MENÜ

Oyuncak

Oyuncak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Oyuncak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.570 Oyuncak haberi bulunmuştur.

Oyuncak; genellikle çocuklar tarafından oyun oynarken kullanılan her türlü nesne. Pek çok oyuncak gerçek bir varlığın taklidi şeklindedir; ancak oyuncaklar, çeşitli anlamlar yüklenmiş basit nesneler de olabilir. Örneğin bir çocuk üzerine bindiği bir değneği hayalinde bir ata, elindeki taşı bir otomobile dönüştürebilir. Bunun yanı sıra elektronik ve mekanik parçalardan oluşan, çok karmaşık oyuncaklar da mevcuttur.

Oyun ve oyuncağın tarihi insanlık kadar eskidir. Tıpkı hayvanlar gibi, ilk insanlar da muhtemelen doğadaki pek çok nesneyi oyuncak olarak kullanmışlardır. Ancak sırf oyun amaçlı olarak üretilen ilk nesnelerin top, uçurtma ve yoyo olduğu kabul edilir.

Devamı..

Oyuncak Haberleri

Dede-torun  alışverişte

Dede-torun alışverişte

Erdal Özyağcılar, önceki gün torunu Ege ile Akmerkez’de görüntüledi.

18.01.2019Magazin
İstanbulda çocuklar için sömestr tatilinin en eğlenceli adresleri

İstanbul'da çocuklar için sömestr tatilinin en eğlenceli adresleri

İstanbul'daki çeşitli müzeler, lunaparklar, eğlence ve oyun alanları, karne almanın heyecanını duyan çocuklara, sömestrde unutulmaz bir tatil yaşatacak.

14.01.2019Seyahat
İsrafa gerek yok

İsrafa gerek yok

Gülşen iki yaşına basan oğlu Azur Benan’a pahalı oyuncak almıyor.

13.01.2019Magazin
Bakan Selçuk, engelli öğrencilere ahşap oyuncak hediye etti

Bakan Selçuk, engelli öğrencilere ahşap oyuncak hediye etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve eşi Rana Selçuk, üç ay önce hayata geçirilen uygulama kapsamında mesleki ve teknik Anadolu liselerinde üretilen ilk ahşap oyuncakları Gökkuşağı Özel Eğitim Okulundaki öğrencilere hediye etti.

11.01.2019Eğitim
En sıcak müze

En sıcak müze

10.01.2019Ankara
Startup çılgınlığı

Startup çılgınlığı

Las Vegas’ta düzenlenen teknoloji şovu CES tüm hızıyla sürüyor. Şehrin farklı noktalarına kurulan alanlarla süren fuarda, teknoloji devlerinin stantları kadar teknoloji startup’larının (girişim şirketlerinin) bölümü ilgi çekti. Hatta fuara damga vuran yenilikler startup’lardan çıktı.

10.01.2019Ekonomi
Rus Patrik: Akıllı telefonlar Deccalin habercisi

Rus Patrik: Akıllı telefonlar Deccal'in habercisi

Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, akıllı telefonlarının popülaritesinin artmasının 'Deccal'in dönüşüne ortam hazırladığı" uyarısında bulundu. Kirill, "Şeytan, insanlara böyle bir oyuncak vererek çok akıllıca davranıyor" dedi.

9.01.2019Dünya
Akıllı telefonlar Deccalin aracı

'Akıllı telefonlar Deccal'in aracı'

Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, akıllı telefonlarının popülaritesinin artmasının 'Deccal'in dönüşüne ortam hazırladığı" uyarısında bulundu. Kirill, "Şeytan, insanlara böyle bir oyuncak vererek çok akıllıca davranıyor" dedi.

9.01.2019Teknoloji
Oyuncaklarda sanal gerçeklik devrimi

Oyuncaklarda sanal gerçeklik devrimi

Hong Kong 10’uncu Oyuncak ve Oyun Fuarı ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Fuarda, sanal gerçeklik teknolojisini kullanan firmalar ilgi odağı oldu.

8.01.2019Ekonomi
Bakan Kurum, CHP seçim bürosunu ziyaret etti

Bakan Kurum, CHP seçim bürosunu ziyaret etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Karabük ziyareti kapsamında esnafları gezerek, CHP'nin seçim bürosunu da ziyaret etti.

5.01.2019Gündem
Sahile hücum

Sahile hücum

Belçika’dan Almanya’ya yük taşıyan gemideki onlarca konteyner fırtına nedeniyle denize düştü. Tehlikeli kimyasal taşıyan üç konteyner ise denizde kayıp.

5.01.2019Dünya
Sıcaklıklar sıfırın altında seyredecek

Sıcaklıklar sıfırın altında seyredecek

Yeni yılın ilk iş gününde Almanya’nın doğusunda başlayan soğuk hava, kuzey, orta, güney ve orta kesimlerde etkisini artırarak hafta sonuna kadar sürdürecek.

3.01.2019Avrupa
Gönüllülerden örnek davranış

Gönüllülerden örnek davranış

Üyelerinin çoğu üniversite öğrencilerinden ve gezginlerden oluşan Gönül Treni bu kez Van’daki çocuklara gidiyor.

3.01.2019Gündem
Hangi poşetler ücretsiz olacak

Hangi poşetler ücretsiz olacak?

Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından 1 Ocak Salı günü başlayan poşet yasasına göre sektörlerde poşetlerden 25 kuruştan az olmamak üzere ücret alınacak. Bazı alanlarda koşulları karşılayan poşetler ise ücretsiz olarak temin edilebilecek. Peki, hangi poşetler ücretsiz olacak? İşte, yeni yıl ile birlikte yürürlüğe giren poşet yasası ve hangi poşetlerde ücret alınacağına dair bazı bilgiler

3.01.2019Ekonomi
Türkiye’nin 2018 yılı internet alışveriş tercihleri belli oldu

Türkiye’nin 2018 yılı internet alışveriş tercihleri belli oldu

Hepsiburada’nın yayınladığı trend raporu kapsamında 2018 yılında gerçekleştirilen alışverişlerde, 2017’ye göre %60’lık bir artış yaşanırken, yerli milli ürünlerde de yüzde 100’lük bir artış yaşandı.

2.01.2019Teknoloji
Son dakika.. Oyuncak devinin acı günü

Son dakika.. Oyuncak devinin acı günü

Türkiye oyuncak sektörün önemli markalarından Toyzz Shop’un Yönetim Kurulu Başkanı Cem Sunman’ın eşi Melda Sunman vefat etti. Sunman’ın cenazesi bugün düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

2.01.2019Ekonomi
Plastiklerin arasında bir denizyıldızı

Plastiklerin arasında bir denizyıldızı

DERİNLERE Saygı Dalış Topluluğu üyeleri, Birleşmiş Milletler’in Plastikle Mücadele yılı ilan ettiği 2018’in son günlerini denizden atık toplamakla geçirdi.

31.12.2018Gündem
Gurbetçi futbolcu Şanlıurfalı çocukların yüzünü güldürdü

Gurbetçi futbolcu Şanlıurfalı çocukların yüzünü güldürdü

Almanya’da doğup büyüyen ve şu anda KKTC’de bir futbol takımında oynayan 23 yaşındaki Cihan Çayan Duman, sosyal medya üzerinden topladığı parayla Şanlıurfa’daki çocuklara kışlık mont, ayakkabı ve oyuncak aldı.

30.12.2018Avrupa
Anneanne yasakları

Anneanne yasakları!

Reklamlarda yeni dönem 2019’da başlıyor. Buna göre çocuklara cips, kola, sürpriz çikolata reklamı yapılamayacak. Ayrıca hamburger ve cips gibi ürünlerle çocuklara sunulan oyuncaklar da yasaklanacak. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, düzenlemeye ilişkin kararı alırken içeriğine anneanne gözüyle baktığını söyledi.

29.12.2018Ekonomi
Ücretli poşet uygulaması ne zaman başlayacak

Ücretli poşet uygulaması ne zaman başlayacak?

Çevrenin korunması, çevre kirliliğinin önlenmesi ve giderilmesi için plastik poşet, plastik ambalaj kullanımının azaltılması için plastik alışveriş poşetleri tüketiciye ücretli olarak satılacak. Plastik poşetleri ücretsiz veren satış noktalarına, kapalı satış alanının her metrekaresi için 10 lira idari para cezası uygulanacak. Peki, ücretli poşet uygulaması ne zaman başlayacak?

