GeriEtkinlikler Halil Sezai’nin filmi ‘Çilek’ vizyona giriyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Halil Sezai’nin filmi ‘Çilek’ vizyona giriyor!

Halil Sezai’nin filmi ‘Çilek’ vizyona giriyor!
Abone Olgoogle-news

Film, çizgi roman tekniğinde çizimler ile Türk sinemasında bir ilke imza atıyor.

Yapımcılığını Halil Sezai’nin yaptığı Çilek filmi beyaz perdeyle buluşuyor. Başrolünde Azra Akın’ın da oynadığı film 19 Eylül’de vizyona girecek.

Ünlü oyuncu ve müzisyen Halil Sezai, Çilek filmi ile yapımcılığa adım atıyor. Yönetmenliğini Günhan Emrah Sönmez’in yaptığı Çilek’te başrolleri Azra Akın, Kadir Özdal, Selen Öztürk, Bülent Şakrak, Ahmet Olgun Sünear’ın paylaşıyor. Filmde ayrıca, İlker Aksum, Ayhan Anıl, Soydan Soydaş, Muharrem Bayrak, Çağlayan Neyman yer alıyor. Çilek 19 Eylül 2014’te seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Filmin basın gösterimi ve galası 17 Eylül 2014 saat 21.00’da Beyoğlu Cinema Pink salonlarında yapılacak.

Çilek Tadında Bir Aksiyon Filmi

İlk uzun metraj filmiyle izleyici karşısına çıkacak Günhan Emrah Sönmez, aşk, aksiyon ve macera türlerinin içiçe geçtiği Çilek’i aynı zamanda çizgi roman (grafic novel) tekniğinde çizimlerle destekleyerek Türk sinemasında bir ilke de imza atıyor.
Filmi, Çilek tadında diyerek özetleyen Günhan Emrah Sönmez, “Bazen tatlı, bazen buruk, biraz romantik, biraz şehvetli ama kimsenin kayıtsız kalamayacağı kadar davetkâr ve sürprizli bir film yaptık.” diye açıklıyor.

Her Sevgili Doğru Sevgili midir?

Kaan (Kadir Özdal), İstanbul’da okuduğu üniversiteden mezun olup memleketi Karadeniz Ereğli’ye döner. Aklında geleceğiyle ilgili bir sürü planı olsa da, en büyük hayali platonik aşk beslediği Ereğli’nin en güzel kızı Çilek’e (Azra Akın) aşkını itiraf etmektir.
Büyük bir hevesle niyetini çocukluk arkadaşı Ceren’e (Selen Öztürk) açar ama beklediği ilgiyi göremez. Çünkü Kaan, her yaz aynı lafları geveleyerek Çilek’i uzaktan sevmeyi adet edinmiştir. Üstelik artık harekete geçme şansını da kaybetmiştir. Çünkü Çilek kasabanın en belalı adamı olan Hayri Saydam’ın (Bülent Şakrak) sevgilisi olmuş ve onun barında şarkı söylemektedir. Bu kötü haberle yıkılan Kaan, başka şansı kalmadığından, tüm cesaretiyle yılların çekingenliğini üstünden atarak Çilek’e aşkını ilan etmek için Hayri’nin barına gider. Bara adımını attığı andan itibaren artık ne Kaan ne de Çilek için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak aşk, intikam ve macera dolu bir yolculuğa doğru sürükleneceklerdir.

False