MENÜ

Gökçek

Gökçek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gökçek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.169 Gökçek haberi bulunmuştur.

Gökçek Haberleri

Ankarada Tunadan flaş karar.. Tüm imar artış taleplerini reddediyor

Ankara'da Tuna'dan flaş karar!.. Tüm imar artış taleplerini reddediyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara’da 5+1 kat talimatının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna harekete geçti. İmar komisyonundaki imar artış taleplerinin tamamı reddediliyor.

14.12.2017Gündem
Ankara’da gecenin bombası: Dev kurumun genel müdürü görevden alındı

Ankara’da gecenin bombası: Dev kurumun genel müdürü görevden alındı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde 3 milyar bütçeye sahip ASKİ’nin Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu’nu Belediye Başkanı Mustafa Tuna görevden aldı. Tahiroğlu’nun yerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Kınacı getirildi.

13.12.2017Gündem
Erdoğan’ın imar talimatından sonra artışa ret

Erdoğan’ın imar talimatından sonra artışa ret

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara’da 5+1 kat talimatının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna harekete geçti. İmar komisyonundaki imar artış taleplerinin tamamı reddediliyor.

13.12.2017Ankara
‘Ciddi vurgun var’ iddiası

‘Ciddi vurgun var’ iddiası

CHP’li Hakverdi, Etlik’te 19 futbol sahası büyüklüğündeki bir arsanın düşük bedelle Söğüt İnşaat’a satıldığını, inşaat firmasının ise savcı, hakim ve bürokratların kurucu üyesi olduğu bir kooperatife burayı tescil ettirdiğini iddia ederek “Burada çok ciddi vurgun var” dedi.

13.12.2017Ankara
Elektrikler ne zaman gelecek Ankara elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek sorusu, Ankara'da yaşayan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Keçiören ve Etlik gibi kentlerde yaşayan vatandaşların araştırdığı elektrik kesintisi, sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, Ankara elektrik kesintisi hakkında detaylı bilgiler

12.12.2017Gündem
Ankara’da su ücretlerinde indirim

Ankara’da su ücretlerinde indirim

Ankara’daki 16 dış ilçede su ve atık su ücretlerinde indirim yapılması kararı alındı.

11.12.2017Gündem
Çocuk Meclisi açıldı

Çocuk Meclisi açıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 23. Dönem Çocuk Meclisi’nin açılış ve mazbata törenine katıldı.

10.12.2017Ankara
Büyükşehir’de iki bürokrat daha gitti

Büyükşehir’de iki bürokrat daha gitti

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Gökçek döneminin bürokratlarını değiştirmeye devam ediyor. Tuna, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Büşra Aldoğan’ın yerine Sincan Belediyesi’nden İhsan Yılmaz’ı Kent Estetiği Dairesi Başkanı Ömer Öksüz’ün yerine ise yine Sincan Belediyesi’nden Ali Osman Kesikbaş’ı atadı.

9.12.2017Ankara
Gökçek’in 23.5 yılından ‘hasar tespit raporu’

Gökçek’in 23.5 yılından ‘hasar tespit raporu’

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 23.5 yılını kapsayan 485 sayfalık bir ‘hasar tespit raporu’ hazırladı. Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, ‘AnKARA Rapor’ isimli kitabı, Başkan Mustafa Tuna’ya da elden vermeyi düşündüklerini söyledi.

7.12.2017Ankara
Güçlü dayanışma

Güçlü dayanışma

TFF Birinci Ligin lideri Ankaragücü’nde; yönetim, teknik ekip, oyuncular ve taraftar bütünlük içinde. Taraftar grubunun düzenlediği yemekte konuşan takım kaptanlarından Sedat Ağçay, “Bu birlik ve beraberliğimiz diğer takımların her zaman hayalidir” diye konuştu.

6.12.2017Ankara
İlk konuk Altan Gördüm

İlk konuk Altan Gördüm

İlk konuk Altan Gördüm

4.12.2017İzmir
Bir yıl tartışıldı bir haftada yıkıldı

Bir yıl tartışıldı bir haftada yıkıldı

Ankara’da bir dönem tartışma konusu olan Maltepe’deki eski Havagazı Fabrikası’nın asbestli bölümlerindeki yıkım çalışmaları önceki gün tamamlandı.

30.11.2017Ankara
AKSİAD Başkanı Çelik: Fuar alanı Akyurt’un hakkı

AKSİAD Başkanı Çelik: Fuar alanı Akyurt’un hakkı

AKSİAD Başkanı Çelik: Fuar alanı Akyurt’un hakkı

30.11.2017Akyurt
Ankarada gece yarısı bombası: 250 kişilik liste Erdoğanın önünde

Ankara'da gece yarısı bombası: 250 kişilik liste Erdoğan'ın önünde

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanlığı'na gitti. Tuna'nın 250 kişilik değişiklikleri içeren listeyi Erdoğan'a sunduğu iddia edildi.

29.11.2017Gündem
Söz verilen barınak ne oldu

Söz verilen barınak ne oldu?

Kentte sayıları 100 bini bulan sokak hayvanları konusunda Başkan Mustafa Tuna’nın, “Ortak akılla çare aramalıyız” açıklamasına, Ankaralı muhtarlardan da destek geldi. Mahallelerde yaşanan sorunların ilk muhatabı olan muhtarlar, vatandaşların “Söz verilen barınak olayı ne oldu?” sorusunu yönelttiklerini belirterek, “Bu sorunu kim çözerse, siyasi görüşüne bakılmadan insanların kalbinde taht kuracaktır” diyor.

29.11.2017Ankara
Lale bakıma futbolcular depoya gitti

Lale bakıma futbolcular depoya gitti

AOÇ Kavşağı’ndaki dinozor maketinin ardından Kızılay’daki lale figürlü LED meydan aydınlatması ile Esenboğa Havalimanı Yolu üzerindeki futbolcu ve kaleci heykelleri de kaldırıldı. Büyükşehir Belediyesi, aydınlatmanın bakım için kaldırıldığını ve tamir edildikten sonra geri konulacağını açıkladı.

28.11.2017Ankara
Gökçekten kaldırılan dinozor heykeli ile ilgili açıklama

Gökçek'ten kaldırılan dinozor heykeli ile ilgili açıklama

 Ankara‘da Atatürk Orman Çiftliği kavşağında yer alan dinozor maketinin dün sabah saatlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kaldırılması üzerine eski Belediye Başkanı Melih Gökçek bir açıklama yaptı. 

28.11.2017Gündem
Ankaralılara kış öncesi doğalgaz sayacı şoku

Ankaralılara kış öncesi doğalgaz sayacı şoku

Eski Başkan Melih Gökçek döneminde 300 dolar verilerek alınan ön ödemeli(kartlı) doğalgaz sayaçlarının 20 yılını doldurduğunu abonelere tebliğ etmeye başlayan Başkentgaz, 14 gün içinde sayacını değiştirmeyen abonenin ise gazının kesileceğini kaydediyor. 

28.11.2017Ekonomi
T-Rex göç etti

T-Rex göç etti

Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği(AOÇ) Kavşağı’ndaki ünlü T-Rex dinozor maketini dün kaldırdı.

28.11.2017Ankara
Kızılay Meydanı’ndaki lale heykeli kaldırıldı

Kızılay Meydanı’ndaki lale heykeli kaldırıldı

Ankara’da 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda bulunan ışıklı lale heykeli kaldırıldı. Ankara’da eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminden kalan eserler birer birer kaldırılıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde yer alan ve geçtiğimiz günlerde kaldırılan fıskiyenin ardından, Ankapark’ın tanıtımı için Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Kavşağına yerleştirilen dinozor maketi ve Kızılay Meydanı’nda yer alan lale heykeli kaldırıldı. Vatandaşlar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın talimatıyla kaldırılan heykelin yerine, Ankara’yı temsil eden daha güzel bir eserin yapılması gerektiğini söyledi.

28.11.2017Haber
Gökçeke bir şok daha... Sabaha karşı kaldırıldı

Gökçek'e bir şok daha... Sabaha karşı kaldırıldı

Ankara’da eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminden kalan eserler birer birer kaldırılıyor. Belediye önünde yer alan ve geçtiğimiz günlerde kaldırılan fıskiyenin ardından, Ankapark’ın tanıtımı için AOÇ Kavşağına yerleştirilen dinozor maketinin ardından Kızılay Meydanı’nda yer alan lale heykeli de kaldırıldı.

28.11.2017Gündem
Gökçekin dev projesiyle ilgili yeni Başkandan kritik açıklama

Gökçek'in dev projesiyle ilgili yeni Başkan'dan kritik açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankapark'ın kaldırılmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

27.11.2017Gündem
Ankara’daki kule için yapılan referandumun sonucu belli oldu

Ankara’daki kule için yapılan referandumun sonucu belli oldu

Ankara Keçiören’de 2003’te temeli atılan ve 144’üncü metrede inşaatı yarım kalan Cumhuriyet Kulesi için cumartesi günü yapılan halk oylaması ve anketin sonucu belli oldu. Vatandaşların yüzde 76’sı kulenin yıkılmayıp yapılmasını istedi.

27.11.2017Gündem
Gökçek döneminde konulmuştu Fıskiyeden sonra o da gitti

Gökçek döneminde konulmuştu! Fıskiyeden sonra o da gitti

Ankara‘da AOÇ Kavşağı’nda yer alan ünlü dinozor maketi bu sabah saatlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kaldırıldı. Yüksekliği 3 metre, uzunluğu ise 10 metre olan T-Rex dinozor maketi, kavşağın hemen yanında bulunan Ankapark’ın tanıtımı için Melih Gökçek döneminde konulmuştu.

27.11.2017Gündem
Sandıklar kule için kuruldu

Sandıklar kule için kuruldu

Yıllardır atıl şekilde bekleyen Cumhuriyet Kulesi için dün Keçiören’de referandum yapıldı. Oylama sonuçları, önümüzdeki günlerde açıklanacak. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Kule için dış kaynak bulamazsak yıkmayacağız ama yapmayacağız da” dedi.

25.11.2017Ankara
Ankapark kapatılabilir #HaberinVarMı

Ankapark kapatılabilir #HaberinVarMı

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, bugün de #HaberinVarMı diye soruyor, Melih Gökçek’in ‘fışkiye’sinden sonra Ankapark’ın kaldırılması tartışmasını değerlendiriyor.

25.11.2017Haber
Bitmesi için 40 milyon dolar gerekiyor

Bitmesi için 40 milyon dolar gerekiyor

Büyükşehir Belediyesi’nin eski başkanı Melih Gökçek, Ankapark’ın bitirilmesi için 40 milyon dolar (bugünkü kur ile yaklaşık 160 milyon TL) gerektiğini açıkladı.

24.11.2017Ankara
Bülent Arınç: Bu diyenleri bilsem de...

Bülent Arınç: Bu diyenleri bilsem de...

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, 'AK Parti'ye küskünler' olarak nitelendirilen bir grup ile yeni parti kuracakları yönündeki iddiaları yalanladı. Arınç, “Sizi neden ve kim kurucu listesinden çıkardı” sorusuna ise, “Hepsi malum belli kişiler. Baş harflerini söylesem olur mu? Onlar kendilerini biliyorlar. İsimlerini söylersem iyice küçülmüş olurlar. Beni yok etmek istediler, çünkü ben güçlü bir insanım” karşılığını verdi. AK Parti’yle tekrar yakınlaşmasının, FETÖ üyeliği suçlaması ile yargılanan damadı Doktor Ekrem Yeter’in durumuyla ilgili olduğu yorumlarına sert çıkan Arınç, "Bu diyenleri bilsem de, onların yüzlerine karşı “Siz alçaksınız” diyebilsem." dedi.

23.11.2017Gündem
Kule için sandık vakti

Kule için sandık vakti

Keçiören’deki Cumhuriyet Kulesi’nin kaderini belirleyecek halk oylaması için yarın ilçenin 5 noktasında sandık kurulacak. “Yıkılsın” ve “Yapılsın” seçeneklerinin yer alacağı oylamadan çıkacak sonuca göre hariket edeceklerini belirten Başkan Mustafa Ak, her iki sonuca da hazır olduklarını söyledi.

23.11.2017Ankara
Op. Dr. Tanın, Ankada

Op. Dr. Tanın, Anka'da

Op. Dr. Tanın, Anka'da

23.11.2017Gaziantep
Kucaklaşma ‘muhalefet’i

Kucaklaşma ‘muhalefet’i

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yla samimi şekilde kucaklaşması, CHP içinde huzursuzluğa sebep oldu.

22.11.2017Ankara
Mimarlar Odası: Ankapark AOÇ’ye iade edilmeli

Mimarlar Odası: Ankapark AOÇ’ye iade edilmeli

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın Ankapark’la ilgili Hürriyet Ankara’ya yaptığı “Millete sorarız ne istiyorlarsa onu uygularız. Ankapark ile ilgili bir anket yaparız. Bu kadar harcanmış, durumu, taliplisi yok, ne diyorsunuz deriz. Böyle dursun mu sorarız” açıklamasını değerlendirdi.

