GeriKişisel Bakım Cildinizi kışa hazırlamanın zamanı geldi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cildinizi kışa hazırlamanın zamanı geldi!

Cildinizi kışa hazırlamanın zamanı geldi!

Sonbahar, cildimizi zorlu kış şartlarına hazırlamak için oldukça iyi bir fırsat!

Doç. Dr. Mustafa Özdemir, sonbaharın cildinizi kışa hazırlamak için bir fırsat olduğunu söyledi. Peki, cildinizi kışa hazırlamak için neler yapmalısınız?

Özdemir, yaz boyunca ciltlerin deniz ve havuz suyu ile aşırı güneş teması nedeniyle hasar gördüğünü belirterek, sonbaharda bu yıpranmanın daha da arttığını kaydetti.

Özellikle kış mevsiminin cilt için zorlu bir süreç olduğunu ifade eden Özdemir; "Cildimizde yaz sezonundan kalan toksinler, içinde bulunduğumuz mevsimde artış göstermektedir. Kışın hava şartları nedeniyle bu hasarlar daha da artacağından şimdiden bunun önlemini almalıyız. Sonbahar, cildimizi zorlu kış şartlarına hazırlamak için oldukça iyi bir fırsattır" diye konuştu.

Özdemir, sıcaklık ve nemin büyük oranda düşmesinin ciltte kuruluğa neden olduğunu vurgulayarak, bunun önüne geçmek ve cilt sağlığını korumak için deriye uygun, doğru ürünler seçilmesi gerektiğini vurguladı.

Cildin ihtiyacına uygun ürünün uzman bir dermatolog tarafından belirlenmesinin gereksiz ürün ve yanlış sonuçların doğmasını önlemek için iyi bir yaklaşım olacağına dikkati çeken Özdemir, "Ciltte meydana gelebilecek olağan dışı değişimler, sistemik bir hastalığın ya da mineral eksikliğinin belirtisi olabileceği için bu tür durumlarda tetkik ve tahliller için doktora başvurulması gerekmektedir" ifadesini kullandı.

A.A

False