Arşiv

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.726 Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 2011'de kurulan ilk olarak 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nde yer almış bakanlıktır. Önceki hükümetlerde bulunan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun yerine kurulmuştur. İlk bakan Fatma Şahin olmuştur.

DEVAMI

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Haberleri

Restoranda çocuğu asitle yakan şüpheli hakim karşısında

Restoranda çocuğu asitle yakan şüpheli hakim karşısında

Ataşehir’deki ünlü bir lokantada 3 yaşındaki çocuğun üzerine asitli madde attığı gerekçesiyle Cihan Araçman hakkında, "Çocuğu ve beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi tasarlayarak öldürmeye teşebbüs etme" ve "Bilinçli taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma" suçlarından toplamda 24,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı.

26.5.2016Gündem
Hukuk, boşanan çiflerin çocukları mal gibi değerlendiriliyor

Hukuk, boşanan çiflerin çocukları mal gibi değerlendiriliyor

Hukukun boşanan ailelerin çocukları İcra ve İflas Kanunu kapsamında bir mal gibi görünüyor. Boşanan eşler çocuklarını icra memurunun düzenlediği haciz tutanağı ile görebiliyor ve tutanaktaki "borç miktarı" kısmına ise, "çocuk teslimi" yazılıyor. Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan, bu durumla ilgili, "İcra ve İflas Kanunu'nda değişiklik yapılarak çocuğun icra yoluyla annesine ya da babasına gösterilmesi trajedisine son verilmesi gerekir" dedi

25.5.2016Gündem
Son Dakika: Bakanlar Kurulu belli oldu.. İşte Bakan olan isimler

Son Dakika: Bakanlar Kurulu belli oldu.. İşte Bakan olan isimler

65. hükümet kuruldu, Bakanlar Kurulu belli oldu.. Yeni Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümet'in Bakanlar Kurulu listesini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda açıkladı. 65. Hükümette Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş ve Veysi Kaynak oldu. Listede Yalçın Akdoğan, Sema Ramazanoğlu, Volkan Bozkır gibi 8 isim yok. Merak edilen isimlerden Mehmet Şimşek kabinedeki yerini korudu. Recep Akdağ, Sağlık Bakanı olarak geri döndü. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirildi. Milli Savunma Bakanlığı ise Fikri Işık'a emanet. Berat Albayrak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak devam edecek. Kayseri Milletvekili Mehmet Özhasaki de Çevre Bakanı olarak kabineye girdi. Binali Yıldırım'ın Ulaştırma Bakanlığı koltuğuna ise Ahmet Arslan getirildi. Süleyman Soylu da yerini koruyan isimlerden. Ekonomi Bakanlığı görevi ise Nihat Zeybekçi'nin.

24.5.2016Gündem
Yargıtay bebeğini öldüren babaya müebbeti az buldu

Yargıtay bebeğini öldüren babaya müebbeti az buldu

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, 2 yaşındaki öz kızını yaramazlık yaptığı gerekçesiyle döverek öldüren babaya, ağırlaştırılmış müebbet yerine müebbet hapis cezası veren yerel mahkeme kararını bozdu.

23.5.2016Gündem
O kararı Yargıtay bozdu

O kararı Yargıtay bozdu

Yargıtay 14'üncü Ceza Dairesi, 'suçun işleniş biçimi, meydana gelen tehlikelerin ağırlığı ile sanıkların kasta dayalı kusurlarının yoğunluğu ve mağdurenin ruh sağlığının bozulması da göz önüne alınıp, üst sınırdan ceza verilmesi gerektiğini' belirtti.

22.5.2016Ege
Yargıtay, tecavüzcülere verilen cezayı az buldu

Yargıtay, tecavüzcülere verilen cezayı az buldu

İZMİR’de 6 yıl önce, kamyonete aldıkları üniversite öğrencisi kıza, viyadük altında tecavüz ettikleri iddia edilen Ali Y. ve Gökhan M.’ye yerel mahkeme tarafından verilen toplam 14 yıl 2’şer ay hapis cezası, Yargıtay tarafından az bulunarak bozuldu. Yargıtay 14’üncü Ceza Dairesi, ’suçun işleniş biçimi, meydana gelen tehlikelerin ağırlığı ile sanıkların kasta dayalı kusurlarının yoğunluğu ve mağdurenin ruh sağlığının bozulması da göz önüne alınıp, üst sınırdan ceza verilmesi gerektiğini’ belirtti.

