
MENÜ

Davos

Davos ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Davos haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.409 Davos haberi bulunmuştur.

Davos Haberleri

İsviçredeki köye benzetiliyor... Pandemide ilgi odağı oldu

İsviçre'deki köye benzetiliyor... Pandemide ilgi odağı oldu

Samsun'a yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunan ve ortasından Yeşilırmak-Suat Uğurlu ve Hasan Uğurlu baraj göllerinin geçtiği Ayvacık ilçesi, yerleşim bakımından İsviçre'de bulunan Landwasser Irmağı kenarındaki Davos'a benzetiliyor. Özellikle Arap yatırımcıların da gözdesi durumunda… Buraya yapılan yatırıma inanamayacaksınız…

16.10.2020Seyahat
Avrupa eylülde beyaza büründü

Avrupa eylülde beyaza büründü

Hava sıcaklıklarındaki keskin düşüşün ardından Avrupa’da İsviçre, Fransa, Avusturya, İtalya, İspanya, Almanya ve Çekya’ya kar yağdı. Kar yağışı, özellikle İsviçre’nin güneyinde Alp Dağları boyunca etkili oldu.

28.09.2020Avrupa
Türkiyenin yeni gözde ilçesi... İsviçredeki köye benzetiliyor

Türkiye'nin yeni gözde ilçesi... İsviçre'deki köye benzetiliyor

Samsun'a yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunan ve ortasından Yeşilırmak-Suat Uğurlu ve Hasan Uğurlu baraj göllerinin geçtiği Ayvacık ilçesi, yerleşim bakımından İsviçre'de bulunan Landwasser Irmağı kenarındaki Davos'a benzetiliyor. Özellikle Arap yatırımcıların da gözdesi durumunda… Buraya yapılan yatırıma inanamayacaksınız…

9.09.2020Seyahat
2021 Davos Zirvesi Kovid-19 nedeniyle kıştan yaza alındı

2021 Davos Zirvesi Kovid-19 nedeniyle kıştan yaza alındı

Her yıl ocak ayında yapılan Dünya Ekonomik Forumu (WEF) (Davos Zirvesi), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2021 yazına ertelendi.

26.08.2020Ekonomi

Son dakika haberler: Önceki keşiflerle kıyaslanamaz

Karadeniz’deki doğalgaz keşfinin Türkiye’nin daha önceki keşifleri ile kıyaslanamayacak kadar büyük olduğunu söyleyen Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı (IEA) Dr. Fatih Birol, “Sakarya Gaz Sahası uluslararası litaratüre göre dev sahalar sınıfına giriyor. Daha önceki keşiflerin ekonomik değeri zayıftı ama burada attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değiyor” dedi.

25.08.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Oruç Reise saldırırsanız bedelini ağır ödeyeceksiniz dedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Oruç Reis'e saldırırsanız bedelini ağır ödeyeceksiniz" dedik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 19 yaşında programında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'de çalışmalarına devam Oruç Reis gemisiyle ilgili olarak sert mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Oruç Reis'imize sakın saldırmayın, saldıracak olursanız bunun bedelini ağır ödersiniz dedik ve bugün ilk cevabı aldılar" dedi.

13.08.2020Gündem
İşte 5G ile 500 milyar doları aşacak beş sektör

İşte 5G ile 500 milyar doları aşacak beş sektör

KPMG, 5G ile yıldızı parlayacak sektörleri analiz etti. KPMG’nin yaptığı değerlendirmeye göre anlık veri transferi üzerine kurulu hayat 5G ile daha da hızlanacak. 5G ile birlikte büyüyecek ‘edge bilişim’ (edge computing) yepyeni fırsatlar yaratacak. Endüstriyel üretim, tele-sağlık, akıllı ulaşım, çevresel izleme ve oyun sektörlerinin piyasa değerleri üç yıl içinde 500 milyar doları aşacak

3.07.2020Teknoloji
İsviçrenin şehirleri neler İsviçre başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

İsviçre'nin şehirleri neler? İsviçre başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

İsviçre en mutlu insanların yaşadığı ülkelerden biri olarak bilinir. İsviçre aynı zamanda insanların refah seviyesinde yaşadığı bir ülkedir. Avrupa kıtasının en hızlı gelişen ülkeleri arasında yer alan İsviçre sahip olduğu doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. İsviçre her mevsim cazip gelen ve ziyaret edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Ülke özellikle yaz aylarında yaz turizmi açısından ziyaret edilmektedir. İsviçre şehirleri ile ünlü bir ülkedir. Peki, İsviçre'nin şehirleri neler? İsviçre başkenti, nüfusu, yüzölçümü ve telefon posta kodu bilgileri nedir? İsviçre'ye dair tüm detayları yazımızda derledik.

18.06.2020Seyahat
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan ’Kudüs’ açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan ’Kudüs’ açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yla ilgili dini ve tarihi bilgilerin tüm İslam coğrafyasında eğitim ve öğretim müfredatlarına dahil edilmesi önemlidir" dedi.

13.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısında konuştu. "Sosyal alanlarla ilgili kararımızı bayram sonrası vereceğiz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'deki bazı camilerde müzik yayını yapılmasına ilişkin de "İzmir'de camilerin hoparlörüne sızan alçaklar, saygısızca yayınlar yaparken, o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe sosyal medyada bu rezilliği aktarıyor." ifadelerini kullandı.

22.05.2020Gündem
Küresel iklim değişikliğinden insanlık hem sorumlu hem endişeli

'Küresel iklim değişikliğinden insanlık hem sorumlu hem endişeli'

Tüm dünya, küresel ısınmaya neden olan iklim değişikliğinin farkında ve endişeli. Bu sorunun insan kaynaklı olduğu ve gelecek için tehlike arz ettiği düşünülüyor. Ancak insanlık, geri dönüş için zamanımız olup olmadığı konusunda ikiye ayrılıyor. Yarıya yakın bir grup geri dönüş için bir fırsat olduğunu savunurken, diğer yarısı artık çok geç kalındığını düşünüyor. Türkiye bu sorunu bir tehdit olarak görürken, Çin karşı çıkıyor. Hindistan’a göre artık her şey için çok geç.

15.05.2020Teknoloji
Bakan Pekcan: Türkiye ekonomisinin olumlu seyri göstergelere de yansıyor

Bakan Pekcan: Türkiye ekonomisinin olumlu seyri göstergelere de yansıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ihracatına artması için şahıs firmalarının da ihracat desteklerinden yararlanmasının gündeme geleceğini belirtti.

18.02.2020Ekonomi
Melek yatırımda Avrupada 4üncü sıradayız

Melek yatırımda Avrupa'da 4'üncü sıradayız

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, melek yatırım ve girişim sermayesi yeterli olmasa da yüzde 66 büyüme sağladığını söyledi.

17.02.2020Ekonomi
Türkiye, yapay zeka teknolojisinde farkındalığı artıracak

Türkiye, yapay zeka teknolojisinde farkındalığı artıracak

"BRAINS2 TÜRKİYE" çalışmalarını "Yapay Zeka Çalıştayı" ile başlatan TASAM, güvenlik ve savunma başta olmak üzere Türkiye'nin birçok alanda yürüttüğü çalışmalara katkı sunmayı hedefliyor.

17.02.2020Teknoloji
İngiltere için AB ile eşzamanlı STA

İngiltere için AB ile eşzamanlı STA

Türkiye’nin, BREXIT’in (İngiltere’nin, Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılması) olası ekonomik sonuçlarından olumsuz etkilenmemek amacıyla yürüttüğü çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.

15.02.2020Ekonomi
Meksika’dan milyar dolarlık davet

Meksika’dan milyar dolarlık davet

Dünyanın en büyük 11. ekonomisi ve 13. ithalatçısı olan Meksika’dan Türkiye’ye TBMM’nin 100. yılı dolayısıyla özel davet geldi.

10.02.2020Ekonomi
Pompeo ve Guaido Beyaz Sarayda Venezuelayı görüştü

Pompeo ve Guaido Beyaz Saray'da 'Venezuela'yı görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden muhalif lider Juan Guaido ile Beyaz Saray'da görüştü.

6.02.2020Dünya
Merkel, Alman iş insanlarıyla Afrika’ya gitti

Merkel, Alman iş insanlarıyla Afrika’ya gitti

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ikinci kez Afrika yolculuğuna çıktı. Geçen yıl mayıs ayında Burkina Faso, Mali, Nijer, Çad ve Moritanya’ya giden Merkel, bu kez Güney Afrika ve Angola’yı ziyaret edecek.

5.02.2020Avrupa
Davos ödülü

Davos ödülü

Davos Dünya Ekonomik Forumu, farklı alanlarda yaptıkları çalışmalar nedeniyle ödüle layık görülen 24 kadını belirledi. Bunlar arasında sürpriz bir isim yer aldı: Nimet Baş. Liste kadınlar adına gurur verici. Kadın astronotlardan sopranolara kadar birçok ünlü isim bulunuyor.

1.02.2020Gündem
Çavuşoğlu, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile görüştü

Çavuşoğlu, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Bulgaristan’da, Başbakan Boyko Borisov ile görüştü.

31.01.2020Dünya
Corona virüsü teknolojiyi de etkiledi

Corona virüsü teknolojiyi de etkiledi

Çin’de başlayan corona virüs salgını teknoloji şirketlerini de etkiledi. Gerek üretimi Çin’de olan şirketler gerekse yalan haberlerle mücadele eden Facebook, Twitter, YouTube gibi sosyal medya devleri harekete geçti.