28.12.2018Gündem
Ahşap oyuncak yarışması başlıyor

Ahşap oyuncak yarışması başlıyor

MEB, öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek, doğal ve sağlıklı, yerli ahşap oyuncak çeşitliliğini artırmak, yetenekli öğrencileri sektöre kazandırmak, araştırma ve geliştirme odaklı, ülke ekonomisine katkı sağlayabilecek oyuncakların tasarlanmasını sağlamak amacıyla Ahşap Oyuncak Yarışması düzenleyecek. Bu yarışma sayesinde, çocukları sağlıklı ahşap oyuncaklara yönlendirmeyi hedefliyorlar.

27.12.2018Eğitim
Bakan açıkladı Poşetler oralarda ücretsiz olacak…

Bakan açıkladı! Poşetler oralarda ücretsiz olacak…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 1 Ocak 2019 itibarıyla başlayacak plastik alışveriş poşetlerinin ücretli olarak temin edilmesine ilişkin uygulamanın usul ve esaslarını açıkladı. Kurum, aralarında meyve, kargo ve kuru temizleme poşetlerinin yer aldığı bazı poşet gruplarının ücretlendirmeye tabi olmayacağını duyurdu.

27.12.2018Ekonomi
Dışarıdan çok değişik bir hayatımız varmış gibi geliyor ama...

Dışarıdan çok değişik bir hayatımız varmış gibi geliyor ama...

Ünlü model ve sunucu Özge Ulusoy, Anatolium Marmara AVM'de düzenlenen etkinlikte ilginç itiraflarda bulundu...

23.12.2018Magazin
Esnek iş çocuğa yatırım

Esnek iş çocuğa yatırım

Özyeğin Üniversitesi’nden Dr. Mehmet Ali Soytaş’ın ekonomist George-Levi Gayle ve Limor Golan ile yürüttüğü “Kazançlarda nesiller arası korelasyonun kaynağı nedir?” araştırmasına göre, işte esneklik yoksa düşük gelirli ailelerin çocukları da düşük gelirli kalabiliyor. Dr. Mehmet Ali Soytaş ile araştırmanın çıktılarını konuştuk.

22.12.2018İK/Yeni Ekonomi
CHPnin Ankara adayı Mansur Yavaş: Gerekirse AK Parti adayı ile yan yana...

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş: Gerekirse AK Parti adayı ile yan yana...

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Mansur Yavaş, Hürriyet Gazetesi Ankara Bürosu’nu ziyaret etti. Yavaş, Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel’e 31 Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Mansur Yavaş, AK Parti'nin adayı Mehmet Özhaseki’yle ilgili olarak ''Gerekirse yan yana geliriz, otururuz, fikir ve projelerimizi tartışabiliriz. Biz harbe girmiyoruz'' dedi.

21.12.2018Gündem
Tek döneme talibim

Tek döneme talibim

21.12.2018Ankara
Cuma mesajlarıyla sevdiklerinizi mutlu edin En güzel, kısa ve anlamlı cuma mesajları

Cuma mesajlarıyla sevdiklerinizi mutlu edin! En güzel, kısa ve anlamlı cuma mesajları

Cuma mesajları, cuma gününün gelmesiyle birlikte milyonlarca Müslüman vatandaş tarafından sorgulanmaya başladı. Tüm İslam camiası tarafından büyük önem taşıyan cuma gününde siz de sevdiklerinizi ve dostlarınızı cuma mesajlarıyla mutlu edebilir, onlara bu özel günü anlamlı kılabilirsiniz. İşte en güzel, kısa ve anlamlı cuma mesajları.

20.12.2018Gündem
Öğrenciler şekerpancarından drone yaptı

Öğrenciler şekerpancarından drone yaptı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Geçit Mahallesi’nde bulunan Geçit Ortaokulu öğrencileri, ‘Şeker Tadında Oyuncak’ yarışması kapsamında tamamı şekerpancarından drone, biçerdöver, traktör ve kamyon gibi oyuncaklar yaptı. Yarışmada dereceye, şekerpancarına yepyeni bir boyut kazandırarak biçerdöver, termik santral ve tekne yapan öğrenciler girerek bisiklet ödülünün sahibi oldu.

20.12.2018Eğitim
Sergey Parajanov’un renkli dünyası İstanbul’da

Sergey Parajanov’un renkli dünyası İstanbul’da

Yıllarını hapiste geçiren Sergey Parajanov, zorlu bir hayatın kahramanı ve Kafkasya’nın çağımızda yetiştirdiği en renkli sanatçılardan. Muhalif, ele avuca sığmayan kişiliği nedeniyle düzenle arası hiç iyi olmayan Ermeni sanatçıyla ilgili çok güzel bir seçki şimdi Pera Müzesi’nde. ‘Parajanov, Sarkis İle’ sergisinde Sarkis’in farklı dönemlerde Parajanov ile diyalog içinde ürettiği işler de yer alıyor.

