GeriEtkinlikler Sevgililer Günü’nde hava nasıl olacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sevgililer Günü’nde hava nasıl olacak?

Sevgililer Günü’nde hava nasıl olacak?
Abone Olgoogle-news

Yeni bir yağışlı hava dalgası beklenmediği açıklandı.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü uzmanları, yarın ve hafta sonu yurt genelinde hava durumunu değerlendirdi ve vatandaşları uyardı: Yola çıkacaklar dikkat, buzlanma ve don var.

Uzmanlar, Türkiye üzerinde etkili olan hafif yağışların özellikle Güney ve Doğu bölgelerinde yer yer devam edeceğini belirtti. Önümüzdeki 1 hafta boyunca yeni bir yağışlı hava dalgası beklenmediği açıklandı.

Yola çıkacaklar dikkat!

Yurdun İç ve Doğu bölgelerinde -İç Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu- gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı meydana geleceğinden özellikle sürücülerin dikkatli ve tedbirli olması istendi. Sivas, Yozgat, Erzincan, Kayseri ve çevre illerinde yola çıkan sürücüler buzlanma ve dona karşı uyarıldı.

14 Şubat'ta hava nasıl olacak?

14 Şubat Cumartesi günü İstanbul'da hava çok bulutlu ve kısa süreli hafif yağmurlu iken Pazar günü çok bulutlu ancak yağışsız olacak. Gündüz hava sıcaklıkları hafta sonunda 8 dereceye kadar çıkacak. Gece en düşük sıcaklık ise 3 derece civarında olacak.

Ankara’da yarın yağış beklenmezken, hava çok bulutlu olacak. Cumartesi günü yine çok bulutlu, kısa süreli hafif kar serpintisi olurken; Pazar günü çok bulutlu bir hava olacak.

Sıcaklıklar mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edecek. Sıcaklıklar gündüzleri 2 ila 4 derece; geceleri eksi 5 ve altında olacak.
İzmir 10-12 derece

İzmir'de önümüzdeki 3 gün yağış beklenmezken, hava genellikle parçalı ve çok bulutlu olacak. Gece en düşük sıcaklıklar 4 derece, gündüz ise 10-12 civarında olacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle