GeriAlışveriş White & Soft İle Deliksiz Uykular
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

White & Soft İle Deliksiz Uykular

White & Soft İle Deliksiz Uykular

Bebeğiniz mışıl mışıl uyusun istemez misiniz?

“Uyusun da büyüsün” lafı boşa söylenmemiştir. Bebeklerin uykuya ihtiyacı vardır. Aynı zamanda uyku, onların fiziksel ve zihinsel gelişimleri açısından da son derece önemli. Ancak daha da önemlisi, üzerinde uyudukları yatakları... White & Soft’un geliştirdiği Bebek Yatağı, uyku dahil, bir bebeğin sağlıklı büyümesi için gereken tüm özellikleri barındırıyor.

Bilim insanları, her geçen gün bebeklerin gizemli dünyasıyla ilgili yeni bulgular elde ediyor. Bunların en kayda değer olanları da bebeklerin bedensel ve zihinsel gelişimi üzerine oluyor. Örneğin uyku... Ancak çağın hastalığı alerjiden, bebeklerin sindirim refleksi olan kusmaya kadar pek çok araştırma başlığı da, bu minik insanların, özellikle ilk aylarda, zamanın çoğunu geçirdikleri ilk yataklarının mercek altına alınmasına neden oluyor.

Bebek yatakları iki tarafı da kullanılacak şekilde tasarlanıyor. Çünkü uzmanlar, bebeklerin doğumu takip eden ve kusmaların sıkça yaşandığı ilk altı ayda, orta sert bir yatakta yatması gerektiğini söylüyorlar. Bunun gerekçesi, başını ilk bir iki ay oynatamayan bebeğin kusma ya da nefessiz kalma sonucu boğulmasını önlemek. Böylece orta sert yatakta bebeğin başı yatağa gömülmüyor, bu da daima nefes alabileceği bir alan bulmasını sağlıyor.

İlk altı ayın sonunda ise bebeğin orta yumuşak bir yatağa geçmesi gerekiyor. Bu da kas-istelet sisteminin gelişimi kadar rahat bir uyku uyuması için de son derece önemli görülüyor.

İşte Bebek Yatağı, bu ihtiyaçlar düşünülerek çift taraflı olarak hazırlanıyor. İlk altı ay orta-sert yatakta uyuyan bebek, 6’ıncı aydan sonra yatağın ters-yüz edilmesiyle bu kez orta yumuşak tarafta yatmaya başlıyor. Ailelerin tercihi doğrultusunda iç yüzeyleri pamuk ve yün kaplı olarak hazırlanan yatak, çıkarılıp yıkanabilen dış kılıfıyla da yatağın temiz ve hijyenik kalmasını sağlıyor. İleride tuvalet eğitiminde de gönül rahatlığıyla hijyenik olarak kullanma imkanı sağlıyor.

www.whiteandsoft.com

False