GeriEtkinlikler Sigur Ros, hayranlarıyla buluşuyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sigur Ros, hayranlarıyla buluşuyor!

Sigur Ros, hayranlarıyla buluşuyor!

Ünlü grup, Parkorman'da sahne alacak.

Vodafone Istanbul Calling, İstanbul’un en uzun soluklu şehir festivali olmaya hazırlanıyor. Farklı müzik türlerindeki birçok dünya starının şehrin farklı bölgelerindeki mekanlarda sahne alacakları konserler, festivaller ve partilerle bu sene İstanbul’un ve Türkiye’nin kültür-sanat gündemine oturacak.

Sigur Ros, Ağustos 1994 yılında Reykjavík’te kurulan ambient/post-rock grubudur. Jon Thor (Jonsi) Birgisson (vokal, gitar), Orri Pall Dýrason (davul) ve Georg ‘‘Goggi’’ Holm (bass)’dan oluşur. 1998 yılında Kjartan Sveinsson gruba (keyboard) dahil oldu. Ruhani ses tarzıyla tanınan, solisti Jónsi Birgisson’ın tiz vokali ve sıradışı gitar kullanımı ile bilinen grubun müziği klasik ve minimalist estetik elementlerini birleştiriyor. Grubun adı; grubun kurulduğu gün doğan Jónsi’nin kız kardeşi Sigurrós Elin’den alınmıştır.

Grup, 1999 yılında, grubun başyapıtı olan ikinci albümü ‘‘ágætis byrjun’’ (iyi bir başlangıç) ile kendi ününü yarattı. Grup, özellikle Amerika'da, 2000 yılının ikinci yarısında dünya genelinde çok büyük bir beğeni topladı. 2004’ün büyük kısmı grubun dördüncü albümü 'Takk' ın (teşekkürler) söz yazma ve kayıtlarıyla geçti. Nihayet 2005 yılının Eylül ayında yayınlanan, 'Takk ...' hızla Sigur Ros’un bugüne kadar en çok satan albümü olmayı başardı ve dünya genelinde listelerin en başında geçti. Sigur Rós, 'Takk' albümünün çıkışını en büyük konser performansıyla ve geniş bir dünya turnesine çıkarak aynı zamanda Hollywood Bowl’da ana sahneyi alarak kutladı. 2012 itibariyle, Sigur Ros toplamda altı albüm, 1998’de bir remix albüm yayınladı.

Yenilikçi sanatsal vizyonu, her yeri kuşatan ses ve ekranlarla konserlerinde yaşattığı unutulmaz bir deneyimiyle tanınan Sigur Ros, 2012’de Iceland Airwaves festival de Homecoming turunda Sigur Rós hayranlarına konser deneyimini geliştirmek için görsel panoramik ekran ve lazer ışıklar kullanmıştı.
 
Adres: Büyükdere Cad. 34398 Parkorman, Maslak/ İstanbul

www.biletix.com

False