MENÜ

Muhbir

Muhbir ile ilgili tüm haberleri, son dakika Muhbir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Muhbir haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 875 Muhbir haberi bulunmuştur.

Muhbir Haberleri

İki numaralı sanık konuştu

İki numaralı sanık konuştu!

Seri cinayetlerden yargılanan NSU davasının sanıkları mahkemede birbirlerini övgü dizmeye başladı. Bir numaralı sanıktan sonra konuşan iki numaralı sanık Ralf Wohlleben, Zschaepe için “çok sempatik birisiydi” dedi.

16.12.2015Avrupa
BW NSU Komisyonu,Polisin ihmali var

BW NSU Komisyonu,"Polisin ihmali var"

BW Eyalet Meclisi NSU Araştırma Komisyonu’nun olayların soruşturmasında görev alan emniyet yetkililerinin şüpheli kararlar aldığı ve olayları yeterince soruşturmadığı tespiti dikkat çekti.

13.12.2015Avrupa
Nazi gelini masumu oynadı

Nazi gelini masumu oynadı

Almanya’da biri Yunan 9’u Türk, yabancı kökenli esnaf ile bir Alman polisini öldüren neo-Nazi grubunun hayatta kalan tek üyesi Beate Zschaepe, 249’uncu duruşmada yazılı ifade verdi. Suçlamaları reddetti, kurban yakınlarından özür diledi.

9.12.2015Dünya
2.5 yıl sonra konuştu ölüleri suçladı

2.5 yıl sonra konuştu ölüleri suçladı

Seri cinayetlerden sorumlu NSU davasının baş sanığı Beate Zschaepe yazılı ifade verdi. Zschaepe ne seri cinayetlere, ne banka soygunlarına, ne bombalı saldırılara, ne de muhbirlere dair hiçbir yeni şey söylemedi. Tüm suçları Uwe Mundlos ve Uwe Böhnhardt’ın üzerine attı. NSU’nun bile üyesi olmadığını savundu.

9.12.2015Avrupa
Yarın konuşacak

Yarın konuşacak!

Şimdiye kadar hep susan seri cinayetlerden sorumlu NSU davasının baş sanığı Zschaepe, yarın  mahkemede konuşacak. Kamuoyu en çok şu soruları merak ediyor: Zschaepe bildiklerinin ne kadarını anlatacak? Gerçekten cinayetlere aydınlık getirecek mi? Muhbirleri, istihbarat ve polis bağlantılarını ele verecek mi...?

8.12.2015Avrupa
Game of Thrones yeni sezon fragmanı yayınlandı | Jon Snow geri mi dönecek izle

Game of Thrones yeni sezon fragmanı yayınlandı | Jon Snow geri mi dönecek? izle

Game of Thrones hayranlarının merakla beklediği 6.sezon fragmanı sonunda geldi. 5.sezonda Jon Snow karakterinin ölümüyle sarsılan izleyiciler bu sezonda neler yaşayacak?

4.12.2015Bilgi
Meral Akşenerden adaylık sinyali

Meral Akşener'den adaylık sinyali

1 Kasım seçimlerinin ardından MHP'de sular ısınıyor. Sinan Oğan ve Koray Aydın'dan sonra Meral Akşener de MHP Genel Başkanlık yarışına ilk adımı attı.

30.11.2015Gündem
Meral Akşenerden olağanüstü kurultay çağrısı

Meral Akşener'den olağanüstü kurultay çağrısı

Eski MHP milletvekili Meral Akşener olağanüstü kurultay çağrısı yaptı.

30.11.2015Gündem
Zschaepe istiyor avukatları istemiyor neden

Zschaepe istiyor avukatları istemiyor neden?

Almanya'da NSU terör örgütünün elebaşı Beate Zschaepe, dört yıl boyunca sustu. Şimdi sessizliğini bozmak istiyor. Eski avukatları engellemeseydi bugün konuşacak, mahkeme başkanının sorularına da yanıt verecekti. Ama avukatlar buna engel oldu. Peki ama Zschaepe konuşursa, Almanya sallanır mı? Yoksa Zschaepe kafaları karıştırmak mı istiyor?

