GeriSağlık Dişlerini karıştırdığı iğneyi yuttu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dişlerini karıştırdığı iğneyi yuttu

Dişlerini karıştırdığı iğneyi yuttu

Hıçkırınca, kürdan yerine kullandığı iğne bağırsağına saplandı.

Konya'da 28 yaşındaki Mehmet Erbay, yemek yedikten sonra hıçkırınca, kürdan yerine kullandığı yaklaşık 3.5 santimetre uzunluğundaki iğneyi yuttu. Erbay'ın, onikiparmak bağırsağına saplanan iğne hastanede gerçekleştirilen operasyonla çıkartıldı.

Ereğli'de oturan ve bir markette çalışan Mehmet Erbay, geçen pazartesi günü yemek yedikten sonra dişini temizlemek için kürdan aradı. Erbay, kürdan bulamayınca da o sırada gözüne çarpan yaklaşık 3.5 santimetre uzunluğundaki iğneyi kullandı. Bu sırada hıçkırınca, kürdan yerine kullandığı iğneyi yuttu.

Onikiparmak bağırsağına saplandı

Ereğli Devlet Hastanesi'ne giden Erbay'ın yapılan tetkiklerinde iğnenin onikiparmak bağırsağına saplandığı tespit edildi. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Konya'ya özel bir hastaneye sevk edilen Erbay'a, doktorlar, iğnenin ameliyatla çıkabileceğini belirtti. Ameliyat olmayı kabul etmeyen Erbay, evine döndü. Geçen cuma günü ağrıları artan Erbay, Özel Farabi Hastanesi'ne müracaat etti.
Erbay'ın onikiparmak bağırsağına saplanan iğne Genel Cerrahi uzmanı Opr. Dr. Bülent Erenoğlu, tarafından endoskopi yöntemiyle çıkartıldı.

İğne, ameliyatsız çıkarıldı

İğnenin çıkartılamayacağı düşüncesiyle korktuğunu belirten Erbay, eski sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu ve bir daha kürdan yerine başka bir cisim kullanmayacağını söyledi.

Opr. Dr. Bülent Erenoğlu da yapılan tetkiklerde iğnenin onikiparmak bağırsağında enlemesine uzandığını ve her iki ucunun da bağırsağın duvarına saplandığını tespit ettiklerini kaydetti. Müdahale edilmeseydi iğnenin sağa ya da sola kayarak hayati damarlara ve safra yolunda yaralanmaya neden olabileceğine dikkat çeken Opr. Dr. Erenoğlu, "Bu nedenle iğnenin ameliyatsız alınması hasta için büyük konfor oldu. Hasta hayati tehlikesini atlatmış oldu. İğne kanın içinde gezdiği zaman öksürmekle, ıkınmakla kanın içindeki ana damarları yaralayabilir ve ne zaman ne yapacağı belli olmayacak bir pozisyona getirebilirdi. İğneyi ameliyatsız bir şekilde endoskopi yöntemiyle çıkardık" dedi.

DHA

False