EKSTRA
MENÜ

Abd Büyükelçisi

Abd Büyükelçisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Abd Büyükelçisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.201 Abd Büyükelçisi haberi bulunmuştur.

Abd Büyükelçisi Haberleri

Şamda bir ilk

Şam'da bir ilk

ABD ve Fransa'nın Şam büyükelçilerinin, işkence sonucu öldüğü belirtilen bir Suriyeli eylemcinin cenaze törenine katıldıkları bildirildi.

13.09.2011Gündem
ABD: Tansiyonu yükseltmek istemiyoruz, bunun sonuçları olur

ABD: Tansiyonu yükseltmek istemiyoruz, bunun sonuçları olur

Türkiye’deki rüşvet operasyonu ve sonrasında Başbakan Erdoğan’ın hafta sonu ABD’yi hedef alan açıklamalarının ardından Washington sessizliğini bozdu. Büyükelçi Ricciardone’nin Türkiye’de hükümet çevreleri tarafından hedef haline getirilmesi üzerine Hürriyet’e konuşan üst düzey bir Bakanlık yetkilisi, “Tansiyonu yükseltmek istemiyoruz. Bunun sonuçları olur” dedi.

23.12.2013Dünya
Beyaz Saray yeni Ankara büyükelçisini açıkladı

Beyaz Saray yeni Ankara büyükelçisini açıkladı

Beyaz Saray, önümüzdeki ay görevinden ayrılacak Ricciardone’nin yerine yeni Ankara Büyükelçiliğine kimi istediğini açıkladı. Obama, beklenildiği gibi John Bass’in ismini Kongre’ye bildirirken, şimdi yeni Amerikan büyükelçisini Senato’da çok zorlu bir onay süreci bekliyor.

3.06.2014Dünya
Hükümetten katılım yok

Hükümetten katılım yok

Israil’in Ankara Büyükelçiliği, Soma Maden faciası nedeniyle iptal ettiği 66. Bağımsızlık Günü Resepsiyonunu bu akşam Swissotel'de düzenledi. İsrail’le yaşanan Mavi Marmara krizinin ardından resepsiyona bu yıl da hükümetten katılım olmadı.

24.06.2014Gündem
ABDden Türkiyeyle ilgili flaş karar

ABD'den Türkiye'yle ilgili flaş karar

ABD Başkanı Barack Obama'nın Ankara'ya büyükelçi olarak atadığı John Bass, ABD Senatosu'ndan onay alamayınca, Washington yönetimi "Ankara'yı boş bırakmamak için" ilginç bir yol seçti.

5.09.2014Dünya
Senato’dan Ankara Büyükelçisine yeşil ışık

Senato’dan Ankara Büyükelçisi'ne yeşil ışık

IŞİD krizi nedeniyle Türk-Amerikan ilişkileri son yılların en kritik dönemlerinden birini yaşarken, Amerikan Senatosu, Temmuz’dan beri beklettiği Ankara Büyükelçi adayı John Bass’in atamasını durumun aciliyeti nedeniyle onayladı. Senato’dan onay alan diğer ülkeler Ebola krizinin yaşandığı yerler. Bass’in en kısa zamanda Ankara’ya geçeceği açıklandı.

17.09.2014Dünya
Erdoğan, ABD Büyükelçisi Bassi kabul etti

Erdoğan, ABD Büyükelçisi Bass'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi John Bass'i kabul etti.

20.10.2014Dünya
ABD Büyükelçisi John Bass, Adana Belediye Başkanı ile görüştü

ABD Büyükelçisi John Bass, Adana Belediye Başkanı ile görüştü

Adana'yı ziyaret eden ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yle görüştü. MHP'li başkan Sözlü, Bass’e aralarında kurt heykelinin de bulunduğu dört ayrı hediye verdi. Bass'e MHP'nin kurucu başkanı Alparslan Türkeş'in resminin önünde kurt heykeli verilmesi ve ABD Büyükelçisi'nin bu ana ilişkin fotoğrafı Instagram'da paylaşması, sosyal medyada espri konusu oldu.

5.12.2014Gündem
ABDnin Seul Büyükelçisi usturalı saldırıda yaralandı

ABD'nin Seul Büyükelçisi usturalı saldırıda yaralandı

ABD'nin Seul Büyükelçisi Mark Lippert, Güney Kore'de uğradığı usturalı saldırıda yüzünden ve bileğinden yaralandı.ABD Büyükelçisi Lippert, Güney Kore'nin başkenti Seul'daki bir toplantıda konuşma yapmaya hazırlanırken usturalı saldırıya uğradı.Yerel basında çıkan haberlere göre, 55 yaşındaki Kim Ki-jong, "Güney ve Kuzey Kore tekrar birleşmeli" diye bağırarak elindeki usturayla Lippert'a saldırdı.Büyükelçi Lippert'in saldırının ardından kanlar içinde yüzünü tuttuğu görüldü. Lippert'ın yanağındaki 11 santimlik kesiğin derinliğinin üç santim olduğu, yüzündeki sinirlerin ise zarar görmediği açıklandı.

5.03.2015Haber
ABD Büyükelçisinden PKK açıklaması

ABD Büyükelçisi'nden PKK açıklaması

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Türkiye’de son dönemde yaşanan travmanın asıl kaynağının PKK’nın saldırılara geri dönmesi olduğunu belirterek, terör örgütüne, “anlamsız ve acımasız” saldırılarına son vermesini istedi. Büyükelçi Bass, "Çatışmalara geri dönülmesine dayanak oluşturan sorunların çözümü, şiddette değil, siyasi ve meşru kurumlarda yürütülecek diyalog ve müzakerelerde yatmaktadır" dedi.

28.01.2016Gündem
Yeni Şafak ve Akit saldırılarına ABD Büyükelçisinden tepki

Yeni Şafak ve Akit saldırılarına ABD Büyükelçisi'nden tepki

Yeni Şafak gazetesi ve Akit Medya Grubu binalarına bugün sabah saatlerinde düzenlenen saldırılarla ilgili olarak ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass açıklama yaptı.

11.02.2016Dünya
ABD Büyükelçisi Basstan önemli mesajlar

ABD Büyükelçisi Bass'tan önemli mesajlar

ABD Büyükelçisi John Bass, Türkiye'nin iadesini istediği Fethullah Gülen konusunda, önemli olanın "yasal sürecin ilerlemesine izin vermek olduğunu" vurguladı.

20.07.2016Gündem
ABD Büyükelçisi Bass: Suçlamaları reddediyoruz

ABD Büyükelçisi Bass: Suçlamaları reddediyoruz

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov cinayetiyle ilgili "Suçlamaları reddediyoruz, saldırıyı kınıyoruz" diye konuştu. Bass, Karlov'a yönelik saldırının arkasında ABD'nin yardım ettiğine yönelik iddiaları için "ABD'nin desteği olduğuna dair delil yok" dedi. Bass CIA'nin Türkiye'den özür dilemesine ilişkin şöyle konuştu: "Hükümetlerimiz birlikte çalıştıkça bir kaçakçılık faaliyetinin yaşanmadığını fark ettik. Türk hükümetine çok daha suçlayıcı yaklaşım gösteren Rusya hükümetinin bu konuda ABD’nin aksine bir düzeltme girişiminde bulunmadığını görüyoruz."

23.12.2016Dünya
Trump, ABDli büyükelçileri süre tanımadan görevden alacak

Trump, ABD'li büyükelçileri süre tanımadan görevden alacak

ABD'nin seçilmiş başkanı Donald Trump'ın, selefi Barack Obama tarafından siyaseten atanmış tüm büyükelçilerin görevine 20 Ocak'ta son vermeye hazırlandığı bildirildi. New York Times’ın haberine göre, söz konusu büyükelçilere, bulundukları ülkeleri terk etmeleri için “hoşgörü süresi” dahi tanınmayacak.

6.01.2017Dünya
Ankara’da 5 aydır bir ABD büyükelçisi yok

Ankara’da 5 aydır bir ABD büyükelçisi yok

Türk Amerikan ilişkileri tarihinin en büyük krizlerinden birinin içinden geçiyor. Bu kriz içinde ABD’nin Ankara’da bir büyükelçisi yok. Bir önceki Büyükelçi John Bass ikinci haftasında yeni görev yeri Afganistan’a gitti. Ve 5 aydır Ankara’da bir büyükelçi bulunmuyor. Sedat Ergin, Ankara’da uzun bir süredir olmayan büyükelçi konusunu mercek altına aldı.

14.02.2018Haber
ABD’ye sessiz

ABD’ye sessiz

Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil edenlere diplomat denir.Ülkesini temsil etme işi ve sanatına da diplomasi. Ülkeler yurtdışında en yüksek düzeyde büyükelçiler tarafından temsil edilirler. Amerika Birleşik Devletleri (ABD), yaklaşık 15 ay boyunca başkent Berlin’e, yani Almanya’ya büyükelçi atamadı.

13.06.2018Avrupa
İstenmeyen Büyükelçi Grenell

İstenmeyen Büyükelçi Grenell

ABD’nin Almanya Büyükelçisi Richard Grenell, geçen yıl mayıs ayında Alman Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’e güven mektubunu sunarak başkent Berlin’de göreve başladı.

23.03.2019Avrupa
Son dakika... ABD Büyükelçisi Dışişlerine çağırıldı

Son dakika... ABD Büyükelçisi Dışişleri'ne çağırıldı

Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan ABD Büyükelçisi'ne Barış Pınarı harekatıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

9.10.2019Gündem
Son dakika... ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Son dakika... ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, ABD Senatosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili aldığı karara ilişkin Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

13.12.2019Dünya
ABD Büyükelçisi Ekrem İmamoğlunu ziyaret etti

ABD Büyükelçisi Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti

AMERİKA Birleşik Devletleri(ABD) Ankara Büyükelçisi David M.Satterfield, İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu makamında ziyaret etti.

14.01.2020Gündem
ABDnin Ankara Büyükelçisinden Türkiyeye teşekkür

ABD'nin Ankara Büyükelçisi'nden Türkiye'ye teşekkür

ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, ABD vatandaşlarına verdiği mesajda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı aldığı önlemler için Türk hükümetine teşekkür etti.

24.03.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Emeklilik töreni heyecanı

ANKARA
BU aralar başkentte herkes ziyaret trafiğine bakarak fal açıyor.ABD Büyükelçisi’nin dünkü Genelkurmay ziyareti de heyecan yarattı.

22.06.2007