MENÜ

Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yeditepe Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.122 Yeditepe Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Yeditepe Üniversitesi, İstanbul'da eğitim veren, İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK Vakfı) tarafından 4142 sayılı yasa ile 1996 yılında kurulan, Yüksek Öğretim Yasası çerçevesinde kamu tüzel kişiliği, mali ve idari özerkliği olan bir vakıf üniversitesidir. Kurucusu Bedrettin Dalan'dır. Atatürkçü düşüncelerin ışığında, onun ilke ve inkılaplarına tam bağlı laik, çağdaş, araştırmacı ve yenilikçi, temel kültür konularına ve teknolojiye hakim, dünya kültürüne erişmiş, özbenliğini güçlendirmiş gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yeditepe Üniversitesi, çağdaş eğitim program ve uygulamalarıyla bilgi çağına dönük bir eğitim yapmaktadır.


Yeditepe Üniversitesi Haberleri

İSO Başkanından sert uyarı: Fırsatçılar var

İSO Başkanı'ndan sert uyarı: Fırsatçılar var

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye’nin ekonomik açıdan kaotik bir ortama çekilmek istendiği bu süreçten istifade etmek isteyenler olduğuna dikkat çekerek, “Ülkemizin son zamanlarda içine düşürüldüğü zor durumdan istifade etmek isteyenler, spekülatif ve manipülatif çaba içinde bulunan şuursuz fırsatçılar varsa, bu noktada ülkesini seven, milleti için aş ve iş üretme çabasında olan gerçek sanayiciler olarak bu tür çaba sergileyenleri kınıyoruz” dedi. Bahçıvan: “Bazı bankalar fırsatçılık yaparak sağlıklı çalışan firmalarımızın üzerine haksız bir şekilde gidiyor ve mevcut süreci kar amaçlı bir ranta çevirmek istiyor. Bu bankalara karşı sessiz ve seyirci kalmayacağız.”

15.08.2018Ekonomi
GDO’lu ürün testi evlere girecek

GDO’lu ürün testi evlere girecek

Bilim insanları GDO’lu ürünleri evde test etme olanağı sağlayacak biyosensör geliştiriyor. Sensör, hayvan yemleri, bebek mamaları ya da alerjen etkileri gözlemlenen yiyeceklerde GDO genine, 30-40 dakikada bakabilecek. Sensörün 2 yılda ürün haline gelmesi hedefleniyor.

12.08.2018Gündem
Merve Sevi kimdir Eşi kim

Merve Sevi kimdir? Eşi kim?

Uzun süredir ekranlardan uzak olan Merve Sevi, eşinden boşanacağı haberlerle gündeme geldi. Yalan Yarim, Doktorlar, Hayat Mucizelere Gebe dizilerle tanınan Merve Sevi, daha önce eşinden şiddet gördüğünü iddia etmişti. Peki, Merve Sevi kimdir? Eşi kim?

10.08.2018Magazin
6 santimlik taşa Türkiyede ilk defa uygulandı

6 santimlik taşa Türkiye'de ilk defa uygulandı

6 santimlik taşa Türkiye'de ilk defa uygulandı

7.08.2018Merkez
Yeditepe Üniversitesi’nde “Yapay Zekâ Çalışma Grubu” kuruldu

Yeditepe Üniversitesi’nde “Yapay Zekâ Çalışma Grubu” kuruldu

Yeditepe Üniversitesi Yapay Zekâ Çalışma Grubu, bu alandaki bilimsel çalışmaların yaygınlaştırılmasına odaklanırken tüm öğrencilerin katılımına açık olan “Yapay Zekâ” derslerini de verecek.

6.08.2018Kampüs
Yeditepe Üniversitesi’nde “Yapay Zekâ Çalışma Grubu” kuruldu

Yeditepe Üniversitesi’nde “Yapay Zekâ Çalışma Grubu” kuruldu

Yeditepe Üniversitesi Yapay Zekâ Çalışma Grubu, bu alandaki bilimsel çalışmaların yaygınlaştırılmasına odaklanırken tüm öğrencilerin katılımına açık olan “Yapay Zekâ” derslerini de verecek.

6.08.2018Teknoloji
DNA bazlı nano-robotlar kanser tedavisinde ümit vadediyor

DNA bazlı nano-robotlar kanser tedavisinde ümit vadediyor

Gelecek yıllardaki ilaç tasarımına dair bilgi veren Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meriç Köksal Akkoç, "DNA nano-robotların özellikle hedeflendirilmiş tümör tedavisinde başarıyla sonuçlanabileceği biliniyor. Ayrıca kanser immünoterapi araştırmaları tümöre yönelik tedavilere yanıtı arttırırken sistemik toksisiteyi azaltabiliyor." ifadelerini kullandı.

