GeriKişisel Bakım Hangi estetik operasyon hangi zamanda yapılmalı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hangi estetik operasyon hangi zamanda yapılmalı?

Hangi estetik operasyon hangi zamanda yapılmalı?
Abone Olgoogle-news

'Yazın estetik ameliyat yapılmaz' düşüncesini kafanızdan silin!

Estetik cerrahi ameliyatları, insanların psikolojisini tamamlayan ve kendi dış görüntüsüyle alakalı olarak sorun yaşadığı bölgelerine istedikleri değişimi sağlayan uygulamalardır. Dolayısıyla kişiler kendilerini hazır hissettikleri, gerekli bilgiyi ve maddi olanakları elde ettikleri zaman operasyon olabilirler, sadece mevsimsel olarak doktorlarının tavsiyelerine uymaları gerekir. Estetik ameliyatlar için doğru bir mevsim belirlemek manasız olacaktır. Yazın estetik yapılmaz düşüncesi hatalıdır.

Hangi estetik operasyon hangi zamanda yapılmalı

Burun estetiğinde güneşten korumak çok önemli

Yaz mevsiminin sağlık turizmi açısından da hareketli bir dönemdir. Özellikle tatil döneminde çok fazla talep oluyor. Çoğu hastamız estetik için mahremiyet unsurunu düşünerek, yazın operasyon yaptırmayı tercih ediyorlar. Yüz bölgesine yapılan bir müdahale ise güneşten korumaktaki amaç morluk olan bölgenin korunmasıdır. Güneşten korumaktaki amaç yapılan operasyon değil, kızarıklık ve morluktur. Söz gelimi hasta burun estetiği geçirmişse ve gözaltlarında bir miktar morarma varsa ki son uyguladığımız teknikler sayesinde o da olmamaktadır, morluk olan bölge güneşe maruz kalmamalıdır ve koruyucular kullanılmalıdır. Güneşten korudukları sürece, haziran, temmuz ve ağustos ayları da estetik operasyonlar için son derece uygun zamanlardır.

 

Hangi estetik operasyon hangi zamanda yapılmalı
 

Kepçe kulak ve karın germe için en uygun zaman?

Tüm bunların içerisinde kepçe kulak ve karın germe operasyonlarını ayrı tutabiliriz diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu operasyonlar için uygun zamanlamayı açıkladı: “ Karın germe operasyonları ve ya liposculpture sonrasında hastalarımıza korse giydiririz. Bu bölgelerde morluk ve kızarıklık olsa bile güneş görmediği için belli bir sıkıntı oluşturmamaktadır. Kepçe kulak operasyonu her mevsim yapılabilir fakat doğru yaş aralığında yapılmasının çok fazla artısı olacaktır. Kulaklar gelişimlerinin yüzde 80’ini 6 yaşına kadar tamamlanır. Çocuğun ilkokula başlamadan evvel dış görüntüsüyle alakalı olarak sorun yaşamaması için, bu tarz bir deformitesi varsa yaptırılmasını önerebilirim, dolayısıyla 5-6 yaş aralığı kepçe kulak operasyonu için en uygun dönemdir.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle