GeriEtkinlikler “Aşk Mektupları” Sahnede!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Aşk Mektupları” Sahnede!

“Aşk Mektupları” Sahnede!
Abone Olgoogle-news

Okan Bayülgen ve Christine Haydar aynı sahneyi paylaşıyor.

Fransız Kültür Merkezi’nde izlemeye değer bir tiyatro oyunu sizleri bekliyor. Aşk Mektupları (Lettre’s D’amour) 25–26–27 Mayıs tarihlerinde saat 20.00’da Fransız Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Okan Bayülgen ve Christine Haydar, Erkan Özerman’ın sahneye koyduğu “Aşk Mektupları” adlı tiyatro eserini Fransızca olarak oynayacaklar. Oyun, 25–26 ve 27 Mayıs tarihlerinde saat 20.00’da Taksim’de bulunan İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Türk sanat dünyasının ve Fransa ile Türkiye arasındaki kültürel ilişkilerin önemli isimlerinden Erkan Özerman, Albert R. Gurney’in Aşk Mektupları isimli oyununu Fransızca olarak sahneye koydu. Fransa’da sahnede seyrettiği iki büyük oyuncu Alain Delon ve Anouk Aimé’nin yorumlarından ilham alan Erkan Özerman oyunu Türkiye’de sahneleme kararı aldı.

Oyunun Konusu

Çocukluktan itibaren mektuplar aracılığı ile anlatılan iki hayat hikayesi. İlkokul öğrencisi iken çiziktirilen kelimecikler, yeniyetme aşk ilanları, hayatın ayrı koyduğu ama samimi, acı ve şefkat dolu mektupların sonsuza dek birleştirdiği yetişkin yazışmaları.

Fransız Kültür Merkezi

Adres: İstiklal Cad. No: 4 Taksim
Telefon: 0212 393 81 11

www.infist.org

False