Arşiv
Yazarlara Göre
Ahmet HAKAN380Yalçın DOĞAN329Mehmet Y. YILMAZ324Yalçın BAYER310Ertuğrul ÖZKÖK298Cengiz ÇANDAR293Oktay EKŞİ251Vahap MUNYAR251Şükrü KÜÇÜKŞAHİN223Sedat ERGİN216Emin ÇÖLAŞAN186Mehmet Ali BİRAND159Erdal SAĞLAM126Tufan TÜRENÇ119Rauf TAMER108Fatih ÇEKİRGE107Enis BERBEROĞLU105Cüneyt ÜLSEVER100Bekir COŞKUN85Fatih ALTAYLI81Ferai TINÇ70Taha AKYOL69Özdemir İNCE64Yılmaz ÖZDİL61İsmet BERKAN55Gila BENMAYOR53Mehmet Barlas45Pakize SUDA42Hadi ULUENGİN35Doğan HIZLAN33Cengiz SEMERCİOĞLU30Deniz BAYRAMOĞLU29Yusuf Kanlı28İlter TÜRKMEN28Ayşe ARMAN26Kanat ATKAYA24Kubilay KESKİN23Akif BEKİ22Rahmi TURAN22Deniz SİPAHİ19Erdal İPEKEŞEN19Cengiz Çandar - English17Eyüp CAN16Muharrem SARIKAYA15Deniz Gürel14Gökhan KİMSESİZCAN13Ahmet Arsan12Soner YALÇIN12Doğan ULUÇ11Ebru ÇAPA11Tolga TANIŞ11Uğur CEBECİ11Mehmet Ali Birand - English10Mustafa Akyol10Yorgo KIRBAKİ10Ali Atıf BİR9Cengiz Aktar9Cengiz ÖZDEMİR9Yurtsan ATAKAN9Barçın Yinanç8Burak Bekdil8Erdinç Çelikkan8Sıtkı ŞÜKÜRER8Zeynep GÖĞÜŞ8Şenay DÜDEK8Eyüp Can - Referans7Göksel Bozkurt7Rıza Özel7Erman TOROĞLU6Murat BARDAKÇI6Nuran ÇAKMAKÇI6Semih İdiz6Çiğdem TOKER6Abdulkadir SELVİ5Haluk KALAFAT5Hüseyin YAYMAN5Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ5Onur BAŞTÜRK5Oral Çalışlar5Yener SÜSOY5İzzet ÇAPA5Banu TUNA4Emre Özpeynirci4Fırat TUR4Hakan TARTAN4Kurthan FİŞEK4Serkan Demirtaş4Seçim AYDIN4Tolga Tanış4Veli ŞAKIR4Verda ÖZER4Yaşar AKSOY4Ömür GEDİK4İsmet SOLAK4Şükrü KIZILOT4Altan Tanrıkulu3Armağan ÇAĞLAYAN3Aynur TARTAN3Cüneyt Ülsever - English3Ege CANSEN3

Abdullah Gül

Abdullah Gül ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Abdullah Gül haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30.160 Abdullah Gül haberi bulunmuştur.

Abdullah Gül, 29 Ekim 1950 Kayseri doğumlu Türk ekonomist, siyasetçi ve devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı. Bu görevinden önce 2002 yılında Başbakan olarak 58. Türkiye Hükûmeti'ni kurdu. 59. Türkiye Hükûmeti döneminde ise Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı ve 28 Haziran 1996'da kurulan RP-DYP Koalisyon hükûmetinde Devlet Bakanlığı ve Hükûmet Sözcülüğü görevlerinde bulundu.

Devamı...

Abdullah Gül Haberleri

Çok tartışılan danışman Gürcan Balık görevinden alındı

Çok tartışılan danışman Gürcan Balık görevinden alındı

Dışişleri Bakanlığı'nda görevden almalar başladı. Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun danışmalığını yapan Gürcan Balık ve eski Kanada Büyükelçisi Tuncay Babalı görevden alındı. Gürcan Balık, 2013'te dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Fethullah Gülen'in görüşmesinde kilit rol oynamıştı.

26.7.2016Gündem
71 yılın demokrasi bilançosu

71 yılın demokrasi bilançosu

Demokratik bir hukuk devletinin yöneticilerini zor ve şiddet yoluyla görevden uzaklaştırmaya kalkmak, kimsenin hakkı ve haddi değil. Demokratik bir ülkede buna teşebbüs edenler, kim olurlarsa olsunlar, ister asker olsunlar ister sivil, onlara karşı çıkmak herkesin görevi...Ülkemizdeki son darbe teşebbüsüne karşı o görev –o teşebbüsün sorumluları dışında- toplumumuzun her kesimince yerine getirildi. Meclis’te temsil edilen-edilemeyen siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, medyanın her alanındaki gazeteciler, televizyoncular, yayıncılar, bilim kurumlarındaki akademisyenler, öğrenciler ve tek tek vatandaşlar, o teşebbüse karşı kesin tutum aldılar ve darbecilerin başarısızlığa uğramasına büyük katkı yaptılar.Bu sonuç, halkımızın demokratik rejime bağlılığının yeni bir göstergesidir. Bu gerçeği, herkesin görmesi ve değerini bilmesi gerekir.

24.7.2016Gündem
Asker ve polis arasında çözüm arayan bilim insanı

Asker ve polis arasında çözüm arayan bilim insanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Mustafa Varank’ın abisi Prof. Dr. İlhan Varank, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde darbe girişimini protesto ettiği sırada açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
‘Abdullah Tayyip’e ismini verenler cenazesinin başında yan yana ağladı

‘Abdullah Tayyip’e ismini verenler cenazesinin başında yan yana ağladı

Olçak vücuduna isabet eden tek kurşunla yere yığıldı. Babasının vurulduğunu gören oğlu Abdullah’a da babasına koşarken iki kurşun isabet etti. Baba Olçok hastanede, oğluysa olay yerinde hayatını kaybetti. Olçok’un ölüm haberi saat 03.30 civarında duyuldu...

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
CHP telefon açan darbecilere bu yanıtı verdi

CHP telefon açan darbecilere bu yanıtı verdi

Darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın MHP'yi arayıp kandırmaya çalıştığı ortaya çıkmıştı. Aynı gece CHP'ye de telefon açılmış, yanıltmaya çalışılmış. CHP lideri Kılıçdaroğlu, o gece darbeci askerlere verilen yanıtı açıkladı: "Biz hemen, 'kimden gelirse gelsin darbeye karşıyız' dedik. Böyle bir süreç yaşadık."

22.7.2016Gündem
Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinden alet söken askerler darbe girişiminde yakalandı

Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinden alet söken askerler darbe girişiminde yakalandı

Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran darbeci askerler arasında bulunan 4 kişinin Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldüğü helikopter kazasından sonra olay yerine giden kaza kırım ekibinden olduğu tespit edildi. Büyük Birlik Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur "Dava dosyası her yönüyle yeniden açılmalıdır" dedi.

22.7.2016Gündem
TBMM'de kritik toplantı

TBMM'de kritik toplantı

Olağanüstü Hal kararının görüşmelerinin sürdüğü TBMM’de önemli bir toplantı yapıldı.

21.7.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gül ve Davutoğlu'nu kabul edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gül ve Davutoğlu'nu kabul edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu'nu ayrı ayrı kabul edecek.

21.7.2016Gündem
Akademisyene çıkış yok

Akademisyene çıkış yok

Darbe soruşturmasının üniversitelerdeki yankıları sürüyor. 4 üniversitenin rektörü açığa alındı... Tüm dekanlar görevlerinden ayrıldı... Akademisyenlerin yurtdışı görevleri iptal edildi...

20.7.2016Eğitim
Abdullah Gül'ün eski yaveri tutuklandı

Abdullah Gül'ün eski yaveri tutuklandı

Bolu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer'in savcılığın talimatıyla Şemdinli'de gözaltına alındı. Güneşer 4 yıl boyunca dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yaverliğini yürütmüştü.

20.7.2016Gündem
Üniversitelerde tanıtım günleri başlıyor

Üniversitelerde tanıtım günleri başlıyor

Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) sonuçlarını öğrenen adaylar, şimdi de hangi üniversiteyi seçeceklerini düşünmeye başladı. Yükseköğretim kurumları da bu süreçte hem adaylara yardımcı olmak hem de kendilerini tanıtmak için tercih ve tanıtım günleri düzenliyor. İşte bazı üniversitelerin bu süreçteki etkinlikleri.

19.7.2016Eğitim
Abdullah Gül: Hırçınlığım üzüntüden

Abdullah Gül: Hırçınlığım üzüntüden

15 Temmuz gecesi TSK içindeki bir grubun darbe teşebbüsüne kalkıştığının anlaşılmasının ardından televizyon ekranlarından en sert tepkiyi gösterenlerden biri 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül oldu. Abdullah Gül ile önceki gün Maslak’taki ofisinde buluştuk. ‘Bu saatlerde aslında karşımda Erol Olçok olacaktı. Bizim müzenin filmi için çekim yapacaktık’ diye başladı sohbete. Dostunun ölümü kadar kaybedilen bütün yurttaşlar için üzgün, Türkiye imajının aldığı darbe nedeniyle kızgındı.

17.7.2016Gündem
En yakınındaki iki asker gözaltında

En yakınındaki iki asker gözaltında

Darbe girişimine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başyaveri Ali Yazıcı ve Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanı Albay Muhsin Kutsi Barış ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın emir subayları da gözaltına alındı.

17.7.2016Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cenazede çarpıcı sözler

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cenazede çarpıcı sözler

Darbe girişimi sırasında Vatan Caddesi’nde vurularak hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank için çalıştığı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tören düzenlendi. Varank'ın Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, avluda bulunanların ‘idam isteriz’ şeklindeki tezahüratları üzerine, "Dün de ifade ettim, demokrasilerde halkın talebi bir kenara konulamaz. Bu, sizlerin bir hakkıdır. Bu hakkın özellikle anayasal olarak gerekli olan mercilerde değerlendirmesi yapılır ve kararı verilir" dedi.

17.7.2016Gündem
Bolu Komando Tugay Komutanına Şemdinli'de gözaltı

Bolu Komando Tugay Komutanına Şemdinli'de gözaltı

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Bolu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer'in savcılığın talimatıyla Şemdinli ilçesi'de gözaltına alındığını açıkladı. Güneşer 4 yıl boyunca dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yaverliğini yürütmüştü.

16.7.2016Gündem
Abdullah Gül: Milletim vakur bir şekilde demokrasiye sahip çıkmalı

Abdullah Gül: Milletim vakur bir şekilde demokrasiye sahip çıkmalı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, NTV canlı yayınında yaptığı açıklamada "Bunu yapanlar bir an evvel hatalarından dönsünler. Kışlalarına geri gitsinler. Milletimiz vakur bir şekilde demokrasiye sahip çıksın' dedi.

16.7.2016Gündem
Üniversitelerde öğrencilerin memnuniyeti ölçüldü

Üniversitelerde öğrencilerin memnuniyeti ölçüldü

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nın sonuçları yayınlandı. 174 üniversitede yaklaşık 11 bin öğrenci ile yapılan anket çalışmasına göre, vakıf üniversitelerinin başarısı dikkat çekti.

15.7.2016Eğitim
Lara Sanders: “Türk İsmim Lale Olsun İstedim, Lara Koymuşlar”

Lara Sanders: “Türk İsmim Lale Olsun İstedim, Lara Koymuşlar”

Abdullah Gül Üniversitesi oyuncularından Lara Sanders ile yapılan röportajda Sanders, Türkiye'ye geliş hikayesinden adının konulmasına özel hayatından çok samimi açıklamalarda bulundu.

12.7.2016Basketbol
Bitmeyen acı

Bitmeyen acı

SOYKIRIMIN 21. Yıldönümünde Buca Belediyesi tarafından düzenlenen anma törenine katılan 3 Boşnak anne, 8372 olarak açıklanan sayının çok üzerinde kayıpları olduğunu belirterek, Türkiye'den yardım istedi. Adatepe Mahallesi'ndeki Srebrenitsa Anıtı'nda düzenlenen törende Boşnak anneleri "Zalimler, soykırımı gerçekleştirenler utansın. Bizler dim dik duralım" diye dünyaya seslendi.

12.7.2016Ege
Burcu, öldüğüyle kaldı

Burcu, öldüğüyle kaldı

İZMİR’in Karşıyaka ilçesinde oturan 28 yaşındaki Burcu Gökalp, dört yıl önce havuzda yüzerken fenalaştı. Götürüldüğü acil serviste "Bir şeyin yok" denilerek eve gönderildiği belirtelen Gökalp, ikinci kez getirildiği hastanede komaya girip öldü. Savcılık soruşturmayla ilgili görevsizlik kararı verip, dosyayı Ege Üniversitesi Rektörlüğü’ne gönderdi. Rektörlük de sorumlular hakkında dava açılmasına izin vermedi. Ailenin açtığı tazminat davası da rededildi. Bu davayla ilgili son kararı Danıştay verecek.

9.7.2016Gündem
Abdullah Gül: Bu Ramazan ayında çok acılar çekildi

Abdullah Gül: Bu Ramazan ayında çok acılar çekildi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, " Maalesef bu ramazan ayında gerek memleketimizde gerek başka coğrafyalarda çok acılar çekildi" dedi. Gül, " Bütün bunların en kısa süre içerisinde bitmesi için de dua ediyorum" diye konuştu.

5.7.2016Gündem
Liderler bayram namazı çıkışı açıklama yaptı

Liderler bayram namazı çıkışı açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazını kıldıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

5.7.2016Gündem
Cumhurbaşkanı’nın davetine gitmeyenlerin üstü çizilmiyor bunlar safsata

Cumhurbaşkanı’nın davetine gitmeyenlerin üstü çizilmiyor bunlar safsata

Mustafa Ceceli’yle bayram röportajı için buluştuğumuzda tam da Atatürk Havalimanı’na yapılan saldırının ertesi günüydü. Bu yüzden ilk soru ister istemez, “Nereye gidiyoruz?” oldu. Hemen ardından da sosyal medyada kendisine son zamanlarda yapılan saldırıları, eleştirileri anlattı Ceceli. Cumhurbaşkanı’nın iftarına katılmasını, orada okuduğu ezanı da... Meğer aslında iki yıldır Fatih’te bir camide gizlice müezzinlik yapıyormuş. Bunu da ilk kez bu röportajda söyledi. Fransa ve Almanya’da hız tutkusunu yaşadığı çılgın deneyimlerini de... Şimdi buyrun son yılların en çok dinlenen şarkıcılarından birinin dünyasına...

5.7.2016Paparazzi
Asya Üniversiteler Zirvesi’ne Türkiye’den katılım

Asya Üniversiteler Zirvesi’ne Türkiye’den katılım

25’inci yılını kutlayan Asya Üniversitesiler Zirvesi’ne Türkiye’den de katılım oldu. Zirvede, 21’inci yüzyılda üniversitelerin vizyonu, girişimcilik gibi konular tartışıldı.

1.7.2016Eğitim
Gül: Bu tür olaylar önceden önlenir

Gül: Bu tür olaylar önceden önlenir

Abdullah Gül'den İstanbul Atatürk Havalimanı'na yapılan saldırı için konuştu: Bu tür olaylar önceden önlenir, bunun için de emniyet güçleri istihbaratını güçlendirerek her türlü gayreti göstereceklerdir

29.6.2016Gündem
20 ADAYLI SEÇİM YARIŞI

20 ADAYLI SEÇİM YARIŞI

Gaziİ Üniversitesi’nde 12 Temmuz’da yapılacak rektörlük seçimleri için başlayan kıyasıya rekabet devam ediyor. Rektörlük koltuğuna aday olanların sayısı 20 kişiye yükseldi.

29.6.2016Ankara
Mustafa Karaalioğlu’nun acı günü

Mustafa Karaalioğlu’nun acı günü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karar Gazetesi Yazarı Mustafa Karaalioğlu’nun babası Ali Karaalioğlu’nun cenazesine katıldı. Cenaze namazı kılınıp helallik alındıktan sonra Erdoğan ve Gül tabutu birlikte omuzladı.

24.6.2016Gündem
En iyi performans eczacılık fakültelerinde

En iyi performans eczacılık fakültelerinde

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, ‘Devlet Üniversiteleri Sıralaması (DÜS) 2016 Ek Raporu’ hazırladı. Buna göre Türkiye’nin en iyi fakülte türü eczacılık olurken, akademik teşvik puanlarına göre belirlenen en iyi öğretim elemanları arasına 255 isim girmeyi başardı.

23.6.2016Eğitim
Fenerbahçe Euroleague, Galatasaray Eurocup’ta

Fenerbahçe Euroleague, Galatasaray Eurocup’ta

2016-2017 sezonunda Kadınlar Euroleague ve Eurocup’ta yer alan takımlar belli oldu.

23.6.2016Basketbol
CHP'li vekilden İslamcı Kürt partisi iddiası

CHP'li vekilden İslamcı Kürt partisi iddiası

CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Başkanı Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, "Kürt siyasetini yeniden biçimlendirmeye soyunan AKP ve Cumhurbaşkanı, İslamcı yönü ağır basan, yeni bir Kürt AKP'sini örgütleyerek TBMM'ye taşıma, Irak ve Suriye Kürtlerini de PYD karşıtı bir potada toparlamaya çalışıyor" dedi.

17.6.2016Gündem
Bülent Arınç BBC Türkçe'ye konuştu

Bülent Arınç BBC Türkçe'ye konuştu

BBC Türkçe'ye konuşan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, başkanlık tartışmalarından, çözüm sürecine; Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlık görevinden istifasından, kendi siyaset hayatına ve basın özgürlüğüne kadar birçok konuda soruları yanıtladı.

17.6.2016Dünya
Abdullah Gül balmumundan heykeliyle böyle poz verdi

Abdullah Gül balmumundan heykeliyle böyle poz verdi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, memleketi Kayseri’de Milli Mücadele Müzesini ziyareti sırasında, balmumundan yapılmış olan öğrencilik dönemi heykeliyle fotoğraf çektirdi.

16.6.2016Gündem
Abdullah Gül'ün babası hastaneye kaldırıldı

Abdullah Gül'ün babası hastaneye kaldırıldı

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün rahatsızlanan babası Ahmet Hamdi Gül, hastaneye kaldırıldı. Ziyaret amacıyla Kayseri bulunan ve babasını hastaneye götüren Abdullah Gül, endişe edilecek bir durum olmadığını, tansiyonunun düşmesi sonucu geceyi hastanede geçireceği bilgisini verdi.

16.6.2016Gündem
Erdoğan, Gül ve Davutoğlu cenazede bir araya geldi

Erdoğan, Gül ve Davutoğlu cenazede bir araya geldi

BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş’ın eniştesi, İlim Yayma Vakfı’nın eski başkanlarından Asım Taşer, Fatih Cami’nde kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu da katıldı.

13.6.2016Gündem

2015 "Genç Bilim İnsanı Ödülleri" sahiplerini buldu

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen ve her yıl üç üniversitenin rektörünün ev sahipliğinde yapılan Genç Bilim İnsanı Ödülleri, dördüncü kez sahiplerini buldu. Ülkemizdeki genç bilim insanlarına kamuoyu önünde teşekkür ederek onları yüreklendirmek, geleceğin genç bilim insanlarına ilham vermek üzere verilen ödüllere, bu yıl farklı il ve üniversitelerden 9 genç bilim insanı değer bulundu. Genç Bilim İnsanları, 9 Haziran 2016 tarihinde Sabancı Center Hacı Ömer Sabancı Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

10.6.2016Kampüs
Cenazede kahreden anlar...

Cenazede kahreden anlar...

Mardin’in Midyat İlçesi’nde dün terör örgütü PKK’nın bomba yüklü araçla İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlediği saldırıda şehit olan polislerden 31 yaşındaki Şerife Özden Kalmış, dün Kastamonu’nun Araç İlçesi’nde yaklaşık 8 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi. Midyat Emniyet Müdürlüğü’nde polis olan Hüseyin Kalmış, cenazede 6 aylık hamile eşinin yastığını elinden bırakmadı. Acılı polis gözyaşları içinde "Koruyamadığım babacığım, kucağımda götürdüm hastaneye, benimle konuşuyordu" dedi... Cenaze namazını şehit polis Şerife Özden Kalmış’ın kayınpederi 35 yıllık din görevlisi Selahattin Kalmış kıldırdı. Şehidin cenazesinde vasiyeti üzerine çok sevdiği o yastığı da mezar taşının altına konuldu.

9.6.2016Gündem
Son dakika haberi: Mardin şehidinin kızı acı haberi böyle aldı!

Son dakika haberi: Mardin şehidinin kızı acı haberi böyle aldı!

Mardin'den son dakika haberi... Mardin'de Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan 32 yaşındaki polis memuru Nefize Özsoy'un 4 yaşındaki kızı Eylül Elif'e, annesinin öldüğü psikologlar eşliğinde bugün söylendi.

9.6.2016Gündem
Silah arkadaşlarından Midyat şehidine yürek burkan mesaj

Silah arkadaşlarından Midyat şehidine yürek burkan mesaj

Mardin Midyat'ta dün şehit olan polis memuru Şerife Özden için silah arkadaşları sosyal medyada duygu dolu mesajlar yayımladı. Özden, daha önce 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yakın koruma ekibindeydi. Özden ile birlikte bölgedeki operasyonlarda Cumhurbaşkanı Gül'ün korumalığını yapan polislerden şehit olanların sayısı 4'e yükselmiş oldu.

9.6.2016Gündem
Bariyer durdurdu

Bariyer durdurdu

Terör örgütü PKK dün Mardin’in Midyat ilçesini kana buladı. Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü minibüsle girmek isteyen terörist, polisin ateş açması sonucu başaramayınca, demir korkuluk ve beton bariyerlerin önünde bombayı patlattı. 2 kadın polis şehit oldu, 3 sivil öldü. 51 kişi yaralandı. Emniyet girişindeki beton bloklar facianın büyümesini önledi.

8.6.2016Gündem
Kılıçdaroğlu'na mermi atıldı, gözaltılar var

Kılıçdaroğlu'na mermi atıldı, gözaltılar var

İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısında şehit olan polisler Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü bugün Fatih Camii'nde son yolculuklarına uğurlandı. Cenaze törenine Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ da katıldı. Tören öncesi kalabalık, cenaze namazını beklerken camide çelenk gerginliği yaşandı. Cenazeye katılan bazı kişiler CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun çelengine tepki göstererek üzerindeki ismi sökmeye çalıştı. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, uyarıda bulundu, sakin olmalarını istedi, "Bizim töremizde cenazede kavga olmaz, çelenk parçalama olmaz" dedi. Kılıçdaroğlu, cenaze namazı için alana geldiğinde de bir grup tarafından protesto edildi, bunun üzerine yeniden anons yapıldı. Kılıçdaroğlu’nun camiden çıkışı sırasında da arbede yaşandı. Kılıçdaroğlu aracına giderken bir kişi tarafından mermi atıldı. CHP'li Tekin, "Bu provokasyonun hesabı sorulmazsa, bu hükümet bunun bedelini ağır öder” diye konuştu. Kılıçdaroğlu’na mermi attığı belirtilen kişi gözaltına alındı. Dışarı çıkarılan kişi, polis merkezine götürüldü. Akşam saatlerinde gelen haberde ise gözaltı sayının 4'e yükseldiği belirtildi.

8.6.2016Gündem

Yazar Sonuçları

O Ali yarbayım ki darbeci iftirasını bile şerefine yediremedi

O Ali yarbayım ki darbeci iftirasını bile şerefine yediremedi

BUGÜNÜN darbecisi o gün ona iftira atmıştı...

26.7.2016Haber Yazıları
İstihbarat zafiyeti mi dediniz?

İstihbarat zafiyeti mi dediniz?

BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş, darbe girişimiyle yakayı ele veren Fetullahçı çetenin devlet içindeki etkinliklerini “istihbarat zafiyetine” bağladı.

22.7.2016Haber Yazıları
Ben o gece MİT Basın Müşaviri’ni de anlamadım

Ben o gece MİT Basın Müşaviri’ni de anlamadım

O gecenin filmini geri sarıyorum.

22.7.2016Haber Yazıları
Hakan Fidan’a sorular

Hakan Fidan’a sorular

SAYIN Hakan Fidan...

21.7.2016Haber Yazıları
Demokrasiye sahip çıkma günü

Demokrasiye sahip çıkma günü

Bu yazıyı yazdığım sırada Hürriyet Gazetesi’nin Ankara Temsilciliğinin bulunduğu binanın yakınından patlama sesleri geliyordu. 

16.7.2016Haber Yazıları
Albatroslar şimdi 1. Lig’de uçacak

Albatroslar şimdi 1. Lig’de uçacak

TURGUTLULU Seramiksan nasıl ki kadın voleybolunda tarih yazdı...

3.7.2016Ege
Hâkim,savcı kardeşim Erdoğan'a kulak ver 'bana mı sordun' diyor

Hâkim,savcı kardeşim Erdoğan'a kulak ver 'bana mı sordun' diyor

HEPİMİZ bilelim ki bu cümle hayırlara vesile olmuştur...

1.7.2016Haber Yazıları
İHH da tamam, sıra 'Hoca'da mı?

İHH da tamam, sıra 'Hoca'da mı?

“Savaş açacaksak, kendimiz açalım, bir sivil toplum örgütünün peşine takılıp gitmeyelim”.

1.7.2016Haber Yazıları
Kendi ülkesinde umutsuz istediği yerde istenmeyen

Kendi ülkesinde umutsuz istediği yerde istenmeyen

TARİHİNDE hiç olmadığı kadar kutuplaşmış bir ülke...Aileler bile bölünmüş...

24.6.2016Haber Yazıları
Terörle mücadele

Terörle mücadele

TERÖR Türkiye’nin en azından otuz yıllık sorunu.

7.6.2016Haber Yazıları