MENÜ

Teknoloji

Teknoloji ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Teknoloji haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 68.119 Teknoloji haberi bulunmuştur.

Teknoloji, insanoğlunun gereklerine uygun yardımcı alet yapılması ya da üretilmesi için gerekli bilgi ve yeteneklerdir. Teknoloji ayrıca, bir sanayi dalıyla ilgili üretim yöntemlerini, kullanılan araç, gereç ve aletleri kapsayan bilgidir.

Devamı...

Teknoloji Haberleri

Teknoloji devlerine ihlal iddiası

Teknoloji devlerine ihlal iddiası

Amazon, Apple, Google, Netflix ve Spotify gibi internette ses ve görüntü yayını (streaming) hizmeti sağlayan şirketlerin, kullanıcıları, kişisel verileri hakkında uygun şekilde bilgilendirmediği öne sürüldü.

22.01.2019Ekonomi
TEKNOFEST 2019 başvuruları başladı

TEKNOFEST 2019 başvuruları başladı

TEKNOFEST’in teknoloji yarışmalarına başvurular 28 Şubat’a kadar devam edecek - TEKNOFEST kapsamında, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için 15 farklı kategoride teknoloji yarışmaları düzenleniyor.

22.01.2019Ekonomi
Bitcoin almadan önce bilmeniz gereken 5 şey

Bitcoin almadan önce bilmeniz gereken 5 şey

Bitcoin ve türevi kripto paralar devletler, bankalar ve teknoloji devlerinin de desteğiyle 2019 yılına hızlı bir giriş yapıyor. Blockchain teknolojisinin kullanım alanıysa günden güne genişliyor. Peki ilk kez alım yapacak bir kripto para kullanıcısının 2019 yılında nelere dikkat etmesi gerekiyor?

22.01.2019Teknoloji
Samsungtan dünyanın en ince kamera sensörü

Samsung'tan dünyanın en ince kamera sensörü

Akıllı telefonların kameraları gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün büyüyor. Kameralar nedeniyle bileşenleri cihazlara sığdırmakta zorlanan üreticilerin imdadına ise Samsung yetişti. Güney Koreli şirket oldukça küçük bir kamera sensörünü tanıttı.

22.01.2019Teknoloji
ABDyi Mıng için Kanada’ya iade talebinde bulunmamaya çağırıyoruz

'ABD'yi Mıng için Kanada’ya iade talebinde bulunmamaya çağırıyoruz'

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Çunying, Huawei’nin Mali İşler Direktörü (CFO) Mıng Vancou'nun Kanada'da gözaltına alınmasını eleştirerek, “ABD’yi hatasını düzeltmeye ve Kanada’ya resmi iade talebinde bulunmamaya çağırıyoruz.” dedi.

22.01.2019Dünya
Google Asistan nasıl kullanılır | Teknoloji 101

Google Asistan nasıl kullanılır? | Teknoloji 101

Teknoloji 101'in bu bölümünde Google Asistan nasıl kullanılır bunu anlatıyor olacağız.

22.01.2019Teknoloji
Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarının başkanvekilleri toplandı

Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarının başkanvekilleri toplandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarının başkanvekillerini kabul etti.

22.01.2019Gündem
Evraktı sahtecilik davasını Microsoftun fontları çözdü

Evraktı sahtecilik davasını Microsoft'un fontları çözdü!

İflasa uğramış bir telekom şirketinin çalışanlarına karşı 5.6 milyon dolar borcu bulunuyordu. Şirket bu ödemeyi yapmamak için mahkemeye sahte evrak sunarak kendini haklı çıkarmaya çalıştı. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı ve Microsoft'un yazı fontları dolandırıcıları ortaya çıkardı.

22.01.2019Teknoloji
Üniversitelerde 500 kilovata kadar elektrik depolanabilecek

Üniversitelerde 500 kilovata kadar elektrik depolanabilecek

Elektrik Depolama Faaliyetleri Yönetmelik Taslağı'na göre, üniversiteler ve teknoloji geliştirme bölgelerinde, Ar-Ge faaliyetlerinde kullanılmak üzere entegre olarak 500 kilovata kadar kurulu güçte enerji depolama tesisi yapılabilecek.

22.01.2019Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: 2019’da hedef 182 milyar dolarlık ihracat

TİM Başkanı Gülle: 2019’da hedef 182 milyar dolarlık ihracat

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, 2019da öncelikli hedeflerinin 182 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşmak olduğunu belirterek, "Güçlü olduğumuz 47 ihracat ürününe özel önem ve ağırlık vererek, 1.8 trilyon dolarlık talepten daha fazla pay alabiliriz" dedi.

22.01.2019Ekonomi
Milli teknoloji hamlesi için 342 firmalı dev iş birliği

Milli teknoloji hamlesi için 342 firmalı dev iş birliği

Türkiye'nin savunma, havacılık ve uzay sanayisindeki milli teknoloji hamlesine destek vermek amacıyla faaliyet gösteren ve ülkenin en büyük kümelenmesi haline gelen Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA İstanbul) yeni katılımlarla güçlendi.

22.01.2019Teknoloji
Türkiye için güçlü siber güvenlik altyapısı şart

"Türkiye için güçlü siber güvenlik altyapısı şart"

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Kritik altyapılarda yaşanacak bir kesinti ülke çapında travmalar oluşturabileceğinden, büyük hacker grupları, terör örgütleri, hatta bazı devletlerin kurduğu özel birlikler çeşitli çalışmalar yapmakta. Yaşanmış bu örneklerden ders alıp, güçlü bir Türkiye için siber güvenliği sağlanmış güçlü altyapılar kurmamız ve sürekli teyakkuzda olmamız şart." dedi.

22.01.2019Teknoloji
Samsung Galaxy S10 fiyatları belli oldu Cepler fena yanacak

Samsung Galaxy S10 fiyatları belli oldu! Cepler fena yanacak

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung'un uzun süredir beklenen Galaxy S10 serisi telefonlarının fiyatı nihayet belli oldu. Ancak bu fiyatlar kullanıcıların canını biraz sıkacak gibi görünüyor.

22.01.2019Teknoloji
Dev PUBG turnuvası başlıyor 31 Ocak tarihine dikkat...

Dev PUBG turnuvası başlıyor! 31 Ocak tarihine dikkat...

HP bu yıl 31 Ocak –3 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek Gaming İstanbul’da bir kere daha oyun severlerle buluşuyor. Etkinlik kapsamında ziyaretçiler OMEN by HP ürünlerini deneyimleme ve OMEN by HP Laptop ödüllü PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG) turnuvasına katılma şansına sahip olacak.

22.01.2019Teknoloji
5 yılda 40 milyon kez cihazlara indirildi

5 yılda 40 milyon kez cihazlara indirildi

Yeni nesil kitlelere yönelik video temelli uygulamalar geliştiren Pixery, kurulduğu 2014 yılından bu yana, Türkiye’den dünyaya teknoloji ihraç ediyor.

22.01.2019Teknoloji
Son dakika... Merkelden Avrupa Ordusu açıklaması

Son dakika... Merkel'den Avrupa Ordusu açıklaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Elysee Anlaşması'nın 56. yıl dönümünde ülkesinin Fransa ile iş birliğini artırma hedefiyle yaptığı Alman-Fransız İş Birliği ve Entegrasyon Anlaşması'nın Avrupa Ordusu'nun ilk adımları olduğunu belirtti.

22.01.2019Dünya
Silikon Vadisi yatırımcılarıyla bir araya geldi

Silikon Vadisi yatırımcılarıyla bir araya geldi

StartersHub, Startupbootcamp ve Starcamp iş birliğiyle farklı coğrafyalardan ölçeklenme aşamasında olan girişimleri Silikon Vadisi’nde konuk ederek küresel pazara hazırlayan 3S Landing Pad programı tamamlandı. Altı ay boyunca startup dünyasının zirvesinde çalışan 12 girişim, düzenlenen tanıtım etkinliklerinde teknoloji alanında en büyük yatırımcılara çözümlerini anlattı.

