MENÜ

Erken Seçim

Erken Seçim ile ilgili tüm haberleri, son dakika Erken Seçim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Erken Seçim haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 14.174 Erken Seçim haberi bulunmuştur.

Erken Seçim Haberleri

Erken seçim hamlesi... Maduro ve Guaido destekçileri sokakta

Erken seçim hamlesi... Maduro ve Guaido destekçileri sokakta

Venezuela’da iktidar ve muhalefet taraftarları tekrar sokaklara indi. Destekçilerine seslenen Devlet Başkanı Maduro, bu yıl parlamento seçimlerinin yineleneceğini duyurdu. Venezuela Hava Kuvvetleri’nin bir generali ise Guaido’yu desteklediğini açıkladı.

3.02.2019Dünya
Netanyahunun yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili erteleme talebine ret

Netanyahu'nun yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili erteleme talebine ret

İsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit'in, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hakkındaki yolsuzluk suçlamalarıyla ilgili iddianamenin sunumunun, nisan ayında yapılması planlanan seçimlerden sonraya ertelenmesiyle ilgili talebi reddettiği bildirildi.

1.02.2019Dünya
‘Trump beni öldürtecek

'‘Trump beni öldürtecek'

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, kendisinin öldürülmesi için Trump’ın talimat verdiğini ileri sürerek, “Eğer bana bir şey olursa Trump ve Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque sorumludur” dedi.

31.01.2019Dünya
Orduya disiplin ve birlik talimatı

Orduya disiplin ve birlik talimatı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, önceki gün bir askeri üssü ziyaret ederek askerlere birlik ve disiplin içinde olma talimatı verdi. Ulusal Meclis Başkanı Guaido da ordu ile temasta olduğunu söyledi.

29.01.2019Dünya
Venezuelada muhalifler yeniden sokağa iniyor

Venezuela'da muhalifler yeniden sokağa iniyor

Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden, Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, muhalefeti çarşamba ve cumartesi yeniden sokağa inmeye çağırdı.

28.01.2019Dünya
‘Diyaloğa açığım’

‘Diyaloğa açığım’

ABD’nin hedef tahtasına koyduğu Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’nun ‘geçici devlet başkanı’ ilan edilmesiyle ilgili, “Bu olay yüksek yargıda çözülecek. Ben diyaloğa açığım. Tüm bu süreçte işimi yapmaya devam edeceğim” dedi.

28.01.2019Dünya
İngiltere Başbakanı May, Brexit için B Planını açıklayacak

İngiltere Başbakanı May, Brexit için B Planı'nı açıklayacak

İngiltere Başbakanı Theresa May bugün Parlamento'da yapacağı konuşmada, Avrupa Birliği (AB) ile vardığı ülkenin birlikte ayrılmasına (Brexit) ilişkin anlaşmaya yönelik B Planı'nı açıklayacak. May'in, lideri olduğu Muhafazakar Parti'deki muhalifleri ve azınlık hükümetine dışardan destek veren Kuzey İrlanda'nın Muhafazakar Demokratik Birlik Partisi'ni (DUP) ikna etmeye odaklandığı bildiriliyor.

21.01.2019Dünya
Uluç Özülker: Brexit İngilterenin büyük hatası

Uluç Özülker: Brexit İngiltere'nin büyük hatası

Brexit sarmalındaki İngiltere 2016 referandumundan bu yana ciddi bir ayrışmanın eşiğinde. Hangi senaryolar devreye girebilir? İngiltere, Avrupa Birliği ve Türkiye bu karardan nasıl etkilenir? Brexit’in tüm boyutlarını eski AB Daimi Temsilcisi, emekli Büyükelçi ve Türkiye Avrupa Vakfı Başkan Vekili Uluç Özülker ile konuştuk. Özülker’e göre güneşin batmadığı imparatorluk ayrışırsa sonuç vahim olur. Bundan sadece İngiltere değil, artık yönetilemez hale gelen tüm dünya etkilenir…

21.01.2019Gündem
Netanyahunun yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili talebine ret

Netanyahu'nun yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili talebine ret

İsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun hakkındaki yolsuzluk suçlamalarıyla ilgili kararın seçimlerden sonraya ertelenmesi yönündeki talebini reddetti.

18.01.2019Dünya
Son ankete göre Brexit taraftarları güç kaybediyor

Son ankete göre Brexit taraftarları güç kaybediyor

İngiltere'de krize dönüşen Brexit sürecinde yapılan son ankete göre halkın AB üyeliği konusundaki görüşü dramatik biçimde değişti.

17.01.2019Dünya
Brexit depremi... Tarihi hezimet

Brexit depremi... Tarihi hezimet!

İngiltere’de Parlamento, Başbakan May’in Brüksel’le yaptığı ‘Brexit’ anlaşmasını ezici çoğunlukla reddetti. İşçi Partisi lideri Corbyn, sonucu “1920’den bu yana en büyük yenilgi” olarak nitelendirerek, güvensizlik oylaması önergesi verdi. Londra bugün tarihi bir gün daha yaşayacak...

16.01.2019Dünya
Son dakika... İngiltere Parlamentosu Brexit oylamasını reddetti

Son dakika... İngiltere Parlamentosu Brexit oylamasını reddetti

İngiltere Başbakanı Theresa May'in Avrupa Birliği (AB) ile vardığı birlikten çıkış (Brexit) anlaşması İngiliz parlamentosu tarafından reddedildi. AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker "İngiltere'nin en kısa zamanda niyetine açıklık getirmesini talep ediyorum. İngiltere'nin anlaşmasız ayrılma riski bu akşamki oylama ile artmıştır." ifadesini kullandı. Muhalefetteki İşçi Partisi'nin Lideri Jeremy Corbyn de Başbakan Theresa May hükümetine karşı güvensizlik oylaması talep ettiğini açıkladı.

15.01.2019Dünya
Brexiti gerçekleştirememek demokrasiye güveni feci şekilde zedeler

"Brexit'i gerçekleştirememek demokrasiye güveni feci şekilde zedeler"

İngiltere Başbakanı Theresa May, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılamamasının demokrasiye güveni feci ve affedilemez bir şekilde zedeleyeceği uyarısında bulundu.

13.01.2019Dünya
Londrada sarı yelek gösterileri

Londra'da 'sarı yelek' gösterileri

Londra'nın Saint James semtinde metro istasyonu önünde toplanan aşırı sağcı "sarı yelekli" eylemciler, İslam ve göçmen karşıtı pankartlar taşıdı.

13.01.2019Dünya
Çiprastan erken seçim sinyali

Çipras'tan erken seçim sinyali

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, ortağı Bağımsız Yunanlar (ANEL) partisinin, Makedonya ile "isim anlaşması" nedeniyle hükümete desteğini çekmesi halinde güvenoyu talep edebileceğini ve destek görmezse erken seçime gidebileceklerini söyledi.

9.01.2019Dünya
Rusya’dan İsrail seçimlerine müdahale açıklaması

Rusya’dan İsrail seçimlerine müdahale açıklaması

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, İsrail dahil hiçbir ülkenin seçimlerine müdahalede bulunmadıklarını belirterek, "Gelecekte de böyle bir planımız yok." dedi.

9.01.2019Dünya
İsrailde seçimlere müdahale girişimi iddiası

İsrail'de seçimlere müdahale girişimi iddiası

İsrail'in Yediot Ahronot gazetesinin haberine göre, pazartesi günü bir açık oturumda konuşan Şabak Başkanı Nadav Argaman, adını paylaşmadığı yabancı ülkenin, sosyal medya sitelerinde asılsız haberler yayma yoluyla genel seçimlere müdahale çabasında olduğunu söyledi.

9.01.2019Dünya
Netanyahu yolsuzluk davasında aleyhindeki tanıklarla yüzleşmek istiyor

Netanyahu yolsuzluk davasında aleyhindeki tanıklarla yüzleşmek istiyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Batı Kudüs’teki ofisinde yaptığı açıklamada, polisin kendisiyle ilgili yürüttüğü yolsuzluk soruşturmasına ilişkin, “Bana karşı soruşturmaya katılan tüm tanıklarla yüzleşmek istiyorum.” dedi.

8.01.2019Dünya
Büyük lokma ye büyük söz söyleme

Büyük lokma ye büyük söz söyleme

Almanya’nın kaderini ve geleceğini bu yıl yapılacak seçimler büyük ölçüde etkileyecek. Tabii Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) kaderini ve geleceğini de.

7.01.2019Avrupa
2018 borsa yatırımcısı için unutulmazlar arasına girdi

2018 borsa yatırımcısı için unutulmazlar arasına girdi

BIST 100 endeksi, yoğun haber ve veri gündemi, rekorlar ve sert dalgalanmaların yaşandığı 2018'i yüzde 21 değer kaybıyla tamamladı ve böylece 2011'deki yüzde 22,33'lük kayıptan bu yana en kötü yıllık performansını gösterdi. 2018'de bir önceki yıl kazançlarının çoğunu geri veren Borsa İstanbul'un, tarihinde hiç bir zaman iki yıl üst üste düşmemiş olması yeni yıla ilişkin umutları artırıyor. BIST 100 endeksi, 29 Ocak'ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 121.532 puanı görmesinin ardından düşüş trendine girerek 2018'i bir önceki yıl kapanışına göre yüzde 21 değer kaybıyla tamamladı. Borsa için 2018'deki kırılma anlarına bakıldığında, nisanda başlayan "ticaret savaşı" ve yurt içinde erken seçim açıklamasının negatif etki anlamında öne çıktığı görülüyor. BIST 100 endeksi gördüğü en yüksek seviye ve kapanış rekorunu sırasıyla 121.532 ve 120.845 puanla 29 Ocak'ta kırarken, tüm zamanların en yüksek işlem hacmi 15,5 milyar lira ile 13 Ağustos'ta gerçekleşti.

2.01.2019Ekonomi
Netanyahu’ya bayrak açtı

Netanyahu’ya bayrak açtı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hükümetinin erken seçim kararı almasının ardından hükümet içinden Netanyahu’yu siyasi açıdan zorlayacak bir hamle geldi.

31.12.2018Dünya
Fransadan İsraile konut kınaması

Fransa'dan İsrail'e konut kınaması

Fransa Dışişleri Bakanlığından Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerine konut inşa kararına ilişkin yapılan açıklamada, "Fransa, Batı Şeria'da sömürgeleştirmenin yayılmasına katkıda bulunan bu kararı kınıyor." denildi.

27.12.2018Dünya
İsrail, Yahudi yerleşim birimlerini genişletmeyi planlıyor

İsrail, Yahudi yerleşim birimlerini genişletmeyi planlıyor

İsrail yönetimi, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerine yaklaşık bin 300 ek konut inşa etmeyi planlıyor.

27.12.2018Dünya
İsrail parlamentosu erken seçim için kendini feshetti

İsrail parlamentosu erken seçim için kendini feshetti

İsrail parlamentosu, 9 Nisan 2019'da yapılmasına karar verilen erken seçim için kendini feshetti.

27.12.2018Dünya
İsrailin yarısından fazlası Netanyahuyu istemiyor

İsrail'in yarısından fazlası Netanyahu'yu istemiyor

İsrail'de yapılan bir ankete göre, seçmenlerin yüzde 52'si nisan ayındaki seçimin ardından Binyamin Netanyahu'yu başbakan olarak görmek istemiyor.

26.12.2018Dünya
İsrail’de İran ve Rusya endişesi

İsrail’de İran ve Rusya endişesi

ABD’nin Suriye’den çekilme kararı İsrail’de huzursuzluk yarattı. Yaz aylarından beri Şam yakınlarında hava saldırısı düzenlemeye başlayan İsrail’in Suriye’deki operasyon alanını genişletmesi bekleniyor.

25.12.2018Dünya
Son dakika... İsrail erken seçime gidiyor

Son dakika... İsrail erken seçime gidiyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğindeki koalisyon partilerinin başkanları nisan ayının başında erken seçime gitme kararı aldı.

24.12.2018Dünya
Katalonyada İspanya karşıtı gösteri: 77 yaralı, 12 gözaltı

Katalonya'da İspanya karşıtı gösteri: 77 yaralı, 12 gözaltı

İspanya'da merkezi hükümetin, Barselona'da yaptığı Bakanlar Kurulu toplantısını "provokasyon" olarak değerlendiren bağımsızlık yanlısı Katalanların gösterilerinde 77 kişi yaralandı, 12 kişi de gözaltına alındı.

22.12.2018Dünya
İngilterede muhalefetten May hakkında güvensizlik önergesi

İngiltere'de muhalefetten May hakkında güvensizlik önergesi

İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisi, Başbakan May hakkında güvensizlik önergesi verdi.

18.12.2018Dünya
İngiliz parlamentosunda Brexit oylaması ocak ayında

İngiliz parlamentosunda Brexit oylaması ocak ayında

İngiltere Başbakanı Theresa May, Brexit Anlaşmasının parlamentoda ocak ayının 3. haftasında oylanacağını bildirdi.

17.12.2018Dünya
2. Brexit referandumu düzenlenirse, halkın güvenini kaybederiz

'2. Brexit referandumu düzenlenirse, halkın güvenini kaybederiz'

İngiltere Başbakanı Theresa May, Avam Kamarası'nda bugün yapacağı konuşmada Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılık sürecine (Brexit) ilişkin ikinci bir referandum yapılması halinde halkın güvenini kaybedecekleri uyarısında bulunacak.

17.12.2018Dünya
Theresa Mayden Tony Blaire Brexit tepkisi

Theresa May'den Tony Blair'e Brexit tepkisi

İngiltere Başbakanı Theresa May, eski Başbakan Tony Blair’i Brexit konsundaki girişimleriyle “bir zamanlar oturduğu makama hakaret etmekle” suçladı.

16.12.2018Dünya
Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesini istiyoruz

'Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesini istiyoruz'

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, "Türkiye ile Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesini istiyoruz." dedi.

11.12.2018Dünya
Ermenistan’da zafer Paşinyan’ın

Ermenistan’da zafer Paşinyan’ın

Ermenistan'da ‘Kadife Devrim’ olarak anılan toplumsal olayların mimarı Nikol Paşinyan (43), ülke tarihindeki ilk erken seçimlerden iktidarını perşinleyerek çıktı.

10.12.2018Dünya
Son dakika... Ermenistanda seçimin galibi belli oldu

Son dakika... Ermenistan'da seçimin galibi belli oldu

Ermenistan'daki erken milletvekili seçiminin galibi, yüzde 70,4 oy alan Nikol Paşinyan önderliğindeki "Benim Adımım" ittifakı oldu.

10.12.2018Dünya
Ermenistan erken seçim için sandık başında

Ermenistan erken seçim için sandık başında

Ermenistan'da yaşanan siyasi kriz ve toplumsal olayların ardından yapılan erken milletvekili seçimi için halk sandık başına gitti.

9.12.2018Dünya
Ermenistanda halk sandık başına gidecek

Ermenistan'da halk sandık başına gidecek

Başbakan Nikol Paşinyan'ın ekim ayında görevinden istifa etmesi nedeniyle Ermenistan'da erken parlamento seçimi yapılacak.

8.12.2018Dünya
İspanyada erken seçim ihtimali

İspanya'da erken seçim ihtimali

İspanya'da iktidardaki sol görüşlü azınlık hükümetinin 2019 yılı devlet bütçesine destek bulamamasından dolayı ülkede erken genel seçime gidilmesi ihtimali arttı.

19.11.2018Dünya
İsrailde erken seçim rafa kalktı

İsrail'de erken seçim rafa kalktı

İsrail Eğitim Bakanı ve koalisyon hükümeti ortaklarından Yahudi Evi Partisi lideri Naftali Bennnett, Başbakan Binyamin Netanyahu başkanlığındaki hükümete destek vermeye devam edeceklerini açıkladı.

19.11.2018Dünya
‘Netanyahu’nun etrafı sarıldı’

‘Netanyahu’nun etrafı sarıldı’

İsrail’de Savunma Bakanı Avidgor Lieberman’ın istifasının ardından başlayan siyasi belirsizlik koalisyon ortaklarının erken seçim çağrılarıyla yeni boyut kazandı. Başbakan Netanyahu, hükümeti sürdürmek için her yolu denerken, ortaklarına “Savaşı ortasında terk etmeyin” diyerek çağrı yaptı.

19.11.2018Dünya
İsrail Başbakanı Netenyahu: “Erken seçime gitmek gereksiz”

İsrail Başbakanı Netenyahu: “Erken seçime gitmek gereksiz”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, liderliğini yürüttüğü koalisyon hükümetindeki anlaşmazlık nedeniyle gündeme gelen erken seçimin gereksiz ve yanlış olduğunu söyledi.

18.11.2018Dünya
Netanyahu: Erken seçime gitmek gereksiz ve yanlış

Netanyahu: Erken seçime gitmek gereksiz ve yanlış

İsrail Başbakanı Netanyahu, liderliğini yürüttüğü koalisyon hükümetindeki çatlaklar nedeniyle ülke gündeminin en önemli maddesi haline gelen erken seçimin gereksiz ve yanlış olduğunu söyledi.

18.11.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Herkesin her istediğine kolayca ulaşabileceği bir kent vaat ediyorum

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, ‘Ankaralılık tartışması’ konusunda ne düşünüyor?

30.01.2019

İki güven oylaması

Dünya geçen hafta İngiltere Parlamentosu’nda yapılan güven oylamasına odaklanmışken komşumuz Yunanistan’da da bir güven oylaması vardı. Yunanistan Başbakanı Çipras’ın çağrısı üzerine yapılan oylamadan Yunanistan hükümetine güven çıktı ve Yunanistan bir hükümet krizine girmedi.

22.01.2019

Büyük İskender Çipras’a karşı

YUNANİSTAN Başbakanı Aleksis Çipras önceki akşam kılpayı güvenoyu alarak koltuğunu korumayı başardı.

18.01.2019

Seneye görüşürüz desem…

Kaç yaşına gelirsem geleyim bu espriyi seviyorum. Aman içinizden çok mu komik yani dediğinizi duysam da her yılı böyle sonlandırmakta benim eğlencem olsun. En azından bugün bana bu espriyle mesaj atanlar ya da “seneye görüşürüz Aygül” diyenlerle aramda özel bir gülümseme hali olacağından dolayı oldukça mutluyum. Çünkü biliyorum ki bu yazı okunmuş ve aynı şeyleri düşünüyoruz hissiyatı ile birbirimize gönülden bağlanacağız. Ve sanırım bu ince espriyi benim okuyucularımdan başka kimse anlamayacak. Aslında işin içinde incecik bir nüans olmuş olacak. Seviyorum içinde naif dokunuşlar olan duyguları…

1.01.2019

Erivan izlenimleri (1) - Araştırmacı gazeteciden başbakan olur mu?

Şöhretini daha 20’li yaşlarının başında genç bir gazeteci olarak ortaya çıkardığı yolsuzluk haberleriyle kazandı 43 yaşındaki Nikol Paşinyan. Ermenistan’ın yeni zenginleri oligarkların, onlarla içlidışlı siyasetçilerin ve bürokratların üzerine gözü kara bir şekilde gitmesiyle ün yaptı.

12.12.2018