EKSTRA
MENÜ

Banyo Temizliği

Banyo Temizliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Banyo Temizliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 315 Banyo Temizliği haberi bulunmuştur.

Banyo Temizliği Haberleri

Low cost oteller revaçta

Low cost oteller revaçta

Ucuz uçak seferlerinden sonra low cost olarak bilinen ucuz oteller de büyük ilgi görmeye başladı. Ucuz oteller, zorunlu servisler için ayrı ücret talep ediyor.

24.04.2011Gündem

Banyonuz yeterince temiz mi?

Sağlığınız için bunlara mutlaka dikkat edin!

29.02.2016Sağlık
Banyo temizliğinin 7 pratik püf noktası

Banyo temizliğinin 7 pratik püf noktası

Banyoyu temiz tutmak kolay bir iş değildir ve temizlemek zaman alır ve emek gerektirir.

10.08.2017Dekorasyon
Bayram temizliği nasıl yapılır

Bayram temizliği nasıl yapılır?

Temizlik yapmak, özellikle de tüm ailenin bir araya geldiği bayram zamanlarında oldukça önemlidir. İşte temizlik yaparken daha az yorulmanızı sağlayacak, işinizi kolaylaştıracak tüyolardan bazıları…

13.08.2018Dekorasyon
Daha temiz ve parlak lavabolar için ipuçları

Daha temiz ve parlak lavabolar için ipuçları

Günlük temizlikte en çok özen ve dikkat gerektiren yerlerin başında mutfak ve banyo lavabolarının temizliği geliyor. Evin diğer bölümleri bu kadar özen gerektirmese de hijyen açısından lavaboların düzgün dezenfekte edilmesi oldukça önemli. Bunun için öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken lavabonuzun hangi malzemeden yapıldığını bilmek. İşte parlayan lavabolar için temizlik sırasında dikkat etmeniz gerekenler…

Diş fırçası nerede saklanmalı

Diş fırçası nerede saklanmalı?

Hepiniz diş fırçanızı yıllardır banyonuzda, aynanızın önünde saklıyorsunuz, değil mi? Peki sifonu çektiğinizde havaya karışan bakterilerin fırçanıza bulaşabileceğini hiç düşündünüz mü? Diş Hekimi Pertev Kökdemir uyarıyor: Diş fırçanızı banyoda saklamayın!

7.11.2018Sağlık
Banyo musluğu temizliği için pratik yöntem

Banyo musluğu temizliği için pratik yöntem

Banyo musluğu temizliği her duş aldığımızda aklımıza gelen ancak evde temizlik yaparken de mutlaka unuttuğumuz işlerden biridir. Banyo musluklarını pırıl pırıl yapacak pratik bir önerimiz var.

28.05.2019Dekorasyon
Derz araları nasıl temizlenir

Derz araları nasıl temizlenir?

Fayans ve benzeri taşların aralarında yer olan çizgilere derz denir. Derz araları beyaz, gri ve siyah gibi farklı renklerde olabilir ama zamanlar aralarına biriken kirler nedeniyle renkleri değişir. Özellikle beyaz derzler zamanla kararır ve çok kötü bir görüntüye neden olur. Fayansların derzlerini temizlemek önceden daha zahmetliydi çünkü piyasada derz temizliği için özel olarak üretilen ürünler yoktu. Şimdilerde ise pek derz kalemi,derz temizleyici mavi su vb. pek çok ürünle derzler rahatlıkla temizleniyor. Kimyasal ürün kullanmak istemeyenler de doğal yollarla derz aralarını temizliyorlar. Peki, derz arası temizlemek için neler kullanılabilir, derz nasıl temizlenir?

27.12.2019Evdehayat
Evde sıklıkla yaptığımız banyo ve tuvalet hataları

Evde sıklıkla yaptığımız banyo ve tuvalet hataları

Koronavirüs nedeniyle evlere kapandığımız şu günlerde yaşam alanımızı kullanırken mikrop ve bakterilerden uzak durmak için özellikle banyo ve tuvalet temizliğine önem vermemiz gerekiyor. Fakat birçoğumuzun bu alanlarda uyguladığı bazı yanlış alışkanlıklar var. İşte evde sıklıkla yaptığımız banyo ve tuvalet hataları…

25.03.2020Evdehayat
Jet hızıyla duşakabin temizliği nasıl yapılır

Jet hızıyla duşakabin temizliği nasıl yapılır?

Duşakabindeki lekeler her zaman pırıl pırıl olmasını istediğimiz banyoların temizliğine gölge düşürür. Bu nedenle duşakabin temizliği ferah bir banyonun en önemli adımıdır. Peki, duşakabin kısa sürede nasıl temizlenir? İşte detaylar…

17.04.2020Evdehayat
Sağlık

Sağlık

14.01.1999Kelebek
Sağlık

Sağlık

15.01.1999Kelebek
Banyo jeli ve ıslak bez egzama yapıyor

Banyo jeli ve ıslak bez egzama yapıyor

Bilimadamları, modern hayatın vazgeçilmez gereçleri haline gelen banyo jeli ve ıslak bebek bezleri gibi ürünlerin egzamaya yol açtıklarını tespit ettiler.

12.05.2002Gündem
Şeker hastalığı olanlara banyo uyarısı

Şeker hastalığı olanlara 'banyo' uyarısı

Halk arasında ''şeker hastalığı'' olarak bilinen diyabetlilerin, banyo sularını mutlaka derece ile kontrol etmeleri ya da bir yakınından yardım istemesi gerektiği bildirildi.

20.11.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Alzheimer hastalığı nedir? (2)

DÜNKÜ yazımda Alzheimer hastalığından bahsetmeye başlamış, kimlerde görülebileceğini ve hastalığın haberci belirtilerini anlatmıştım.

23.09.2002

Benim adım Esrarengiz Tosyalı

Şarkıcı olmak istiyorum ama şimdilik evlere temizliğe gidiyorum

31.05.2003