22.5.2016Gündem
Engelli bireyler 'Sevgi Durağı'nda

Engelli bireyler 'Sevgi Durağı'nda

' Engelliler Haftası ' dolayısıyla Fethiye Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi' nde bakım altında bulunan engelli bireyler “Sevgi Durağı” isimli tiyatro oyununda sahne aldı.

17.5.2016Keyif
Bir öğretmen 16 köye ışık oldu

Bir öğretmen 16 köye ışık oldu

Bitlis’in Adilcevaz ilçesine bağlı Mollafadıl Köyü İlkokulu öğretmeni Alev Sungur, başlattığı kampanyalarla topladığı 8 bin 500 kitapla Adilcevaz’da 16 köy okuluna kütüphane kurdu. Hayatında hiç uçak görmeyen tüm öğrencilerini uçağa bindirerek İstanbul gezisine götüren Alev Öğretmen, ‘Okul Bizim Yuvamız’ çalışmasıyla 53 yıllık sobalı okula kalorifer sistemi getirdi. Okula parke döşetip sınıfa halı sererek, okuma minderleri koydu. Çocuklar için okulda satranç oynayabilecekleri, film izleyebilecekleri bir hobi odası oluşturdu.

13.5.2016Eğitim
Bakanlık Nizip’te 8 ay ‘uyumuş'

Bakanlık Nizip’te 8 ay ‘uyumuş'

AFAD’ın Suriyeli göçmenler için Nizip’te kurduğu kampta bir görevlinin istismarına uğrayan 8 çocukla ilgili davadan ‘ağır ihmal’ çıktı. Eylülde istismardan haberdar olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, haber çıktıktan sonra dün davaya müdahil oldu.

12.5.2016Gündem
Yargıtay’dan aşı kararına ikinci ret

Yargıtay’dan aşı kararına ikinci ret

Ordu’da Cumhuriyet Savcısı 42 yaşındaki Hüseyin Ayyayla, ikiz bebeklerine zorunlu olan aşıyı yaptırmadığı gerekçesiyle verdiği hukuk mücadelesini bir kez daha kazandı. Ordu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün Aile Mahkemesi’ne açtığı dava savcının tıbbı gerekçelerini haklı bularak rededildi. Müdürlük kararı temyize götürdü. Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi de savcı Ayyayla’nın gerekçelerini haklı bularak yerel mahkemenin kararını onadı. Bu önama üzerine Yargıtay’a yapılan 'Karar düzeltme’ talebi de reddedildi.

11.5.2016Gündem

"Trafik Dedektifleri"nin sayısı 2 milyona yaklaştı 

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), trafik bilincinin artırılması amacıyla uygulanan "Trafik Dedektifleri" projesi kapsamında eğitim alan öğrenci sayısı 2 milyona yaklaştı.    

7.5.2016Eğitim
Bağdat Caddesi'ndeki tecavüz dehşetinde son dakika gelişmesi

Bağdat Caddesi'ndeki tecavüz dehşetinde son dakika gelişmesi

Kadıköy'de 19 yaşındaki üniversite öğrencisi E.F.B.'ye tecavüz ettiği gerekçesiyle servis şoförü Cengiz A.'nın "Cinsel saldırı" ve "Nitelikli gasp" suçlarını işlediğini gerekçesiyle 45 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme tecavüzcü için hiçbir indirim yapmadı, cezayı en üst sınırdan verdi.

6.5.2016Gündem
Yargıtay'dan yüzbinlerce anne-babayı ilgilendiren 'zorunlu aşı' kararı

Yargıtay'dan yüzbinlerce anne-babayı ilgilendiren 'zorunlu aşı' kararı

YARGITAY, yeni doğmuş çocuklarına zorunlu aşıların yapılmasını istemeyen çifti haklı buldu. Yüksek mahkeme, yerel mahkemenin verdiği kararı ‘Hak ihlali ortaya çıkar’ diyerek bozdu. Geçtiğimiz yıl 1.3 milyon bebeğin dünyaya geldiği Türkiye için anılan kararın emsal nitelikte olduğuna işaret ediliyor.

