GeriEtkinlikler Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk

Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk

Sevginin dilini asla "aksansız" konuşamayacaklardı.

Yabancı bir dili hayatlarının geç bir döneminde öğrenmiş kişiler gibi Virginia ve Laura sevginin dilini asla aksansız konuşamayacaklardı. Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk kitabı, çocuklukta yaşadığınız bütün duyguları tekrar tanımlıyor.

Aslında her birimiz başkalarına karşı bir maske kullandığımız halde erken yaşta ilgisizliğe maruz kalanlarımızda bu maske kolayca düşer. Başkalarıyla olan duygusal bağlarımızın kaynağında erken çocuklukluğumuzda yaşadığımız bölünmüş şefkatin gölgeleri gezinir. Bizi şekillendirenler, gelişimsel deneyimlerimizin doğası ve zamanlamasıdır. 

Bruce D. Perry, çocuk psikolojisi ve travma üzerine uzmanlaşmış bir psikiyatrist olarak, yıllar içerisinde deneyimlediği sarsıcı, yaralayıcı aynı zamanda ilham verici, en önemlisi sevmek ve kaybetmek üzerine çok şey öğreten iyileşme hikayelerini bu kitapta topluyor. , Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk her yaştan kişiye sevgiyi en baştan anlatıyor, öğretiyor. Çocukluktan başlayarak hayatımız boyunca hissettiğimiz iyi kötü bütün duyguları tekrar tanımlıyor. Kendi duygularımıza, sevdiklerimizin duygularına bakışımızı yeniliyor.

False