19.12.2018Kitap Sanat
Üniversite öğrencilerinden duygulandıran proje

Üniversite öğrencilerinden duygulandıran proje

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü birinci sınıf öğrencileri, örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

18.12.2018Kampüs
Bu yumurtanın sürprizi adalet

Bu yumurtanın sürprizi adalet

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencileri, ilk sınavdan önceki Milletlerarası Özel Hukuku dersine ‘sürpriz yumurta’ yiyerek başlıyor. Prof. Dr. Bahadır Erdem, bu etkinliği “Adalete hizmet etmek için kullandığım bir araç” diyerek açıklıyor. Öğrencilerin içindeki çocuğu, iyiliği kaybetmemeleri için bunu yaptığını söyleyen akademisyen, “İyilik adaleti getirir” diye de ekliyor. Dersin ünü üniversitenin sınırlarını aşmış. Afla geri dönen 76 yaşındaki Zeki Sayın da ‘sürpriz’den mutlu.

18.12.2018Eğitim
Seyahatte çevreci seçimler yapabilirsiniz

Seyahatte çevreci seçimler yapabilirsiniz

Yeryüzünün doğal güzellikleri, aynı zamanda küresel turizmin en önemli rotaları: Avustralya’daki Büyük Resif, Hint Okyanusu’ndaki adalar, Güney Amerika’nın Amazon Ormanları, Afrika’nın vahşi yaşamı, Antarktika... Her yıl milyonlarca insan buraları görmek için seyahat ediyor. Kısırdöngü tam da bu noktada başlıyor. Yeryüzündeki her eylemimiz karbon salınımı ortaya çıkarıyor ve seyahat bu eylemlerden biri. Yani resifleri görmek için uçağa bindiğimizde, yok oluşlarına katkı vermiş oluyoruz. Neyse ki yakın tarihli bir TripAdvisor anketine göre, gezginlerin yaklaşık üçte ikisi giderek daha çevreci seçimler yapma eğiliminde. Bu yıl Polonya’da düzenlenen İklim Zirvesi COP24 sonrası çevre dostu seyahatin ipuçlarını derledik.

17.12.2018Seyahat
Bir tıkla zenginlik hedefleyenlerin mesleği: Youtuberlık

Bir tıkla zenginlik hedefleyenlerin mesleği: Youtuberlık

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla Türkiye'de sayıları hızla artan Youtuberların, bazı kriterleri karşılaması halinde ayda 5 ile 25 bin lira arasında gelir elde edebildiği bildirildi.

17.12.2018Teknoloji
TESKten yılbaşı alışverişi uyarısı

TESK'ten "yılbaşı alışverişi" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Yılbaşı sofralarımızı ve evlerimizi süsleyen ürünler merdiven altı, kalitesiz ve sağlıksız yerlerden alınmamalı. Yılbaşı alışverişinde bilinir ve güvenilir esnaf tercih edilmeli" açıklamasında bulundu.

16.12.2018Ekonomi
Kışın keyfine varmak için 18 uzmandan 50 öneri

Kışın keyfine varmak için 18 uzmandan 50 öneri

Havalar iyiden iyiye soğudu ve sabah karanlığa uyanmak da pek mutlu etmiyor. Hele bir de evden çıkasınız gelmiyorsa, listemiz tam size göre. Alanında uzman isimlere danıştık, kışınıza sıcaklık katacak öneriler aldık. Kedi evi yaparak patili dostlarımızın hayatını kurtarabilir, battaniye altına kıvrılıp Paul Auster’ın ‘Kış Günlüğü’ kitabını okuyabilirsiniz. Yanınıza bir fincan sıcak çikolata almayı da unutmayın...

16.12.2018Hürriyet Pazar
Bacağı kesilecek garsondan skandal iddia

Bacağı kesilecek garsondan skandal iddia

İzmir'in Tire ilçesinde, İmdat Özçelik'in (50) ağaca çıkmak isterken merdivenden düşmesi sonucu kırılan ve yapılan ameliyat sonrası enfeksiyon kapan sağ bacağı, 18 Aralık günü İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde kesilecek. Özçelik'in hakkında suç duyurusunda bulunduğu, ameliyatı yapan Ortopedi Uzmanı Dr. G.B. hakkında başlatılan soruşturma ise sürüyor.

15.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Karne değil, çocuk önemli

Yarıyıl tatili geldi çattı, çocuklar tatil için heyecanlı; ama anne babalar karne notlarının peşinde! Veliler arasında adeta bir ‘yarışa’ dönüşen karne notları sahiden önemli mi? Yarıyıl tatilinde ne yapılmalı, çocuklarla nasıl konuşulmalı? Prof. Dr. Özgür Öner’e sorduk.

19.01.2019

Uçakta çocuklar sıkılmasın diye...

Küçük bir boyama defteri, pelüş oyuncak veya çizgi film karakterli sırt çantası... Bir de kabin eğlence sisteminde çizgi film kanalları... Minik yolcuların kalbini kazanmak için havayolları rekabette.

14.01.2019

Kitap bir uyku ilacı mı?

“Çocuğumla her gece uyumadan önce kitap okuyoruz” sözünü siz de benim gibi sıkça duyuyor muşunuz? Peki, ya “Kitap okurken çok uykum geliyor, okuyamıyorum” sözünü? Çocuklarına kitap okuma alışkanlığı kazandırmak isteyen anne babalar, okuma saatlerini uyku öncesine koymakla doğru mu yapıyor? Prof. Dr. Haluk Yavuzer ile konuştuk.

13.01.2019

Köpekler neden yalnız başına oyun oynamaz?

Köpeğinizi yalnız bıraktığınız zamanlarda, oyuncak bıraksanız bile onlarla uzun süreli ilgilenmediğine, hatta çoğunlukla oynamayıp parçaladığına şahit olmuşsunuzdur. Peki bunun sebebi nedir?

9.01.2019

Barbie: Suçlu mu, masum mu?

Dünyanın belki de en tartışmalı popüler kültür ikonlarından Barbie, 60 yaşında. Toplantıları, panelleri, belgeselleri yapılıyor. Gelin, dışarıdan altın sarısı görünen bu oyuncağın aslında çok renkli dünyasına girelim.

4.01.2019

Çocukla evde yılbaşı geçirme rehberi

Geriye sayım başladı! Üç iki bir ve yeni yıl gelir. Çocuklar şen şakrak bu geceyi bekliyor. Eğlenmek, dinlenmek, hediyeleşmek için çok iyi bir fırsat yılbaşı. Bu özel günü eğlenerek geçirmek için en keyifli önerileri sizin için sıraladık.

29.12.2018

O kapıları tek tek açtı ve...

Lise yıllarında gazetede okuduğu bir yazıyla kendine en uygun mesleğin gastronomi alanında olduğuna karar verir.

24.12.2018

250 milyon Euro yatırdı ‘mega yat bakım üssü’ olacak

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Ocak 2015’te buluştuğumuzda ilçedeki iddialı projeyi gündeme getirmişti:

23.12.2018

Gündüz müze, gece perili köşk

İstanbul Oyuncak Müzesi oldukça sıra dışı bir oyuna sahne oluyor. ‘Mekân tiyatrosu’ olarak tasarlanan ‘Helikon’ adlı oyunda hem çocuklar hem oyuncaklar hem de yetişkinler rol alıyor. Oyunun olduğu akşamlarda bir ‘Perili Köşk’ü andıran Oyuncak Müzesi’nde sabah olunca her şey normale dönüyor. Oyunu yazıp yöneten Ali Ozan Akın’la bir araya geldik, Helikon’u deneyimledik.

22.12.2018

Noel’in masalsı rotası: Romantik Yol

Almanya denildiğinde çoğumuzun aklına büyük şehirler, iş merkezleri, kışın buz gibi bir hava geliyor olabilir. En azından benim için öyleydi. Bu seferki seyahatimizde bambaşka bir yol izledik ve kendimizi sanki masal kitaplarının baş kahramanları gibi hissettik. Frankfurt'tan araba kiralayarak ilk durak Nürnberg sonrasında da Rothenburg ob der Tauber, Cochem, Burg Eltz, Beilstein ve Mörsdorf olmak üzere altı kasaba gezdik. Gördüğümüz şatolar, kaleler, Rapunzel’in efsaneleşmiş aşkı, sonbaharın binbir çeşit rengi ve manzaralar karşısında büyülendik. Bir de üstüne Noel pazarları ve yılbaşı süslemeleri eklenince eve geri dönmek istemedik.

17.12.2018