12.11.2015Avrupa
NSU’nun peşini bırakmayacağız

NSU’nun peşini bırakmayacağız

Alman Parlamentosu, 13 yıl boyunca Almanya'da Türk avına çıkan ve 10 kişiyi öldüren neonazi terör örgütü Nasyonel Sosyalist Yeraltı Örgütü’nü (NSU) ikinci kez araştıracak. Yeni komisyon, yarın Meclis'te onaylanarak görevine başlayacak. 1

10.11.2015Avrupa
Gizli servis NSU hakknda ne biliyordu

Gizli servis NSU hakknda ne biliyordu

Almanya'da seri cinayetlerden sorumlu neonazi törer örgütü NSU olayını araştırmak için yeni Araştırma Komisyonu yakında göreve başlayacak. Kurban ailelerin avukatları komisyondan önemli bilgiler bekliyor.

4.11.2015Avrupa
Muhbir söylemiş, Polis ciddiye almamış

Muhbir söylemiş, Polis ciddiye almamış!

İki hafta önce Neukölln’de öldürülen 31 yaşındaki İngiliz’in katil zanlısı 62 yaşındaki Alman’ın, Burak Bektaş’ın katili olabileceği düşünülüyor.

5.10.2015Avrupa
NSU davasının avukatından şok açıklama

NSU davasının avukatından şok açıklama

NSU davasının müdahil avukatlarından Mehmet Daimagüler, davanın geleceğiyle ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başsanık Zschaepe konuşacak mı? Gerçek ortaya çıkar mı? Dava nasıl sonuçlanır? Mahkeme bitince dava biter mi? Zschaepe nasıl biri?

15.08.2015Avrupa
Nazi gelin avukatlarını soyadına göre seçiyor

'Nazi gelin avukatlarını soyadına göre seçiyor'

Almanya’da 2000-2007’de 8’i Türk 10 kişiyi öldürmekle suçlanan aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU)üyelerinin yargılandığı dava 2.5 yıldır devam ediyor. Şimdiye kadar 220 duruşmanın yapıldığı NSU davasını gözlemci sıfatıyla izleyen, Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği Hukuk Profesörü Hakan Hakeri, davanın şimdiye kadar hiç konuşmayan başsanığı ‘Nazi Gelin’ olarak anılan Beate Zschaepe’nin, avukatlarını isimlerindeki Nazi sembollerine göre seçtiği görüşünde. Prof. Dr. Hakeri, Zschaepe’nin ömür boyu hapis cezası almasını beklediğini söyledi.

7.08.2015Avrupa
Doğan Grubundan POAŞ iddialarına yanıt

Doğan Grubu'ndan POAŞ iddialarına yanıt

Doğan Grubu, yazılı basında bugün Hanzade Doğan Boyner hakkında çıkan haberlere yönelik yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, POAŞ’ın yurtdışından ithal ürünlerinde kanun ihlali yapıldığı iddialarına karşı, “POAŞ tarafından ithal edilen petrol ürünleri gümrük vergisinden muaftır. Olmayan bir verginin kaçırıldığı iddiası abestir. Hiçbir raporda eksik ödenen vergi bulunduğu iddiası yoktur. Aksi olsaydı bu güne kadar POAŞ’a eksik ödenen gümrük vergileri ve cezaları için ihbarname düzenlenmiş olması gerekirdi” ifadelerine yer verildi.

30.07.2015Ekonomi
Destekçileri aranıyor

Destekçileri aranıyor

Almanya’da seri cinayetler, bombalı saldırı ve banka soygunlarından sorumlu neonazi terör örgütü NSU davasına paralel soruşturma yürüyor. Federal Savcılık, neonazi terör örgütünün destekçilerini arıyor.

29.07.2015Avrupa
İlk kez bir IŞİD militanı konuştu

İlk kez bir IŞİD militanı konuştu

Suriye'den Almanya'ya dönen bir IŞİD militanı ilk kez önemli itiraflarda bulundu: “Suriye'ye giden ölüme gidiyor demektir.”

17.07.2015Avrupa
Cihatçı muhbir İstihbarattan alıp El Kaide’ye vermiş

Cihatçı muhbir İstihbarattan alıp El Kaide’ye vermiş

El Kaide’nin Almanya propaganda şefliğinden, Alman istihbaratının en önemli muhbirliğine... İrfan Peci’nin öyküsü, özgürlük cenneti Avrupa’da, Müslüman gençlerin nasıl radikalleştiğinin canlı ispatı.

26.06.2015Avrupa
NSUda bir çarpıcı iddia daha

NSU'da bir çarpıcı iddia daha

Bombayı NSU adına İranlı bakkala istihbarat muhbiri mi bıraktı

15.06.2015Avrupa
Neonazi muhbire 300 bin Euro

Neonazi muhbire 300 bin Euro

ALMANYA’da seri cinayetlerden sorumlu neonazi terör örgütü NSU’yla ilişkisi karanlıkta kalan ‘Corelli’ kod adlı muhbir Thomas Richter’e, Alman istihbaratı 300 bin Euro ödemiş. Richter, istihbarata 18 yıl muhbirlik yapmış. Bu süre zarfındaki istihbarattan 296 bin 842 Euro almış.

22.05.2015Avrupa
Bin Ladin’in yerini o mu açıkladı

Bin Ladin’in yerini o mu açıkladı?

El Kaide lideriyle ilgili iddialar bitmek bilmiyor... ABD'nin Bin Ladin konusunda söylediği her şeyin yalan olduğu iddiaların geçtiğimiz hafta dünya basınında geniş yankı buldu. Amerikalı gazeteci Seymour Hersh, ABD'nin Usame Bin Ladin'in öldürülmesi konusunda kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini öne sürmüş, Pakistan istihbaratından bir yetkilinin 25 milyon dolar karşılığında Bin Ladin'in yerini ABD'yle paylaştığını öne sürmüştü. Bu kişinin Pakistan ordusundan emekli tuğgeneral Usman Khalid olduğu iddia edildi. Ancak geçen yıl hayatını kaybeden Khalid'in ailesi iddiaları yalanlıyor.

20.05.2015Dünya
Polis soygunu biliyor muydu

Polis soygunu biliyor muydu

Almanya'da seri cinayetlerin faili NSU davasında dün Saksonya Eyaleti’nin istihbarat teşkilatı Başkanı Gordian Meyer Plath tanık olarak dinlendi.

23.04.2015Avrupa
NSU davasını takip eden avukatlara sahip çıkın

NSU davasını takip eden avukatlara sahip çıkın

Almanya'da 8'i Türk 10 kişiyi öldürdüğü ileri sürülen Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasını Türkiye adına izleyen Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve Ceza ve Ceza Usul Hukuku Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Turhan, düzenlenen bir programda izlenimlerini paylaştı.

11.04.2015Avrupa
Gabrielden şok talep

Gabriel'den şok talep

Almanya’da sekizi Türk olmak üzere toplam on kişinin hayatını kaybettiği Neonazi cinayet serisinin ortaya çıkmasının ardından sosyal demokrat SPD Başkanı Sigmar Gabriel de istihbarat adına çalışan muhbirlerin ortak veri tabanına kaydedilmesini talep etti. Bu talep üç yıldır farklı siyasiler tarafından dile getiriliyordu.

7.04.2015Avrupa
4 gün süren sansür hikayem

4 gün süren sansür hikayem

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarından fotoğraflar Twitter'da paylaşılmaya başlandığında, rastgele birini seçip Facebook ve Instagram hesabımda yayımladım.Kıyamet ondan sonra koptu.

26.03.2015Gündem
Hani benim uyuşturucu ikramiyem

Hani benim uyuşturucu ikramiyem

Narkotikte çalışan muhbir, TBMM’ye dilekçe yazarak alamadığı uyuşturucu ikramiyesini istedi. Uyuşturucu yakalatmasına rağmen hakkını alamadığı için de muhbirlikten çıkmak istediğini belirtti.

26.03.2015Gündem
Mersin’de yasa dışı dinleme davası başladı

Mersin’de yasa dışı dinleme davası başladı

MERSİN’de aralarında vali, vali yardımcısı, hakim, emniyet mensubu, siyasiler, bürokratlar ve iş adamlarının da bulunduğu 123 kişiyi yasa dışı yollarla dinledikleri iddiasıyla haklarında dava açılan, 16’sı daha önce meslekten ihraç edilen 25 emniyet mensubunun yargılanmasına başlandı. Duruşmaya gazeteciler ve sanıkların yakınları alınmadı.

24.03.2015Gündem
MUHBİR KAVGASI

MUHBİR KAVGASI

Almanya'da ilk kez bir eyalet istihbaratın muhbir çalıştırmasını kaldırıyor. Diğer eyaletler ise buna karşı.

22.03.2015Avrupa
Almanyada bir ilk

Almanya'da bir ilk

Almanya'da Thüringen eyaletinin, istihbarat için muhbir kullanmama kararı aldığı bildirildi.

21.03.2015Avrupa
Neonazi, hakimi nasıl kandırdığınıitiraf etti

Neonazi, hakimi nasıl kandırdığınıitiraf etti

Almanya'da sekizi Türk olmak üzere toplam 10 cinayetin sorumlusu tutulan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) adlı terör hücresi hakkında görülen davada ifade veren Neonazi Tino Brandt, hakimi kandırdığını itiraf etti.

18.03.2015Avrupa
NSU davasına katılması için harcırah ödendiği ortaya çıktı

NSU davasına katılması için harcırah ödendiği ortaya çıktı

ALMANYA’da Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) tarafından 2000-2006 yılları arasında 8’i Türk 10 kişinin öldürülmesinde istihbarat elemanlarının rolü tartışılırken, Neonazi bir muhbire harcırah ödendiği ortaya çıktı.

10.03.2015Avrupa
Türk terörist, Alman istihbaratına çalıştı

"Türk terörist, Alman istihbaratına çalıştı"

Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung, dünkü sayısında ilginç bir haber yayımladı... Habere göre sol terör örgütü DHKP-C’nin bir zamanlar önde gelen isimlerinden olan Almanya sorumlusu Alaattin Ateş, yıllarca Alman haberalma teşkilatı BND’ye çalıştı. Ateş, Alman istihbaratına çalışırken, DHKP-C Türkiye’de terör eylemlerine devam ediyordu...

4.03.2015Avrupa
Almanyanın hukuk savaşı

Almanya'nın hukuk savaşı

MÜNİH’te yürüyen NSU davası mayıs ayında ikinci yılını dolduracak. Ancak seri cinayetler üzerindeki sır perdesini aralayacak bir gelişme bile sağlanamadı derken, geçen hafta çok önemli bir olay gündeme geldi.

25.02.2015Avrupa
NSUda yeni bilgiler ortaya çıktı

NSU'da yeni bilgiler ortaya çıktı

Almanya'nın Kassel kentinde 6 Nisan 2006'da Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü üyelerince öldürülen Halit Yozgat'ın cinayeti esnasında olay yerinde bulunan Hessen Eyaleti Anayasayı Koruma Teşkilatı eski çalışanı Andreas Temme hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

23.02.2015Avrupa
Wall Street’in Rus casusları

Wall Street’in Rus casusları

Rusya ile ABD arasında Ukrayna krizinden sonra bu kez ‘ekonomi casusu’ krizi baş gösterdi.

27.01.2015Dünya
Dink davasında gelişme

Dink davasında gelişme

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastına ilişkin davanın 4. duruşması görüldü. Dink ailesinin avukatları, kovuşturmanın genişletilmesi için birçok talepte bulundu. Ancak mahkeme, “Bu taleplerin araştırılması davayı uzatmaktan başka yarar sağlamaz" diyerek tüm talepleri reddetti. Duruşma 28 Nisan'a ertelendi.

23.01.2015Gündem
Neonazi Muhbire 5 yıl 6 ay hapis cezası

Neonazi Muhbire 5 yıl 6 ay hapis cezası

Almanya‘nın Thüringen eyaletinde neonazi hareketin elebaşlarından Tino Brandt‘a 157 olayda çocuklara cinsel tacizden beş yıl altı ay hapis cezası verildi.

19.12.2014Avrupa
Neonazi Muhbir Çocuklara Tecavüzden Yargılanıyor

Neonazi Muhbir Çocuklara Tecavüzden Yargılanıyor

Neonazi terör örgütü NSU'nun yakın çevresinden ve istihbarata muhbirlik yapan Tino Brandt, çocuklara tecavüzden yargı önünde.

18.12.2014Avrupa
Almanyadaki terör örgütü NSU davasında yılın son duruşması

Almanya'daki terör örgütü NSU davasında yılın son duruşması

Almanya'da, 8'i Türk 10 kişiyi öldüren Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasında, bu yılın son duruşması yapıldı.

18.12.2014Avrupa

Yazar Sonuçları

Adını Sibel Eraslan koydu

BAŞÖRTÜLÜ Cemaat ‘abla’larına kelepçe fotoğrafı, planlı bir sabotaj olabilir; olmayabilir de.

13.11.2015

İçerde dışarda ‘Abluka’

Genç yönetmeninin ikinci filmi, yaratılan kaotik atmosfer ve toplumsal vurgularla dikkat çekiyor

7.11.2015

Beren Saat

Beren Saat’i çok seviyorum.

12.03.2015

Milli bünyedeki ihbarcılık geni

“UZUN Boylu Sevgi İnsanı” tarafsız Cumhurbaşkanı olarak vilayetten vilayete, sancaktan sancağa dolaşıp “Ampul Partisi”ne oy istiyor ya!

7.03.2015

Perinçek

Doğu Perinçek’in 28 Ocak’ta AİHM Büyük Dairesi’nde bulunması lazım.

16.01.2015