MENÜ

Gezi

Gezi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gezi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30.756 Gezi haberi bulunmuştur.

Gezi Haberleri

Frankfurtlu Müslüman gençler ‘kardeş kent’i ziyaret etti

Frankfurtlu Müslüman gençler ‘kardeş kent’i ziyaret etti

Frankfurt camilerinde görevli gençler, İsrail’in Tel Aviv, Haifa, Jaffa ve Kudüs kentlerini ziyaret ettiler.

16.01.2019Avrupa
Çıldır Gölünün vazgeçilmezi: Atlı kızaklar

Çıldır Gölü'nün vazgeçilmezi: Atlı kızaklar

Yüzeyindeki buzun istenilen kalınlığa ulaşmasının ardından atlı kızaklar Çıldır Gölü'nde turistlere hizmet vermeye başladı.

15.01.2019Seyahat
Kodlama öğrenen Ağrılı çocuklar TV üretim fabrikasını gezdi

Kodlama öğrenen Ağrılı çocuklar TV üretim fabrikasını gezdi

Ağrı Valiliğince hayata geçirilen "KODLAĞRI Projesi" çerçevesinde kodlama ve yazılım öğrenen bazı öğrenciler, İstanbul'da Sunny Elektronik'in fabrikasını gezerek TV ve elektronik aletlerin üretim süreçlerini inceledi.

14.01.2019Teknoloji
Kaşifler için İstanbul turu rehberi

Kaşifler için İstanbul turu rehberi

İki kıtayı birleştiren boğazı ile dünyada eşine az rastlanır özelliği bulunan İstanbul, asırlardır ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin izleriyle her dönem turistleri cezbediyor.

14.01.2019Seyahat
Yeni yıla yeni bir hayat, olmadı yeni bir ev...

Yeni yıla yeni bir hayat, olmadı yeni bir ev...

Çoksatan ‘Hayatı Sadeleştirmek İçin Derle Topla Rahatla’ kitabı, yazarıyla çekilen ‘Tidying Up with Marie Kondo’ adlı bir belgesel diziye hayat verdi. İzleyip ilham almak için zamanlama uygun. (İZLEMEDEN GEÇMEYİN...Elçin Yahşi öneriyor)

12.01.2019Hürriyet Cumartesi
Kavala davasına Avrupa’dan müdahil

Kavala davasına Avrupa’dan müdahil

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Dunja Mijatovic, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) değerlendirmesini sürdürdüğü Osman Kavala davasına üçüncü taraf olarak müdahil oldu.

11.01.2019Dünya
Hafta sonunun en huzurlu adresi Dünyaca ünlü ‘sakin şehir’ ağında yer alıyor...

Hafta sonunun en huzurlu adresi! Dünyaca ünlü ‘sakin şehir’ ağında yer alıyor...

İpek Yolu’nun Kuzeybatı Anadolu’daki güzergâhında önemli yol duraklarından birisi Göynük… Kervanların konakladığı, hem ticaret hem de askerî yol üzeri olmasından dolayı bölge, tarih boyunca daima hareketliliğe sahip olmuş. Hafta sonu için sessiz sakin bir adres arıyorsanız en doğru yer burası çünkü ilçe 2016 yılında Cittaslow (sakin şehir) ağına katıldı. İşte size Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde geçen Göynük gezi rehberi…

11.01.2019Seyahat
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazetede yayımlandı

Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Bazı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

10.01.2019Gündem
Azra Erhat’ın hümanizmi

Azra Erhat’ın hümanizmi

Türkiye’deki hümanist düşüncenin ana temsilcilerinden Azra Erhat, ‘Mavi Anadolu’da bu toprakların geçmişten günümüze taşıdığı insancıl mirasın bugün içindeki izlerini, verilerini takip eder.

9.01.2019Kitap Sanat
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖcülere sesleniyorum artık sonunuz geldi

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'cülere sesleniyorum artık sonunuz geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuştu.

9.01.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan "Bolton'un İsrail'den verdiği mesajı kabul etmemiz, yutmamız mümkün değildir. Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır" dedi. Erdoğan konuşmasında ayrıca, "Askeri harekat için hazırlıklarımızı tamamladık. Çok yakında Suriye topraklarındaki terör gruplarını etkisiz hale getirmek için harekete geçeceğiz" diye konuştu.

8.01.2019Gündem
Uğramadığımız kasaba, şehir kalmayacak

Uğramadığımız kasaba, şehir kalmayacak

Almanya’da bu yıl 19’uncusu düzenlenen ‘ASTEC Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı’nda konuşan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren “Önümüzdeki süreçte uzmanlarımızla, birim amirlerimizle ve bizzat kendim sahada olacağız. Uğramadığımız kasabamız, şehrimiz kalmayacak. Hafta sonunda dernek merkezlerinde çift dilli eğitim çalışmalarımız olacak” dedi.

6.01.2019Avrupa
Cumhuriyet tarihi rekoru kırılmıştı... Erdoğan yeni hedefi açıkladı

Cumhuriyet tarihi rekoru kırılmıştı... Erdoğan yeni hedefi açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’da 2 fabrika açılışında bulundu. Erdoğan PepsiCo açılışında cumhuriyet tarihi rekoru kırılan ihracat rakamları için "168,1 milyar dolara ulaştık. Biz hedefi 170 olarak koymuştuk. Önümüzdeki yıl 200’ü geçeriz" dedi. Erdoğan Tirsan Kardan fabrikasının açılış törenine de katıldı ve fabrikayı gezdi.

5.01.2019Gündem
Avrupa’nın saklı cenneti: Theth Milli Parkı

Avrupa’nın saklı cenneti: Theth Milli Parkı

Arnavutluk’un kuzeyindeki İşkodra ilindeki bir köyle aynı adı taşıyan Theth Milli Park, Avrupa'nın gizli doğa cennetlerinden biri.

4.01.2019Seyahat
Türkiye’nin ‘sakin şehri’ Diziyle popüler oldu, şimdi ise...

Türkiye’nin ‘sakin şehri’! Diziyle popüler oldu, şimdi ise...

2011 yılında Uluslararası Cittaslow Birliği’ne kabul edilen Taraklı, ülkemizin beşinci sakin beldesi. Taraklı, özellikle tahta kaşık ve tarak yapımıyla ünlenmiş. Son yıllarda kültür ve termal turizmi denilince de ilk akla gelen yerlerden birisi olmuş. Dizi ve filmlerin de vazgeçilmez adresinden… Bu hafta sonu biraz olsun kafa dinlemek istiyorsanız burası tam size göre, üstelik pek fazla cep de yakmıyor. İşte size Taraklı gezi rehberi…

4.01.2019Seyahat
Etnik köyde zamanda yolculuk

Etnik köyde zamanda yolculuk

Bosna Hersek'in Banovici şehri yakınındaki Mackovac isimli etnik köy, içinde barındırdığı Osmanlı ve İkinci Dünya Savaşı yıllarına ait eski eşyalarla ziyaretçilerini adeta zamanda yolculuğa çıkarıyor.

4.01.2019Seyahat
Türkiyenin saklı cenneti İstanbula birkaç saat uzaklıkta, doğanın içinde tatil...

Türkiye'nin saklı cenneti! İstanbul'a birkaç saat uzaklıkta, doğanın içinde tatil...

Büyük şehirlerde beton aralarında trafikte kalıp, kalabalık içinde hareket etmeye çalıştıkça hafta sonları daha kıymetli olmaya başlıyor. “Şu iki gün gelse bir yerlere kaçalım” cümlesini daha çok kurar oluyoruz. Şehrin bu yoğun temposundan biraz uzaklaşmak ve kendinizi dinlemek için güzel bir önerim var, Sapanca… Hem çok güzel hem de ucuz… İşte size Sapanca gezi rehberi…

3.01.2019Seyahat
Öğrencilere ‘Kızılaycılık öğretilecek

Öğrencilere ‘Kızılaycılık öğretilecek

MEB ile Türkiye Kızılay Derneği arasında imzalanan işbirliği protokolü ile pansiyonlu okullardaki öğrenci ve öğretmenlere yönelik afet, ilk yardım, kan bağışı gibi konularda eğitimler verilecek, gençlik faaliyetleri düzenlenecek.

3.01.2019Eğitim
Bir Trump şovu

Bir Trump şovu

Dış Haberler Servisi olarak, bu yıl da Trump’ın Twitter hesabını ‘stalklayıp’ durduk, attığı tweet’lerle hop oturup hop kalktık.Trump kabinesinden üst üste gelen istifa ve görevden almalar hepimizi şaşırttı. ABD’nin Suriye’den çekildiğini açıklamasıysa yılın son sürprizi oldu.Tweetleri, açıklamaları ve polemikleriyle kimi zaman bir ‘Trump şov’ izliyormuşuz hissine kapıldık. Bu yıl dünya siyasi tarihi, belki yıllarca konuşulacak trajik bir olaya da sahne oldu: Cemal Kaşıkçı cinayeti. Kaşıkçı cinayetiyle birlikte şüphe çeken Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman da dünyanın en çok konuştuğu isimlerden biri oldu. Hadi gelin derlediğimiz sorularla 2018’e kısa bir yolculuk yapalım…

1.01.2019Dünya
Taksim Meydanına yerleştirildi... Anlık görüntü geçecek

Taksim Meydanı'na yerleştirildi... Anlık görüntü geçecek

Yeni yıla Taksim'de girmek isteyen vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde tedbirler alınmaya başlandı. Meydanın çevresi demir bariyerlerle kapatılırken, MOBESE kameralarının bakımları yapılarak kontrolden geçirildi. Tüm görüntüleri anlık olarak merkeze gönderen kablosuz mobil güvenlik kameraları da bazı noktalara yerleştirildi.

31.12.2018Gündem
Kış turizminin gözde merkezinde fahiş fiyat uygulamasına son

Kış turizminin gözde merkezinde fahiş fiyat uygulamasına son

Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ’da geçen ay kurulan Uludağ Esnaflar Turizm Geliştirme Kooperatifi sayesinde yerli ve yabancı ziyaretçilerin tamamı; hizmet aldıkları kayak, kızak, kar motoru kiralama, sucuk ekmek hizmetlerinde artık aynı ücreti ödeyecek. Esnaf canının istediği fiyattan mal ve hizmet satamayacak. Sosyal donatı alanları genişletilerek futbol, voleybol, basketbol ve atletizm sahaları kurulacak.

31.12.2018Gündem
Yılbaşına hazırlar

Yılbaşına hazırlar

İstanbul Emniyeti yeni yıl kutlamaları için kolları sıvadı. Güven Timleri Şube Müdürü Zafer Baybaba, megakentte yılbaşı gecesi alınacak güvenlik önlemleri hakkında Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

30.12.2018Gündem
Finişte iyilik var

'Finiş'te iyilik var

Kadına şiddet, okula gidemeyen çocuklar, kan arayanlar, organ nakli bekleyenler, barınaklarda, sokaklarda işkence edilen hayvanlar, yok olan doğal hayat... Geçen yılı bir düşünün. Sosyal medyada böyle kaç dramla karşılaştınız. İsyan ettiniz ve belki retweet etmekten, hesabınızda paylaşmaktan, ‘Kahroldum’ demekten fazlasını yapamadınız. Ya da yapamayacağınızı düşündünüz.Aslında yapabileceğiniz bir şey var: Çocuklar, kadınlar, çevre, eğitim için çalışan bir sivil toplum örgütüne destek olmak adına koşabilirsiniz. Türkiye’de iyilik koşuları için çalışan, yol gösteren ‘Adım Adım’ oluşumu yeni gönüllüler bekliyor. 2008’den bu yana 50 binden fazla gönüllü koşucu, 40 sivil toplum kuruluşu için 350 binden fazla bağışçıdan 37 milyon TL’nin üstünde bağış topladı.

30.12.2018Gündem
Yılbaşında İstanbul genelinde 39 bin polis görev yapacak

Yılbaşında İstanbul genelinde 39 bin polis görev yapacak

Yılbaşı tedbirleri kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri  Şube Müdürü Zafer Baybaba, yılbaşı gecesi alınacak önlemlerle ilgili Taksim Meydanı'nda basın mensuplarına bilgi verdi.

29.12.2018Gündem
Mesleki eğitimde ‘güneş’i seçenlere iş imkânı sağlanacak

Mesleki eğitimde ‘güneş’i seçenlere iş imkânı sağlanacak

MEB tarafından elektrik üretiminde güneş enerjisi payının artırılması amacıyla mesleki eğitim öğrencilerinin eğitimlerinde sektörle yakın iş birliği kararı alındı. Yenilenebilir sektör temsilcilerinin çatı kuruluşu GÜNDER ile yapılan protokol kapsamında düzenlenecek sürekli eğitimlerle öğrencilere iş garantili beceri eğitimleri verilecek.

27.12.2018Eğitim
Nazlı Ilıcak’a ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten hapis

Nazlı Ilıcak’a ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten hapis

FETÖ’nün medya yapılanması davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Nazlı Ilıcak, twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda Cumhurbaşkanının aleyhinde yorumlar yaparak alenen hakarette bulunduğu gerekçesiyle “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

26.12.2018Gündem
Dünyaya yelken açtı

Dünyaya yelken açtı

Ekrem İnözü 7 yaşında bir sandalda başlayan deniz yolculuğunu ‘Anouk’ isimli teknesiyle gerçekleştirdiği iki dünya turuyla sürdürüyor. Deniz aşığı, 20 yılda Türk bandıralı teknesiyle 100 bin mil yelken açtı.

26.12.2018
İstifasına gerek yok

'İstifasına gerek yok'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, grup toplantısının ardından gazetecilerin, Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığı için istifa edip etmeyeceği sorusu üzerine, “Meclis Başkanımızın adaylığı noktasında istifa nereden çıktı? İstifaya gerek yok. Milletvekilliği süreci belediye başkanı seçilinceye kadar aynen devam eder, Meclis Başkanlığı’nda da durum aynıdır” dedi.

26.12.2018Gündem
Almanya’nın masalsı rotası: Rothenburg ob der Tauber

Almanya’nın masalsı rotası: Rothenburg ob der Tauber

Rothenburg ob der Tauber, her biri birbirinden güzel şehir ve kasabaların sanki bilinçli bir şekilde yerleştirilmişçesine uç uca dizildiği, Avrupa’nın en iyi rotalarından biri olan Almanya Romantik Rotası’nın göz bebeklerinden. İşte size Rothenburg ob der Tauber gezi rehberi…

25.12.2018Seyahat
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalarda çok önemli müjdeler verdi. Erdoğan "Yılbaşından itibaren konutlarda elektrik kullanımında yüzde 10 indirim yapıyoruz. Doğal gazın fiyatında da yüzde 10’luk bir indirime gidiyoruz. Milletimize hayırlı olsun" dedi. Erdoğan ayrıca 2019’un da Göbeklitepe yılı olarak ilan edildiğini açıkladı.

25.12.2018Gündem
Nilgün Belgünün kahkahalarını Paris kıskandı

Nilgün Belgün'ün kahkahalarını Paris kıskandı!

 Yaşanası değil gezilesi Paris. Benim için öyle. Paris'te yaşamak değil gezmek güzel.  Paris’e yaptığım yolculuktan kalbimde ve aklımda kalanları, gezi önerileriyle birlikte sizlerle paylaşmak istiyorum.

24.12.2018Keyif
Haftanın kaçırılmaması gereken fırsatları

Haftanın kaçırılmaması gereken fırsatları

Editörlerimiz sizin için kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları ve haberleri derledi. İşte detaylar...

24.12.2018Seyahat
Adalet Yürüyüşü TTB dosyasında

Adalet Yürüyüşü TTB dosyasında

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Konseyi üyesi 11 doktor hakkında 24 Ocak’taki ‘Savaş bir halk sağlığı sorunudur’ başlıklı basın açıklaması nedeniyle ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ suçlarından açılan davanın ilk duruşması 27 Aralık’ta yapılacak.

24.12.2018Gündem
Netanyahuya sert yanıt: Sen zalimlerin sesisin

Netanyahu'ya sert yanıt: Sen zalimlerin sesisin

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı’na “Netanyahu sen yanlış kapıya vurdun. Erdoğan mazlumların sesidir, sen zalimlerin sesisin, sen devlet terörü estiriyorsun. İsrail’in kendi günahlarının, insanlık suçlarının, katliamların, yıkımların hesabını vermeden kimseye ithamda bulunmaya hakkı yoktur” diye seslendi. Erdoğan dün DEİK 2018 Mali Genel Kurulu’nda ve Arnavutköy’deki toplu açılış töreninde özetle şunları söyledi:

24.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Eski Otogar Camii “Göleti...”

Okuyacaklarınızın, “72 saattir hiç durmadan yağan yağmur” ile hiçbir ilgisi yoktur !

15.01.2019

Eski Otogar Camii “Göleti...”

Okuyacaklarınızın, “72 saattir hiç durmadan yağan yağmur” ile hiçbir ilgisi yoktur ! Yani, sakın ola ki, “aşırı yağış sebebiyle olmuştur” diye, özgün bir projeyi hafife almayın.

15.01.2019

Doğu’nun kutupyıldızı Van

Doğuda ama sanki deniz kıyısında... Doğası, sofrası, kaleleri ve kedileriyle ünlü. İki dine ait tarihi ibadethaneleri, Edremit’ten Erciş’e sahil yerleşimleri, yakın çevresinde Tatvan, Adilcevaz, Ahlat gibi (Bitlis’e bağlı) birbirinden ilginç ve güzel kasabaları ile Van, potansiyeli doğrultusunda bölgenin turizm merkezi olma yolunda ilerliyor.

14.01.2019

Bir Türk Interpol’ün en çok arananlar listesine girerse

JAMES BULGER... ABD’li...Yeraltı suç imparatorluğunu yönetmekten Interpol’ün en çok arananlar listesinde.Lakabı: Panter.

11.01.2019

Çölün ortasında büyüleyici güzellik

Huaccachina… Okunuşu da yazılışı kadar zor olan bu minik yerleşim yeri Peru’nun bize sunduğu sürprizlerden birisi oldu. Machu Picchu deneyimimizden sonra rotayı Ica Çölü’ndeki minik vaha Huaccachina’ya gidebilmek için Lima’ya çevirdik. Çok ilginç şeyler yaşadık. İşte size Huaccachina gezi rehberi…

10.01.2019

Kuzeyin asil sıcaklığı: Bilbao

İspanya denilince belki de ilk etapta aklınıza gelmeyen destinasyonlardan birindeyim bu sefer, Pais Vasco yani Bask bölgesi… Bölgenin en büyük şehirlerinden biri olan Bilbao’dan herkese merhaba. Atlantik Okyanusunun Biskay körfezinde konumlanmış Bilbao, birçok açıdan İspanya’nın yıldız kentlerinden biri. Konuşulan dilden tutun, yaşam tarzına, eğitim ve sanatın geldiği noktadan tutun gastronomiye her detay burada çok ama çok zengin. Bilbao’yu bir de benim kalemimden tanıyın isterim, işte size Bilbao gezi rehberim.

10.01.2019

Objektifi, Anadolu’nun sesi

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, Avrupa’nın en hızlı büyüyen sosyal ağı olarak 2018 yılını lider kapattı. Almanya merkezli istatistik portalı ‘Statista’ tarafından yayınlan verilere göre, Türkiye’de nüfusun yaklaşık yüzde 45’i (yani 37 milyon kişi) popüler fotoğraf paylaşım uygulamasını kullanıyor. Bu rakamlarla Instagram kullanımında Türkiye; ABD, Hindistan, Brezilya ve Endonezya’nın ardından 5’inci sırada.

9.01.2019
Objektifi, Anadolu’nun sesi

Objektifi, Anadolu’nun sesi

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, Avrupa’nın en hızlı büyüyen sosyal ağı olarak 2018 yılını lider kapattı. Almanya merkezli istatistik portalı ‘Statista’ tarafından yayınlan verilere göre, Türkiye’de nüfusun yaklaşık yüzde 45’i (yani 37 milyon kişi) popüler fotoğraf paylaşım uygulamasını kullanıyor. Bu rakamlarla Instagram kullanımında Türkiye; ABD, Hindistan, Brezilya ve Endonezya’nın ardından 5’inci sırada.

7.01.2019

Yazdan kalma Sakız koyları

Çok severiz Yunanistan’ın sevimli adası Sakız’ı! İzmir’in cenneti Çeşme’den yaklaşık 30-40 dakikalık bir feribot seyahatiyle bir de bakmışsınız sevimli mi sevimli Sakız Adası’ndasınız. O kadar çok gezdik, o kadar çok yedik içtik ki, feribot kaptanından, araba- motor kiralama, restoran, otel ve mağaza sahiplerine kadar pek çok iyi arkadaş edindik.  İşte size Sakız Adası gezi rehberi…

1.01.2019

Noel’in en sıcak adresi: Güney Afrika

Sizi uzaklara hem de epey uzaklara götüreceğim. Afrika’nın en güneyine… Üç başkentli, Nelson Mandela ile özdeşleşmiş Güney Afrika’ya… İşte sıcak bir Noel adresi olan Güney Afrika gezi rehberi…

28.12.2018

Zamanın durduğu kasaba: Greve in Chianti

 Zamanın durduğu anda yaşamanın yaşam tarzı olduğu, Cittaslow akımının öncü şehri Greve in Chianti’de bir gün geçirerek zamanı durdurmaya ne dersiniz? Toscana’nın bu şirin kasabası beni çok eskilere götürdü. İşte size Greve in Chianti gezi rehberi…

28.12.2018

Rüya gibi bir yolculuk: Ürdün

Ürdün... Modern ve eskinin eşsiz harmonisine sahip, son derece Arap ama olabildiğince Batı’ya dönük, çöl ve suyu aynı cümlede kullanabileceğimiz, uzak ama bir o kadar da yakın bir yer. İşte size Ürdün gezi rehberi…

26.12.2018

Bursa turizmde hak ettiği yere gelebilecek mi?

UNESCO mirasında yer alması, dağı, denizi, ovası, tarihi, termali, sporu, sağlık alanındaki gelişmişliği ile turizmin neredeyse her alanında önemli bir altyapıya sahip, 11 bin 500 metrekare, 3 milyon nüfus, 17 ilçe ve 1058 mahalleden oluşan şehir Bursa.

25.12.2018

Soğuk kuzeyin, sıcak ülkesi: Norveç

Kuzey Avrupa’nın en özel ülkelerinden Norveç… Ekonomik refahıyla tanındığı kadar doğal güzellikleriyle de gezginleri kendisine çekiyor. Yeşilin her tonunu barındıran, birçok şelale ve mimari yapıya ev sahipliği yapan ve Kuzey Işıkları’na sahip olan Norveç gidip de dönmek istemeyeceğiniz rotalardan… Avrupa’nın en kuzeyine ayak basmaya ne dersiniz? İşte size Norveç gezi rehberi…

25.12.2018

Bir ortaçağa masalına ışınlanmak: Dubrovnik

Kalenin içerisine akşam saatlerin girdiğimizde bir an dilimiz tutuluyor. Dalmaçya Kıyıları’nın muhteşemliğiyle Dubrovnik, kolay kolay akıldan çıkacak gibi değil. Üçüncü kez ziyaret ettim, burası herkesin mutlaka görmesi gereken bir yer. İşte Dubrovnik gezi rehberi…

25.12.2018