GeriEtkinlikler ‘‘Hoş Geldin Boyacı’’ ile kahkahaya hazır olun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘‘Hoş Geldin Boyacı’’ ile kahkahaya hazır olun

‘‘Hoş Geldin Boyacı’’ ile kahkahaya hazır olun
Abone Olgoogle-news

Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner aynı sahnede!

Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in birlikte aynı sahneyi paylaştıkları “Hoşgeldin Boyacı” için geri sayım başladı!

Özyağcılar, kendisi gibi tiyatroya gönül veren kızı Zeynep Özyağcılar’la birlikte kurdukları Tiyatro Martı’nın ikinci oyunu “Hoşgeldin Boyacı” ile seyirciyi güldürmeye hazırlanıyor. Donald Churchill imzası taşıyan “The Decorator” oyununu “Hoşgeldin Boyacı” adıyla sahnelemeye hazırlanan Özyağcılar, Laçin ve Çetiner’in bol sürprizli ve kahkahalı prömiyeri izleyicleriyle buluşmayı bekliyor. 

Uzun bir aradan sonra tiyatro seyircisiyle buluşacak olmanın heyecanını yaşayan Erdal Özyağcılar, en çok da kızı Zeynep Özyağcılar’ın kendisini izleyecek olmasından dolayı heyecanlı.

Usta oyuncu, hayatı boyunca aktör olma hayalleri kurarken para kazanmak adına boyacılığa başlayan bir adamı canlandırıyor. Boyacılık yaptığı evde, kocasının yasak ilişki yaşadığı sevgilisi ve onunla burun buruna gelen kadının karşılaşmasına şahit olan talihsiz boyacının sürprizlerle dolu macerasını anlatan oyun, seyirciyi bir hayli güldürmeye kararlı.

Tiyatro Martı, Donald Churchill imzası taşıyan ve Füsun Günersel’in dilimize çevirdiği “The Decorator” oyununu “Hoşgeldin Boyacı” adıyla tiyatroseverlerle buluşturuyor. Yönetmenliğini Arif Akkaya’nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı da yine Arif Akkaya ile Sırrı Topraktepe imzası taşıyor. Gülmecesi bol oyunun kostüm tasarımı ise Feyza Zeybek’e ait. Dyo’nun katkılarıyla hayata geçirilen “Hoşgeldin Boyacı”, 13 Aralık 2014, Cumartesi akşamı saat 20:30’da, Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek prömiyerinin ardından, 14 Aralık 2014, Pazar günü saat 16:00’da yine aynı sahnede tiyatroseverlerle buluşuyor.

False