22.01.2019Teknoloji
Üniversitelerde 500 kilovata kadar elektrik depolanabilecek

Üniversitelerde 500 kilovata kadar elektrik depolanabilecek

Elektrik Depolama Faaliyetleri Yönetmelik Taslağı'na göre, üniversiteler ve teknoloji geliştirme bölgelerinde, Ar-Ge faaliyetlerinde kullanılmak üzere entegre olarak 500 kilovata kadar kurulu güçte enerji depolama tesisi yapılabilecek. Elektrik depolama faaliyetleri dört ana başlık altında düzenlenecek.

22.01.2019Eğitim
TEKNOFEST 2019 yarışma başvuruları başladı

TEKNOFEST 2019 yarışma başvuruları başladı

‘TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ kapsamında 15 kategoride düzenlenecek yarışmalar için başvurular 28 Şubat'a kadar alınacak. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine açık olan yarışmalar, uçan araba ve sürücüsüz araba tasarımları gibi geleceğin teknolojilerinin yanı sıra roket, insansız su altı sistemleri, insansız hava araçları gibi günümüz teknolojilerine yönelik kategorileri de içeriyor. Kazananlara, toplamda 2 milyon liranın üzerinde ödül verilecek.

22.01.2019Eğitim
Çinli teknoloji devi Xiaomi bu kez Afrikaya açılıyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi bu kez Afrika'ya açılıyor

Son zamanlarda piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı telefonlarla dikkat çeken Xiaomi, Afrika pazarına açılmaya hazırlanıyor.

22.01.2019Teknoloji
Büyük Set Resifini robotlar korumaya başlıyor

Büyük Set Resifi'ni robotlar korumaya başlıyor

Küresel ısınmanın etkilerinin en açık biçimde görülebileceği Avustralya kıyılarındaki Büyük Set Resifi (Great Barrier Reef), bir grup uzmanın iddialarına göre inanılmaz bir hızda değişen iklimler yüzünden artık geri dönüşü olmayan bir hale geldi. Uzmanlar, UNESCO tarafından Dünya Mirası Sit Alanı olarak kabul edilen resifi kurtarmaya çalışmak yerine resifin ekolojik işlevinin korunması için önlemler alınması gerektiğini söylüyor.

22.01.2019Seyahat
Dev iş birliği Milli teknoloji için tam 342 firma bir araya geldi...

Dev iş birliği! Milli teknoloji için tam 342 firma bir araya geldi...

Savunma, havacılık ve uzay sanayisinde faaliyet gösteren 27 firmanın katılımıyla Türkiye'nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul'un üye sayısı 342'ye yükseldi.

22.01.2019 Ekonomi
Motorola şimdi de katlanabilir telefonuyla geliyor

Motorola şimdi de katlanabilir telefonuyla geliyor

Son zamanlarda gündemde olan katlanabilir telefonlara Motorola tarafından bir yenisi daha ekleniyor.

22.01.2019Teknoloji
AB içinde ‘Süper AB’ mi oluyorlar Biri saldırıya uğrarsa diğeri yardıma koşacak

AB içinde ‘Süper AB’ mi oluyorlar! Biri saldırıya uğrarsa diğeri yardıma koşacak

Almanya ile Fransa, 22 Ocak 1963’te dönemin Almanya Başkanı Konrad Adenauer ve Fransa Cumhurbaşkanı Charles De Gaulle’ün imzaladığı Elysee Anlaşması’nın temeli üzerine hazırlanan 7 başlık, 28 madde ve 16 sayfadan oluşan ‘Aachen Anlaşması’nı bugün imzalıyor. Yeni anlaşmanın hedefi “İkili ilişkileri yeni bir düzeye çıkarmak ve hem iki ülkenin hem de Avrupa’nın karşılaştığı zorluklara hazırlanmak.

