GeriEtkinlikler Bayramda hava nasıl olacak ?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayramda hava nasıl olacak ?

Bayramda hava nasıl olacak ?
Abone Olgoogle-news

İllere göre hava tahminleri...

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bayram boyunca ülkenin kuzey kesimlerinde yağışlı, diğer yerlerde ise az bulutlu ve açık havanın hakim olacağını, sıcaklıkların ise mevsim normallerinde seyredeceğini bildirdi.

Bakan Eroğlu hava durumu hakkında bilgi vererek Arefe günü ve Ramazan Bayramı süresince ülkenin kuzeydoğu kesimlerinin yağışlı hava kütlesinin etkisinde kalacağını, diğer bölgelerimizin ise az bulutlu ve açık geçeceğini belirtti.

Sıcaklar mevsim normallerinde

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağını kaydeden Bakan Eroğlu, sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesinin beklendiğini ifade etti.

Sıcaklıkların Ankara ve İstanbul’da 28-31, İzmir’de 32-34, Adana ve Antalya’da 34-38, Muğla’da 34-36, Eskişehir, Kayseri ve Konya’da 26-29, Rize ve Trabzon’da 23-26, Samsun’da 25-27, Afyonkarahisar ve Erzurum’da 27-30, Diyarbakır’da 38-41, Hatay ve Kilis’te 34-37, Van’da 25-27 derece civarında seyretmesi bekleniyor.

Akıllı telefon uygulamaları da var

Bunun yanında Türkiye genelinde 667 istasyonda otomatik olarak gözlem yapılmakta olduğunu hatırlatan Eroğlu, vatandaşların il ve ilçelere yönelik tahmin ve güncel sıcaklık, yağış, rüzgar ve nem gibi meteorolojik bilgilere web sitesindeki ’İl ve İlçe Merkezleri Tahmini’ menüsünden, ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen Android ve IOS uygulamaları ile akıllı telefonlardan anlık olarak ulaşılabileceğini vurguladı.

Ramazan Bayramı süresince ülke genelinde hava durumu tahminleri şöyle:

18 Ağustos 2012 Cumartesi (Arife): Yurdun kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz Bölgesinin kıyı kesimi ile Kocaeli, Sakarya, Artvin ve Ardahan çevreleri kısa süreli hafif sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

19 Ağustos 2012 Pazar (Bayramın 1. Günü): Yurdun kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz Bölgesi’nin kıyı kesimi ile Kocaeli, Sakarya, Artvin ve Ardahan çevreleri kısa süreli hafif sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

20 Ağustos 2012 Pazartesi (Bayramın 2. Günü): Yurdun kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Sinop çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

21 Ağustos 2012 Salı (Bayramın 3. Günü): Yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı kesimi kısa süreli hafif sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

DHA

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle