MENÜ

Mülteci

Mülteci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mülteci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.969 Mülteci haberi bulunmuştur.

Mülteci veya sığınmacı; dini, milliyeti, belirli bir toplumsal gruba üyeliği veya siyasi düşünceleri nedeniyle zulüm gören veya göreceği korkusu ve endişesi taşıyan, bu sebeple ülkesinden ayrılan/ayrılmak zorunda bırakılan ve korkusu nedeniyle geri dönemeyen veya dönmek istemeyen, iltica ettiği ülke tarafından endişeleri haklı bulunan kişi.

Devamı...

Mülteci Haberleri

İsrail, 150 Filistinliyi statta alıkoydu

İsrail, 150 Filistinliyi statta alıkoydu

İsrail askerleri, Batı Şeria'da yıkım için buldozerlerle abluka altına aldığı Filistinli Ebu Hamid ailesinin evinde nöbet tutan aktivistlere müdahale ettikten sonra yaklaşık 150 Filistinliyi bir statta alıkoydu.

15.12.2018Dünya
İsrailli Bakandan Hamas liderlerine suikast çağrısı

İsrailli Bakan'dan Hamas liderlerine suikast çağrısı

İsrail Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev, "Yılanın başını ezer ve Hamas liderlerini hedef alırsak terör örgütü oyunun kurallarının değiştiğini görecektir." dedi.

13.12.2018Dünya
Meclis’te mülteci sempozyumu:‘2019’u uyum yılı ilan ettik’

Meclis’te mülteci sempozyumu:‘2019’u uyum yılı ilan ettik’

MECLİS Başkanı Binali Yıldırım, Suriyelileri sığınmacılar açısından 2019’un “uyum yılı” ilan edildiğini belirterek, “Doğudan batıya, kuzeyden güneye ilticaları hiç kimse ayıklamamalıdır. Sonuçta insanların barış ve güven içinde yaşayacakları hayat şartı aramaları en doğal haklarıdır” dedi. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 70’inci yıldönümü nedeniyle Meclis’te BM ile işbirliği içinde “Mülteciler, Göçmenler ve Uyum Politikaları-Fırsatlar, Zorluklar, Çözümler” konulu sempozyum düzenlendi.

13.12.2018Gündem
SON DAKİKA... Bakan Akardan ABD Genelkurmay Başkanı Dunforda tepki

SON DAKİKA... Bakan Akar'dan ABD Genelkurmay Başkanı Dunford'a tepki

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamasında, ABD'nin YPG/PKK'lıları eğitmesine ilişkin "Teröristlerin eğitilip donatılması kabul edilemez" dedi.

12.12.2018Gündem
ABD, Suudi koalisyonuna verdiği desteği tahsil edecek

ABD, Suudi koalisyonuna verdiği desteği tahsil edecek

Pentagon'un Yemen'deki operasyona verdiği desteğin maliyetini Suudi Arabistan ve BAE'den tahsil edileceğine ilişkin belgeye Anadolu Ajansı ulaştı.

12.12.2018Dünya
BMden Suriyeliler için 5,5 milyar dolar yardım çağrısı

BM'den Suriyeliler için 5,5 milyar dolar yardım çağrısı

BM ve ortakları, gelecek yıl Türkiye ve komşu ülkelerdeki milyonlarca Suriyelinin desteklenmesi için 5,5 milyar dolar yeni fon sağlanması için çağrıda bulundu.

11.12.2018Dünya
250 bin Suriyeli mülteci ülkesine geri dönebilir

'250 bin Suriyeli mülteci ülkesine geri dönebilir'

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği 2019 yılında 250 bin Suriyeli mültecinin ülkesine geri dönebileceğini açıkladı.

