MENÜ

Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yeditepe Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.955 Yeditepe Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Yeditepe Üniversitesi, İstanbul'da eğitim veren, İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK Vakfı) tarafından 4142 sayılı yasa ile 1996 yılında kurulan, Yüksek Öğretim Yasası çerçevesinde kamu tüzel kişiliği, mali ve idari özerkliği olan bir vakıf üniversitesidir. Kurucusu Bedrettin Dalan'dır. Atatürkçü düşüncelerin ışığında, onun ilke ve inkılaplarına tam bağlı laik, çağdaş, araştırmacı ve yenilikçi, temel kültür konularına ve teknolojiye hakim, dünya kültürüne erişmiş, özbenliğini güçlendirmiş gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yeditepe Üniversitesi, çağdaş eğitim program ve uygulamalarıyla bilgi çağına dönük bir eğitim yapmaktadır.


Yeditepe Üniversitesi Haberleri

En yeşiller seçildi... Türkiye’den 24 üniversite var

En yeşiller seçildi... Türkiye’den 24 üniversite var

Dünyanın en yeşil üniversiteleri belli oldu. Endonezya Üniversitesi’nin hazırladığı listede ilk sırada Hollanda’dan Wageningen yer alırken, onu Nottingham ve California Davis üniversiteleri takip etti. Türkiye’den 24 yükseköğretim kurumunun bulunduğu sıralamada en iyi derecesiyse İTÜ yaptı.

17.12.2017Eğitim
Zeka oyunlarında yarışacaklar

'Zeka oyunları'nda yarışacaklar

Liselilerin katılabileceği ‘Türkiye Zeka Oyunları’ yarışmasının ikincisi için başvurular başladı. Türkiye’deki tüm lise öğrencilerinin katılabileceği yarışmayı tanıtmak için birçok ilde seminer düzenleniyor.

13.12.2017Eğitim
Çanakkale Koleji MUN Kulübü YMUN 2017’de

Çanakkale Koleji MUN Kulübü YMUN 2017’de

Çanakkale Koleji MUN Kulübü YMUN 2017’de

13.12.2017Merkez
FreakOut Türkiye Ülke Müdürü Okay Tuğ oldu

FreakOut Türkiye Ülke Müdürü Okay Tuğ oldu

FreakOut, 2015’te girdiği Türkiye pazarında hızla büyümeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda ülke müdürü pozisyonuna sektörün deneyimli isimlerinden Okay Tuğ getirildi.

27.11.2017Teknoloji
Çanakkaledeki konferansta öğrenciler İngilizce konuşup, tartıştı

Çanakkale'deki konferansta öğrenciler İngilizce konuşup, tartıştı

Çanakkale'deki konferansta öğrenciler İngilizce konuşup, tartıştı

20.11.2017Çanakkale
EOH Turkey Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Nilsen Balata oldu

EOH Turkey Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Nilsen Balata oldu

EOH Turkey Grup Şirketleri Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü görevine Nilsen Balata getirildi. Uzun süredir ACRON Bilişim’de Pazarlama ve İletişim Yöneticisi olarak görev yapan Nilsen Balata, geçtiğimiz yıl Türkiye pazarına dahil olan EOH Turkey’in, Grup Şirketleri Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü olarak yeni görevine başladı.

20.11.2017Teknoloji
Kadınsız etkinlik olmaz olsun

Kadınsız etkinlik olmaz olsun!

2015’ten bu yana kadınların olmadığı etkinlikleri, “Tebrikler! Tüm konuşmacıların erkek olduğu bir toplantı’ düzenlediniz” başlığı altında blog’unda ifşa eden Finlandiyalı akademisyen Dr. Saara Särmä, Türkiye’den bir meslektaşına ilham verdi. Yeditepe Üniversitesi Kamu Yönetimi öğretim üyesi ve çevre aktivisti Barış Gencer Baykan, kadınların davet edilmediği toplantıları derliyor, sosyal medya hesabıyla yeşilgazete.org’da duyuruyor ve bu organizasyonları düzenleyenlere soruyor: Neden kadınlar yok?◊

18.11.2017Hürriyet Pazar
Gizemin yüzde 1 mucizesi

Gizem'in yüzde 1 mucizesi

Genetik bir hastalıkla dünyaya geldiğinde doktorlar, “Yüzde 1 ihtimalle yaşar” dedi, ama o şimdi 19 yaşında. Yeditepe Üniversitesi’nde tam bursla genetik okuyan Esma Gizem Güler’in “Yapamazsın” diyenlere tek bir sözü var: “Dikkat Gizem çıkabilir!”

13.11.2017Haber
Gizemin yüzde 1 mucizesi

Gizem'in yüzde 1 mucizesi

Genetik bir hastalıkla dünyaya geldiğinde doktorlar, “Yüzde 1 ihtimalle yaşar” dedi, ama o şimdi 19 yaşında. Yeditepe Üniversitesi’nde tam bursla genetik okuyan Esma Gizem Güler’in “Yapamazsın” diyenlere tek bir sözü var: “Dikkat Gizem çıkabilir!”

12.11.2017Eğitim
Mert Çetinin ilginç Mourinho anısı: Sen daha başkan olmadın mı

Mert Çetin'in ilginç Mourinho anısı: 'Sen daha başkan olmadın mı?'

Galatasaray'ın çok konuşulan ismi Mert Çetin... Basın toplantıları maç önü, maç sonu, hep o var. Kendi cümlelerinden ziyade Galatasaray'da yabancı oyuncuların sesi olmak. Çetin bu kez kendisini Fitbol dergisine anlattı.

3.11.2017Futbol
Sting’den üç ay onay bekledim

Sting’den üç ay onay bekledim

Bir eğitimde duyduğu “Hayaliniz ne?” sorusu hayatını değiştirdi. Kurumsal hayatı geride bırakıp caz şarkıları söylemeye başladı. İlk şarkısı ‘Yalnızlık’ caz listelerinde zirveye çıktı. Şimdi Sting’in ‘Fragile’ şarkısını yeniden yorumladı. Esra Zeynep Yücel’le buluşup hikâyesini konuştuk.

3.11.2017Hürriyet Cumartesi
Amaçları dengeli toplum

Amaçları dengeli toplum

25 yıllık deneyimini “Optimum Denge Modeli” adını verdiği eğitim sistemine dönüştüren Davranış Teknolojileri Merkezi’nin kurucusu Tamer Dövücü, şimdi de topluma Optiumum Denge Modeli Vakfı aracılığıyla ulaşmaya çalışıyor.

1.11.2017İzmir
Diriliş Ertuğrul oyuncuları kimlerdir Yeni sezon oyuncu kadrosu

Diriliş Ertuğrul oyuncuları kimlerdir? Yeni sezon oyuncu kadrosu

Diriliş Ertuğrul yeni sezon oyuncuları, diziyi yakından takip eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Oyuncu kadrosuna 8 yeni kişi katılan Diriliş Ertuğrul'da, yeni sezon oyuncuları on binlerce kişi tarafından merak edilmeye başlandı. İşte, diziye yeni katılan oyuncular ve geçtiğimiz sezonun oyuncularının yer aldığı Diriliş Ertuğrul yeni sezon oyuncuları ve detaylı bilgiler

1.11.2017Televizyon
Ufak Tefek Cinayetler dizisi oyuncuları kimdir İşte Ufak Tefek Cinayetler oyuncu kadrosu ve karakter açıklamaları

Ufak Tefek Cinayetler dizisi oyuncuları kimdir? İşte Ufak Tefek Cinayetler oyuncu kadrosu ve karakter açıklamaları

Ufak Tefek Cinayetler dizisi oyuncularının kim olduğu birçok dizisever tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Star TV ekranlarının sevilen dizisi Ufak Tefek Cinayetler'in oyuncu kadrosunda birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda birbirinden renkli ve deneyimli isimler bulunuyor. Peki, Ufak Tefek Cinayetler dizisi oyuncuları kimdir? İşte, Ufak Tefek Cinayetler oyuncu kadrosu ve karakter açıklamaları.

31.10.2017Televizyon
ODTÜ’den kemik kırıklarında kök hücre devrimi

ODTÜ’den kemik kırıklarında kök hücre devrimi

ODTÜ önderliğinde yürütülen çalışmada, en az 6 ayda eski haline dönebilecek kemik kırıklarını 6-8 hafta içinde iyileştirebilen, üç boyutlu yazıcı ve kök hücreye dayalı yeni nesil implant geliştirildi.

29.10.2017Eğitim
Sezona iki özel sergi ile merhaba

Sezona iki özel sergi ile merhaba

Sezona iki özel sergi ile merhaba

29.10.2017İzmir
Köpek öğrendi insan öğrenemedi

Köpek öğrendi insan öğrenemedi!

Ataşehir’de trafik ışıklarında yolun karşısına geçmek için yayalara yeşil ışığın yanması bekleyen bir sokak köpeği,  ışığın yanmasıyla birlikte yolun karşısına geçti. Aynı kavşakta genç bir kadının ise yayalara yanan kırmızı ışığa aldırmadan yolun karşısına geçmesi dikkat çekti.

28.10.2017Gündem
Sokak köpeği yeşil ışığı bekledi yayalar kırmızıda geçti

Sokak köpeği yeşil ışığı bekledi yayalar kırmızıda geçti

Sokak köpeği yeşil ışığı bekledi yayalar kırmızıda geçti

28.10.2017Ataşehir
Hedefinde 4 milyon kişi var

Hedefinde 4 milyon kişi var

Üniversite sertifikalı online eğitimlerle, tecrübeli veya tecrübesiz herkese bilgilerini geliştirme imkanı sağlayan Campusera, 4 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor.

27.10.2017Ekonomi
Boxun Yıldızları sunucusu Dilara Gönder kimdir, kaç yaşında

Boxun Yıldızları sunucusu Dilara Gönder kimdir, kaç yaşında?

Dilara Gönder bu kez bir yarışma programıyla gündeme geldi. Kariyerine sunuculukla başlayan ancak birkaç dizin projesinde de yer alan Dilara Gönder, Boxun Yıldızları yarışmasını sunacak. Peki en son Baba Candır dizisinde rol alan Dilara Gönder kimdir, kaç yaşında?

26.10.2017Televizyon
Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları kimdir İşte Diriliş Ertuğrul yeni sezon oyuncu kadrosu

Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları kimdir? İşte Diriliş Ertuğrul yeni sezon oyuncu kadrosu

Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları kimdir sorusu birçok dizisever tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Diriliş Ertuğrul dizisi bu akşam yeni sezonu ve yeni oyuncu kadrosuyla ekranlarda yer alacak. Dizinin yeni sezonunda oyuncu kadrosunda yer alan isimler birçok izleyici tarafından oldukça dikkat çekti. Peki, Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları kimdir? İşte, Diriliş Ertuğrul yeni sezon oyuncu kadrosu.

25.10.2017Televizyon
Ufak Tefek Cinayetler oyuncu kadrosu Ufak Tefek Cinayetler oyuncuları kimlerdir

Ufak Tefek Cinayetler oyuncu kadrosu! Ufak Tefek Cinayetler oyuncuları kimlerdir?

Ufak Tefek Cinayetler dizisi oyuncularının kim olduğu birçok dizisever tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ekranlarda bu akşam yayınlanmaya başlayacak olan Ufak Tefek Cinayetler dizisinin oyuncu kadrosunda birbirinden renkli ve deneyimli isimler yer alıyor. Dikkat çeken oyuncu kadrosuyla Ufak Tefek Cinayetler dizisi bu akşam başlıyor. Peki, Ufak Tefek Cinayetler dizisinin oyuncuları kimdir?

24.10.2017Televizyon
Diriliş Ertuğrul oyuncuları kimdir Yeni sezon oyuncuları

Diriliş Ertuğrul oyuncuları kimdir? Yeni sezon oyuncuları

Diriliş Ertuğrul yeni sezon oyuncuları ile iddialı bir yıl geçirmeye hazırlanıyor. Birbirinden önemli isimlerle 4. sezona devam eden Diriliş Ertuğrul, oyuncu kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Konusu kadar karakterlere değer katan oyuncuları ile de konuşulan Diriliş Ertuğrul, yeni sezonda yeni isimlerle devam edecek. İşte, merakla araştırılan Diriliş Ertuğrul oyuncuları ve yeni sezonda diziye katılan isimler hakkında detaylı bilgiler

18.10.2017Televizyon
Prof. Dr. Uğur Türe kimdir

Prof. Dr. Uğur Türe kimdir?

Deniz Baykal'ın geçirdiği rahatsızlığın ardından tedavi süreci için İstanbul’da yaşayan dünyaca ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Uğur Türe’nin Baykal’ı muayene etmesi önerildi. Bu gelişmenin ardından Prof. Dr. Uğur Türe'nin kişisel bilgileri ve biyografisi merak edilmeye başlandı. Peki Prof. Dr. Uğur Türe kimdir? İşte detaylar

18.10.2017Gündem
Erdoğan devreye girdi, Baykal için onu İstanbul’dan getirtti

Erdoğan devreye girdi, Baykal için onu İstanbul’dan getirtti

Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın dünyaca ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Uğur Türe tarafından da değerlendirilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat devreye girerken sabaha karşı İstanbul-Ankara hattında bunlar yaşandı:

18.10.2017Gündem
İhtiyaç sahibi çocuklar için

İhtiyaç sahibi çocuklar için

Nilüfer Lions Kulübü, mücevher işçiliğini ve mücevherat ustalarını konu alan ‘Bir Dönüşüm Hikayesi: Kapalıçarşı’da El Yapımı Mücevherat Ustaları’ kitabıyla adından söz ettiren Altınbaş Üniversitesi’nde öğretim görevlisi  Yard. Doç. Dr. Fatoş Altınbaş Sarıgül’ün seminerli katılımıyla, geliri ihtiyaç sahibi çocuklara gidecek olan bir öğle yemeği düzenledi.

18.10.2017Keyif
Serel Yereli kimdir, kaç yaşında

Serel Yereli kimdir, kaç yaşında?

Serel Yereli, Instagram hesabında yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bodrum Masalı'nın Alara’sı olarak tanınan Serel Yereli’nin iddialı paylaşımları binlerce beğeni ve yorum alıyor. Peki Serel Yereli kimdir, kaç yaşında?

18.10.2017Magazin
Mermer sektörü Antalya’da buluşuyor

Mermer sektörü Antalya’da buluşuyor

TÜRKEL Fuarcılık tarafından bu yıl 18-21 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek Stone Design Show Antalya, proje ve tasarım konseptinde, mimar ve iç mimarları mermer şirketleriyle buluşacak.

16.10.2017Ekonomi
Ufak Tefek Cinayetler dizisi ne zaman başlayacak İşte oyuncu kadrosu

Ufak Tefek Cinayetler dizisi ne zaman başlayacak? İşte oyuncu kadrosu

Ufak Tefek Cinayetleri dizisi ne zaman başlayacak sorusu diziseverler tarafından merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Ekranlarda yayınlanmasına az bir zaman kalan Ufak Tefek Cinayetler dizisi ilk bölüm tanıtımlarını yayınladı. Peki, Ufak Tefek Cinayetler dizisi ne zaman başlayacak? İşte oyuncu kadrosu.

16.10.2017Televizyon
GAÜNün AB projesi kabul edildi

GAÜN'ün AB projesi kabul edildi

GAÜN'ün AB projesi kabul edildi

9.10.2017Gaziantep
Hatalarımdan ders çıkarmaya çalışıyorum

Hatalarımdan ders çıkarmaya çalışıyorum

Astronot olmak isterken baleye başladı, derken sahnelerden podyumlara transfer oldu. Çok geçmedi sunucu olarak karşımıza çıktı. Şimdilerde Kanal D’de, hafta arası ekrana gelen “Magazin D”yi sunan Özge Ulusoy, durmak bilmiyor. Sanat Yönetimi eğitimi de alan ve o olanda ilerlemeyi aklına koymuş görünen Ulusoy’la çocukluğundan bugüne uzanan bir söyleşi yaptık, gizli yeteneklerini açığa çıkarmaya çalıştık.

9.10.2017Magazin
Yeditepe Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü açıldı

Yeditepe Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü açıldı

Yeditepe Üniversitesi, Türkiye’nin dördüncü Konfüçyüs Enstitüsü’nün açılışını, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi YU Hongyang ile Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan’ın katılımıyla yaptı.

29.9.2017Kampüs
Üniversiteliler yeni döneme “Wellcome Fest” ile başladı

Üniversiteliler yeni döneme “Wellcome Fest” ile başladı

Yeditepe Üniversitesi öğrencileri yeni döneme, Fatma Turgut ve Duman’ın konser verdiği “Wellcome Fest” ile merhaba dedi.

27.9.2017Kampüs
TGC Sedat Simavi Ödülleri’ne başvurular 30 Eylül’de sona erecek

TGC Sedat Simavi Ödülleri’ne başvurular 30 Eylül’de sona erecek

TGC Sedat Simavi Ödülleri’ne başvurular 30 Eylül’de sona erecek

20.9.2017İstanbul
Yazdığım karakterlerden birine âşık oldum, yazarlık yarı şizofrenik bir şey

Yazdığım karakterlerden birine âşık oldum, yazarlık yarı şizofrenik bir şey

Mario Levi’nin yeni romanı ‘Yanlış Tercihler Mahallesi’; en az bir kez hayatının tüm akışını değiştiren, yanlış bir karar almış, sonra da bütün ömrünü bu tercihle hesaplaşmaktan kaçarak tüketmiş insanları konu alıyor. Yazarla buluştuk; kitabının ayrıntılarını, mahalle hayatını, komşuluğu ve bizi ‘insan kılan’ yanlış tercihlerimizi konuştuk.

8.9.2017Hürriyet Cumartesi
Kimyasal tehlike saçan sahte kozmetikler internette, çarşı, pazar tezgahlarında

Kimyasal tehlike saçan sahte kozmetikler internette, çarşı, pazar tezgahlarında

İnsan sağlığını tehdit eden sahte ve kalitesiz kozmetik ürünleri pazarlarda, ucuzluk mağazalarında kontrolsüz doludizgin satılmaya devam ediyor. Uzmanlar kanser ve diğer hastalıklara neden olabilecek kozmetik ürünlerin orijinallerini bile kullanım şekli ve şartlarına uyarak tüketmek gerektiğine dikkat çekiyor.

4.9.2017Ekonomi
Geleceğin meslekleri bulutta şekilleniyor

Geleceğin meslekleri bulutta şekilleniyor

Bir yandan robotlar, yapay zekâlar, üç boyutlu yazıcılar diğer yandan devasa bilgi yığınlarının veri analizleri ile ayıklanıp düzenlenmesi ve verilerin bulutta saklanması… Dijital çağ, günümüz ve geleceğimize ait değerleri, şaşırtıcı ölçüde şekillendiriyor ve dönüştürüyor.

28.8.2017Kampüs
Geleceğin mesleklerine hazırlanın

Geleceğin mesleklerine hazırlanın!

Uzmanlar, günümüzün yeni mesleklerinin de bilişim ve teknoloji ile doğrudan bağlantılı olarak şekillendiğini vurgulayarak ek kontenjan tercihinde bulunacak olan öğrencilerin bunu dikkate almasının hem kendi gelecekleri hem de küresel kalkınma ve refah için önemli olduğuna dikkat çekiyor.

25.8.2017Kampüs
Ergin İnanın 50 yılı

Ergin İnan'ın 50 yılı

Çağdaş Türk resminin önde gelen ustalarından biri Ergin İnan. 2017’de sanatının 50’nci yılı dolayısıyla bir dizi sergi gerçekleştiriyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra dördüncü sergisini Bodrum’da Turgutreis Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde açtı. İnan’la Mevlana’dan Kafka’ya uzanan, Doğu-Batı senteziyle oluşturduğu fantastik dünyasını konuştuk, sanattaki 50 yılının muhasebesini yaptık.

17.8.2017Kitap Sanat
Üniversitelerden akademik ilan

Üniversitelerden akademik ilan

Üniversiteler, Resmi Gazete aracılığıyla ilan verdi. Buna göre dört üniversiteye akademisyen alınacak.

16.8.2017Eğitim
Kurtulmuş, Manas Heykelinin açılışına katıldı

Kurtulmuş, Manas Heykeli'nin açılışına katıldı

Kurtulmuş, Manas Heykeli'nin açılışına katıldı

9.8.2017İstanbul
Jess Molho kimdir Jess Molhonun eşi kim

Jess Molho kimdir? Jess Molho'nun eşi kim?

Jess Molho bu kez üzücü bir haberle gündeme geldi. Kariyerini sunuculukla sürdüren Jess Molho’nun eşi Bodrum'daki saldırıda yaralandı. Peki ilk kez Sihirli Annem ile adını duyuran Jess Molho kimdir? Eşi kim?

30.7.2017Magazin
Lozan gerçekleri konferansı büyük ilgi gördü

Lozan gerçekleri konferansı büyük ilgi gördü

Lozan gerçekleri konferansı büyük ilgi gördü

27.7.2017Süleymanpaşa
Dolunay dizisi oyuncuları kimdir

Dolunay dizisi oyuncuları kimdir?

Dolunay dizisi oyuncuları, yayınlanan her bölümün ardından araştırılmaya devam ediyor. Her geçen bölümde biraz daha farklı konuların ekrana geldiği Dolunay dizisi, oyuncuları ile de dikkat çekiyor. Diziyi yakından takip eden seyircilerin merakla araştırdığı konular arasında yer alan dizinin karakterleri, gündemdeki önemini kaybetmiyor. Peki, Dolunay dizisi oyuncuları kimdir? İşte, dizi hakkında detaylı bilgiler

25.7.2017Televizyon
Her şey beyinde başlıyor beyinde bitiyor

Her şey beyinde başlıyor beyinde bitiyor

Gülben Ergen bu hafta Patoloji ve Fitoterapi uzmanı Dr. Elif Güveloğlu ile bir araya geldi. Güveloğlu, A’den Z’ye çağın hastalığı kanseri anlattı.

25.7.2017Magazin
Türkiyenin en iyi hukuk fakülteleri açıklandı

Türkiye'nin en iyi hukuk fakülteleri açıklandı!

Türkiye Barolar Birliği'nin hukuk eğitimi ve öğretimindeki standartları belirlemek amacıyla başlattığı "ölçme-değerlendirme" çalışmaları sonuçlandı. Türkiye'deki hukuk fakültelerinin dekanlarının katılımıyla yaklaşık 3 yıldır yürütülen çalışmaya, 73 hukuk fakültesinden 53'ü katıldı. Çalışma sonucunda hazırlanan listede ilk sıraları devlet üniversiteleri aldı.

25.7.2017Kampüs

Yazar Sonuçları

Hatalarımdan ders çıkarmaya çalışıyorum

Astronot olmak isterken baleye başladı, derken sahnelerden podyumlara transfer oldu. Çok geçmedi sunucu olarak karşımıza çıktı. Şimdilerde Kanal D’de, hafta arası ekrana gelen “Magazin D”yi sunan Özge Ulusoy, durmak bilmiyor. Sanat Yönetimi eğitimi de alan ve o olanda ilerlemeyi aklına koymuş görünen Ulusoy’la çocukluğundan bugüne uzanan bir söyleşi yaptık, gizli yeteneklerini açığa çıkarmaya çalıştık.

9.10.2017

Mühürlemeyin boşuna!

Çiğ yumurta içmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Acıdan ağzınız mı yandı? Su içmek yerine yanınca yağlı ekmek yiyin. Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sibel Özilgen’in yazdığı ‘Gıda Bilmeceleri’ yemeklerle ilgili doğru bildiğimiz yanlışları düzeltiyor. İşte kitaptan seçmeler...

7.10.2017

Yargı kararları hukukilik sağlamaz: AOÇ mülkiyeti Türkiye’nin geleceği kadar önemlidir

ATATÜRK’ün parça parça edinip bir araya getirdiği ve şartlı olarak Hazine’ye bağışladığı kendi adını taşıyan çiftlik arazisine, ‘Külliye’den sonra ABD Büyükelçiliği dikileceği haberleri dolaşıyor.

24.8.2017

Her şey beyinde başlıyor beyinde bitiyor

Gülben Ergen bu hafta Patoloji ve Fitoterapi uzmanı Dr. Elif Güveloğlu ile bir araya geldi. Güveloğlu, A’den Z’ye çağın hastalığı kanseri anlattı.

25.7.2017