GeriEtkinlikler Anabilim Genç Erkek Yüzme Takımı yine şampiyon oldu!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anabilim Genç Erkek Yüzme Takımı yine şampiyon oldu!

Anabilim Genç Erkek Yüzme Takımı yine şampiyon oldu!

Öğrencilerinin akademik eğitimlerinin yanı sıra sosyal ve sportif gelişimlerine verdiği önemle birçok spor dalında başarılara imza atan Anabilim Eğitim Kurumları, farkını yine gösterdi.

30-31 Mart tarihlerinde Kayseri’de düzenlenen “Okullar Arası Türkiye Yüzme Şampiyonası Müsabakaları” müthiş bir heyecan fırtınasına sahne olurken Anabilim Genç Erkek Yüzme Takımı bir kez daha Türkiye Şampiyonu oldu.


İl, grup ve Türkiye olmak üzere üç ayağı bulunan, Türkiye genelinde 500’den fazla okul ve 1000’i aşkın sporcunun katıldığı yarışların, “Okullar Arası Türkiye Yüzme Şampiyonası Müsabakaları”nda mücadele eden Anabilim Genç Erkek Yüzme Takımı, Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Heyecanın hiç eksik olmadığı Türkiye Şampiyonluğu için rakiplerini geride bırakarak kıyasıya mücadele eden Anabilim Genç Erkek Yüzme Takımı, başarısını kupayı kaldırarak taçlandırdı.

Aynı organizasyonun 200 kelebek branşında bireysel olarak yarışan ve Türkiye Şampiyonu olmayı başaran genç sporcu Derin Hansoy, gelecek akademik yılda Fas Casablanca'da gerçekleşecek olan Gymnasiade (Okullar Arası Olimpiyatlar)’da ülke ve okul bayrağını gururla dalgalandırmaya hak kazandı.

Sporun eğitim hayatının ayrılmaz bir parçası olduğuna vurgu yapan Anabilim Eğitim Kurumları, Türk sporuna kaynak yaratmak için 2009 yılında kurduğu Anabilim Spor Kulübü ile yüzmeden tenise, jimnastikten voleybola ve basketbola kadar mücadele ettiği tüm branşlarda bölgesel, ulusal ve uluslararası başarılara imza atarak, yeni şampiyonlar yetiştirmeye devam edecek.

False