22.01.2019Avrupa
Dünyanın en değerli markası Amazon

Dünyanın en değerli markası "Amazon"

Dünyanın en değerli markası 188 milyar dolarlık değeriyle "Amazon" olurken, markasını en iyi temsil eden üst yönetici de Amazon CEO'su Jeff Bezos olarak belirlendi.

22.01.2019Teknoloji
Windows işletim sisteminde can sıkan hata

Windows işletim sisteminde can sıkan hata

Yazılım devi Microsoft'un Windows işletim sisteminde güvenlik açığı tespit edildi. Bu açık ile beraber bilgisayarınızdaki dosyalarınız hacker'lar tarafından okunabilir.

22.01.2019Teknoloji
Almanya ile Fransa arasında yeni anlaşma

Almanya ile Fransa arasında yeni anlaşma

Almanya ile Fransa, tarihi Elysee Anlaşması'nın 56. yıl dönümünde iki ülke arasındaki iş birliğini artırma hedefiyle yeni bir anlaşma imzalayacak.

22.01.2019Dünya
Teknofest 2019 için başvurular başladı

Teknofest 2019 için başvurular başladı

Dünyanın en büyük 2. havacılık festivali, ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı yeniden başlıyor. Bu yıl yine ilklere sahne olacak olan TEKNOFEST kapsamında uçan araba tasarım yarışması düzenleniyor. TEKNOFEST’in teknoloji yarışmaları için başvurular 28 Şubat’a kadar devam edecek. Kazanan takımları, toplamda 2 milyon TL’nin üzerinde bir ödül bekliyor.

22.01.2019Teknoloji
Dünyanın en değerli markası Amazon

Dünyanın en değerli markası "Amazon"

Dünyanın en değerli markası 188 milyar dolarlık değeriyle "Amazon" olurken, markasını en iyi temsil eden üst yönetici de Amazon CEO'su Jeff Bezos olarak belirlendi.

22.01.2019Ekonomi
Bitcoin 3,500 doların üzerinde tutundu

Bitcoin 3,500 doların üzerinde tutundu

Birleşik Krallık Merkez Bankası Guvernörü Baş Danışmanı Huw Van Steenis, kripto para birimlerinin değersiz olduklarını ve temel testlerde başarısız olduklarını söyledi, yüzde 0.73 düşen Bitcoin 3,500 dolar üzerinde tutundu.

22.01.2019Ekonomi
Araç sahiplerine Spotify müzik çalar geliyor

Araç sahiplerine Spotify müzik çalar geliyor

Spotify, fazlasıyla müzik ve radyo dinlediğimiz araçlarımıza özel bir çözümle çok yakında karşımıza çıkıyor. 2019 yılı içinde sunulması beklenen özel Spotify müzik aracı, 100 dolarlık fiyatıyla karşımızda olacak.

22.01.2019Teknoloji
Facebook üzerinden dilekçe yazabileceksiniz

Facebook üzerinden dilekçe yazabileceksiniz

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcıların işine fazlasıyla yarayacak yeni bir özelliği hayata geçiriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Facebook üzerinden dilekçe yazabilecek.

22.01.2019Teknoloji
Telefon pazarında Güney Kore gözden düşüyor

Telefon pazarında Güney Kore gözden düşüyor

Telefon pazarı gün geçtikçe hareketleniyor; ancak dikkatlerden kaçmayan çok önemli bir değişim var: Güney Kore ağırlığı telefon pazarından yavaş yavaş kayboluyor ve yerini Çin'in aldığı bariz bir şekilde göze çarpıyor. Peki Güney Koreli telefon şirketleri son 16 yılın en kötü dönemine nasıl girdi?

22.01.2019Teknoloji
Samsung Galaxy A30 resmen geliyor İşte tüm özellikleri

Samsung Galaxy A30 resmen geliyor! İşte tüm özellikleri

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung, yeni telefonu Galaxy A30 üzerinde bir süredir sessiz sedasız çalışıyor. Şirket, yeni telefonu hakkında henüz hiçbir açıklamada bulunmasa da, internete sızan Geekbench testinde yeni telefon modelinin adını ilk kez görmüş olduk. Peki Galaxy A30 hangi özelliklerle geliyor?

22.01.2019Teknoloji
Spotifyda sanatçıları ve şarkılarını artık engelleyebileceksiniz

Spotify'da sanatçıları ve şarkılarını artık engelleyebileceksiniz

Spotify, dünya genelinde milyonlarca şarkıya ev sahipliği yapan dev müzik platformlarının başında yer alıyor. Geniş kitlelere hitap eden Spotify'da kullanıcılardan gelen geri bildirimler neticesinde önemli bir özellik eklenmek üzere. Kullanıcılar, artık beğenmedikleri ya da karşılarında görmek istemedikleri şarkıları veya sanatçıları hesabından engelleyebilecek.

22.01.2019Teknoloji
Google Pixel 3 fiyatlarında indirime gidiliyor

Google Pixel 3 fiyatlarında indirime gidiliyor

Henüz Türkiye'de satışı bulunmayan fakat dünya genelinde oldukça ilgi gören Google Pixel 3 serisinde indirime gidiliyor.

22.01.2019Teknoloji
Vivo Apex 2019: Tasarımıyla şaşkına çeviren telefon

Vivo Apex 2019: Tasarımıyla şaşkına çeviren telefon

Son zamanlarda standartlaşan tasarımların aksine ilginç bir görünüme sahip olması beklenen Vivo Apex 2019'un ilk görüntüleri ortaya çıktı.

22.01.2019Teknoloji
Apple da yarışa katılıyor, 3 kameralı iPhone geliyor

Apple da yarışa katılıyor, 3 kameralı iPhone geliyor!

Apple'ın her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni telefon modellerini duyurması bekleniyor. iPhone XI ya da iPhone 11 ismini taşıması muhtemel yeni iPhone'ların en dikkat çeken özelliği ise arka yüzünde yer alan 3 adet kamera olacak.

22.01.2019Teknoloji
Okullarda geleneksel derslikler kalkıyor: MEB geleceğin sınıflarını tasarlıyor

Okullarda geleneksel derslikler kalkıyor: MEB geleceğin sınıflarını tasarlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, geleneksel sınıf yerine 21’inci yüzyıl becerilerini kazandıracak sınıf modellerini eğitimcilere sunacak. Hacettepe Üniversitesi ile imzalanan işbirliği protokolüyle, esnek öğrenme alanları tasarlanacak. Hürriyet’in sorularını yanıtlayan bakanlık yetkilileri, “Artık algısı, becerisi, ilgi odağı değişen öğrencilerimizi yüzyıllardır süregelen klasik metotlarla eğitmek çok gerçekçi değil” diyor.

22.01.2019Eğitim
Google Asistana bomba özellik Tamamen kararıyor...

Google Asistan'a bomba özellik! Tamamen kararıyor...

Google'ın dijital sesli asistanına her geçen gün yeni bir özellik daha ekleniyor. Bu kez Gece Modu akımından uzak durmak istemeyen Google, asistan uygulamasını da bu moda uyarladı.

22.01.2019Teknoloji
Yeniden satışa çıkan iPhone SEye kullanıcılardan şaşırtan ilgi

Yeniden satışa çıkan iPhone SE'ye kullanıcılardan şaşırtan ilgi

Apple'ın satışa sunduğu minik ekranlı telefonu iPhone SE, Apple'ın kötü giden iPhone satışları neticesinde satış hacmini artırmak adına tekrar satışa sunuldu. Peki yeniden raflardaki yerini alan iPhone SE'lere kullanıcıların ilgisi nasıl oldu dersiniz?

22.01.2019Teknoloji
Bulundukları ortama göre şekil değiştirebilen mikro robot

Bulundukları ortama göre şekil değiştirebilen mikro robot

Bilim adamları, bulundukları ortama göre şekil değiştirebilen çok küçük elastik robotlar geliştirdi.

22.01.2019Teknoloji
Savunma sanayisinde hedefler büyüyor

Savunma sanayisinde hedefler büyüyor

Türk savunma sanayisinde, güvenlik güçlerinin ihtiyaç duyduğu ürünlerdeki yerlilik oranının artırılması, geleceğin muharebe ortamına hazırlanılması amacıyla geçen yıl bir dizi yeni proje başlatıldı.

22.01.2019Teknoloji
WhatsAppta artık kimse bunu yapamayacak Bir dönemin sonu...

WhatsApp'ta artık kimse bunu yapamayacak! Bir dönemin sonu...

WhatsApp'ta yanlış bilginin hızla yayılması ve pek çok olaya sebebiyet vermesi nedeniyle uygulama yöneticileri radikal bir karar aldı; mesajlaşmaya sınırlama getirdi. Peki bu ne demek?

22.01.2019Teknoloji
Fuat Sezgin kimdir Fuat Sezginin hayatına dair bilgiler

Fuat Sezgin kimdir? Fuat Sezgin'in hayatına dair bilgiler

Prof. Dr. Fuat Sezgin'in kim olduğu basında yer alan haberlerin ardından merak konusu oluyor. 30 Haziran 2018'de 94 yaşındayken vefat eden Fuat Sezgin, vefatının ardından sayısız eser bırakmıştı. Öte yandan bu yıl '2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı' olarak ilan edilmişti. Peki,  Fuat Sezgin kimdir?

21.01.2019Gündem
Gastronomide yeni trend ‘atıksız mutfak’

Gastronomide yeni trend ‘atıksız mutfak’ 

‘Gastronomi Trendleri Buluşması 2019’, Le Cordon Bleu mezunu ünlü şefler ve kanaat önderlerinin katılımıyla gerçekleşti. Etkinliğin bu yılki teması ‘Atıksız Mutfak’ oldu. 

21.01.2019Lezizz Haberler
Şehit ve gazi yakınlarına siber güvenlik uzmanlığı eğitimi

Şehit ve gazi yakınlarına siber güvenlik uzmanlığı eğitimi

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Genel Başkanı Rahmi Aktepe, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile yapılacak çalışmayla, şehit yakınlarına, gazilere ve ailelerine yönelik siber güvenlik uzmanlığı konusunda eğitimler vereceklerini söyledi.

21.01.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

“İnsanlık tarihinin en acımasız şirketleri”

Son birkaç yıldır giderek artan kıpırdanmalar var teknolojistler arasında. Öyle gazetelerde falan da pek yer almıyor bu kıpırdanmalar. Dünyanın en kaliteli eğitimini almış ve insan hayatını doğrudan etkileyen çözümler geliştiren teknolojistler gidişattan rahatsız, hem de çok rahatsızlar …

22.01.2019

Erişilebilir Oy Şablonları Projesi

''Bir gün, herkesle aynı anda erişilebilir biçimde, Her filmi izleyinceye, Her kitabı okuyuncaya,Her eğitim kurumuna engelsizce girinceye,Üretime eşit katılıncaya, İmzalarımızı bağımsızca atıncaya, Oyumuzu tek başına verinceye, Her yazılım, donanım ve web sayfasını dolu dolu kullanıncaya, Her cadde, sokak ve mekânı özgürce gezinceye, Tüm yaşamı eşit, erişilebilir, engelsiz kılıncaya dek mücadelemizi sürdüreceğiz.”

22.01.2019

Mor bölgelere transfer şart

Ali Koç’un o TV programındaki sunumda mor renkle işaret ettiği bölgelere takviye yapması kaçınılmaz bir ihtiyaç. Özellikle ön tarafa, sol ve sağ açığa takviye zorunluluğu ortada Fenerbahçe’nin.

22.01.2019