29.01.2020Teknoloji
Brüksel’de Davos protestosu

Brüksel’de Davos protestosu

Belçika’nın başkenti Brüksel’de çevreciler, İsviçre’nin Davos kasabasında geçen hafta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) hakkında yapılacak bilgilendirme toplantısını protesto etti.

28.01.2020Avrupa
Irakta göstericilerin trafiğe kapattığı otoban, meydan ve köprü yeniden açıldı

Irak'ta göstericilerin trafiğe kapattığı otoban, meydan ve köprü yeniden açıldı

Irak güvenlik güçleri, başkent Bağdat'taki Tayaran Meydanı, Ahrar Köprüsü ile Muhammed el-Kasım otobanını araç trafiğine yeniden açtıktan sonra gösterilerin merkezi Tahrir Meydanı'na yöneldi.

25.01.2020Dünya
Irak güvenlik güçleri, göstericilerin kalesi Tahrirdeki eylem çadırlarını yaktı

Irak güvenlik güçleri, göstericilerin kalesi "Tahrir"deki eylem çadırlarını yaktı

Irak güvenlik güçleri, hükümet karşıtı gösterilerin merkezi "Tahrir Meydanı'na" yakın eylem çadırlarını yakıp, göz yaşartıcı gaz kullanarak protestocuları bölgeden uzaklaştırmaya çalışıyor.

25.01.2020Dünya
Çevre için hemen şimdi

Çevre için hemen şimdi!

Daha çok ‘elit’ler toplantısı olarak algılanan ve hep çevre sorunlarına yeterince önem verilmemesinden şikâyet edilen Davos Zirvesi dün sona ererken, bu yıl ilk kez iklim değişikliğinin en öncelikli gündem olması dikkat çekti. Bazı katılımcıların özel jetlerle gelmesinin protesto edilmesiyle başlayan 50. Davos Zirvesi yine genç aktivistlerin çevre protestoları ile sona erdi. Gençlerin verdiği mesaj ise oldukça açık: ‘Uyanın, zaman kalmadı, çevre için hemen şimdi harekete geçin’

25.01.2020Ekonomi
WEFten merkez bankaları dijital paraları için yeni uygulama kılavuzu

WEF'ten merkez bankaları dijital paraları için yeni uygulama kılavuzu

İsviçre'nin Davos kentinde düzenlenen WEF, dünyanın önde gelen bazı merkez bankalarıyla birlikte merkez bankaları tarafından oluşturulacak dijital para birimlerine (central bank digital currency / CBDC) yönelik yeni uygulama kılavuzunu duyurdu.

24.01.2020Ekonomi
Rus enerji sektörü AB’nin iklim değişikliği adımlarına hazırlanıyor

Rus enerji sektörü AB’nin iklim değişikliği adımlarına hazırlanıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Yardımcısı Maksim Oreşkin, iklim değişikliği ve Avrupa Birliği’nde (AB) buna ilişkin atılan adımların petrol ve doğal gaz talebini etkileyeceğini belirterek, “Rus ekonomisini, yaşanacak değişime şimdiden hazırlamamız gerek.” dedi.

24.01.2020Ekonomi
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Davosta DTÖ toplantılarına katıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Davos'ta DTÖ toplantılarına katıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Davos'ta Dünya Ticaret Örgütü'nün (DTÖ) bakanlar seviyesinde yapılan, elektronik ticaret, DTÖ reformu, balıkçılık sübvansiyonları gibi başlıkların ele alındığı toplantılara katıldı.

24.01.2020Ekonomi
Çakıroğlu: 4 yılda 640 projeyi devreye aldık

Çakıroğlu: 4 yılda 640 projeyi devreye aldık

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, bu yıl 50’incisi düzenlenen Davos Zirvesi’nde iş dünyası liderlerine Koç Topluluğu’ndaki dijital dönüşümü anlattı.

24.01.2020Ekonomi
Merkez FED kadar bağımsız

Merkez FED kadar bağımsız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye’nin AB borç karnesinin AB ülkelerine kıyasla oldukça sağlam olduğunu söyledi. Albayrak dün Davos’ta katıldığı oturumda yöneltilen bir soru üzerine Merkez Bankası’nın (TCMB) tek sorumluluğunun fiyat istikrarı olmadığını, finansal istikrarını da gözetmesi gerektiğini hatırlatarak, “TCMB en az ABD Merkez Bankası (FED) kadar bağımsız” dedi.

24.01.2020Ekonomi
Çavuşoğlu Davos’ta: S-400’ler  NATO’ya tehdit  oluşturmayacak

Çavuşoğlu Davos’ta: 'S-400’ler NATO’ya tehdit oluşturmayacak'

DÜNYA Ekonomik Forumu kapsamında İsviçre’nin Davos kentinde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ‘NATO’nun Geleceği’ adlı oturumda konuştu.

