EKSTRA
MENÜ

Hitler

Hitler haberleri sayfasında güncel ve son dakika Hitler hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.387 Hitler haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Hitler Haberleri

Tatile gidemiyorsak tatil bize gelsin

Tatile gidemiyorsak tatil bize gelsin

Normalleşme süreciyle birlikte onbinlerce kişi tatil beldelerine akın etti. Oysa şehirde de her bütçeye ve her zevke göre tatil seçenekleri var. İstanbul’daysanız Atatürk Arboretumu’nda kuğuları izleyebilir, İzmir’deyseniz Doğanbey köyünü gezebilir, Ankara’daysanız Beypazarı’na gidip Türkiye’nin ilk açık hava müzesi olan ‘Yaşayan Köy’ü görebilirsiniz. İstanbul’da olanlar programlarına yeni açılan ‘Müze Gazhane’yi de mutlaka eklemeli.

Prof. Dr. Sevil Atasoy şubat ayında uyarmıştı Zehir tacirlerinin yeni favorisi: Hitler eroini

Prof. Dr. Sevil Atasoy şubat ayında uyarmıştı! Zehir tacirlerinin yeni favorisi: Hitler eroini

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 3 aylık fiziki ve teknik takip sonucu önceki gün Esenyurt’ta yaptıkları operasyonla 129 kilogram metamfetamin ve 21 kilo 100 gram eroin ele geçirdi. Öte yandan, Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy şubat ayında bir seminerde dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

17.07.2021Gündem
Olimpiyatlar tarihe tanıklık ediyor

Olimpiyatlar tarihe tanıklık ediyor

Fransız Baron Pierre de Coubertine'in girişimleriyle ilk olarak 1896 yılında düzenlenen modern olimpiyatlar, tarihi olaylara tanıklık etti.

14.07.2021Tokyo2020
Son Dakika Haberi... EURO 2020de tarihi İtalya-İngiltere finali öncesi 2. Dünya Savaşı tartışması Tepki çekti: Rakibin Hitler değil...

Son Dakika Haberi... EURO 2020'de tarihi İtalya-İngiltere finali öncesi 2. Dünya Savaşı tartışması! Tepki çekti: 'Rakibin Hitler değil...'

Son dakika EURO 2020 haberi... İngiltere ile İtalya'nın kozlarını paylaşacağı EURO 2020 finali öncesi ilk kapışma Southgate ile Alman basını arasında yaşandı. İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Gareth Southgate'in finalle ilgili yaptığı açıklamalarda 2. Dünya Savaşı'ndan örnekler vermesi ve Nazi Almanya'sına göndermeler yapmasına, Alman basınından olay yaratacak bir yanıt geldi.

11.07.2021EURO2020
İlk en çok satan hareketi

İlk en çok satan hareketi

Refik Erduran, Ertem Eğilmez ve Haldun Sel’in kurduğu ‘Çağlayan Yayınevi’nin ilk kitabı ‘İnsan Harası/Hitler’in Kızları’ 100 bin adet basılmış ve satmıştı... Bugün binlerle anılan baskı adetlerini düşününce bu rakam rüya gibi geliyor...

9.07.2021Kitap Sanat
Bu kez gazetecileri hedef aldı

Bu kez gazetecileri hedef aldı

Almanya’da iç istihbarattan sorumlu Federal Anayasa Koruma Teşkilatı eski başkanı ve Thüringen’den CDU Federal Meclis milletvekili adayı Hans-Georg Maassen’ın, TV Berlin televizyonuna verdiği demecinde bazı medya mensuplarının sol ve aşırı solla ilişkileri olduğunu ileri sürerek, karakter olarak devlet televizyon ve radyo kurumlarında çalışmaya uygun olup olmadıklarının saptanması için testten geçirilmesini istemesi, basın özgürlüğüne bir darbe olarak nitelendirildi.

4.07.2021Avrupa
Meclis’teki ırkçı polis skandalı araştırılsın

Meclis’teki ırkçı polis skandalı araştırılsın!

Federal Meclis Başkanı Yardımcısı Claudia Roth, medyada Meclis’i korumakla görevli polisler arasında da ırkçı paylaşımlar yapıldığı iddialarının yer alması üzerine bağımsız bir araştırma talep etti.

21.06.2021Avrupa
Meclis polisi aşırı sağcılarla birlikte...

Meclis polisi aşırı sağcılarla birlikte...

Almanya’da Federal Meclis’te (Bundestag) görevli birçok polisin aşırı sağcı söylemlerde bulunduğu veya anayasaya aykırı davranışlar sergilediği iddia edildi.

20.06.2021Avrupa
Sscb Nedir Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ne Zaman Yıkılmıştır Sscb Tarihi

Sscb Nedir? Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ne Zaman Yıkılmıştır? Sscb Tarihi

Tarihte önemli olan birçok devlet vardır. Özellikle yakın tarihte olan SSCB en çok araştırılan devletler arasındadır. SSCB tarihi sürekli olarak araştırılmaktadır. Son günlerde SSCB'ye bağlı olan devletler merak edilerek araştırmalar yapılmıştır. Peki SSCB nedir? Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ne zaman yıkıldı? SSCB tarihi nedir? İşte SSCB ile ilgili bütün bilgiler.

9.06.2021Araştırma
Yeni ırkçı mektup taklit mi

Yeni ırkçı mektup taklit mi!

Almanya’da ırkçı skandalların ardı arkası kesilmiyor. Daha önce de tehdit mektupları alan SPD Hessen teşkilat başkanı Nancy Feaser’e NSU 2.0 imzalı bir tehdit mektubu daha gönderildiği ortaya çıktı.

6.06.2021Avrupa
Harita yol gösterdi, ırkçılar fişledi

Harita yol gösterdi, ırkçılar fişledi

Avusturya’da hükümetin, Müslümanları potansiyel suçlu gösteren ‘İslam Haritası’ uygulamasının ardından başkent Viyana’daki çok sayıda camiye yakın yerlere, ‘Dikkat siyasal İslam yakınlarında, fazla bilgi için İslam Haritası’ ifadesinin yazılı olduğu ve sakallı, takkeli bir erkek resminin bulunduğu levhalar asıldı.

2.06.2021Avrupa
Satın aldıkları villa film kulisi oldu

Satın aldıkları villa film kulisi oldu

Müjde ailesinin Solingen’de yaklaşık 3 ay önce satın aldığı Bungalow villa, retro tarzı tasarımı ve mobilyalarıyla Alman sinema sektörü için film kulisine dönüştü.

2.06.2021Avrupa
Ozan Doğulu: Meşhur değil, ikinci adam olmak istemiştim

Ozan Doğulu: Meşhur değil, ikinci adam olmak istemiştim

Ozan Doğulu dört yaşında konservatuvara başladı, o günleri “Okulun geniş merdivenlerini yürüyerek değil, emekleyerek çıkıyormuşum” diye anlatıyor. Altı yaşındaysa ilk ödülünü kucakladı. Sonrası malum, Türk müziğine kazandırdığı sayısız hit şarkı... Şimdi yeni bir isimle karşımızda: Ozeus. ‘Ola Ola’ şarkısıyla dünya müzik piyasasına adım atan Doğulu: “Kimseyle yarışa girmiyorum, içimden geldiği gibi müzik yapıyorum.”

30.05.2021Hürriyet Pazar
Rusyada ilginç geçit töreni: Çocuklar asker gibi yürütüldü

Rusya'da ilginç geçit töreni: Çocuklar asker gibi yürütüldü!

Rusya'da dokuz yaşındaki çocuklar askeri üniformalar içinde geçit töreni yaparken filme alındı. Söz konusu videoda 'Anavatan için ölmek' hakkında savaş şarkılar söyleyen çocukların oyuncak silahlar taşıdığı da görülüyor.

16.05.2021Dünya
Üç aşırı sağcı askere baskın

Üç aşırı sağcı askere baskın

Almanya’nın Baden-Württemberg ve Aşağı Saksonya eyaletlerinde aşırı sağla bağlantılı 3 askerin evlerine baskın yapıldı. Spiegel dergisi, ordudaki aşırı sağcıların oluşturdukları sohbet gruplarında Hitler fotoğrafları ve Nazi sembolleri paylaştıklarını yazdı. Askerlin bazılarının illegal şekilde silah da aldıkları kaydedildi.

14.05.2021Avrupa
Türk aileye ırkçı kabusu

Türk aileye ırkçı kabusu!

Avusturya’nın Dornbirn kentinde yaşayan Karabulut ailesi, haftalardır ırkçı kabusu yaşıyor. Irkçı komşu aileyi 'Ben Hitler’in oğluyum, hepinizi öldüreceğim' sözleri ile tehdit ediyor.

3.05.2021Dünya
Türk aileye ırkçı kabus

Türk aileye ırkçı kabus

Avusturya’nın Dornbirn kentinde yaşayan Karabulut ailesi, haftalardır ırkçı kabusu yaşıyor. Irkçı komşu aileyi 'Ben Hitler’in oğluyum, hepinizi öldüreceğim' sözleri ile tehdit ediyor.

3.05.2021Haber
Stalingrad Savaşı Tarihi Ve Özeti - Stalingrad Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Stalingrad Savaşı Tarihi Ve Özeti - Stalingrad Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

İkinci Dünya Savaşı tüm dünyayı etkisi altına almış olan savaşlardan biridir. İkinci Dünya Savaşının bir cephesinde Stalingrand Savaşı yapılmıştır. Stalingrad Savaşı nedir? Stalingrad Savaşı tarihi ve özeti nedir? Stalingrad Savaşı tarafları kimlerdir? Stalingrad Savaşının nedenleri nelerdir? Stalingrad Savaşının sonuçları nelerdir? İşte Stalingrad Savaşı hakkında merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
David Foster: Her şey iyiyse yaş farkı yönetilebilir

David Foster: Her şey iyiyse yaş farkı yönetilebilir

Grammy’de 16 ödülü, 47 adaylığı var. Madonna, Michael Jackson, Céline Dion, Barbra Streisand, Whitney Houston, Andrea Bocelli, Michael Bublé gibi dev sanatçıların albümlerinin arkasındaki isim de o. Yolanda Hadid, Linda Thompson ve Katharine McPhee ile yaptığı evliliklerle magazinin gündemine oturan David Foster, özel hayatındaki iniş çıkışlara rağmen müzik dünyasında hep en iyiler arasında yer almayı başarmış biri. Barbaros Tapan, dünyanın en iyi besteci, aranjör ve müzik prodüktörleri arasına adını altın harflerle yazdıran “Hit Adam” lakaplı David Foster ile görüntülü konuştu.

2.05.2021Magazin
ATAA Başkanı Ergün Kırlıkovalı: Ermenilerin propaganda için kullandıkları kaynaklar gerçeklikten uzak

ATAA Başkanı Ergün Kırlıkovalı: Ermenilerin propaganda için kullandıkları kaynaklar gerçeklikten uzak

Eski Türk-Amerikan Dernekler Kurulu (ATAA) Başkanı Ergün Kırlıkovalı, Ermenilerin propaganda için kullandıkları kaynakların gerçeklikten uzak olduğunu belirterek, "Bunlardan ilki ve en meşhuru Hitler’in, İkinci Dünya Savaşı sırasında Polonya’ya saldırmadan önce komutanlarıyla yaptığı toplantıda sözde Ermeni soykırımıyla ilgili söylediği yine Ermeniler tarafından iddia edilen sözler." dedi

28.04.2021Dünya
Sosyal medyada soykırım tartışması

Sosyal medyada soykırım tartışması

İYİ Parti’den istifa ederek yeni parti kurmak için çalışmalarını sürdüren Ümit Özdağ ile HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, sosyal medyada sözde “soykırım” tartışmaları üzerinden birbirlerine girdi.

28.04.2021Gündem
Alman Futbol Federasyonu’nda Hitler kıyaslaması

Alman Futbol Federasyonu’nda Hitler kıyaslaması

Alman Futbol Federasyonu’nda (DFB) sular durulmuyor. DFB Başkanı Fritz Keller, DFB yönetim kurulunun bir oturumunda, başkan yardımcısı Rainer Koch’u Nazi döneminde binlerce insanın idamından sorumlu Hitler’in hakimi olarak bilinen Freisler’e benzettiği için özür diledi.

27.04.2021Avrupa
Eyfel Kulesinin ilginç hikayesi: Geçici olarak yapılmıştı

Eyfel Kulesi'nin ilginç hikayesi: Geçici olarak yapılmıştı

Paris denildiğinde aklınıza ilk gelen görüntü nedir? Büyük ihtimalle Eyfel Kulesi… Gelin 130 yılı aşkın süredir ayakta duran 324 metre yüksekliğindeki bu görkemli kulenin hikayesine birlikte bakalım.

25.04.2021Dünya
Hepsi satıldı... Hitler yaşasa sizi alkışlardı

Hepsi satıldı... 'Hitler yaşasa sizi alkışlardı!'

Avusturalyalı müzayede evine 87 bin 500 dolarlık Hitler tepkisi! Avusturya'da bir müzayede evinin Adolf Hitler'in Nazi dönemine ait 8 parça eşyaları açık artırıma sunması bir çok kesimin tepkisine neden oldu.

19.04.2021Dünya
Hitler’in eşyalarını satan müzayede evine tepki

Hitler’in eşyalarını satan müzayede evine tepki

Avustralya’nın Perth kentindeki Morley bölgesinde bulunan JB Askeri Antikalar müzayede evinin Nazi Almanyası’nın lideri ve ‘Yahudi Soykırımı’nın (Holokost) mimarı Adolf Hitler’e ait kişisel eşyalarının açık artırıma sunması, bazı kesimlerin tepki gördü. Geçen cuma günü satışa sunulan eşyalar arasında, sigara tabakası, tarak, el aynası, ayakkabı fırçası gibi eşyalar yer aldı.

19.04.2021Avrupa
Irkçı Wilders ders alsın

Irkçı Wilders ders alsın

İslam alemi 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e “Hoş geldin” derken, Hollandalı aşırı sağcı, ırkçı Özgürlük Partisi (PVV) Lideri Geert Wilders yine İslam düşmanı bir densizlik yaptı. Yıllardır İslam düşmanlığı, yabancı düşmanlığı, Türk düşmanlığı ve ırkçılık içeren söylemlerle oy avcılığı yapan Geert Wilders, yine kin kustu. “Stop İslam, stop ramadan” (İslamı durdurun, ramazanı durdurun) içerikli bir Tweet paylaşıp, iflah olmaz bir Müslüman düşmanı olduğunu yine gözler önüne serdi.

17.04.2021Avrupa
Kovid-19 gösterisi nazi propagandasına dönüştü

Kovid-19 gösterisi nazi propagandasına dönüştü

Avusturya’nın başkenti Viyana’da koronavirüs (Kovid-19) önlemleri karşıtı gösteride protestocular ve polis arasında arbede yaşandı.

11.04.2021Avrupa
Hollanda’da camiye “Müslümanlar diri diri yakılmalıdır” yazılı tehdit mektubu gönderildi

Hollanda’da camiye “Müslümanlar diri diri yakılmalıdır” yazılı tehdit mektubu gönderildi

Hollanda’nın Almere kentindeki Ömer İbn El Hattab Camisi’ne “Müslümanlar diri diri yakılmalıdır” ifadelerini içeren tehdit mektubu gönderildi.

9.04.2021Avrupa
Berlin ile Tel Aviv için ortak olimpiyat başvurusu önerisi

Berlin ile Tel Aviv için ortak olimpiyat başvurusu önerisi

Hitler döneminde Berlin’de 1936’da yapılan olimpiyatların 100’üncü yılında Berlin ile Tel Aviv’in birlikte olimpiyatlara başvurması önerildi. Almanya Olimpiyat Komitesi’nin önerisine Berlin Spor Bakanlığı destek verdi.

7.04.2021Avrupa
Yunanistan tazminatta ısrarlı

Yunanistan tazminatta ısrarlı

Alman Haber Ajansı’na konuşan Yunan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Alexandros Gennimatas, İkinci Dünya Savaşı’nda Almanya’nın Yunanistan’a saldırısı nedeniyle tazminat taleplerinin hâlâ geçerli olduğunu söyledi. Gennimatas, “Bu sorun, talebimiz karşılanıncaya kadar devam edecektir” dedi. Sözcü, bu konuda müzakerelerin başlamasının ilişkileri olumlu etkileyeceğini de belirtti.

5.04.2021Avrupa
ZDF’den büyük saygısızlık

ZDF’den büyük saygısızlık

Alman devlet televizyonu ZDF’in sosyal medya hesabından ‘Hitlers Blick auf Atatürk: Sein Vorbild?’ (Hitler’in Atatürk’e bakışı: Örnek aldığı kişi mi?) adıyla yayınlanan kısa görsele Hessen Atatürkçü Düşünce Derneği, Hessen Türk Toplumu, Türk Mimar ve Mühendisler Birliği’nin de aralarında olduğu Türk sivil toplum örgütleri sert tepki gösterdi.

4.04.2021Avrupa

Yazar Sonuçları

Selvi Hanım’ın acı kahkahaları

Armağan Çağlayan, muhteşem bir söyleşi yapmış CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’yla...

25.07.2021

Pandemi, 60 üstü bir Beyaz Türk’ün ömrünü kaç yıl daha kısalttı

Biliyorum, şu güzel bayram gününde böyle bir sorunun ne manası var diyeceksiniz...

23.07.2021

Nasıl zorba olunur

Böyle bir belgesel var. Ben de izledim bu belgeseli.

20.07.2021

Mızıkçı başkan babalar için yerlerinizi şimdiden ayırtın

Yirmi birinci yüzyıl otoriter popülizm tarihine Amerika’dan geçen ikinci lider olan Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro’yu 22 Ocak 2019 günü işte bu cümleyle tanıtmıştım.

3.07.2021

Bu kayyum ataması mıdır?

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, “Sayıştay Başkanlığı’na Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü’nün seçilmesine tepki göstererek “Bu bir kayyum atama çabasıdır. Cumhurbaşkanından doğrudan emir ve talimat alan bir kişinin başkan seçilmiş olması Sayıştay’ın tarafsızlığını ve bağımsızlığını tamamen ortadan kaldıracaktır” dedi.

24.06.2021

İkinci Cihan Harbi'nde Türkiye’nin tarafsızlığı

İnönü döneminin en önemli olayı dış politikada illüzyona kapılmamak, Birinci Dünya Savaşı’nın getirdiği tecrübelere istinaden Alman ırkından uzak durmaktır.

13.06.2021

Bu fotoğraf bana niye Cem Karaca'yı hatırlattı

Bu fotoğraf cep telefonuma geçen pazar günü, Porto şehrinde nehir kenarında dolaşırken saat 14.03’te geldi.

2.06.2021

İnsanlığımızı kaybettiğimiz zamanların filmleri

İkinci Dünya Savaşı insanlık tarihinin gördüğü en büyük yıkımlardan biriydi. 1939’da başlayan bu bela 1945’te Alman ordusunun nisandan başlayarak mayıs sonuna kadar Müttefik Kuvvetler’e ve Sovyetler Birliği’ne teslim olmasıyla Avrupa’da sona erdi. Bu vesileyle sinema tarihinde yer etmiş İkinci Dünya Savaşı filmlerini derledik.

29.05.2021

Yeni çizilen sınırlar

23 Mayıs 1949 tarihinde ABD, Britanya ve Fransa işgalindeki Alman topraklarında yeni bir cumhuriyet ilan edildi. Oder-Neisse denilen hattın içinde kalan topraklar Sovyet işgalindeydi. Sovyet işgal bölgesinin ortasındaki Berlin ise dört işgal kuvvetinin elindeydi.

23.05.2021

Yaşıyor

“Hitler ölmedi, yaşıyor” diyorlardı da inanmıyordum.

17.05.2021

Bir gazeteciden çok fazlası Türk basınında bir müessese: Sami Kohen

Gazeteci Sami Kohen’i anlatan bir yazı için yola koyulduğumuzda, “mesleğe ne zaman başladığı” sorusu bizi 1930’lu yılların sonunda Şişhane’deki bir evin salonuna kadar götürür. Kohen ailesinin evi aynı zamanda bir gazetenin yazıişleri gibidir. Henüz kısa pantolonlu olduğu, ortaokula başladığı yıllar... Ancak 13 yaşında ilk yayını bir şiirdir. Daha sonra onu 70 yılı aşkın gazetecilik hayatında dünya tarihinde iz bırakan pek çok olayın tanığı olarak görürüz.

15.05.2021

İnsanlık eksi vicdan eşittir İsrail

Hepsi hepsi 75 yıl önce, Batı medeniyetinin merkezi Avrupa’nın ortasında Alman Nazilerin uyguladığı soykırımla insanlığın vicdanında bir yara olan Yahudilerin torunları bugün Kudüs’te terör estiriyor.

12.05.2021

Ünlülerin detoks rotası

Bu yaz için herkesin aklı hem arınıp zayıflayacak hem deniz tatili yapacak sağlıklı yaşam destinasyonlarında. İşte pandemi dönemi ve sonrası için Türk ve Avrupa sosyetesinin favori detoks rotası...

10.05.2021

ABD ve jenosit

Biden’ın seçimlerden sonraki açıklaması ve jenositi resmen kabul ettiğini belirtmesi şüphesiz ki bir kenara konacak, görmezlikten gelinecek, sükûtla karşılanacak bir demeç değildir. Ne var ki Ermeni araştırmaları ve politikası üzerinde, ta 1970’lerde genç diplomatımız Bahadır Demir’in bir yaşlı Ermeni tarafından katledilmesinden beri bu konularda ciddi bir tetkik ve eğitim hâlâ gerçekleştirilemedi.

2.05.2021

Her şey iyiyse yaş farkı yönetilebilir

Grammy’de 16 ödülü, 47 adaylığı var. Madonna, Michael Jackson, Céline Dion, Barbra Streisand, Whitney Houston, Andrea Bocelli, Michael Bublé gibi dev sanatçıların albümlerinin arkasındaki isim de o. Yolanda Hadid, Linda Thompson ve Katharine McPhee ile yaptığı evliliklerle magazinin gündemine oturan David Foster, özel hayatındaki iniş çıkışlara rağmen müzik dünyasında hep en iyiler arasında yer almayı başarmış biri. Barbaros Tapan, dünyanın en iyi besteci, aranjör ve müzik prodüktörleri arasına adını altın harflerle yazdıran “Hit Adam” lakaplı David Foster ile görüntülü konuştu.

2.05.2021

Ne yaptınız İlhan Bey

CHP, ne güzel bir şey tutturmuştu!

18.04.2021

Darbeli demokrasi!!!

Darbe ile demokrasi birbirine zıt iki kelimedir; birinin olduğu yerde diğeri bulunamaz.

17.04.2021