4.5.2016Ekonomi
Kilis'e 50 psikolog 5 milyon TL

Kilis'e 50 psikolog 5 milyon TL

Terör örgütü IŞİD’in Kilis’e roketli saldırılarının ardı arkası kesilmiyor. Şehrin merkezinde yaşayan halk, her an düşebilecek bir roketin tedirginliğini yaşıyor. Dün yine atılan 2 roketle bir kişi yaralandı, boş bir evde yangın çıktı. Şimdiye kadar ölenlerin sayısı ise 20 oldu. Kilis Valisi Hüseyin Tapsız, Başbakan Davutoğlu’nun talimatıyla şehre 5 milyon lira ödenek gönderildiğini, ruh sağlığı bozulanlar için de 50 psikolog görevlendirdiğini söyledi.

3.5.2016Gündem
‘Çayı geç koydun’ diye eşini tokatlayan kocaya 2 yıl hapis

‘Çayı geç koydun’ diye eşini tokatlayan kocaya 2 yıl hapis

Ağrı’nın Diyadin İlçesi’nde, çayı geç koyduğu gerekçesiyle eşini darp eden koca 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı

2.5.2016Gündem
Engelli öğrenciye yıllarca tecavüz etmişler

Engelli öğrenciye yıllarca tecavüz etmişler

TUNCELİ’nin Ovacık İlçesi’nde bir lisede kaynaştırma öğrencisi olarak eğitim gören 19 Yaşındaki N.İ. isimli zihinsel engelli kız, karnı büyüyünce öğretmenleri tarafından muayene ettirildiğinde 6.5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. N.İ. ile annesi K.İ. koruma altına alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

30.4.2016Gündem
Cinayet zanlısından kan donduran ifadeler

Cinayet zanlısından kan donduran ifadeler

Geçtiğimiz yıl Kocaeli’de öldürülen işitme engelli Hacer Çetindağ’ın cinayeti ile ilgili davanın görülmesine başlandı. Mahkeme salonunda katil zanlısının cinayetle ilgili ifadeleri kan dondurdu.

28.4.2016Gündem
Avukatlar gelmeyince duruşma ertelendi

Avukatlar gelmeyince duruşma ertelendi

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde, evine konuşmak için gittiği kadın arkadaşı 47 yaşındaki G.T.’yi bıçakla yaralayan, kızı 25 yaşındaki Betül Erkenci’yi de öldüren M.D.’nin, ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından atanan avukat Şefik Tarhan ve sanık M.D.’nin avukatı Muhittin Doğan’ın mazeret bildirerek katılmaması üzerine duruşma ertelendi.

28.4.2016Ege
Onur Özbizerdik hakkında bir günde ikinci yakalama kararı

Onur Özbizerdik hakkında bir günde ikinci yakalama kararı

Sevgilisi Melis Çakır'ı darp ettiği ve alıkoyduğu iddiasıyla yargılanan Onur Özbizerdik ikinci duruşmaya da katılmayınca savunmasının alınması amacıyla hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Özbizerdik'in avukatı Ahmet Baran Akkaya, "Müvekkilim küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiştir. Onu büyüten Hasan Hacısüleymanoğlu vefat etmiştir, Onur da cenazesine katılmıştır. Bu nedenle duruşmaya gelememiştir'' dedi. Özbizerdik hakkında, Etiler'de bir restoranda silahıyla havaya ateş ederek bir müşteriyi yaraladığı iddiasıyla yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında ikinci yakalama kararı çıkarıldı

26.4.2016Gündem
Numan Kurtulmuş: Kilis için ilave askeri tedbirler alınacak

Numan Kurtulmuş: Kilis için ilave askeri tedbirler alınacak

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Kilis'e yönelik roket saldırılarına dair, "İlave askeri tedbirler alınacak. Saldırılarda zarara uğrayanların zararlarının giderilmesi için karar alınmıştır." dedi.

25.4.2016Gündem
Tecavüz davasında salonu şoke eden sözler!

Tecavüz davasında salonu şoke eden sözler!

Karaman Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’ndan görevli sınıf öğretmeni Muharrem Büyüktürk (54), Ensar Vakfı ile Karaman İmam Hatip Okulları Mezunları Derneği’ne (KAİMDER) ait kayıt dışı yurtlarda barınan 10 erkek öğrenciden 7’sine tecavüz, 2’sine cinsel taciz, 1’ine de müstehcen görüntü izletip taciz etmekten ilk kez hâkim karşısına çıktı.

21.4.2016Gündem
İlk duruşmada 508 yıl 3 ay hapis

İlk duruşmada 508 yıl 3 ay hapis

Türkiye’nin yakından takip ettiği Karaman’daki 10 çocuğa cinsel istismar davası başladığı gün bitti. “Çocuklar kendi aralarında cinsel ilişkiye girdi, suçu bana attı” diyen öğretmen Muharrem Büyüktürk ilk duruşmada 508 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Soruşturmanın Ensar Vakfı ve KAİMDER yönünden genişletilmesi talebi ise kabul edilmedi.

21.4.2016Gündem
Karaman’da yarın başlayacak ’cinsel istismar’ davası için yoğun güvenlik önlemi

Karaman’da yarın başlayacak ’cinsel istismar’ davası için yoğun güvenlik önlemi

KARAMAN’da 10 erkek öğrenciye ’cinsel istismarda’ bulunduğu iddiasıyla tutuklanan ve yaklaşık 600 yıla yakın hapis cezasıyla yargılanacak 54 yaşındaki sınıf öğretmeni Muharrem B., yarın ilk kez hakim karşısına çıkarılacak. Dava nedeniyle kentte geniş güvenlik önlemi alınırken Karaman Valiliği, dava süresinde her türlü basın açıklaması, eylem ve gösterileri yasakladı.

19.4.2016Gündem
Liseliler projeleriyle yarıştı

Liseliler projeleriyle yarıştı

Liseli gençler bu yıl üç üçüncüsü yapılan ‘Davranış Bilimleri Fikir Festivali’nde projeleriyle yarıştı. Toplam 226 projenin yarıştığı festivaldeki projeler arasında zehirli mantarı bulmak için geliştirilen düzenek de vardı, iyi aile modeli ve çocuk başarısı arasındaki ilişkiyi inceleyen de vardı.

16.4.2016Eğitim
Yalnızların yarısı yaşlı

Yalnızların yarısı yaşlı

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yaşlı Bakım Hizmetleri Daire Başkanı Coşkun Gürboğa, TBMM Aile Bütünlüğünün Korunmasını Araştırma Komisyonu’nda konuştu.

15.4.2016Sağlık
E-devlet ile hangi uygulamalardan yararlanılır? | E- devlet giriş

E-devlet ile hangi uygulamalardan yararlanılır? | E- devlet giriş

E -Devlet sayesinde, gerekli kuruma giderek yaptığımız işlemler dönemi geride kaldı. Artık devletin sağladığı hizmetlerden yararlanmak için elektronik sistem ile kendinize ait sayfada tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. E- devlet şifresi nedir? E- devlet şifresi nasıl alınır? E- devlet ile hangi hizmetlerden yararlanılır? Detaylar haberimizde..

15.4.2016Gündem
Diyanet'ten Meclis'e 'aile' raporu

Diyanet'ten Meclis'e 'aile' raporu

Diyanet İşleri Başkanlığı, aile bütünlüğünün korunması ve güçlendirilmesine yönelik tespit ve önerileri kapsayan raporu, TBMM Aile Bütünlüğünün Araştırılması Komisyonu'na sundu.

14.4.2016Gündem
Kadıköy’deki tecavüz zanlısı uyuyamıyormuş!

Kadıköy’deki tecavüz zanlısı uyuyamıyormuş!

Bağdat Caddesi'nde genç kıza bıçak tehdidiyle tecavüz eden servis şoförü Cengiz Ay, “Geceleri uyuyamıyorum. Psikolojik tedavi görmeye başladım. Yazılı ifade vereceğim” dedi. Dava 6 Mayıs'a ertelendi

12.4.2016Gündem
Cansel K.'nın intihar etmesine sebep olan öğretmen tahliye edildi

Cansel K.'nın intihar etmesine sebep olan öğretmen tahliye edildi

Kayseri'de lise öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K'ye cinsel istismarda bulunarak intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan matematik öğretmeni Bayram Ö, "müstehcenlik" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık öğretmen, Yargıtay tarafından cezası onanana kadar tahliye edilirken, cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlamasından ise beraat etti.

12.4.2016Gündem
Çeyiz hesabı desteği başlıyor

Çeyiz hesabı desteği başlıyor

Hükümetin evlenecek çiftlere yapılacak çeyiz hesabı uygulaması için ilk başvuru tarihi 16 Nisan’da başlıyor. Uygulamadan yararlanmak için evlilik tarihinden önce asgari 3 yıl boyunca açılacak hesaba düzenli ödeme yapması ve 27 yaşını doldurmadan da ilk evliliğini yapması gerekiyor.

12.4.2016Ekonomi
Bakan Sema Ramazanoğlu, Antalya'da Bocce oynadı

Bakan Sema Ramazanoğlu, Antalya'da Bocce oynadı

ANTALYA’da düzenlenen 'Yetişkin Gençler Bocce Turnuvası' açılışına katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, ünlü isimler ve yaşlılarla Bocce oynadı. Turnuva açılışı öncesinde tören alanında bir telefon konuşması gerçekleştiren Bakan Ramazanoğlu, kürsüde konuşurken telefonda konuştuğu kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu açıkladı ve Erdoğan'ın mesajını iletti.

9.4.2016Gündem
Devlet üç kez iş beğenmeyenin yardımını kesecek

Devlet üç kez iş beğenmeyenin yardımını kesecek

İşkur, sosyal yardım alan ailelerde çalışabilecek yaşta olanlara eğitim verip, iş teklifi yapacak. Üç kez iş teklifini reddedenin yardımı 1 yıl kesilecek. Sosyal yardım alan kişiyi istihdam eden işverene işçi başına 4056 lira teşvik verilecek.

9.4.2016Ekonomi
Tecavüze uğrayan liseli kız ortaya çıktı

Tecavüze uğrayan liseli kız ortaya çıktı

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde tecavüze uğradığı ileri sürülen ve kürtaj olduktan sonra ortadan kaybolan 16 yaşındaki lise öğrencisini jandarma buldu. Önce hastaneye getirilen lise öğrencisi, ardından rehabilitasyon merkezine götürüldü.

8.4.2016Gündem
Karabük’te 4 çocuğa cinsel istismara 4 tutuklama

Karabük’te 4 çocuğa cinsel istismara 4 tutuklama

Karabük’te, öz kızlarına ve onların 2 arkadaşına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen B.Ö.'nün de (39) aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

8.4.2016Gündem
Seda Camgöz’ün katiline ömür boyu hapis

Seda Camgöz’ün katiline ömür boyu hapis

Yalova’da, boşandığı 31 yaşındaki Seda Camgöz’ü sokak ortasında 9 bıçak darbesiyle ölüdürdüğü suçlamasıyla yargılanan 35 yaşındaki Bülent Diler, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, sanığa verdiği cezada herhangi bir indirim uygulamadı

8.4.2016Gündem
Kocaeli’de otobüsler, 65 yaş üstü kişileri ve engellileri ücretsiz taşımaya son veriyor

Kocaeli’de otobüsler, 65 yaş üstü kişileri ve engellileri ücretsiz taşımaya son veriyor

Kocaeli Otobüs ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, 65 yaş ve üstü, engelli ve engelli refakatçisi kartları bulunan kişileri 11 Nisan’dan itibaren ücretsiz taşımayacaklarını açıkladı. Gazi ve şehit yakınları ise ücretsiz taşınmaya devam edilecek.

6.4.2016Ekonomi
Kılıçdaroğlu'ndan Bakan Ramazanoğlu'na sert sözler

Kılıçdaroğlu'ndan Bakan Ramazanoğlu'na sert sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu kamuoyunun tartıştığı çocuk tacizi olaylarıyla ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu sert sözlerle eleştirdi.

5.4.2016Gündem
12 yaşındaki kıza tecavüzle suçlanan ağabeyi ve eniştesi tutuklandı

12 yaşındaki kıza tecavüzle suçlanan ağabeyi ve eniştesi tutuklandı

Konya’da, ortaokul öğrencisi 12 yaşındaki A.G.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen ağabeyi 20 yaşındaki H.G. ve eniştesi 35 yaşındaki H.P. tutuklandı. Kız öğrenci de devlet korumasına alındı.

3.4.2016Gündem
Kara tablo

Kara tablo

Türkiye, her gün çocukların cinsel istismarı haberleriyle sarsılıyor. Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’nün verileri, vahim tabloyu gözler önüne seriyor. 2009’dan 2014’e açılan dava sayıları yüzde 50 artarak 18 bin 104 oldu. Uluslararası Çocuk Merkezi de Türkiye’nin Çocuğa Karşı Cinsel İstismar Haritası’nı hazırladı.