21.11.2017Ankara
Gökçekin dev projesini halka soracak

Gökçek'in dev projesini halka soracak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Hürriyet Ankara bürosuna konuk oldu. Tuna, ilk özel röportajını Hürriyet’e verdi. Melih Gökçek'in dev projesi Ankapark'la ilgili soruları da yanıtlayan Tuna, ''Millete sorarız ne istiyorlarsa onu uygularız. Ankapark ile ilgili bir anket yaparız. Bu kadar harcanmış, durumu bu, taliplisi yok, ne diyorsunuz deriz. Böyle dursun mu sorarız'' dedi.

21.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Erdoğan’ın imar talimatından sonra Mustafa Tuna ne yapıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde MYK toplantısında söylediği “Her yerde çok katlı binalar. Bunlara bir daha müsaade etmeyeceğim, takipçisi olacağım. Bundan sonra izin verilecek binalar 5 artı bir olacak. Yeni göreve gelen belediye başkanlarını da uyardım. Mustafa’yla (Tuna) konuştum, göreceksiniz neler yapacak? Bu tür binalarla ilgili gereği yapacak” sözleri dikkat çekiciydi.

13.12.2017

Meclis performansları açısından bazı siyasiler

- ÖZGÜR ÖZEL: Sınıf başkanlığı seçimine hazırlanır gibi bir hali var... Sınıfın çalışkanı gibi bir edası var... Öğretmenin her sorusu karşısında derhal parmağını kaldırır gibi bir enerjisi var.

13.12.2017

Yürekten yineliyorum bu nedir yahu

OKUYANLAR bilir, o malum şeye kafam takık.

11.12.2017

Sonrası kolay

Aynı güne denk geldi:

10.12.2017

Bisiklete mazgal tuzağı

Bisiklete binmek denge işidir.Dünya’nın her yerinde kuralı kaidesi budur.Ankara’da bisiklete binmek ise, dengenin yanında bir de cesaret işidir.Aslında birçok nedeni var.Ama, bugün onlardan sadece birine değineceğim:Mazgallar.Yollara paralel konulmuş olan mazgallar.

10.12.2017

Kaç çeşit ‘ey’ var?

SANIRIM üç çeşit “ey” var:

8.12.2017

Trump’ın Kudüs kararı Müslümanlar ile ‘kâfirler’ savaşına yol açar mı?

- İSRAİL’in aklı başındaki tüm isimleri, “Trump’ın aldığı karar barışa hizmet etmez” demekte...

7.12.2017

AK Parti’de yeni başkanlarla fabrika ayarları

Ankara’da Mustafa Tuna’nın ‘gece ulaşımı’, ‘dinozor ve heykelleri kaldırma’ gibi icraatları, “Melih Gökçek’in izleri siliniyor?” yorumlarına neden olsa da, meseleye daha geniş pencereden baktığımızda AK Parti’nin referandumda büyükşehirlerde yaşadığı oy kaybını dikkate aldığını ve benzer politikaların başkanları değişen tüm illerde uygulandığını görüyoruz.

5.12.2017

Toplu taşımada öğrenciye indirim yapılsın

Okurumuz Cemil Turan, Ankara’daki toplu taşıma ücretlerini İstanbul ile kıyaslamış.

3.12.2017

Başkent’te herkesin merak ettiği 3 soru 3 cevap

Ankara gündeminde merak konusu olan 3 ayrı konuda önceki gün çok önemli açıklamalar yapıldı.

28.11.2017

Sen yaptın olmadı işte beyim

DÜN sabah Ankara’da fantastik bir görüntü vardı.

27.11.2017

Tayyip Erdoğan sadece şu iki cephe olsun istiyor

İŞTE Tayyip Erdoğan’ın istediği iki cephe:

27.11.2017

YPG’nin silahları nereye dönecek?

Türkiye, YPG’ye silah verilmemesi konusunda ABD’yi yıllardır uyarıyor. ABD ise PYD/YPG’nin PKK ile ilişkili olmadığını öne sürerek silahlandırmayı sürdürdü. Son Rakka operasyonu öncesinde ve sonrasında zırhlı araçlarla,  ağır silahlarla donattı.

26.11.2017

İnsan bazen gerçekten hayret ediyor!

BAŞLIKTAKİ cümle, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bir Twitter mesajıydı. 7 Nisan 2011’de yazmıştı ve yaklaşık 70 bin kişi tarafından tekrar tweet’lenerek sosyal medyada görülmemiş bir rekor kırmıştı. Bu yazıyı yazdıktan sonra başlığa en uygun cümlenin bu olduğunu düşündüm.

23.11.2017

Kucaklaşma ‘muhalefet’i

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in, Büyküşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yla samimi şekilde kucaklaşması, CHP içinde huzursuzluğa sebep oldu.

22.11.2017