GeriKişisel Bakım Annelik estetiği ile fit görüntünüze kavuşun!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Annelik estetiği ile fit görüntünüze kavuşun!

Annelik estetiği ile fit görüntünüze kavuşun!
Abone Olgoogle-news

En sık uygulanan kombinasyon memelerin toparlanması, liposuction ve karın germedir.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, annelik estetiği hakkında merak edilenleri yanıtladı.

Annelik estetiği nedir?

Bayanların doğum sonrası vücutlarında oluşan değişimlerin, kombine cerrahi işlemler ile tek seansta düzeltilebilmesi işlemidir. Annelik estetiği kişiye özel tasarlanır. En sık uygulanan kombinasyon memelerin toparlanması, karın germe ve liposuction işleminin birlikte yapılmasıdır.

Annelik estetiği kimlere yapılır?

Doğum, emzirme ve aşırı kilo değişiklikleri sonrası memelerin içlerinin boşaldığı, sarktığı ve aynı zamanda karın kaslarında ve cildinde gevşemeleri ve çatlakları olan, bazı alanlarda da bölgesel yağlanmaları olan bayan hastalara uygulanır. Ayrıca doğumdan önce fit bir vücuda sahip olup doğumdan sonra eski vücutlarına dönmek isteyen hastalar da uygun adaylardır.

Ameliyat öncesi neler yapılmalıdır?

Tüm estetik cerrahi operasyonlarında olduğu gibi bu ameliyat öncesinde de kişi eğer kullanıyorsa sigarayı ameliyattan 2 hafta önce ve ameliyattan 2 hafta sonra olmak üzere bırakmalıdır. Kan sulandırıcı ilaç kullanımı varsa en az 10 gün öncesinden bırakılmalıdır. Sürekli aldığı başka ilaçlar veya vitamin hapları var ise mutlaka 1 hafta öncesinden kesilmelidir. Bunların dışında farklı bir durum mevcutsa yine hastanın doktorunu bilgilendirmesi gerekir.

Ameliyat tekniği nasıldır?

Annelik estetiği kişiye özel tasarlanır. Genel anestezi altında kombinasyonlar şeklinde yapılabilen, işlemlere bağlı olarak 3- 5 saat arası sürebilen operasyonlardır. Memelere küçültme, dikleştirme ya da büyütme yapılabilir. Karın cildindeki sarkıklığa bağlı olarak mini ya da tam karın germe uygulanabilir. Bölgesel yağlanma olan alanlara liposuction ile şekillendirme yapılabilir. İstenilen yerler inceltilebilir veya dolgunlaştırılabilir.

Ameliyattan sonra iyileşme süreci nasıldır?

Hastalar genellikle 1 ya da 2 gün hastanede takip edilir. Hastalar operasyon günü yürümeye başlarlar. İşlemlere yönelik sutyen ve korse giyilmesi gerekir. Bu korse ve sutyeni 3 hafta kullanmaları gerekir. 2. günde banyo yapabilirler. Birkaç günlük dinlenme sonrası hastalar günlük hayatlarına dönebilirler. İlk 6 hafta ağır spor aktiviteleri önerilmez.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu

Annelik estetiği ile fit görüntünüze kavuşun

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle