MENÜ

Hitler

Hitler ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hitler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hitler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.624 Hitler haberi bulunmuştur.

Hitler Haberleri

Hitlerin Yahudi kızla çekilen bu fotoğrafı açık artırmaya çıkıyor

Hitler'in Yahudi kızla çekilen bu fotoğrafı açık artırmaya çıkıyor

Sevgi dolu bir anı gösteren bu karede aslında oldukça önemli bir durum var. Fotoğraf, görüntünün aksine, karanlık bir hikayeyi saklıyor; fotoğraftaki adam 6 milyon Yahudi'nin ölümünden sorumlu Adolf Hitler, kız çocuğu ise Yahudi bir aileden geliyor.

14.11.2018Dünya
Çocuklarına Adolf adını veren çift terörden suçlu bulundu

Çocuklarına 'Adolf' adını veren çift terörden suçlu bulundu

Çocuklarına Nazi Almanyası'nın lideri Adolf Hitler’in adını veren İngiliz çift, aşırı sağcı terör örgütü Ulusal Eylem'e üye olmaktan suçlu bulundu.

13.11.2018Dünya
Almanya’nın kader günü: 9 Kasım

Almanya’nın kader günü: 9 Kasım

Uluslar için öyle önemli tarihler vardır ki, o günlerin yıl dönümü gelince gururla ve törenlerle anılır. Uluslar için öyle kara günler vardır ki, yıl dönümünde yasla anılır.Ancak Almanya için sevinç ve gurur, acı ve yas aynı tarihe denk geliyor. 9 Kasım.

9.11.2018Avrupa
AfD korkuttu ‘Pro Chemnitz’i kara listeye aldı

AfD korkuttu! ‘Pro Chemnitz’i kara listeye aldı

Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Hans Georg Maassen’in emekliye sevk edilmesi, AfD’lileri korkuttu. AfD yönetimi, bazı üyelerini gönüllü olarak partiden çıkarmaya çalışacağını açıklarken, bazı radikal sağ örgütlerle de birlikte çalışmama kararı aldı.

6.11.2018Avrupa
Nazi komutanlarının savaş otomobilini 33 bin liraya yeniden topladı

Nazi komutanlarının savaş otomobilini 33 bin liraya yeniden topladı

Hitler’in 2’nci Dünya Savaşı’nda komutanları için özel tasarlattığı ve dünyada 66 tane kalan ‘Volkswagen Kommandeurwagen E87’ otomobillerinden biri de Antalya’da. Heykeltıraş Sedat Sıvış, hurda olarak aldığı otomobili 33 bin lira harcayarak 5 yılda yeniden çalıştırdı.

31.10.2018Avrupa
Dresden’de PEGIDA nefretine karşı büyük gösteri

Dresden’de PEGIDA nefretine karşı büyük gösteri

Almanya’da göç ve İslam karşıtı PEGIDA’nın kuruluşunun dördüncü yıldönümünde, harekete karşı büyük bir gösteri düzenlendi. Dresden’de ‘nefrete karşı yürek’ sloganıyla düzenlenen protestoya 10 bin kişi katıldı.

22.10.2018Avrupa
Hitler’li pozlara AfD’den inceleme

Hitler’li pozlara AfD’den inceleme

AfD Berlin Eyalet Teşkilatı yönetim kurulu, Hitler şaraplarının önünde fotoğraf çektiren eyalet meclis milletvekili Jessica Biessmann hakkında inceleme başlatılmasına karar verdi.

17.10.2018Avrupa
Neonazilerin davası yeniden başlıyor

Neonazilerin davası yeniden başlıyor

Almanya’nın Koblenz kentinde 2 bin 349 gün önce başlayan, bugüne kadar 20 milyon euro harcanan ve ülkenin en kapsamlı ‘neonazi davalarından biri’ olarak görülen dava, hakimin geçen yıl emekli olması nedeniyle yarın yeniden başlayacak.

14.10.2018Avrupa
Semih Yalçın: Hayret ve üzüntüyle takip ediyoruz

Semih Yalçın: Hayret ve üzüntüyle takip ediyoruz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Euronews’e yaptığı değerlendirmede, Avusturya’dan sonra Almanya’da da ‘bozkurt’ işaretinin yasaklanması tartışmalarını hayret ve üzüntüyle takip ettiklerini söyledi.

12.10.2018Avrupa
Almanya ve Avusturya Bozkurt ve Rabia işaretini yasaklıyor

Almanya ve Avusturya 'Bozkurt ve Rabia' işaretini yasaklıyor

Almanya ve Avusturya Bozkurt ve Rabia işareti yapanlara para cezası ve bu işaretlerin yapılmasına yasak getirmeye hazırlanıyor.

9.10.2018Dünya
CDU’lu sözcü de yasaklanmasını istiyor

CDU’lu sözcü de yasaklanmasını istiyor

CDU İçişleri Politikaları Sözcüsü Christoph de Vries, Bozkurt selamının yasaklanmasını istedi.

9.10.2018Avrupa
Hitlerin yaşayan en yaşlı akrabası görüntülendi

Hitler'in yaşayan en yaşlı akrabası görüntülendi

Nazi Almanyası'nın diktatör lideri Adolf Hitler'in yaşayan son akrabalarından Alexander Stuart-Houston, on yıllardır olan sessizliğini bozdu. Alexander, Donald Trump'tan hoşlanmadığını ve Angela Merkel'i destekleyebileceğini söyledi.

8.10.2018Dünya
Hitler selamına 18 ay hapis cezası

Hitler selamına 18 ay hapis cezası

Avusturya’nın Karnten eyaletinde “Çok yaşa Hitler" diyerek polisleri selamlayan 35 yaşındaki bir kişiye 18 ay hapis cezası verildi.

5.10.2018Dünya
Ayvalıktan önce Kampüste: Başka Sinema direktörü Azize Tan

Ayvalık'tan önce Kampüs'te: Başka Sinema direktörü Azize Tan

2013 yılından bu yana ulusal ve uluslararası bağımsız filmlere destek veren Başka Sinema, 5-10 Ekim tarihleri arasında Ayvalık Film Festivali’ni düzenliyor. Biz de bu heyecan veren festivalde bizleri neler bekliyor merak ettik ve festival direktörü Azize Tan ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

1.10.2018Kampüs
Dünyada bir gün daha  geçirebilmesi için milyarlarca yıldızı feda  etmeye hazırım

Dünyada bir gün daha geçirebilmesi için milyarlarca yıldızı feda etmeye hazırım

Düşünün: Anne tarafından neredeyse her üye, sanat tarihine iz bırakmış. Baba tarafı kraliyet ailesi üyesi. Anılarınızda neler olurdu? Dünyaca ünlü ressam Fahrelnissa Zeid’in oğlu, devrik Irak hanedanından Prens Ra’ad bin Zeid anlattı: “Yaşadıklarım kolay değildi. Ama hayat dediğin mücadeledir.”

29.09.2018Hürriyet Pazar
Lenin Hitlere isyan etti

Lenin Hitler'e isyan etti

Güney Amerika ülkesi Peru’da yaklaşan yerel seçimler öncesinde Hitler isimli bir kişi ile Lenin isimli diğer kişinin rakip olması dünyanın büyük ilgisini çekti.

22.09.2018Dünya
Biz daha çoğuz

Biz daha çoğuz

Yalnız Almanya’da değil, diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde de, özellikle son dönemlerde yabancılar, göçmenler, göçmen kökenliler ve sığınmacılar ile ilgili haberleri okurken, görüntüleri izlerken içim kararıyor. Gerçekten kara bir tablo yansıtılıyor.  Hem de kapkara bir tablo.

19.09.2018Avrupa
Göçmen dernekleri, İçişleri Bakanı’nı istifaya çağırdı

Göçmen dernekleri, İçişleri Bakanı’nı istifaya çağırdı

Almanya’da TBB, TD-Plattform, TGD’nin de bulunduğu göçmenlerin kurduğu dernekler, İçişleri, Bayındırlık ve Yurt Bakanı Horst Seehofer’i istifaya davet etti.

16.09.2018Avrupa
STKlar harekete geçti: İstifa et

STK'lar harekete geçti: İstifa et

Almanya'da aralarında Türk sivil toplum örgütlerinin de bulunduğu göçmenlerin kurduğu dernekler, İçişleri, Bayındırlık ve Yurt Bakanı Horst Seehofer'i istifaya davet etti.

15.09.2018Dünya
‘Küçük Mussolini’ İtalyanları kızdırdı

‘Küçük Mussolini’ İtalyanları kızdırdı

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani, AB Komisyonu Ekonomik ve Mali İşlerden Sorumlu üyesi Pierre Moscovici’nin İtalya’ya yönelik açıklamalarına ilişkin, “AB Komisyonu üyesi, üye ülkelere yönelik saldırgan bir dil kullanmamalı. Bir İtalyan olarak söylüyorum ki ülkemizde diktatörler yok” dedi.

15.09.2018Avrupa
Hitler selamı veren bir kişiye daha ceza

Hitler selamı veren bir kişiye daha ceza

HAKİM Hitler selamı veren bir neonaziyi daha affetmedi. 34 yaşındaki Marcel W. verdiği Hitler selamı nedeniyle beş ay hapis cezası aldı. Cezası da ertelenmedi.

14.09.2018Avrupa
Hitler selamına hapis ve para cezası

Hitler selamına hapis ve para cezası

Almanya’nın Chemnitz kentinde bir Almanın ölümüyle sonuçlanan olayları bahane ederek sokaklarda yabancı avına çıkan ve Hitler selamı veren neonazilerden ilki hapis cezasına çarptırıldı.

13.09.2018Avrupa
Türk’e Hitler selamından soruşturma açıldı

Türk’e Hitler selamından soruşturma açıldı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki amatör ligde mücadele eden futbolcuların Hitler selamı vermesi savcılığı harekete geçirdi

12.09.2018Dünya
Yaşadığımız sorunların nedeni mülteciler değil

Yaşadığımız sorunların nedeni mülteciler değil

Almanya’da göçmen oranı en yüksek kentlerinden Offenbach’ta Belediye Meclisi Başkanı Stephan Faerber’in de aralarında olduğu yaklaşık 2 bin kişi, aşırı sağa karşı yürüdü. Offenbach’ta sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren ‘Kahverengi Yerine Renkli’ grubunun çağrısıyla kent merkezinde miting düzenleyen Offenbachlılar, “Biz daha fazlayız, çeşitlilik için ayağa kalk” dediler.

12.09.2018Avrupa
Dönercide Hitler selamına soruşturma

Dönercide Hitler selamına soruşturma

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nde amatör ligde mücadele eden futbolcuların, kendilerine sponsor olan Türk dönerciyle birlikte Hitler selamı vermesi savcılığı harekete geçirdi. Dönerciyle birlikte Hitler selamı veren yedi futbolcu ise takımdan kovuldu.

12.09.2018Avrupa
Sahneyi ırkçılara bırakamayız

Sahneyi ırkçılara bırakamayız

Irkçıları protesto için maçı bırakıp soyunma odasına giden ve bu tavrından dolayı ödüllendirilen Kevin Boateng, Almanya’da giderek yaygınlaşan ırkçılığa dikkati çekti. Boateng, başta Chemnitz olmak üzere ırkçıların ve neonazilerin Almanya’nın bazı kentlerinde sokaklara dökülmesini ‘korkutucu’ bulduğunu söyledi.

11.09.2018Avrupa
Nazi sloganlarına Hitler selamına demokraside yer yok

Nazi sloganlarına Hitler selamına demokraside yer yok

Köln Kardinali Wölki, Domradio internet sitesine verdiği demeçte, Almanya’da yabancı ve İslam düşmanlığına karşı uyardı ve şöyle dedi:

9.09.2018Avrupa
İçişleri bakanı ateşle oynuyor

İçişleri bakanı ateşle oynuyor

Almanya Federal İçişleri, İmar ve Yurt Bakanı Horst Seehofer, mart ayında göreve başlar başlamaz, Almanya’nın başka hiçbir sorunu yokmuş gibi, “İslam Almanya’ya ait değildir” diyerek, aşırı sağcılara ve sağ popülistlere bile taş çıkartacak bir tutum sergiledi.

8.09.2018Avrupa
Altı ay takip edip, çirkin yüzlerini ortaya çıkardılar

Altı ay takip edip, çirkin yüzlerini ortaya çıkardılar

Flaman Gençlik Konseyi yönetiminde yer alan aktif aşırı sağ grup Schild&Vrienden deşifre edildi. Grubun gizli online tartışma gruplarında ırkçı, Yahudi ve İslam düşmanı söylemleri Flaman kamuoyunu şoka uğrattı.

7.09.2018Avrupa
İşte biz Chemnitz’deyiz

İşte biz Chemnitz’deyiz

Eski Doğu Almanya sınırları içinde oluşturulan yeni eyaletlerden Saksonya’nın Chemnitz kentinde Suriye ve Iraklı iki sığınmacının Daniel H. isimli 35 yaşında bir Alman’ı öldürmesi üzerine, aşırı sağcılar ile sağ popülistlerin kentte yabancı avına çıktıklarına ve sokaklara dökülerek protesto gösterileri düzenlediklerine dikkat çekip, sağduyulu demokrat çoğunluğun sessiz kalmasını yadırgadığımı yazmıştım.

5.09.2018Avrupa
‘Türkiye ile ilişkiler normalleşmeli’

‘Türkiye ile ilişkiler normalleşmeli’

Alman Dışişleri Bakanı Heiko Maas, çarşamba günü Türkiye’ye yapacağı iki günlük ziyareti değerlendirirken, “Burada söz konusu olan Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesi. Bunun için Türkiye de çaba harcamalı” dedi.

2.09.2018Dünya
Çoğunlukta olduğumuzu bütün dünyaya göstermeliyiz

Çoğunlukta olduğumuzu bütün dünyaya göstermeliyiz

Aşırı sağcıların bir haftadır gerilime yol açtığı Chemnitz kentinde polisin gözlerinin önünde Hitler selamı verilmesine, Dışişleri Bakanı Heiko Maas sert tepki gösterdi. Maas, “Sokaklarımızda Hitler selamı verilmesi ülkemiz adına utanç verici” dedi.

2.09.2018Avrupa
Demokratlar nerde

Demokratlar nerde?

Eski Doğu Almanya sınırları içinde oluşturulan yeni eyaletlerden Saksonya’nın Chemnitz kentinde geçen hafta sonu düzenlenen kent şenlikleri adeta kabusa dönüştü.

1.09.2018Avrupa
Korkutan tırmanış... Chemnitz rüzgarı

Korkutan tırmanış... Chemnitz rüzgarı

Almanya'nın doğu eyaleti Saksonya'nın Chemnitz kentinde geçtiğimiz cumartesi başlayan olaylarda bıçakla yaralanan kişinin daha sonra hastanede ölmesi üzerine ırkçılar bir haftadır Chemnitz kentini eylemleriyle yaşanmaz hale getirdi. Irkçılar ve onlara karşı gösteride bulunan sol gruplar arasında yaşanan kavgalarda yaralanmalar da meydana geldi. Öte yandan aşırı sağcı ırkçı 'Almanya için Alternatif Partisi'nin (AfD) son yapılan ankete göre oylarını yüzde 50'ye yakın oranda artırdığı görüldü.

31.08.2018Dünya
Kayıp Nazi eseri Bern’de sergilenecek

Kayıp 'Nazi eseri' Bern’de sergilenecek

İngiliz heykeltraş Henry Moore'un şimdiye kadar bilinmeyen bir suluboya eseri sanat simsarı Hildebrand Gurlitt'in koleksiyonunda ortaya çıktı. 1930'larda Adolf Hitler'in 'dejenere sanat' olarak sınıflandırdığı çok sayıda eser Almanya'daki müzelerden toplatılmıştı.

30.08.2018Kitap Sanat
Ortaçağ sahnesinde bir şehir: Nürnberg

Ortaçağ sahnesinde bir şehir: Nürnberg

Dünya karmaşık ve acayip bir yere dönüşürken, bazı şehirler vardır ki, yaşadığı onca değişiklikten sonra bile yüzyıl öncesindeki dokusunu korumayı başarıyor. Özellikle yaz mevsiminde, tatillerin bahanesiyle çoğumuzda artan yeni yerler görme isteği, Avrupa’nın düzenli ve güzel şehirleriyle birleşince unutulmaz hatıralar hafızamızın en güzel yerinde kendine yer buluyor. Bu şehirlerden birisi de Nürnberg... İşte size gitmeden önce okumanız gereken tavsiyeler...

30.08.2018Seyahat
Chemnitz’de önlemler  arttırılacak

Chemnitz’de önlemler arttırılacak

Almanya’nın Saksonya eyaletindeki Chemnitz kentinde bir Alman’ın iki mülteci genç tarafından öldürülmesi sonucu aşırı sağcıların yabancı avına çıkması ülkede güvenlik önlemleri üzerine tartışmaları alevlendirdi.

29.08.2018Dünya
Aşırı sağcılar başbakanı da Chemnitz’te istemiyor

Aşırı sağcılar başbakanı da Chemnitz’te istemiyor

Chemnitz’te yabancı avına çıkan aşırı sağcılar, Saksonya Başbakanı Kretschmer’in polisin bundan sonra aşırılara çok sert davranacağını duyurmasının ardından gösterilerine devam edeceklerini açıkladı ve başbakanın kente gelmemesi çağrısı yaptı.

29.08.2018Avrupa
Chemnitz’in bütün ırkçıları Marx’ın önünde toplandı

Chemnitz’in bütün ırkçıları Marx’ın önünde toplandı

Almanya’nın Chemnitz kentinde mültecilerle bıçaklı kavga sonucu bir Almanın ölmesi üzerine aşırı sağcılar kenti teslim aldı. Kentin simgesi Karl Marx anıtının önünde gösteri yapan neonaziler, polislerin gözü önünde Hitler selamı durdu.

28.08.2018Avrupa
Chemnitz’in bütün ırkçıları Marx’ın önünde toplandı

Chemnitz’in bütün ırkçıları Marx’ın önünde toplandı

Almanya’nın Chemnitz kentinde mültecilerle bıçaklı kavga sonucu bir Almanın ölmesi üzerine aşırı sağcılar kenti teslim aldı. Kentin simgesi Karl Marx anıtının önünde gösteri yapan neonaziler, polislerin gözü önünde Hitler selamı durdu.

28.08.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Uğursuz şafak

1. Dünya Savaşı’nın getirdiği iktisadi yıkım yeni günah keçileri arayan Alman Nazizmi gibi rejimlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Siyasi söylem intikam sloganı etrafında şekillendi. Kitleler ayaklanmıştı. Bu ayaklanma, Macar Ayaklanması (Bela Kun Hükümeti), İtalya’da Mussolini’nin Roma yürüyüşü, Avusturya’da Halk Cephesi ve Milli Cephe arasındaki iç savaş ve diktatorya nihayet İspanyol İç Savaşı’nı yarattı.

10.11.2018

'Bir fotoğraf için aylarca beklediğim oluyor'

Gülben Ergen bu hafta Deniz Kurbanzade ile bir araya geldi. Kurbanzade, çocukluğunun geçtiği Suadiye Oteli’ni, 45 yıllık evliliğini, fotoğraf tutkusunu ve kitaplarını anlattı.

23.10.2018

İnişli çıkışlı bir ‘Türk rüyası’: Demet Akalın

Tam “evli mutlu çocuklu” formatına alışmıştık ki, Demet Akalın’ın hayatı yeniden altüst oldu. Bu kez mesele yolun başındaki gibi aldatılmak değildi, daha hayat gailesi şeylerdi: Borç, haciz... Peki bir Türk rüyası Demet Akalın nasıl bugünlere geldi? İşte onun parlak hikayesi...

15.09.2018

Kimdi giden, kimdi kalan?

Günümüz Alman sinemasının öne çıkan isimlerinden Christian Petzold, son çalışması ‘Transit’te Anna Seghers’in 2. Dünya Savaşı ortamında geçen romanını günümüze taşırken ‘göçmen sorunu’na da dikkat çekmek istemiş. Üçlü aşk hikâyesiyle ‘Casablanca’ tadı da veren film, dertleri ve anlatımıyla sezonun en etkileyici yapımlarından...

7.09.2018

Serdar Ortaç’a 20 bin taş

Serdar Ortaç’ı farklı mekanlarda izlemiştim ama Cemil Topuzlu Harbiye Sahnesi’nde ilk kez gördüm.

5.09.2018