GeriHamilelikte Sağlık 44 yıldır bebeğini karnında taşıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

44 yıldır bebeğini karnında taşıyor!

44 yıldır bebeğini karnında taşıyor!

İşte doktorları hayrete düşüren ilginç olayın ayrıntıları…

Brezilya’da gerçekleşen olayda, 84 yaşındaki kadın karın ağrısı şikayeti ile gittiği hastanede 44 yıldır karnında bebeğini taşıdığını öğrendi. Taşlaşmış durumda olan bebek, doktorları hayrete düşürdü.

84 yaşındaki Brezilyalı kadının içindeki 20 ila 28 haftalık olduğu düşünülen bebek fetusu taşlaşmış durumda. İşin daha da ilginç tarafı yaşlı kadın doktorların tüm ısrarlarına rağmen bebeğin içinden alınmasını reddediyor. Milliyet gazetesinin haberine göre, X-Ray cihazında yapılan muayene sonucu ortaya çıkan taşlaşmış bebeğin kolları ve ayaklarını bile belirgin şekilde görmek mümkün.

44 yıldır bebeğini karnında taşıyor

Bebeğinizi düşürdüğünü sanmış

Doktorlar adı açıklanmayan yaşlı kadının 44 yıl önce hamile kaldığını söylüyor. Kadın bebeğin hareket etmeyi kesmesi sebebiyle bebeği düşürdüğünü düşünmüş. Aynı zamanda kadının karnında herhangi bir genişleme de olmayınca bunca yıl bebek kadının içinde kalmış.

Tıp tarihi boyunca çok ender rastlanan bu durumun bir benzeri de 2009 yılında Çin ’de yaşanmıştı. 92 yaşındaki bir kadın 60 yıl boyunca bebeği karnında taşımıştı. Literatürde ilk kez bu olay 1582 yılında Fransa ’da kaydedildi. O zaman da 68 yaşında ölen Madame Colombe Chatri’ye yapılan otopside kadının 28 yıldır içinde bir bebekle yaşadığı anlaşılmıştı. 

False