MENÜ

Patates Fiyatları

Patates Fiyatları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Patates Fiyatları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 760 Patates Fiyatları haberi bulunmuştur.

Patates Fiyatları Haberleri

Kilosu 3.68 TL olan nohut 15 liraya nasıl satılıyor

Kilosu 3.68 TL olan nohut 15 liraya nasıl satılıyor!

Komisyoncular ve üreticiler tarım ürünlerinin fiyatlarını katlıyor. TÜİK'in yaptığı araştırmaya göre arada üreticiler olmadan geçen sene yüzde 40 zam gelmesine rağmen nohutun fiyatı 3.68 TL. Fakat vatandaş ise evine bir kilogram nohut almak için 10-15 TL arası para ödüyor.

9.03.2017Ekonomi
Özgürlükler şehri: Amsterdam

Özgürlükler şehri: Amsterdam

Kanalları, tarihi dokusu, meydanı, müzeleri, eğlence yerleri ve atmosferiyle ünlü bir şehir Amsterdam… Her ülke insanını sıcaklığıyla ağırlayan şehir, ‘Özgürlükler Şehri’ olarak da anılıyor. Peki bu güzel şehirde nereleri gezmeli ve neler tatmalı? İşte size Amsterdam gezi rehberi…

22.02.2017Seyahat
İstihdam seferberliği o işadamından başlayacak

İstihdam seferberliği o işadamından başlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Ekonomi Şurası'nda yaptığı konuşmada istihdam seferberliği başlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile işadamı Abdülkadir Konukoğlu arasındaki diyaloglar işadamlarını gülümsetti. Erdoğan, "Benim Abdulkadir Konukoğlu kardeşim bu kapıyı açtığı zaman, herhalde ardından Sabancı da Kale grubu da gelecektir yani. Tabi Koç grubu burada boş durmayacaktır" dedi.

7.02.2017Ekonomi
Erdoğandan kredi derecelendirme kuruluşlarına sert tepki

Erdoğan'dan kredi derecelendirme kuruluşlarına sert tepki

Kredi derecelendirme kuruluşlarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İşsizlikte oranı bir defa şöyle gümbür gümbür aşağıya çekmemiz lazım. O zaman, o derecelendirme kuruluşları falan filan var ya... Ne gerekçeler yazmışlar, ne gerekçeler. Sana ne be. Türkiye'de anayasa oylaması, sana ne. Sen kimsin ya" diye konuştu. Cumhurbaşkanı konuşmasında "Ülkemin faiz politikasından şikayetçiyim. Bu faiz politikasıyla ülkem kalkınmaz" diyerek bankaların faiz politikasını eleştirdi.

7.02.2017Ekonomi
Afrika’yı tursuz gezebileceğiniz ulaşım alternatifleri

Afrika’yı tursuz gezebileceğiniz ulaşım alternatifleri

Sizi bilmem ama ben Afrika'yı gezerken önceliğim her zaman deneyim elde etmekti. Lüks otellere, birinci sınıf uçak biletine, şehrin en ünlü barında akşam yemeğine vereceğim parayı köprüden atlamaya, köpek balıklarıyla yüzmeye, safari yapmaya ya da en yüksek dağlara tırmanmaya verdim. Konu Afrika olunca yaptığınız her şey deneyime dönüşüyor. İşte bu Afrika'da tursuz seyahat edebileceğiniz ulaşım alternatifleri…

17.01.2017Seyahat
Kasımda zam şampiyonu Sayısal Loto

Kasımda zam şampiyonu Sayısal Loto

Kasım ayının zam şampiyonu, fiyatı yüzde 50 artan Sayısal Loto oldu. Özelleştirilme sürecindeki Milli Piyango'nun altı oyunundan biri olan Sayısal Lotonun kolon fiyatı Kasım başında yüzde 50 artarak, 1 liradan 1.5 liraya çıkmıştı.

5.12.2016Ekonomi
KURUDUK

KURUDUK!

Türkiye’de bu yıl yağmur yağmıyor ve yaşanan kuraklık en çok çiftçiyi korkutuyor. Özellikle hububat eken çiftçi yağmur yağmasını bekliyor. Yağmur yağmadığı için tohumlar toprak altında bekliyor. Uzmanlara göre eğer kuraklık devam ederse çiftçi maliyetleri artacak, verim düşecek bu da fiyatların artmasına neden olacak.

10.11.2016Ekonomi
Kuraklıkla Mücadele Etmek

Kuraklıkla Mücadele Etmek

Harvard Business Review Türkiye dergisinin Kasım sayısındaki Vaka Çalışması; California’da bulunan büyük bir çiftliğin kuraklıkla mücadelesini konu alıyor.

18.10.2016Ekonomi
Toplu yemek devi ‘tarlaya’ indi

Toplu yemek devi ‘tarlaya’ indi

Günde 1 milyon öğün yemek veren Sofra/Compass Group Türkiye, aracıları devreden çıkararak meyve ve sebzelerini doğrudan anlaşmalı platformlar vasıtasıyla direkt çiftçiden almaya başladı. Yılda 26 bin ton sebze ve 10 bin ton meyve alımı yapan grup, bu yöntemle birlikte hem çiftçiyi destekliyor hem de sürekli artan gıda fiyatlarına karşı maliyetlerini kontrol altında tutuyor.

27.09.2016Ekonomi
Türkiyede ilk kez üretildi Törenle toplanacak

Türkiye'de ilk kez üretildi! Törenle toplanacak

Türkiye'nin ilk “beyaz patates” hasadı Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde yapılacak.

23.09.2016Ekonomi
Ukrayna mutfağını anlamak için ta Bodrum’a gitmek

Ukrayna mutfağını anlamak için ta Bodrum’a gitmek!

Ukrayna Mutfağı hakkında hiç bir şey bilmediğimi, geçen bayram gittiğim Bodrum’un Bitez Koyu’nda öğrendim. İşinn tuhaflığını şöyle izahat edeyim...

23.07.2016Hürriyet Pazar
Mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı

Mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı

Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) mayısta yüzde 0,58, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 1,48 artış gösterdi.

3.06.2016Ekonomi
Sarıkızın üreticisi mutsuz

Sarıkız'ın üreticisi mutsuz

Türkiye’nin patates ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayan Ödemiş, hasada düşük fiyatın gölgesinde başladı. Üretici, fiyatın 10-15 kuruşa düşmesinden endişe ediyor.

2.05.2016Ege
Sokakları meydanlara açılan şehir: Madrid

Sokakları meydanlara açılan şehir: Madrid

Bozulmamış dokusuyla Madrid hâlâ keşfedilmeyi bekleyen bir cennet. Şehrin her yanından yaratıcılık fışkırıyor. Tarihi meydanları, restoranları, sanat galerileri, parkları ve sıcak insanlarıyla kendimi Pedro Almodovar’ın filmlerindeymişim gibi hissettim. Madrid, cazibesiyle sizi hemen kendine âşık edecek bir şehir değil de, daha çok tanıdıkça seveceğiniz biri gibi…

22.03.2016Seyahat
30 maddede Türkiyede et dosyası

30 maddede Türkiye'de et dosyası

Türkiye’de et fiyatları son dönemde uçuşa geçti. Üreticiler de kasaplar da dert yanıyor. Bakanlık, ‘fahiş kâr peşinde koşan unsurlar’ı işaret ediyor. Olan yine tüketiciye oluyor. Peki et fiyatları neden bu kadar pahalı? Ucuz ve kaliteli et bulmak için ne yapmak gerek? Araştırdık.

Çarşı pazar New York

Çarşı pazar New York

Milliyet Gazetesi yazarı Güngör Uras bugünkü yazısında New York’un lüks bir süpermarketindeki gıda fiyatlarını inceledi. Uras yazısında Türkiye ve ABD arasındaki meydan gelire de değindi. İşte Uras'ın bugünkü köşe yazısı:

15.02.2016Ekonomi
Karşıyaka’da rota Atatürk Stadı

Karşıyaka’da rota Atatürk Stadı

PTT 1’inci Ligi takımı Karşıyaka’nın Futbol Şube Yöneticisi Korhan Yetiş, pazartesi günü Boluspor’la oynayacakları zorlu maçı Buca Arena’da oynamaktan vazgeçtiklerini, müsabakanın Atatürk Stadı’nda oynanacağını açıkladı.

12.02.2016Ege
Pazarda 5 liranın altında ürün bulmak zor

Pazarda 5 liranın altında ürün bulmak zor

Rusya'nın sebze ithalatı yasağının ardından düşmesi beklenen sebze-meyve fiyatlarını bu kez soğuk hava vurdu. CNNTürk, semt pazarlarına gidip ürünlerin fiyatlarını inceledi. Pazarda kilosu beş liranın altında ürün bulmanın neredeyse imkansız olduğu ortaya çıktı.

11.01.2016Ekonomi
Pazarda fiyatlar el yakıyor

Pazarda fiyatlar el yakıyor

Gıda fiyatları düşmüyor.Şimdi de hava koşulları etkili oldu. Pırasanın kilosu 5 liraya ulaştı,pazar esnafı da vatandaş da şaşırdı. Soğan, biber, yeşillik, patateshepsi pahalı. Beste Uyanık, pazarda 5 liranın altında ürün aradı, ancakpazarda 5 liranın altında ürün bulmak imkansız!

11.01.2016Haber
Fiyatı cep yakıyor, üreticiler şikayetçi

Fiyatı cep yakıyor, üreticiler şikayetçi

İşlenmemiş gıda enflasyonu son üç yılda ortalama yüzde 13 artış eğilimi sergilerken, 2015'te fiyatı en çok artan ürün yüzde 107 ile zeytinyağı, fiyatı en çok düşen ürün ise yüzde 21 ile patates oldu. Zeytinyağcılar, hileli karışımların son dönemde artmasından ve cezaların yetersiz olmasından şikayet ediyor.

6.01.2016Ekonomi
Sosyal medya Rus domatesini konuşuyor

Sosyal medya Rus domatesini konuşuyor

Rusya'da tanesi 6 TL'ye kadar çıkan domates fiyatları sosyal medyayı salladı. Kullanıcılar Türkiye'ye uygulanan ambargo yüzünden fiyatların bu kadar yükseldiğini söylerken işin uzmanı 'henüz ambargonun başlamadığını' bu yüzden Rusya'daki domates fiyatlarının Türkiye ile ilgili olmadığını belirtiyor. Ülkedeki domates fiyatlarının artışı Türkiye'ye alternatif yeni pazarlar bulunmasına ve kış aylarına bağlanıyor. Türkiye'ye uygulanacak ambargonun ardından Rusya'nın daha pahalıya domates yiyeceği de ifade ediliyor.

31.12.2015Ekonomi
Üç yapraklı yonca ülkesinin başkenti: Dublin

Üç yapraklı yonca ülkesinin başkenti: Dublin

Aklınıza İngiltere’yi getirin. Kompozisyonun içine biraz daha yeşil, biraz daha yağmur, barlar, siyah bira, müzik ve de sıcakkanlı insanlar ekleyin. İşte karşınızda, İrlanda!

9.12.2015Seyahat
Patateste yine bir şeyler oluyor

Patateste yine bir şeyler oluyor

Geçen bahar aylarında kilogram fiyatı 5 TL'ye kadar çıkan patates kafa karıştırdı. Önce üretimin bol olduğu ve bu sene ucuz patates yiyeceğimizi belirten üreticiler şimdi stok tehlikesine dikkat çekiyor. Geçen sene patates aracılara çok para kazandırmıştı. O yüzden bu ekim döneminde Gümüşhane ve Kars'ta bile patates ekildi.

1.12.2015Ekonomi
Patates sevdasına 79 dolar

Patates sevdasına 79 dolar

DÜNYADA enflasyon oranının en yüksek olduğu ülke Venezüella’da, fast food restoranlarında standart bir patates yemek için resmi rakamlara göre 79 doları gözden çıkarmak zorunda kalacak. Daha fazla patates yemek isteyenler ise 126 dolar ödeyecek.

6.11.2015Ekonomi
4 kişilik ailenin açlık sınırı 1.361 TL

4 kişilik ailenin açlık sınırı 1.361 TL

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Eylül ayında 4 kişilik ailenin açlık sınırının bin 361 lira 29 kuruş, yoksulluk sınırının 4 bin 434 lira 16 kuruş olduğunu açıkladı.

28.09.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı...

İlkokulun en eğlenceli yanlarından biri, belirli günler ve haftalardı; özellikle de Yerli Malı Haftası. Ders saatinde beslenme teneffüsü yapmak gibi bir şeydi. Çoğunlukla sadece bir gün kutlanırdı ama ne gün! Öğretmene bağlı olarak hamur işlerinden kuru yemişlere, zeytinyağlı yaprak sarmadan çeşitli meyvelere herkesin okula bir yiyecek getirdiği ve getirdiklerini arkadaşlarıyla paylaşıp döke saça yediği bir güzel gündü. Arada da kompozisyonlar, şiirler, herkesin bir yurdum meyvesi kılığına girip kendini övdüğü o meşhur ront…

13.02.2017

Hipoglisemi mi panik atak mı?

Sağlık sorunları bazen birbirine benzer belirtilerle ortaya çıkabiliyor. Bu da ciddi karışıklıklara yol açıyor. “Panik atak” işaretleriyle “hipoglisemi” belirtileri arasında da böyle bir benzerlik var.

1.02.2017

Ukrayna mutfağını anlamak için ta Bodrum’a gitmek!

Ukrayna mutfağı hakkında hiçbir şey bilmediğimi, geçen bayram gittiğim Bodrum’un Bitez Koyu’nda öğrendim. İşin tuhaflığını şöyle izah edeyim...

23.07.2016

30 yaş üstü için yeni teknoloji sözlüğü

FARKINDAYSANIZ dünya dijital bir dönüşüm geçiriyor. Avrupa başkentlerinde teknoloji fuarlarından geçilmiyor.

8.03.2016