11.12.2018Dünya
Belçikalı öğrencilerden yabancı öğrencilere saldırı tehdidi

Belçikalı öğrencilerden yabancı öğrencilere saldırı tehdidi

Belçika’nın Brugge kentindeki orta ve lise dengi Mühendislik, Spor ve Sanat Okulunda (KTA) eğitim gören ve aşırı sağ eğilimli fikirlere sahip olan öğrenciler tarafından açılan özel Facebook sohbet grubunda yer alan mesajlarda, öğrenciler, Felemenkçesi iyi olmayan öğrencilere özel ders veren OKAN sınıfına saldırma tehdidinde bulundu.

11.12.2018Avrupa
Danimarka’da mültecilere yönelik sert yasalar protesto edildi

Danimarka’da mültecilere yönelik sert yasalar protesto edildi

Danimarka’nın başkenti Kopenhag ve ülkenin 2’nci büyük kenti Arhus’ta, mülteciler ve göçmenlere yönelik sert yasalar protesto edildi.

11.12.2018Avrupa
Ankara’da psikodrama buluşması

Ankara’da psikodrama buluşması

ANKARA Psikodrama Derneği ile Abdülkadir Özbek Psikodrama Derneği, Ankara Psikodrama Haftası’nda (APH) “Yansımalar” temasıyla 16 Aralık tarihine kadar sürecek bir dizi etkinlik düzenliyor.

11.12.2018Gündem
Danimarkada mültecilere yönelik yasalara protesto

Danimarka'da mültecilere yönelik yasalara protesto

Danimarka'nın başkenti Kopenhag ve ülkenin 2'nci büyük kenti Arhus'ta, mülteciler ve göçmenlere yönelik sert yasalar protesto edildi.

11.12.2018Dünya
Belçika Kralı bakanların istifasını kabul etti

Belçika Kralı bakanların istifasını kabul etti

Belçika Kraliyet Sarayı’ndan yapılan açıklamada, İçişleri Bakanı Jan Jambon, Maliye Bakanı Johan Van Overtveld, Savunma Bakanı Sander Loones, Mülteci ve Göç Bakanı Theo Francken ve Belçika Eşit Haklar ve Yoksullukla Mücadeleden Sorumlu Devlet Bakanı Zuhal Demir’in istifalarının kabul edildiği bildirildi.

10.12.2018Avrupa
Medyaya çocuk çağrısı: Damgalama canlandırma yaptırma

Medyaya çocuk çağrısı: Damgalama canlandırma yaptırma

UNICEF’in Çocuk Hakları ve Medya Çalıştay’nda, medyaya çocuk haberleriyle ilgili çağrı yapıldı. Haber için görüşme yaparken çocuklara canlandırma yaptırılmaması, görüşmeci ve foto muhabiri sayısının sınırlı tutulması, isim değiştirmenin önemi vurgulandı.

9.12.2018Gündem
Tebrik de geldi eleştiri de

Tebrik de geldi eleştiri de

Annegret Kramp Karrenbauer’in CDU kurultayında genel başkanlığa seçilmesine, Almanya siyasetinin birçok aktöründen çeşitli tebrik ve eleştiriler geldi.

8.12.2018Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'a başörtüsü başvurusuyla ilgili olarak sert konuştu. Erdoğan, "Bir savcı çıkmış. Ya sen kimsin ya? Sen savcı olabilirsin ama her şey yasalarla bir yere oturmuşken, sana ne oluyor da aykırı bir şekilde bu uygulamanın iptalini isteyebiliyorsun? Neyse ki Danıştay'ın ilgili dairesi bu girişimi boşa çıkardı. Bu tartışmayı yeniden açmanın kime ne faydası var?" dedi. Fransa'daki 'Sarı Yelekliler' eylemiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Fransa'daki olayları endişeyle takip ediyoruz. Göstericilere uygulanan orantısız şiddete karşıyız. Umarım Paris duvarlarında 'zulüm 1789'da başladı' yazılarını görmeyiz" diye konuştu.

8.12.2018Gündem
‘Türkiye’de de sığınmacılar için bir okul açmak isteriz’

‘Türkiye’de de sığınmacılar için bir okul açmak isteriz’

Genç yaşına rağmen yaptığı özgün müzikle kısa sürede uluslararası üne kavuşan Karsu Dönmez, dünya çapında verdiği konserlerde Türkiye’yi ve Türk kültürünü tanıtıyor.