3.4.2016Gündem
Dayakçı anneye ’kişilik bozukluğu’ teşhisi

Dayakçı anneye ’kişilik bozukluğu’ teşhisi

Konya’da 4 ve 5 yaşlarındaki öz çocuklarını sürekli dövdüğü iddiasıyla yakınlarının şikayeti üzerine gözaltına alınan ve serbest bırakıldıktan sonra dayak görüntüleri ortaya çıkınca yeniden gözaltına alınıp, psikiyatri servisine yatırılan Havva K.’ya, ’kişilik bozukluğu’ teşhisi konuldu. Numune Hastanesi’nde 15 gün tedavi olduktan sonra taburcu olan ve ilaçlı tedavisi devam eden Havva K., hakkında Asliye Hukuk Mahkemesi’ne ’basit yaralama’ suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

2.4.2016Gündem
Milyonları ilgilendiren 'torba tasarı' komisyondan geçti

Milyonları ilgilendiren 'torba tasarı' komisyondan geçti

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, "Şanlıurfa'ya 'İstiklal Madalyası' verilmesi, zorunlu trafik sigortası, Diyarbakır Sur'un yeniden inşaası, 'Kanal İstanbul', 25 yaşa kadar genel sağlık sigortası primlerinin silinmesi, 15 bin polis memuru alınması ve terörizmin finansmanıyla" ilgili konularda düzenlemeler içeren "torba kanun" tasarısını kabul etti.

2.4.2016Gündem
Huzurevi çalışanınından şok iddia

Huzurevi çalışanınından şok iddia

AYDIN’ın Nazilli İlçesi’nde, taşeron firmaya bağlı olarak çalıştığı Haluk Alıcık Huzurevi’ndeki işinden 6 arkadaşıyla birlikte çıkartılan 43 yaşındaki F.S., açtığı işe iade davasının ardından, şimdi de şok iddialarla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

30.3.2016Ege
İşten çıkartılan huzurevi çalışanı: İç çamaşırlı fotoğraflarımı gizlice alıp paylaştılar!

İşten çıkartılan huzurevi çalışanı: İç çamaşırlı fotoğraflarımı gizlice alıp paylaştılar!

Aydın Nazilli'de işten çıkartılan huzurevi çalışanı kadın şok iddialarda bulundu: İç çamaşırla çekilmiş üç kare fotoğrafım bilgim dışında alınıp rehberimdeki arkadaşlarımla ve diğer üçüncü kişilerle paylaşıldı

30.3.2016Gündem
Yeni doğan bebeğini 3 bin TL'ye evlatlık vermeye çalışırken yakalandı!

Yeni doğan bebeğini 3 bin TL'ye evlatlık vermeye çalışırken yakalandı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir kişi, yeni doğan bebeğini internet üzerinden tanıştığı kişiye 3 bin TL karşılığında evlatlık vermeye çalışırken yakalandı.

29.3.2016Gündem
İnternet sitelerinde çocuklarını satıyorlar

İnternet sitelerinde çocuklarını satıyorlar

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın başvurusuna rağmen çocuk evlat edinmek isteyenler ile bebeklerini evlatlık verenler sürekli yenileri açılan blog’larda buluşuyor. Sitelerdeki ilanları okuyanlar perde arkasında yoksulluk ve yoksunluğun yattığı bu öykülerin yanı sıra, para kazanma amaçlı girişimlerle de karşı karşıya kalıyor.

28.3.2016Gündem
Ensar Vakfı Başkanı'ndan Karaman açıklaması

Ensar Vakfı Başkanı'ndan Karaman açıklaması

Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, karaman'da yaşanan çocuk istismarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

24.3.2016Gündem
20 Nisan'da hâkim karşısında

20 Nisan'da hâkim karşısında

Türkiye’yi ayağa kaldıran Karaman’daki çocuk istismari skandalının ilk duruşması 20 Nisan’da. Tutuklu sınıf öğretmeni Muharrem B. için 600 yıla yakın hapis cezası isteniyor.

23.3.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Bir yargı klasiği: Ensest iddiasına tutuksuz yargılama

Bir yargı klasiği: Ensest iddiasına tutuksuz yargılama

YIL 2014, 14 yaşındaki S.Y. Bayrampaşa’da ailesiyle birlikte yaşıyor.

15.5.2016Haber Yazıları
Beter ol!

Beter ol!

SENİ sefil lağım faresi...

12.4.2016Haber Yazıları
Yüksekova operasyonunu kim sızdırdı?

Yüksekova operasyonunu kim sızdırdı?

YÜKSEKOVA operasyonu İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın 15 Mart tarihinde yaptığı açıklama ile başladı.

11.4.2016Haber Yazıları