Oi Va Voi, bayrama özel programıyla Çeşme’de!

Güncelleme Tarihi:

Oi Va Voi, bayrama özel programıyla Çeşme’de
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 08, 2012 14:00

Sevilen grup, Babylon Aya Yorgi'de gönülleri fethetmeye hazırlanıyor.

Haberin Devamı

Oi Va Voi, sizlere bayrama özel programıyla unutulmayacak bir gece yaşatmak için Çeşme’ye geliyor. Grup, 21 Ağustos Salı akşamı Happy Sounds sahnesinde, Babylon Aya Yorgi'de!

Daha önce Babylon Soundgarden İstanbul’da hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir performansa imza atan Oi Va Voi’nin geçmişten bugüne müzik dolu hikayesi ile şöyle:

Londralı altı genç müzisyenin kimlik arayışlarının dahiyane sonucu olarak ortaya çıkan Oi Va Voi, Digital Folklore ve Laughter Through Tears albümleri ile Çingenelerin dünyasına bambaşka bir kapıdan girerek dünya çapında büyük bir ün kazandı. Daha hiçbir albümleri yayınlanmadan, BBC Radio 3 World Music Boundry Crossing ve Listener kategorilerinde ödül alan Oi Va Voi, Yiddish konuşma dilinde “Aman Tanrım” anlamına geliyor. Ebeveynleri Yahudi göçmeni olan Oi Va Voi, kökenlerine bağlı kalarak bildiklerini, hissettiklerini, modern dünyanın diliyle, yaşadıkları anın argosuyla şimdiki zamanı yakalayıp, geçmiş zamana yüz çevirmeden müziklerine taşıyorlar. Grup hala bazı Yahudi düğünlerinde bile performans sergiliyor. Grup, ‘Laughter Through Tears’ öncesi demo CD’leri ‘Digital Folklore’ ve verdikleri konserlerle hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaştı. Müzikleri soul, ska, trip hop, drum’n bass ve Balkan ritimlerinin hoş bir kombinasyonundan oluşuyor. Elbette, KT Tunstall, Earl Zinger, Majer Bogdansky ve Özbek pop vokal Sevara Nazarkhan gibi isimlerin albümlerine katkıda bulunduğunu da belirtmek gerek.

Haberin Devamı

Sevilen grup Oi Va Voi, Babylon Aya Yorgi ‘nin sıcak atmosferinde 21 Ağustos Salı akşamı yine gönülleri fethetmeye hazırlanıyor.

Tarih- Saat: 21 Ağustos 2012 - 23:00

Yer: Babylon Aya Yorgi, İzmir / Çeşme

www.babylon.com.tr

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!