8.12.2018Avrupa
Merkelin sağ kolu yeni lider

Merkel'in sağ kolu yeni lider

Almanya’da Başbakan Angela Merkel dün 18 yıl sonra Hıristiyan Demokrat Birliği Partisi’nin genel başkanlığını bıraktı. Merkel'in yerine, 'Mini Merkel' lakaplı parti genel sekreteri Annegret Kramp-Karrenbauer seçildi.

8.12.2018Dünya
Washington merkezli düşünce kuruluşu THOdan önemli açıklama

Washington merkezli düşünce kuruluşu THO'dan önemli açıklama

Washington DC merkezli düşünce kuruluşu Turkish Heritage Organization (THO) "Mülteciler ve Türkiye: Araştırma sempozyumu" düzenleyerek araştırma projesinin sonuçlarını kamuoyuna sundu

7.12.2018Gündem
Parti içinde ipleri erkeklerin elinden aldı

Parti içinde ipleri erkeklerin elinden aldı

Başbakan Angela Merkel, 2000’de CDU lideri, 2005’te Almanya Başbakanı seçildiğinde ilklere imza atmıştı. İlk kez bir kadın lider, ilk kadın başbakan, ilk Doğulu, ilk Protestan ve en genç başbakan olmuştu.

7.12.2018Avrupa
Angela Merkel’in halefi bugün seçilecek

Angela Merkel’in halefi bugün seçilecek

Almanya'da iktidarın büyük ortağı muhafazakâr Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) bugün, partinin 18 yıldır lideri olan Başbakan Angela Merkel'in halefini belirleyecek. Hamburg'daki kongrede üç aday için CDU'nun 1000'den fazla delegesi oy kullanacak. Sonuç bugün belli olac

7.12.2018Dünya
CDU liderliğine veda eden Merkel, 8 dakika boyunca alkışlandı

CDU liderliğine veda eden Merkel, 8 dakika boyunca alkışlandı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 18 yıl yaptığı CDU liderliğine duygulu bir konuşmayla veda etti. Konuşurken yer yer sözcükler boğazına düğümlenen Merkel, partisini birlik ve beraberliğe çağırdı. Dakikalarca ayakta alkışlanan Merkel, şunları söyledi:

7.12.2018Avrupa
ABde sınır ordusu çatlağı

AB'de 'sınır ordusu' çatlağı

Brüksel'in yasa dışı göçü azaltmak için 2020'ye kadar 10 bin kişilik sınır polis gücü kurma hedefi, bazı üye devletler tarafından sorgulanıyor.

7.12.2018Dünya
‘Gelmeyin ordusu’ daha  kurulmadan AB’yi böldü

‘Gelmeyin ordusu’ daha kurulmadan AB’yi böldü

Avrupa Birliği’nin, yasa dışı göçü azaltmak için 2020’ye kadar 10 bin kişilik sınır polis gücü kurma hedefi, tartışma çıkardı. Polonya ve Çekya, AB bütçesinin 10 bin polise değil altyapı projelerine ayrılması gerektiğini savunurken İtalya, Yunanistan ve İspanya kendi sınırlarında yabancı güvenlik gücü istemediğin açıkladı.

7.12.2018Avrupa
Suriyeli aktivist yüzücü Sara’ya tahliye

Suriyeli aktivist yüzücü Sara’ya tahliye

TÜRKİYE’den para karşılığında mültecileri kaçırdığı iddiasıyla 3.5 aydır Midilli cezaevinde tutuklu bulunan Suriyeli yüzücü Sara Mardini (23), 5 bin Euro kefaletle tahliye edildi.

7.12.2018Dünya
Mülteci akını, korku kampanyası Türkiye ile kıyaslanırsa Yunanistan’daki göçmenlerin durumu utanç verici

Mülteci akını, korku kampanyası! Türkiye ile kıyaslanırsa Yunanistan’daki göçmenlerin durumu utanç verici

Avrupa ülkelerinin görüşüne başvurduğu sayılı göç uzmanlarından ve AB ile Türkiye arasında yapılan mülteci anlaşmasının mimarlarından Gerald Knaus, Avrupa’ya mülteci akını olmadığını bunun sağ partilerin korku kampanyası olduğunu söyledi. Knaus, Yunanistan’ın AB’den mülteciler için yüksek miktarlarda para almasına rağmen Türkiye ile kıyaslandığında mültecilere bakımının utanç verici olduğunu söyledi.

6.12.2018Avrupa
Avusturya’da en büyük sorun, çifte vatandaşlık

Avusturya’da en büyük sorun, çifte vatandaşlık

Avusturya’daki Türk toplumunun en büyük sıkıntılarından birinin çifte vatandaşlık olduğunu belirten Avusturya Türk Federasyonu Başkanı Ali Can, “Yaklaşık 30 bin kişinin Avusturya vatandaşlığından çıkarılacağıyla ilgili sıkıntılar yaşıyoruz. Toplumumuz da ciddi manada gergin, psikolojik sıkıntılar yaşanıyor” dedi.

6.12.2018Avrupa
Göçmen tartışması; Bu noktaya nasıl geldik

Göçmen tartışması; Bu noktaya nasıl geldik

Almanya’nın Duisburg Belediye Sarayı’nda göçmen tartışma programı düzenlendi. Hem Almanya toplumunda hem de göçmen, Türk ve Müslümanlar arasında artan huzursuzluğa dikkat çekilen programda Almanya’da ‘Biz’ ruhuna nasıl ulaşılabileceği tartışıldı.

6.12.2018Avrupa
Dünyanın en güçlü kadını yine o

Dünyanın en güçlü kadını yine o

Forbes’ın ‘Dünyanın En Güçlü 100 Kadını’ listesinde 7 yıldır koltuğu kimseye kaptırmayan Almanya Başbakanı Angela Merkel, bu yıl da yine zirvede.

5.12.2018Avrupa
CDU’da son gülen kim olacak

CDU’da son gülen kim olacak?

Almanya’da gözler, bugün başlayacak CDU kurultayına çevrildi. Kurultay, aynı zamanda Merkel dönemi için ‘sonun başlangıcı’ olarak görülüyor. Basının da büyük ilgisini çeken kurultayın sonunda kimin yüzü gülecek herkes merak ediyor.

5.12.2018Avrupa
SON DAKİKA... Cumhurbaşkanı Erdoğandan çarpıcı sözler: Biliyorsunuz bazıları rahat durmaz

SON DAKİKA... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çarpıcı sözler: Biliyorsunuz bazıları rahat durmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan G-20 temasları ve Güney Amerika gezisi sonrasında yurda döndü. Erdoğan yurda dönüşünün ardından Ankara'da önemli açıklamalarda bulundu. MHP ile seçim ittifakına ilişkin konuşan Erdoğan, "Sayın Bahçeli ile bir araya gelmemiz vazgeçilmezdir. Muhakkak bir araya gelmemiz gerekir. Çünkü biliyorsunuz bazıları rahat durmaz durmadan karıştırmanın gayreti içine girer. Onlara bu fırsatı vermemek için Cumhur ittifakını çok sağlam çok diri tutmamız gerekiyor" dedi.

4.12.2018Gündem
‘Macaristan bizi kovdu’

‘Macaristan bizi kovdu’

Macar asıllı Amerikalı iş adamı George Soros’un finanse ettiği Macaristan’daki Orta Avrupa Üniversitesi (CEU) Viyana’ya taşınma kararı aldı.

4.12.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Hangisi kazanır: Cumhur İttifakı mı Millet İttifakı mı?

Cumhur ittifakından yükselen sesler, genellikle şu tür sesler:

13.12.2018