GeriKişisel Bakım Cerrahi gerektirmeyen estetik ile gelen gençlik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cerrahi gerektirmeyen estetik ile gelen gençlik

Cerrahi gerektirmeyen estetik ile gelen gençlik
Abone Olgoogle-news

Ufak dokunuşlarla adeta bir film yıldızına dönüşebilmek artık çok kolay!

Estetik uygulamaların günümüzde oldukça pratikleşmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte ufak dokunuşlarla herkes kendini daha güzel hissedebiliyor. Daha genç ve güzel görünmek adına tercih edilen estetik yöntemleriyle görünüm büyük ölçüde değişebiliyor. Prof. Dr. Akın Yücel ve Op. Dr. Aysun Mamak, bir ev kadınından Hollywood yıldızı yaratmanın yöntemlerini açıkladı.

Estetik alanında gelişen uygulamalar 2014 yılına gelindiğinde son derece acısız, pratik, çoğunluğu ameliyat bile gerektirmeyecek şekilde olmaya başladı. Kadınlar kadar erkeklerden de talep alan ve bazılarını neredeyse öğle tatili süresince yaptırabildiği “cerrahisiz estetik yüz uygulamaları”, daha güzel ve genç görünmek adına tercih edilebilecek en ideal seçimler olarak öne çıkıyor.

Yılların izini yüzünüzden silin!

Estetik cerrahideki daha önceki yaklaşım yüz gençleştirmeyi ve sıkılaştırmayı cerrahi uygulamalara dayandırmaktaydı. Günümüz modern estetik dünyasında cerrahi düzeltmeden önce yapılacak ilk tedavinin yüzdeki hacim kaybının ve konturu medikal estetik uygulamalarla sağlanmaktadır. Temel prensip yüzdeki simetri ve hacim kaybının onarımını sağlarken aynı zamanda iyi bir kontur ve homojen bir cilt tonunu korumaktır. Leonardo Da Vinci yüzü, saç çizgisinden çeneye olan bölümü 3‘e bölmüştür. Tüm bu estetik oranlar tedavi planlamasının temelini oluşturmaktadır. Üst, orta ve alt yüz bölgesi uyum içinde olmalıdır. Hollywood yıldızlarında da parlak, canlı, dolgun ve konturları belirgin bir yüz görünümü bu şekilde sağlanır. Bunun için en ideal uygulamalar, kırışık azaltma için botoks ve yüz şekillendirme, çene ovali belirginleştime için dolgu uygulamaları, daha parlak ve canlı bir cilt için mezoterapi ve PRP, yılların etkisini yüzünden silmek için insanın kendi dokusundan gelen güzellik konseptli fibrocell ile ve klinik ortamında rahatlıkla uygulanabilen yüz germeye basit alternatif ip-askı uygulamalarıdır.

Özellikle ev kadınlarının zamanın yıpratıcı etkilerinden daha fazla etkilendiğini baz alan Prof. Dr. Akın Yücel, onların ufak dokunuşlarla adeta birer film yıldızına dönüşmesine bakın nasıl yardımcı oluyor.

Kendinden bir “ben” daha yaratmak

Cerrahi gerektirmeyen estetik alanına giren uygulamalardan en ilgi çekeni, yeni teknik dolgu uygulamaları. Cildin her tabakasına ayrı yapıda dolguların uygulanabilmesi, her tabakasını ayrı şekilde tedavi etmeyi ve şekillendirmeyi sağlar. Bu sayede tonu kaybolmuş cildin toparlanmasını ve başka birine dönüşmeden daha genç bir görünüm elde edilmesini sağlar. Artık bu uygulamaların yeni teknikte iğne yerine kanülle yapılması morarma ve şişmeyi son derece azaltmaktadır. Dolgu maddesi olarak tercihimiz vücudun kendi doğal yapısında olan hyalüronik asitten yana olmaktadır. Eriyebilir bir madde olması, ciltle uyum sağlaması daha naturel bir görünüm elde etmemize neden olur. Yaşa bağlı olarak yüzde gelişen kırışıklıkların, sivilce izlerinin giderilmesinde ve dudak büyütmede rahatlıkla muayenehane koşullarında uygulanabilir. Deri içine verilen farklı yapıdaki birçok dolgu maddesi ile deride önceden var olan çöküntüler giderilmiş olur. Dolgu maddesinin özelliğine göre ve uygulandığı bölgeye göre etki süresi değişir. Hyalüronik asit dolgularının ortalama kalma süresi 6-12 ay arasıdır. Tedavi sonunda kırışıklıklarda ve doku hasarlarında etkin bir çözüm için dolgu uygulamalarının botoks, lazer, peeling gibi tekniklerle birlikte uygulanması sürenin kalıcılığını arttırır.

Mezoterapi yönteminde hyalüronik asit, vitamin, mineral ve aminoasit, kombinasyonu ile mikroenjeksiyon şeklinde cildin üst tabakasına verilir. Özellikle bu mevsimde yaz aylarının ve güneşin neden olduğu kurumayı düzeltmek ve cilde yeniden ışıltı katmak için kullanılan en önemli tedavilerden biridir.

Daha da güzelleşmek ve gençleşmek adına yapılabilecek bakım ve tüm bu uygulamaların işinin ehli uzmanlar tarafından yapılması gerekiyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle