GeriSağlık Ellerinize dikkatlice bakın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ellerinize dikkatlice bakın!

Ellerinize dikkatlice bakın!
Abone Olgoogle-news

Yüzük parmağınız işaret parmağınızdan uzunsa…

Bugüne kadar çeşitli hastalıklardan yeteneğe kadar birçok özelliğin habercisi olduğu söylenen yüzük parmağı ile işaret parmağı arasındaki orantı, bu sefer eşler arasında sadakatle ilişkilendirildi.

Bild gazetesinin haberine göre, ‘Biology Letters’ adlı dergide yer alan araştırmada, internet üzerinden 1314 kişiye cinsel hayatlarına ilgili sorular soruldu. Yüzük parmağı uzun olan kişilerde testosteron hormonunun (erkek cinsiyet hormonu) daha fazla olduğunu baz alan araştırmada, kişilerin cinsel yaşamları ve aldatıp aldatmadıklarına ilişkin verdikleri yanıtlar değerlendirildi.

Araştırmanın sonucuna göre yüzük parmağı işaret parmağından daha uzun olan erkeklerin yüzde 57‘si, kadınların ise yüzde 43‘ü partnerini aldatıyor.

Oxford Üniversitesi araştırma ekibinden Robin Dunbar, her ne kadar yaptıkları araştırma böyle bir bulguyu ortaya koysa da, insan ilişkilerini çok değişik faktörlerin yönlendirdiğini hatırlatarak, eşlerin birbirlerini peşinen itham etmelerinin doğru olmayacağı konusunda uyarıda bulunmayı ihmal etmiyor.

Hürriyet

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle