MENÜ

Gezi

Gezi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gezi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30.486 Gezi haberi bulunmuştur.

Gezi Haberleri

Hafta sonunun en huzurlu adresi Pek fazla bilinmiyor, hem yakın hem de ucuz...

Hafta sonunun en huzurlu adresi! Pek fazla bilinmiyor, hem yakın hem de ucuz...

Büyük şehirlerde beton aralarında trafikte kalıp, kalabalık içinde hareket etmeye çalıştıkça hafta sonları daha kıymetli olmaya başlıyor. “Şu iki gün gelse bir yerlere kaçalım” cümlesini daha çok kurar oluyoruz. Şehrin bu yoğun temposundan biraz uzaklaşmak ve kendinizi dinlemek için güzel bir önerim var, Sapanca… Hem çok güzel hem de ucuz… İşte size Sapanca gezi rehberi…

14.11.2018Seyahat
Aydın sizi çağırıyor

Aydın sizi çağırıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, ’Aydın çağırıyor’ temasıyla hazırlanan projeyle kenti, tüm dünyaya tanıtacak.

13.11.2018Seyahat

Diriliş Gençlik Federasyonu'ndan Hatay çıkarması

Diriliş Gençlik Federasyonundan Hatay Çıkarması Kurulduğu günden bugüne yaptığı başarılı çalışmalar ile bilinen ve bu konuda faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Diriliş Gençlik Federasyonu yöneticileri, AB Ve Devlet Eski Bakanı Egemen Bağış,Türk Ermeni Baş Patrik Vekili Aram Ateşyan ve bölgemiz kanaat önderlerinin katılımı ile gerçekleşen "Birlikte Yaşamak" konulu konferans yoğun katılım ile gerçekleşti.

12.11.2018Gündem
Avrupalı müttefikleri Trumpı dışladı

'Avrupalı müttefikleri Trump'ı dışladı'

Paris'te I. Dünya Savaşı'nı sona erdiren ateşkes anlaşmasının 100. yıl dönümü sırasında Avrupalı liderlerin milliyetçilik karşıtı mesajlar vermesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın 'müttefikleri tarafından yalnız bırakıldığı' yönünde yorumlandı.

12.11.2018Dünya
Antalyada bulundu: Hayranlık uyandırıcı

Antalya'da bulundu: Hayranlık uyandırıcı

Antalya'nın Demre ilçesinde Likya Birliği'nin en önemli 6 kentinden biri olan Myra ve limanı konumundaki Andriake antik kentlerinde devam eden kazı çalışmalarında 1800 yıllık yüzük taşı bulundu. Kırmızı renkli Jasper taşından yapılmış 1 santimlik yüzük taşının üzerine 4 atlı yarış arabaları, hipodrom ve anıtların resmedilmesi, 'sanat inceliğinin doruk noktası' olarak tanımlandı.

11.11.2018Gündem
Hafta sonunun en güzel adresi İstanbula üç saat uzaklıkta, her yer sessiz sakin...

Hafta sonunun en güzel adresi! İstanbul'a üç saat uzaklıkta, her yer sessiz sakin...

Küçücük bir yarımada bile size yanı başımızdaki güzellikleri yeniden hatırlatabilir. Gölyazı’da tam böyle bir cennet… Uluabat (Apolyont) Gölü'nün heybeti ve dinginliğiyle, onu çevreleyen geniş sazlıklar ve çeşitli su kuşları temalı bir öğleden sonrasında, henüz herkes keşfetmeden ‘an’ın tadını çıkarmak isteyenler için huzurlu bir merkez üssü… İşte size Gölyazı gezi rehberi…

9.11.2018Seyahat
Ucuza seyahat etmenin püf noktaları

Ucuza seyahat etmenin püf noktaları

Günümüzde hemen hemen herkesin özellikle genç kesimin en büyük hayallerinden biri dünyayı gezmek. İş yoğunluğu ve maddiyat derken bu hayaller erteleniyor. Eğer siz de ‘’Hiç olmazsa bütçemin yettiği kadarını gezsem yeter"’ diyenlerdenseniz bu haber tam size göre. İşte az bütçeyle çok yer gezmenin tüyoları.

8.11.2018Seyahat
Seyahat için üç ayda 7,4 milyar lira harcandı

Seyahat için üç ayda 7,4 milyar lira harcandı

Bu yılın ikinci çeyreğinde yurt içinde ikamet eden 15 milyon 47 bin kişi seyahate çıkarken, toplam seyahat harcamaları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,1 artarak 7 milyar 370 milyon 645 bin lira oldu.

7.11.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 10 milyon fidan toprakla buluşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 10 milyon fidan toprakla buluşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Fidanlar Fidanlarla Büyüyor' programında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayata geçirilen bu proje sayesinde 81 vilayetimizin tamamında 10 milyon fidan okul çağındaki evlatlarımız adına toprakla buluşuyor. Böylece her öğrencimizin bir fidanı olması sağlanıyor." dedi.

6.11.2018Gündem
Hangi ayda nereyi gezmeli İşte 12 ay gezi önerileri...

Hangi ayda nereyi gezmeli? İşte 12 ay gezi önerileri...

Tatil fotoğraflarınızla bir adım öne çıkmak ve herkesten farklı vakit geçirmek elinizde. İşte 12 ay boyunca ister kısa bir hafta sonu tatili, isterseniz birkaç haftalık kaçamaklar için en iyi tatil önerileri...

6.11.2018Seyahat
İstanbulda kalabalıktan uzak sakin cennet: Çatalca

İstanbul'da kalabalıktan uzak sakin cennet: Çatalca

Hem İstanbul'da hem de şehrin kalabalığından bir o kadar uzak Çatalca… Günübirlik gideceğiniz ve tüm stresinizi unutacağınız bir yer… Ayrıca ulaşımı rahat, oldukça hesaplı ve keşfedilecek çok şey var. Örneğin burada 'Kemal Sunal' mağaralarının olduğunu biliyor muydunuz? İşte size Çatalca gezi rehberi…

5.11.2018Seyahat
Bu belediye binası Türkiye’de ilk

Bu belediye binası Türkiye’de ilk

Amasya Belediyesinin yeni binasının enerji ihtiyacı, önünden geçen Yeşilırmak'tan elektrik üreten özel türbinlerden sağlanıyor. Belediye Başkanı Cafer Özdemir, binanın elektrik üreten ve ısıtmasını da bu sistemden sağlaması özelliğiyle Türkiye'deki tek yapı olduğunu açıkladı.

5.11.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ayasofya hakkında en ilginç üç bilgi...

Abartısız onlarca kez ziyaret ettim Ayasofya’yı. Her ziyaretimde farklı bilgiler öğrenip ruhumu tatmin etsem de Ayasofya’yla ilgili bazı belli başlı klasik bilgi ve efsaneleri çok seviyorum. Her ziyaretimde de mutlaka bunları görmeye ya da düşünmeye koyuluyorum. İşte benim Ayasofya’yla ilgili en çok sevdiğim üç bilgi…

14.11.2018

Fransa'nın en sakin kasabası: Saint Paul

Bir yer hayal edin, surların içinde tepeye konumlanmış müthiş bir deniz manzarasına sahip küçük, şirin bir Ortaçağ kasabası... Henüz turistler tarafından keşfedilmemiş, keşfedilse günümüz Alaçatı'sına dönüşebilecek bir yer... Arnavut taşlı dar sokakları, bakımlı taş evleri ve neredeyse her adım başı rastlayabileceğiniz sanat mağazalarıyla sanatseverlerin ilgi odağı olan kasabayı gelin daha yakından tanıyalım.

5.11.2018

Asil kuzeyli: Stockholm

Kanalları sebebiyle Kuzeyin Venedik’i veya Kuzey’in Paris’i olarak adlandırılsa da Stockholm, o kadar kendine has bir şehir ki, herhangi bir yerle kıyaslamak haksızlık olur. İşte size Stockholm gezi rehberi...

5.11.2018

Tezatlıklar arasında bir kaos şehri: Marakeş

Marakeş’te paylaşacağım liste uzun gibi gözükse de gerek içeriği gerekse gezilecek yerlerin birbirine mesafeleri göz önünde olduğuna burası 1.5-2 günde bitecek bir şehir. İşte size Marakeş gezi rehberi...

5.11.2018

Sıcak suların sağlıkla buluştuğu rotalar

Sonbaharın son demlerini yaşadığımız, yavaş yavaş kışı hissetmeye başladığımız bu günlerde artık rotamızı sıcak sulara çevirme vakti geldi. Yazın soğuk denizle buluşmanın keyfi nasılsa, kışın da sıcacık termal sularla buluşmanın tadı bir başka. Türkiye’de SPA otelleri sunduğu konfor ve bol mineralli termal sularıyla hem şifa dağıtıyor hem de tüm yorgunluğunuzu alıyor. Romatizma, deri, kan dolaşımı, kalp, solunum yolu, sindirim sistemi, safrakesesi, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına iyi geldiği bilinen termal sularla hafta sonu yapacağınız kısacık bir tatil tüm stresinizi alıp götürecek, yerini huzura bırakacak.

5.11.2018

Binali Yıldırım adaylık söylentileri için ne düşünüyor?

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’la Arjantin ve Senegal gezisinde 5 gün süreyle birlikteydim...

4.11.2018

Yetersiz bilgi

“MCKINSEY’le bilgi paylaşın” haberini eleştiren A. Feridun Gündoğdu adlı okur, “Bütçe görüşmelerinde açıklanan belgeyi haber yapmışsınız ama ‘McKinsey ile 2017’den beri çalışıldığının ortaya çıktığını’ belirtmemişsiniz. Eksik olmuş” diyordu.

4.11.2018