MENÜ

Hasat

Hasat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hasat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.370 Hasat haberi bulunmuştur.

Hasat Haberleri

Hazine arazisinde çiftçilik dönemi

Hazine arazisinde çiftçilik dönemi

Koronavirüs salgını ile birlikte tarımsal üretimin önemi daha iyi anlaşılırken, kır yaşamına ilgi de arttı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yayımladığı Milli Emlak Genel Tebliği ile köyünde hiç toprağı olmayıp ekip biçmek isteyenlere, 60 dönüme kadar hazine arazisini 10 yıl süreyle kiralama olanağı sağladı. Kira süresi 10 yılın sonunda 10 yıl daha uzatılabilecek.

17.09.2020Ekonomi
Hazineye ait tarım arazileri çiftlere kiralanacak.. İşte projenin detayları

Hazineye ait tarım arazileri çiftlere kiralanacak.. İşte projenin detayları

Çiftçilerin tarımsal faaliyette bulunmalarını sağlamak amacıyla, nüfusa kayıtlı oldukları veya ikamet ettikleri köy ve mahallelerde bulunan hazineye ait tarım arazileri 10 yıl süreyle kiraya verilecek.

16.09.2020Gündem
Avokado Mersinli çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Avokado Mersinli çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Erdemli ilçesinde hasadına devam edilen avokadonun kilogramı 15 liradan alıcı buluyor.

16.09.2020Ekonomi
Çerezlik kabak çekirdeği hasadı başladı... Adeta bir görsel şölen

Çerezlik kabak çekirdeği hasadı başladı... Adeta bir görsel şölen

Türkiye'nin kabak çekirdeği ihtiyacının yüzde 35'ini karşılayan Kayseri'de üretilen kabaklar hasat öncesi görselliği ile dikkati çekiyor.

Diyarbakırda 380 bin dekar alanda mısır mesaisi başladı

Diyarbakır'da 380 bin dekar alanda mısır mesaisi başladı

DİYARBAKIR'da 380 bin dekar alanda ekili olan mısırın hasadına başlandı. Bindiği biçerdöverle hasat yapan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, anız yangınlarına dikkat çekerek, "Ne olur ne mısırın ne buğdayın anızını, sapını, samanını tarlada yakmayalım. Sadece anızı, artığınızı değil, toprakta sizin için çalışan yüce yaratıcının yarattığı bütün canlıları yok ediyorsunuz" dedi.

15.09.2020Gündem
Görenler gözlerine inanamıyor 1 tanesi 15 kilo, sırrı ise gübresi

Görenler gözlerine inanamıyor! 1 tanesi 15 kilo, sırrı ise gübresi

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde hayvan ve tavuk gübresiyle yetiştirilen 10-15 kilo ağırlığındaki karpuzların büyüklüğü herkesi şaşırtıyor.

Trakya Birlik, ayçiçeği ön alım fiyatını açıkladı

Trakya Birlik, ayçiçeği ön alım fiyatını açıkladı

Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Trakya Birlik) Yönetim Kurulu, ön alım fiyatını yüzde 40 oranlı ayçiçeği için 3 bin 850 TL/Ton olarak belirlediklerini bildirdi.

14.09.2020Ekonomi
Başkent fırtınayı konuşuyor

Başkent fırtınayı konuşuyor

Başkent önceki gün aniden bastıran kum fırtınasıyla panik yaşarken neden kaynaklandığı merak konusu oldu. Meteoroloji uzmanlarına göre bu fırtınalar ‘şarapnel etkisi’yle tehlike yaratırken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş zarar görenlere yardım başlatıldığını açıkladı, sosyal medyadan ‘Mad Max’ filmine atıfta bulundu.

14.09.2020Gündem
5. Sınıf Sosyal Bilgiler İklim Ve İnsan Faaliyetleri konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler İklim Ve İnsan Faaliyetleri konu anlatımı

Ülkemizin iklimi pek çok farklı sebepten dolayı bizim için çok önemlidir. Hem ihtiyaçlarımızı karşılamak hem de ekonomik olarak kazanç elde edebilmek için iklimi kullanırız. Bu yüzden iklim ve insan faaliyetleri arasında önemli bir ilişki bulunmaktadır. İşte 5. sınıf sosyal bilgiler iklim ve insan faaliyetleri konu anlatımı.

13.09.20205. SINIF
Huzura kavuşan Çemikare Yaylasında bal üretiyorlar

Huzura kavuşan Çemikare Yaylası'nda bal üretiyorlar

Siirt'te terör örgütü PKK'ya karşı sürdürülen başarılı operasyonlarla huzur ve güven ortamına kavuşan Çemikare Yaylası'nda tescilli Pervari balı üretmenin mutluluğunu yaşayan üreticiler, bu yıl hasadın verimli geçmesini bekliyor.

13.09.2020Ekonomi
Sadece yağmur suyuyla yetişen Yazır üzümünde 1 aylık hasat başladı

Sadece yağmur suyuyla yetişen Yazır üzümünde 1 aylık hasat başladı

Finike’de mazisi 80 yıl geriye uzanan ve sadece yağmur suyuyla yetişen Yazır üzümünün sadece bir ay süren hasadı başladı.

Cambazlığı aratmayan mesleğiyle dalların üstünde ekmek parasını kazanıyor

Cambazlığı aratmayan mesleğiyle dalların üstünde ekmek parasını kazanıyor

AYDIN'ın Efeler ilçesinde yaşayan 41 yaşındaki Hamdi Gündoğdu, metrelerce yükseklikteki ceviz ağaçlarına cambaz gibi çıkarak, dalların üstünde 300 lira yevmiyeyle ekmek parasını kazanıyor.

10.09.2020Gündem
Adıyamanda tütün hasadı heyecanı başladı

Adıyaman'da tütün hasadı heyecanı başladı

Çelikhan ilçesinde yöre halkının en önemli gelir kaynaklarından biri olan tütünün hasadında yüksek verim bekleniyor.

8.09.2020Ekonomi
Gastroantep Hasat Festivalinde hedef 5 milyon ziyaretçi

Gastroantep Hasat Festivali'nde hedef 5 milyon ziyaretçi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü yapılacak olan ve dijital olarak düzenlenen ’Gastroantep Hasat Günleri’ etkinliğin lansmanı düzenlendi.

BYSDden bitkisel yağ açıklaması

BYSD'den bitkisel yağ açıklaması

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, dünyadaki talep artışı ve yağlı tohum rekoltesindeki düşüş nedeniyle yağ arzında sıkıntı yaşanmaması için "stratejik ham yağ ve yağlı tohum stoku yapılması" çağrısında bulundu.

6.09.2020Ekonomi
Lisanslı dev depo çiftçiye kazandıracak

Lisanslı dev depo çiftçiye kazandıracak

2019 rakamları ile Türkiye’nin toplam pirinç üretiminin yüzde 45’ini gerçekleştiren Balıkesir’in Gönen ilçesinde çiftçinin üründen daha fazla kazanmasını sağlayacak 75 bin metreküplük lisanslı depo yatırımının 1’inci etabı hayata geçti. Yatırımın tüm etapları tamamlandığında çeltikte Türkiye’nin en büyük kapasiteli lisanslı deposu olacak.

5.09.2020Kitap Sanat
Diyarbakırda, bağ bozumundaki hasat asker ve sağlık çalışanları için yapıldı

Diyarbakır'da, bağ bozumundaki hasat asker ve sağlık çalışanları için yapıldı

DİYARBAKIR'ın Bismil Belediyesi'nce 18 dönümlük alanda ekilen üzümün hasadı yapıldı. Hasatta elde edilen 8 ton üzüm ve 2 ton pekmez, sınır hattında görev yapan askerlere, sağlık çalışanlarına ve ilçe halkına dağıtacak.

4.09.2020Gündem
Afrikalı işçilerden 3’üncü çay sürgününe hazırlık

Afrikalı işçilerden 3’üncü çay sürgününe hazırlık

DOĞU Karadeniz'de, üçüncü dönem yaş çay hasadı hazırlıklarına başlandı. Pandemiden dolayı sınır kapılarının kapalı olması nedeniyle Gürcü işçilerin gelemediği bölgede, Türkiye'de bulunup, çalışma izinleri olan Senegal, Afgan ve Özbek uyruklu işçiler hasat öncesi çay bahçelerinde yabancı ot temizliği çalışmalarını sürdürüyor.

4.09.2020Gündem
Uluslararası GastroAntep Festivali bu yıl dijital ortamda gerçekleştirilecek

Uluslararası GastroAntep Festivali bu yıl dijital ortamda gerçekleştirilecek

Gaziantep'te Uluslararası GastroAntep Festivali'nin üçüncüsü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dijital ortamda düzenlenecek.

Türkiye'nin ihraç ürünlerinden somonda hasat başladı

Antalya'nın Kaş ilçesi Gömbe Yaylası'nda alabalık ve Türk somonu üretip ihraç eden Ayhan Alp, somon hasadına başladı. Japonya başta olmak üzere AB ülkeleri ve ABD’ye ihraç edilen Türk somonları, boyları, yağlı görünümleri ve kalitesiyle Norveç somonlarını geride bırakıyor.

Ay çekirdeği tarlasında obruk oluştu

Ay çekirdeği tarlasında obruk oluştu

Denizli'nin Çivril ilçesinde, bir hafta önce hasat yapılan ay çekirdeği tarlasında 5 metre derinliğinde ve 20 metre çapında obruk meydana geldi.İlçeye bağlı Yakacık Mahallesi Elmalı mevkisinde geçen hafta ay çekirdeği hasadı yapan çiftçiler, gürültü üzerine gittikleri tarlada, dev bir çukur oluştuğunu gördü. Köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarma, obruğun 5 metre derinliğinde, 20 metre çapında olduğunu tespit etti. Çukurun çevresine güvenlik şeridi çekildi. Mahalle sakinlerinden Ömer Çavuş, bölgede ilk kez obruk gördüklerini belirterek "Burada oluşan büyük çukur korkumuzu ve tedirginliğimizi artırdı. Çünkü herkes tarlada çalışıyor. Bölgede çalışan çok sayıda işçi bulunuyor. Yetkililerden inceleme yapmalarını istiyoruz." dedi.

1.09.2020Haber
Denizlide ay çekirdeği tarlasında obruk oluştu

Denizli'de ay çekirdeği tarlasında obruk oluştu

Denizli'nin Çivril ilçesinde bir hafta önce hasat yapılan ay çekirdeği tarlasında 5 metre derinliğinde ve 20 metre çapında obruk meydana geldi.

31.08.2020Gündem
Deniz yosunu geleceğin gıdası ve yakıtı olabilir mi

Deniz yosunu geleceğin gıdası ve yakıtı olabilir mi?

Deniz yosunu üretimi birçok ülkede hızla gelişen bir akım. Bu sektördeki şirketlerin değeri şimdiden 6 milyar dolara ulaşmış durumda. Şirket yöneticileri mevcut durumu ve gelişme potansiyelini anlatıyor.

31.08.2020Teknoloji
Muğla, gezginci arıcıların çam balı üssü oldu

Muğla, gezginci arıcıların "çam balı" üssü oldu

İlkbahar'da farklı bölgelerde çiçek balı sağımı yapan gezginci arıcılar, arı popülasyonunu artırmanın yanı sıra biyoçeşitlilik açısından da zengin bir flora ve faunaya sahip Muğla'daki ormanlık alanlarda çam balı hasadı yapıyor.

30.08.2020Ekonomi
Giresunda kayıplar aranıyor, yaralar sarılıyor

Giresun'da kayıplar aranıyor, yaralar sarılıyor

GİRESUN’da sağanak sonucu meydana gelen, 3'ü asker 9 kişinin hayatını kaybettiği, 2'si asker 7 kişinin kaybolduğu, 361 bina ile alt ve üst yapıda ağır hasarın oluştuğu selin izleri silinmeye çalışılıyor. Ekipler, selin etkilediği Dereli’de yaraları sarıp, temizlik çalışmasına devam ederek enkaz ve molozları kaldırıyor. Bölgede kayıp 2'si asker 7 kişiyi de arama çalışmaları da sürüyor.

28.08.2020Gündem
Çekirdeksiz kuru üzüm ihracatında hedef yarım milyar doların üzerine çıkmak

Çekirdeksiz kuru üzüm ihracatında hedef yarım milyar doların üzerine çıkmak

Türkiye'nin ihracatında dünya lideri olduğu çekirdeksiz kuru üzümde 2020-2021 sezonunda 500 milyon doların üzerinde ihracat bekleniyor.

28.08.2020Ekonomi
TMO son 3 yılda 223 bin ton fındık aldı

TMO son 3 yılda 223 bin ton fındık aldı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bu yıla ilişkin fındık müdahale alımlarına başlarken, kurum tarafından son 3 yılda alınan fındık miktarı 223 bin tonu buldu.

28.08.2020Ekonomi
Bulanık domatesinin ünü Kahramanmaraş’ın sınırlarını aştı

Bulanık domatesinin ünü Kahramanmaraş’ın sınırlarını aştı

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, artan rekolte ve talep karşısında ‘Bulanık’ domatesinin Türkiye çapında bir üne kavuştuğunu söyledi.

Fındıkta hasat bitti nöbet başladı

Fındıkta hasat bitti nöbet başladı

DÜZCE’de fındık üreticilerinin büyük bir bölümü fındık hasadını tamamlayarak ürünlerini harmana indirdi. Üreticiler, Giresun’da yaşanan sel felaketinin ardından, fiyatının artacağı düşünülen fındıklarını nöbet tutarak beklemeye başladılar.

27.08.2020Gündem
Mısırlarını domuzlardan korumak için gece silahlı nöbet tutuyorlar

Mısırlarını domuzlardan korumak için gece silahlı nöbet tutuyorlar

TOKAT merkeze bağlı Çubuklu köyü sakinleri, tarlalarındaki mısırı domuzlardan korumak için sabah saatlerine kadar silahlarıyla nöbet tutuyorlar. Geceleri uyumadıkları için uykusuz kaldıklarını söyleyen köylüler avcılık kulüplerinden destek bekliyor.

27.08.2020Gündem
Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı İşte Giresunda son durum...

Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı! İşte Giresun'da son durum...

Milli Savunma Bakanlığı'nca Harita Genel Komutanlığı'na ait uçaklarla Giresun'daki sel felaketi sonrası hasar tespiti için bölgenin havadan görüntülediği açıklandı.

27.08.2020Gündem
Çiftçilere büyük kolaylık Tarlalarını cep telefonundan kontrol edecekler

Çiftçilere büyük kolaylık! Tarlalarını cep telefonundan kontrol edecekler

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz "Tarımda, ürün ve toprak şartlarını uygun hale getirmek için gerekli girdileri hassas tarımın gerektirdiği gibi sağlamak, üretim işlemlerini daha etkin gerçekleştirmek, araziden sürekli bilgi akışını sağlamak ve olası risklere engel olabilmek için uzaktan algılama teknolojileri geliştirdik" dedi.

23.08.2020Ekonomi
Türkiye’nin dört bir yanında üretilen çiçek ballarının hasadı bitti, şimdi damakları şenlendirme zamanı

Türkiye’nin dört bir yanında üretilen çiçek ballarının hasadı bitti, şimdi damakları şenlendirme zamanı

Hayıt, ayçiçeği, pamuk, lavanta, geven… Temel maddesi çiçek olan ballarda hasat yapıldı, sezon bitti. Çam balı dışında bir balla damağınızı tatlandırmak istiyorsanız tam zamanı. Ancak her balın bal olmadığı da artık günümüzün bir gerçeği… İyi ve orijinal bal yiyebilmek için damaktaki aroma kadar kovanda neler olup bittiğini bilmek de önemli. İklim krizi nedeniyle üretiminde düşüş yaşanan ve yine de dünyanın en iyileri arasında yer alan Türkiye’nin ballarını üreticileri anlattı.

23.08.2020Hürriyet Pazar
Müşteriler Instagram’dan ‘Bana kıvırcık ayırır mısınız’ diye yazıyor

Müşteriler Instagram’dan ‘Bana kıvırcık ayırır mısınız’ diye yazıyor

İstanbul Kadıköy’de tarihi Salı Pazarı’na kurulan Üretici Kooperatifi Pazarı, şehrin 151 köyündeki üreticileri aracı olmadan tüketiciyle buluşturuyor. Şimdilik sadece pazar günleri açılan pazara gittik; sebze, meyvenin tadına baktık, üreticilerle görüştük.

Kırsal yaşamı kazanca çevirenler anlatıyor: ‘Ben şehirden kaçmadım, köyde fırsat gördüm’

Kırsal yaşamı kazanca çevirenler anlatıyor: ‘Ben şehirden kaçmadım, köyde fırsat gördüm’

Kimi doğa tutkusundan, kimi sakinlik, kimi romantizm arayışından... Şehrin karmaşasından kaçıp kırsal yaşama geçenlerin sayısına paralel olarak bu tersine göçü ekonomik fırsat görenlerin sayısı da artıyor. Çünkü birçoğu iyi eğitimli, dünyayı biliyor ve vasıflarının da, ürettiğini satabileceğinin de farkında.

Göz alıcı yeşil rengiyle nereden çıktı bu matcha çayı

Göz alıcı yeşil rengiyle nereden çıktı bu matcha çayı?

Çay dünyada en fazla tüketilen içeceklerden biri. Türkiye de çay tüketimi söz konusu olduğunda kişi başına düşen miktarda en ön sıralarda yer alıyor. Siyah çay, yeşil çay, beyaz çay derken son yıllarda bir de matcha çayı girdi hayatımıza. Peki sağlığa çok büyük faydaları olduğu söylenen, parlak yeşil rengiyle tatlıları da süsleyen matcha çayı nereden çıktı?

21.08.2020Lezzet
Silifkede yetiştiriliyor Arap ülkelerinden yoğun talep var

Silifke'de yetiştiriliyor! Arap ülkelerinden yoğun talep var

MERSİN’in Silifke ilçesinde yetiştirilen ve ejder meyvesi olarak bilinen tropikal pitaya meyvesi, Arap ülkelerinden yoğun talep görüyor. Meyvenin kilosu 25 TL’den alıcı buluyor.

20.08.2020Ekonomi
Tarım Bakanı Pakdemirli: Önümüzdeki 10 yılda çevreci politikalar ve topraksız tarım önem kazanacak... Tersine göç zamanı

Tarım Bakanı Pakdemirli: Önümüzdeki 10 yılda çevreci politikalar ve topraksız tarım önem kazanacak... Tersine göç zamanı

‘Tarım Ormanın Geleceği Zirvesi’nde konuşan Bakan Bekir Pakdemirli, “Üretim kaynakları azalıyor ve tahrip oluyor. Dünya son dönemde gıdanın ve tarımın önemini bir kez daha anladı. Önümüzdeki 10 yılda kırsalda tersine göçü görmeye başlayacağız. Tarım hiç olmadığı kadar stratejik hale geliyor. Gıda milliyetçiliği dönemi başlıyor” dedi.

20.08.2020Ekonomi
Bursa’dan Avrupa sofralarına incir ihracatı

Bursa’dan Avrupa sofralarına incir ihracatı

İngiltere veliahdı William'ın eşi Cambridge düşesi Kate'in hamilelik döneminde sabah bulantılarında yediği Bursa’nın siyah incirinin hasadına başlandı. Bursa’dan dünyanın bir çok ülkesine ihraç edilen ve kilogramı 22 liradan ihracata giden siyah incirden 50 milyon dolarlık ihracat hedefleniyor.

19.08.2020Ekonomi
Çekirdekleri çevre yolunda kurutuyorlar

Çekirdekleri çevre yolunda kurutuyorlar

Bursa'nın İnegöl ilçesinde ay çekirdeği üreticileri mahsullerini, belediyeden alınan özel izinle çevre yolunun gidiş yönündeki iki şeridine sererek kurutma işlemini gerçekleştiriyor.

19.08.2020Gündem
Çiftçiye verilen destekler tarımsal hasılaya zirve yaptırdı

Çiftçiye verilen destekler tarımsal hasılaya zirve yaptırdı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Son 2 yılda tarımsal hasılamızı yüzde 45 artışla 275 milyar liraya çıkardık. Bugün tarımsal hasılada Avrupa'da birinci, dünyada da ilk 10 içerisindeyiz. Bu vesileyle başta çiftçilerimiz olmak üzere bütün çiftçilerimizin eline, emeğine sağlık" dedi.

19.08.2020Ekonomi
Datçanın enfes nurlu bademinde hasat zamanı

Datça'nın enfes nurlu bademinde hasat zamanı

Muğla’nın Datça ilçesinde, nurlu badem hasadına başlandı. Türkiye’nin en kaliteli ve en lezzetli badem çeşitleri arasında gösterilen nurlu bademin kilosu 160 TL’den satılıyor.

Hasadı süren fındıkta aflatoksin uyarısı

Hasadı süren fındıkta 'aflatoksin' uyarısı

KARADENİZ'in önemli geçim kaynağını oluşturan fındıkta üreticilerin hasat süreci sürüyor. Üreticiler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı fiyatı memnuniyetle karşıladıklarını belirtirken, uzmanlar ise hastalık oluşmaması için fındığı yeterince kurutup bu şekilde depolayıp, ardından pazara sunulması önerisinde bulunuyor. Altınordu Ziraat Odası Ziraat Mühendisi Nagihan Bayhan, fındıkta aflatoksin uyarısında bulunarak, "Üreticilerimiz fındığını güneşli ortamda kurutmalıdır. İyi kurutulmayan fındıkta 'aflatoksin' denilen madde ortaya çıkar. Bu da fındığın yapısını bozar" dedi.

19.08.2020Gündem
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekonomik Faaliyetler konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekonomik Faaliyetler konu anlatımı

İnsanlar, toplumsal varlık oldukları için sürekli birbirleriyle iletişim halindedirler ve birbirlerine muhtaçtırlar. Bir insan bütün ihtiyaçlarını kendi başına karşılayamadığı için bazı ihtiyaçlarını dışarıdan karşılamak zorundadır. Bu zorunluluk sonucunda da ekonomik faaliyetler ortaya çıkmıştır. Bu dersimizde ekonomik faaliyetlerin neler olduğunu ve önemini derledik.

18.08.20205. SINIF

Yazar Sonuçları

Doğu Karadeniz’de peşine düşmeniz gereken lezzetler

Yaprakların hafiften kızarmaya başladığı, doğanın dinginleştiği eylül ayı Doğu Karadeniz’in de en az yağış aldığı, havanın açık olduğu dönem. Üstelik çay ve bal gibi ürünlerin de hasat sonu... Bölgenin bu fotojenik dönemini yerel tatlarla taçlandırmak isteyenler için muhlamadan çeşit çeşit pideye peşine düşülmesi gereken lezzetleri sıraladık.

20.09.2020

Sonbaharın bereketli bağları

Bağbozumu bir şenliktir, yüzyıllardır tekrarlanan bir coşkuya ortak olursunuz. Bağlardaki üzümleri toplarken doğanın, insanın yüzlerce yıllık emeğini hissedersiniz. Hem doğayla buluşmanız hem de orta halli bütçelerle güzel tatiller yapmanız için bağbozumu mevsiminde, cennet ülkemizin bağlarını birlikte keşfedelim.

20.09.2020

Şef restoranlarında nasıl bir değişim var?

Şef restoranlarında bir devinim başladı. Bazısı menüsünü ay döngüsüne göre yeniledi, bazısı daha alçakgönüllü bir yaklaşımla tekrar açılacağını duyurdu. Yıllardır tabaklarıyla ilham veren şefler, nasıl bir akımın öncüsü olacak, ilk örneklere bakalım…

13.09.2020

Meyvenin yarısı çöpe

İNCİR ve üzüm gibi geleneksel Ege ürünlerinin hasadı başladı.

31.08.2020