3.08.2018Teknoloji
290 milyon kişi hepatitli olduğunu bilmeden yaşıyor

290 milyon kişi hepatitli olduğunu bilmeden yaşıyor

Yeditepe Üniversitesi İhtisas Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, 290 milyon kişinin hepatitli olduğundan habersiz olarak hayatını sürdürdüğünü belirterek Dünya Hepatit Günü dolayısıyla önemli açıklamalarda bulundu.

28.07.2018Sağlık
Epikepsi hastası Kaana gerekli yardım miktarı toplandı

Epikepsi hastası Kaan'a gerekli yardım miktarı toplandı

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş kulüplerinin destek verdiği kampanyada, 17 yıldır epilepsi hastalığıyla mücadele eden Kaan Aydın'ın tedavisi için gereken yardım miktarı toplandı.

28.07.2018Futbol
Merve Büyüksaraç kimdir

Merve Büyüksaraç kimdir?

Merve Büyüksaraç kimdir sorusu birçok izleyici tarafından merak edilen ve sorgulanan isimler arasında yer almaya devam ediyor. 2006 yılında Türkiye güzeli seçilen ve ardından Acun Ilıcalı'nın yapımcısı olduğu Survivor'a katılan Merve Büyüksaraç kimdir? Kaç yaşındadır?

27.07.2018Televizyon
Geleceğin mesleklerini seçmeye çalışın

Geleceğin mesleklerini seçmeye çalışın

Doç. Dr. Yelkin Diker Coşkun, gelecek on yıllarda iş alanlarının farklılaşacağına dikkati çekerek üniversite adaylarının tercihlerini geleceğin mesleklerine göre yapmalarını önerdi.

26.07.2018Kampüs
Üç büyüklerden Kaana destek

Üç büyüklerden Kaan'a destek!

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş kulüpleri, 17 yıldır epilepsi hastalığıyla mücadele eden Kaan Aydın için düzenlenen yardım kampanyasına destek verdi.

25.07.2018Futbol
Üç üniversiteli genç... Üç katil... Büyük isyan...

Üç üniversiteli genç... Üç katil... Büyük isyan...

Yeditepe Üniversitesi öğrencisi Yaren Büyükölmez’i ezerek öldüren kişi yaşı küçük olduğu gerekçesiyle tutuklanmadı. Bartın'da, otomobiliyle kaldırımda yürüyen üniversite öğrencisi Burcu Duran'a çarparak, ölümüne neden olan sürücü Uğur Kalaycı'ya 2 yıl 6 ay hapis cezasıyla kurtuldu. Trabzon'da yokuştan inerken freni boşalan kamyonetiyle, kaldırımda yürüyen üniversite öğrencisi Sema Yönev'e (22) çarpıp, ölümüne neden olan Suriye uyruklu sürücü Abdül Hadi A. (23), yargılandığı mahkemece 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

23.07.2018Gündem
Serel Yereli kimdir Cesur paylaşımları ile dikkat çekiyor

Serel Yereli kimdir? Cesur paylaşımları ile dikkat çekiyor

Serel Yereli, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı cesur paylaşımlarla adı sıkça anılan isimler arasında yer alıyor. Aldığı oyunculuk eğitimi sonrasında Kanal D'nin sevilen dizisi Bodrum Masalı'nda boy gösteren Serel Yereli, dikkatleri üzerine çekti. Peki, Serel Yereli kimdir kaç yaşındadır? İşte, magazin dünyasının yakından takip ettiği o isim hakkında bazı bilgiler

21.07.2018Magazin
150 km hızla öldüren tutuksuz

150 km hızla öldüren tutuksuz

İstanbul Maltepe’de 150 kilometre hızla kullandığı otomobil ile karşı şeride geçerek, Yaren Büyükölmez’in (20) ölümüne neden olan 16 yaşındaki ehliyetsiz U.B.Ç. hakkında 2 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. U.B.Ç., yaşı küçük olduğu için kazadan sonra tutuklanmadı. Detaylar şöyle:

20.07.2018Gündem
Burcu Kıratlı kimdir Burcu Kıratlı kaç yaşında

Burcu Kıratlı kimdir? Burcu Kıratlı kaç yaşında?

Burcu Kıratlı, yer aldığı projeler ve özel hayatıyla gündem maddeleri arasında yer aldı. Diriliş Ertuğrul, Su ve Ateş, Bizim Hikaye isimli projelerde boy gösteren Burcu Kıratlı, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olmuştur. Peki, Burcu Kıratlı kimdir kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

20.07.2018Magazin
Yarenin katili: Hızlı.. Ehliyetsiz... Tutuksuz

Yaren'in katili: Hızlı.. Ehliyetsiz... Tutuksuz

Maltepe’de, 150 kilometre hızla kullandığı otomobil ile karşı şeride geçerek, Yeditepe Üniversitesi öğrencisi Yaren Büyükölmez’in (20) ölümüne, Sevda Civelek’in de (40) yaralanmasına neden olan 16 yaşındaki ehliyetsiz U.B.Ç. hakkında, “Taksirle” (Failin neticesini öngörmediği), bir kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına neden olmak’ suçundan 2 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. U.B:Ç., yaşı küçük olduğu için kazadan sonra tutuklanmadı.

20.07.2018Gündem
Serel Yereli kimdir Serel Yerelinin hayatı

Serel Yereli kimdir? Serel Yereli'nin hayatı

Sosyal medyadan yaptığı cesur paylaşımlarla adından sıklıkla söz ettiren Serel Yereli, basında yer alan haberlerin ardından gündem olmaya devam ediyor. Serel Yereli'yi daha önceden tanımayan vatandaşlar da ünlü isim hakkında bilgi almak adına, Serel Yereli'nin kim olduğuna dair araştırma yapıyor. Peki, Serel Yereli kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

19.07.2018Televizyon
Can Yaman kimdir kaç yaşında Hayatını anlattı

Can Yaman kimdir kaç yaşında? Hayatını anlattı

Can Yaman, dizi ve sinema projelerinde dikkat çeken karakterleri ile vatandaşların araştırdığı isimler arasında yer almaya başlandı. Erkenci Kuş, Dolunay ve İnadına Aşk gibi önemli projelerde boy gösteren Can Yaman, fiziği ve oyunculuğu ile dikkat çekiyor. Hukuk fakültesi mezunu olan yakışıklı isim, aynı zamanda bu görevini de icra ediyor. İşte, Can Yaman kimdir, kaç yaşında sorusunun cevabı ve merak edilen isim hakkında bazı bilgiler

19.07.2018Magazin
Sertaç Akkaya kimdir kaç yaşında

Sertaç Akkaya kimdir kaç yaşında?

Sertaç Akkaya, özel hayatı ve dahil olduğu projelerle son günlerin araştırılan isimleri arasında yerini aldı. Birçok dizi ve programda yer alan Sertaç Akkaya, Kanıt, Akasya Durağı ve Binbir Gece isimli dizilerde boy göstermiştir. Peki, Sertaç Akkaya kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, merak edilen isim hakkında detaylı bilgiler

19.07.2018Magazin
Yaşamayanlar dizisi oyuncuları kimdir

Yaşamayanlar dizisi oyuncuları kimdir?

Yaşamayanlar dizisi oyuncuları kimdir sorusu birçok dizisever tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Oldukça dikkat çeken oyuncu kadrosuyla bu yıla damgasını vuracak olan Yaşamayanlar dizisinin oyuncuları kimdir?

17.07.2018Televizyon
Eski mezunlar yenileri yalnız bırakmadı

Eski mezunlar yenileri yalnız bırakmadı

Vakıf üniversitesinin düzenlediği mezuniyet törenine, iş hayatında önemli yerlere gelmiş olan eski mezunlar da katıldı.

10.07.2018Eğitim
Eski mezunlar yeni mezunları yalnız bırakmadı

Eski mezunlar yeni mezunları yalnız bırakmadı

Yeditepe Üniversitesi, 29 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlediği mezuniyet törenlerinde, çağın bilgi ve teknolojisi ile donatılmış 3 bin 464 mezununu yeni yaşamlarına uğurladı. Törende, bugün iş hayatında önemli başarılar elde etmiş eski Yeditepe Üniversitesi mezunları da, plaketlerini alırken mezun oldukları bölümlerin öğrencilerinin yanındaydı.

9.07.2018Kampüs
Oral Özer kimdir Kaç yaşındadır

Oral Özer kimdir? Kaç yaşındadır?

Oral Özer kimdir sorusu birçok kişi tarafından araştırılmaya ve sorgulanmaya başladı. Kadıköy'de uğradığı darpın ardından sosyal medya üzerinden fotoğraflarını paylaşan oyuncunun kim olduğu merak edildi. Peki, Oral Özer kimdir? Kaç yaşındadır?

7.07.2018Gündem
Robot değil, sağlıklı bir erkeğim

'Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'

Aranan kan bulundu! Bir süredir ekranda Can Yaman fırtınası esiyor. Kasları, saçları, giyim kuşamı... Hep çok beğeniliyor. Hayranları, “Neden hep ekranda üstünü çıkarıyor” diyenlere, “Ferrariniz olsa üstünü örter misiniz” diye yanıt veriyor. Sadece yakışıklı olduğunu düşünenlere bir not; Yaman, İtalyan lisesini birincilikle bitirdi, hukuk okudu. Onunla yeni dizisi ‘Erkenci Kuş’ için buluştuk.

6.07.2018Hürriyet Cumartesi
Oral Özer kimdir, kaç yaşında

Oral Özer kimdir, kaç yaşında?

Oyuncu Oral Özer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gündeme geldi. Darp edildiği fotoğrafları Twitter hesabından paylaşan Oral Özer’e pek çok kullanıcıdan destek mesajları geldi. Peki, Oral Özer kimdir, kaç yaşında?

6.07.2018Magazin
Kadıköyde Oral Özere şok saldırı Canını zor kurtardı

Kadıköy'de Oral Özer'e şok saldırı! Canını zor kurtardı

İstanbul Kadıköy’de bulunan bir barda önceki gece geç saatlerde silahlı saldırı düzenlendi. 15’in üzerinde kurşunun sıkıldığı saldırıda 2 kişi saldırganların silahlarından çıkan kurşunlarla yaralanırken, saldırı sırasında barda bulunan Oral Özer isimli sinema ve dizi oyuncusu da saldırının gerginliğiyle çıkan tartışmada hastanelik oluncaya kadar dövüldü. Olaydan sonra yakalanan 2 saldırganın verdiği ilk ifadelerinde saldırıyı bar işletmecisi ve çalışanlarıyla daha önceden yaşadıkları bir trafik kavgası husumeti nedeniyle gerçekleştirdiklerini söyledi.

5.07.2018Gündem
Kimyasal hadım her cinsel suçluya uygulanamaz

'Kimyasal hadım her cinsel suçluya uygulanamaz'

'Kimyasal hadım her cinsel suçluya uygulanamaz'

5.07.2018Zonguldak
Masum Değiliz dizisinin oyuncuları kimdir İşte dizinin konusu ve oyuncu kadrosu

Masum Değiliz dizisinin oyuncuları kimdir? İşte dizinin konusu ve oyuncu kadrosu

Masum Değiliz dizisinin oyuncuları kimdir sorusu birçok izleyici tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Damla Sönmez gibi isimlerin yer aldığı Masum Değiliz dizisinin oyuncu kadrosunda birbirinden deneyimli isimler yer alıyor. Peki, Masum Değiliz dizisinin oyuncuları kimdir? İşte dizinin konusu ve oyuncu kadrosu.

3.07.2018Televizyon
Survivor yarı finalisti Anıl Berk Baki kimdir Survivor Anıl’ın merak edilenleri

Survivor yarı finalisti Anıl Berk Baki kimdir? Survivor Anıl’ın merak edilenleri!

Survivor 2018 yarı finalisti Anıl Berk Baki’nin hayatı merak konusu oldu. Gönüllüler takımına sonradan dahil olan Anıl Berk Baki, gerek performansı gerekse ani çıkışlarıyla sık sık adından söz ettiriyordu. Peki, milli sporculardan biri olan Anıl Berk Baki kimdir? İşte hakkında merak edilenler!

29.06.2018Televizyon
Sanattan spora yaz kampı

Sanattan spora yaz kampı

Sanattan spora yaz kampı

28.06.2018Antalya
Erkenci Kuş dizisinin oyuncuları kimdir İşte Erkenci Kuş dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu

Erkenci Kuş dizisinin oyuncuları kimdir? İşte Erkenci Kuş dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu

Erkenci Kuş dizisi, Sanem (Demet Özdemir) ve Can (Can Yaman)’ın reklam ajansında tesadüf eseri karşılaşması ile başlayan büyük aşkını ekrana getirecek. Diziseverler bu akşam yayınlanmaya başlayacak olan dizinin oyuncu kadrosunda kimlerin olduğunu merak ediyor. Birbirinden renkli ve eğlenceli isimlerin yer aldığı Erkenci Kuş dizisinin oyuncuları kimdir? İşte dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu.

26.06.2018Televizyon
Eczacılar gençlik festivalinde eğlenerek öğrenecek

Eczacılar gençlik festivalinde eğlenerek öğrenecek

Genç eczacılar 28 Haziran'da düzenlenecek Farmavizyon Gençlik Festivali’nde hem eğlenecekler hem de öğrenecek

25.06.2018Hayat
Yolu böyle olunca pazarları bile işe gidilir

Yolu böyle olunca pazarları bile işe gidilir

İşe gitmek birçoğumuz için tam bir çile. Hele de İstanbul’da! Beş yıl boyunca 500 bin araç takip edilerek yapılan Trafik Otoritmi Araştırması, hayatlarımızın ortalama üç buçuk yılının trafikte geçtiğini söylüyor. Ama aramızda bu yol eziyetini hiç çekmeyen hatta bu işi tam bir sefahate çeviren şanslı insanlar da var. Bütün Türkiye’de onların izini sürdük; biraz özendik, azıcık da kıskandık...

23.06.2018Hürriyet Pazar
Vakıf üniversitesine ‘Rus dili ve edebiyatı’ bölümü açıldı

Vakıf üniversitesine ‘Rus dili ve edebiyatı’ bölümü açıldı

Bir vakıf üniversitesinin fen-edebiyat fakültesi bünyesinde ‘Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’ açıldı. 2018-2019 akademik yılında bölüme öğrenci alınacak.

13.06.2018Eğitim
YKS adaylarına uyarı: Test çözmek için uykusuz kalmayın

YKS adaylarına uyarı: Test çözmek için uykusuz kalmayın

Bu yıl ilk defa uygulanacak YKS, 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Sınav yaklaştıkça öğrencilerin kaygı ve stresleri de artıyor. Uzmanlar ise sınav kaygısını yenmek için ailelerin destek olması gerektiğini belirtiyor. Konu çalışmayı son günlere bırakmamalarını tavsiye eden uzmanlar adaylara, “Test çözmek için uykusuz kalmayın” uyarısında bulunuyor.

12.06.2018Eğitim
Başak Parlak’ın sevgilisi Sezgin Yılmaz kimdir

Başak Parlak’ın sevgilisi Sezgin Yılmaz kimdir?

Oyuncu Başak Parlak, sevgilisi Sezgin Yılmaz ile çekilmiş bir fotoğrafını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Gözler Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla tanınan Sezgin Yılmaz’a çevrildi. Peki Başak Parlak’ın sevgilisi Sezgin Yılmaz kimdir?

11.06.2018Magazin
Aşk ve Mavinin yeni oyuncusu Melis Ünal kimdir

Aşk ve Mavi'nin yeni oyuncusu Melis Ünal kimdir?

Genç oyuncu Melis Ünal, sezon finali için gün sayan Aşk ve Mavi dizisinin kadrosuna dahil oldu. Tiyatro çalışmalarını aktif bir şekilde sürdüren Melis Ünal, Emrah Erdoğan ile Burcu Kıratlı'nın başrollerini paylaştığı, Ali ve Mavi'nin dillere destan aşkını konu alan Aşk ve Mavi'de Aydan karakterine hayat veriyor.

4.06.2018Televizyon
Üniversiteden Kanada işbirliğiyle liselilere yaz okulu

Üniversiteden Kanada işbirliğiyle liselilere yaz okulu

Tatilin yaklaşmasıyla öğrenciler için yazı verimli geçirebilecekleri etkinlikler de hazırlanmaya başlandı. İstanbul’da bir vakıf üniversitesiyle Kanada Waterloo Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen ‘Lise Yaz Okulu’ programında öğrenciler, iki hafta boyunca üniversite deneyimi yaşayacak.

29.05.2018Eğitim
GKVlilerden üniversitelerde inceleme

GKV'lilerden üniversitelerde inceleme

GKV'lilerden üniversitelerde inceleme

29.05.2018Gaziantep
Kilosu sebebiyle mutsuz olan insanlara umut: Sencer Piyancı’dan Kilostrofobi

Kilosu sebebiyle mutsuz olan insanlara umut: Sencer Piyancı’dan Kilostrofobi

Hem ülkemizde hem de dünyada, ideal beden ölçüleri ve tanımlara karşı tek mutluluk reçetesi olmadığı iddiasıyla yeni ve güçlü sesler yükseliyor. Sencer Piyancı’yla kilosu sebebiyle mutsuzluğa mahkum olduğunu düşünenlere bir umut ışığı olmayı amaçladığı yeni kitabı Kilostrofobi’yi konuştuk.

28.05.2018Kampüs
Seda Tripkolic ünlü edebiyatçıyı da hedef almış

'Seda Tripkolic' ünlü edebiyatçıyı da hedef almış

Sosyal medyada 'Seda Tripkolic' olarak tanınan Seda Sular'ın da aralarında bulunduğu telefon dolandırıcılık çetesinin ünlü edebiyatçı Profesör Cevat Çapan'ı da hedef aldığı ortaya çıktı. Profesör Çapan'dan alınan 50 bin Dolar ve 80 bin TL’nin, Seda Sular'ın banka hesabından çete elebaşına gönderildiği sırada polisin devreye girerek parayı bankada bloke ettirdiği bildirildi. Kendilerini polis olarak tanıtan çetenin 2 milyon TL'lik vurgun yaptığı, ara operasyonlarda operasyonda 1.5 milyon TL paranın kurtarıldığı ortaya çıkmıştı. 

23.05.2018Gündem
15’inci yılını kutlayan Kırmızı Ödülleri’nin sahipleri belli oldu

15’inci yılını kutlayan Kırmızı Ödülleri’nin sahipleri belli oldu

Hürriyet öncülüğünde düzenlenen Kırmızı Ödülleri sektörün en uzun soluklu organizasyonlarından biri olarak 15. yılında görkemli bir törenle sahiplerini buldu. İletişim dünyasının buluştuğu gecenin teması ‘değişim’ oldu. 5 ayrı yarışmada 66 ödülün sahibini bulduğu törende Türkiye’nin en yaratıcı ajansları ve reklam verenleri ödüllendirildi.

15.05.2018Ekonomi
Üniversitelerarası Tiyatro Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

Üniversitelerarası Tiyatro Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

Üniversitelerarası Tiyatro Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

14.05.2018Merkez
‘Gelişen ekonomilerin en iyileri’nde Türkiye’den 22 üniversite

‘Gelişen ekonomilerin en iyileri’nde Türkiye’den 22 üniversite

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education ‘Gelişen Ekonomilerde En İyi Üniversiteler 2018’ sıralamasını yayınladı. Türkiye’den Koç Üniversitesi 16’ncılıkla en iyi dereceyi elde ederken, Sabancı 18’inci oldu. Bu yılki listeye Türkiye’den 22 yükseköğretim kurumu girdi. Çin’den Pekin Üniversitesi ise ilk sıradaki yerini korudu.

9.05.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Bizim neslimizin çocukları hapisteki solcu babalarını böyle hatırladı, böyle anlattı

ANNESİNİ çok iyi tanıdığım, o ise çocukluğunu bildiğim bir genç kadındı.

21.07.2018

Yolun açık olsun Ebru Baybara Demir

DÜNYADA gastronominin önlenemez yükselişi devam ederken, genç şeflerimiz yüzümüzü güldürüyor.

14.07.2018

Sağlık olmadan güzellik olmaz

Gülben Ergen bu hafta güzellik uzmanı Suna Dumankaya ile bir araya geldi. Dumankaya yeni kitabı “Geçmişten Günümüze Sağlık ve Güzellik”i, anneannesinden öğrendiği tarifleri ve yaz aylarında dikkat etmemiz gerekenleri anlattı.

3.07.2018

Kenenin üzerinde izmarit basmayın

Kamp, yürüyüş, piknik, bisiklete binme, tırmanma, balık tutma gibi açık hava etkinliklerinden kene ile dönebilirsiniz. Bütün keneler KKKA (Kırım Kongo Kanamalı Ateşi) bulaştırmıyor. Ama bilhassa hastalığın göründüğü bölgelerde yaşıyor, şu veya bu nedenle bulunuyorsanız dikkatli olmanızda yarar var.

26.06.2018

Yaşasın iyi müzik

Gülben Ergen bu hafta ünlü müzisyen Ercan Saatçi ve gitarist Ayhan Günyıl’la bir araya geldi. İkili, birlikte hazırladıkları “Sezen Şarkıları” albümünün ortaya çıkış hikayesinin detaylarını anlattı. 

19.06.2018