24.01.2020Dünya
Angela Merkel: Suriyede yapılan hatalar Libyada tekrarlanmamalı

Angela Merkel: "Suriye'de yapılan hatalar Libya'da tekrarlanmamalı"

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suriye'de yapılan hataların Libya'da tekrarlanmaması gerektiğini söyledi.

23.01.2020Gündem
Varlık Fonu Genel Müdüründen çarpıcı sözler: Amacımıza ulaştık

Varlık Fonu Genel Müdürü'nden çarpıcı sözler: Amacımıza ulaştık

Davos Zirvesi'nin üçüncü günü CNN Türk Muhabiri Gülşen Coşkun'a konuşan Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, "Rouibi'nin Türkiye için görüşleri pozitif. Türkiye Varlık Fonu sorumluluğunun bilincinde. Türkiye şunu başaracak reytinglerin düştüğü süreci bitirdik. İstediğimiz reytınglere ulaşacağız. Çok hızlı şekilde finans merkezi oluşturmalıyız. Yapılacak listemiz o kadar çok ki inanılmaz. Bir sürü iş fikri oluşturduk. Önemli olan havada kalmaması. Mesajlarını gönderiyoruz. Bunların takibini yapacağız. Türkiye'yi global anlamda çekim merkezi yapmalıyız. Bize rakip finansal merkez yok. Fonlama ile ilgili birçok bankayla görüşüyoruz. Türkiye'de ciddi bir ilgi var Amacımıza ulaştık diyebiliriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 vizyonuna uygun biçimde 2020'de başlatacağız " açıklamasında bulundu.

23.01.2020Haber
Son dakika... Varlık Fonu Genel Müdüründen çarpıcı sözler: Amacımıza ulaştık

Son dakika... Varlık Fonu Genel Müdürü'nden çarpıcı sözler: Amacımıza ulaştık

Davos Zirvesi'nin üçüncü günü CNN Türk Muhabiri Gülşen Coşkun'a konuşan Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, "Rouibi'nin Türkiye için görüşleri pozitif. Türkiye Varlık Fonu sorumluluğunun bilincinde. Türkiye şunu başaracak reytinglerin düştüğü süreci bitirdik " açıklamasında bulundu.

23.01.2020Ekonomi
Çavuşoğlu: S-400lerin NATO sistemine entegre olmamasını sağlayacağız

Çavuşoğlu: S-400'lerin NATO sistemine entegre olmamasını sağlayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO müttefiklerinin Türkiye'nin terörle mücadelesinde yeterli dayanışmayı göstermediğini söyledi.

23.01.2020Dünya
Bakan Albayrak Davos Zirvesinde

Bakan Albayrak Davos Zirvesi'nde

Davos Zirvesi'nin üçüncü gününde forumda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Türkiye’nin borç karnesi çok sağlam. Borç oranı görece yüksek olan özel sektörün dahi benzerlerine göre durumu iyi.Özel sektörün borcunun bir bölümü ihracatçıların karşılıklı kredileri kaynaklı" dedi.

23.01.2020Haber

Yazar Sonuçları

Ege Ekonomik Forumu

BİR yıl çok çabuk geçmiş.

25.10.2020

Heybeliada Sanatoryumu'nu görünce hatırladıklarım

Yıllar önce, Davos’a ilk gittiğim yıl kaldığım otelin adı Schatzalp’tı...

8.09.2020

O öğlen bu masada bize anlatılan özel bir gece

Dün baktım Türkiye’de herkes eline ne geçirdiyse Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya ateş ediyor.

12.02.2020

‘Kimsesizlerin kimsesi' Joker onu kime söyledi

Çocukluğumdan beri ‘Joker’ hayranıyım.

11.02.2020

Siz tehlikenin farkında mısınız!

FETÖ ile mücadelede yan yana olacak kişi ve kurumlar bir kez daha karşı karşıya.

7.02.2020

Kırk yıldır toprağa bilgi ekiyor

Çiftçi ve sosyal girişimci Tanfer Dinler’in hayatında “zor, imkânsız ve mucize” kelimeleri bulunmuyor. “Traktörünü Satan Bilge” olarak da anılan Dinler, bu inançla kırk yılda toplamda 4 milyon 300 bin km yol yaparak köy köy dolaşmaya, düşlediği gelecek için toprağa bilgi ekmeye devam ediyor. Onu en iyi, birçok ülkenin de model aldığı projeler hazırladığı çiftçiler, köy kadınları ve eğitim verdiği öğrencileri tanıyor.

7.02.2020

Ruhani bir devlet yalanının 72 saati

İMAM Humeyni Havalimanı yakınındaki füze bataryasının başındaki görevli, ekranda bir uçak veya füzenin yaklaştığını tespit eder etmez, rampadaki füzeleri aktive etti.

28.01.2020