MENÜ

Emzik

Emzik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Emzik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Emzik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 465 Emzik haberi bulunmuştur.

Emzik Haberleri

Ağlayan çocuğu susturmayın kucaklayın

Ağlayan çocuğu susturmayın kucaklayın

“Bebeklik çağındaki ağlama, gelecekteki alışkanlıkları, karakteri belirliyor. Ağlaması baskılanan yetişkinler gelecekte alkole, sigaraya bağımlı hale gelebiliyor. Ağlamayı susturmayın, baskılamayın. Ağlayan çocuğu kucaklayın, şefkat gösterin yeter.”

12.10.2019Eğitim
Şalvarlı emzikli damat, gelin evine emekleyerek gitti

Şalvarlı emzikli damat, gelin evine emekleyerek gitti

BURSA'nın İznik ilçesinde, düğün öncesi, damat Özkan Uslu'ya arkadaşları tarafından yapılan şakalar, görenleri güldürdü. Şalvar giydirilen damat başında tülbent ve ağzında emzikle, el arabasıyla sokak sokak gezdirildi. Damat, gelin evine emekleyerek gitti.

7.09.2019Haber
Uçakta nezaketin 20 altın kuralı

Uçakta nezaketin 20 altın kuralı

Uçağa binerken strese girer misiniz yoksa oturur oturmaz başını koyup uyuyanlardan mısınız? Orta koltukta mısınız, kollarınızı nereye koyacaksınız? Kabin memuru sizi oradan kaldırmak istiyor, kabul edecek misiniz? Hadi kemerlerinizi bağlayın ve uçuşta konforunuzu artıracak ipuçlarına bir göz atın.

25.08.2019Hürriyet Pazar
İthalatta haksız rekabetin önlenmesine ilişkin tebliğler

İthalatta haksız rekabetin önlenmesine ilişkin tebliğler

Çin ve Tayland menşeli "yalnız plastikten mamul emzik, biberon ve diğer bebek beslenme, emzirme ve bakım ürünleri"nin ithalatına yönelik damping soruşturması açılması kararlaştırıldı.

4.08.2019Ekonomi
Yaz tatilinde velilere telefon, tablet ve televizyon uyarısı

Yaz tatilinde velilere telefon, tablet ve televizyon uyarısı

MÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dijital İletişim Araştırmacısı Doç. Dr. Kırık, "Karnelerin verilmesiyle başlayan üç aylık yaz tatili '3T' olarak tabir edilen telefon, tablet, televizyon bağımlılığını ne yazık ki tetikliyor." dedi.

17.06.2019Teknoloji
Bebeği kısmetli geliyor

Bebeği kısmetli geliyor

Geçen nisanda Portekizli yatırım bankacısı Pedro de Noronha ile hayatını birleştiren Tülin Şahin’den bebek müjdesi geldi.

11.06.2019Magazin
Tülin Şahin hamile mi

Tülin Şahin hamile mi?

Kısa bir süre önce Pedro de Noronha ile evlenen Tülin Şahin annelik heyecanı yaşıyor. Güzel haberi yakın çevresiyle paylaşan ünlü model doğumu İstanbul'da yapacak. Türkiye-Portekiz hattında yaşamaya devam eden çift, kısa sürede nikah masasına oturmuştu.

28.05.2019Magazin
Arda Turanın oğluna sürpriz hediye

Arda Turan'ın oğluna sürpriz hediye

Oğulları için dillere destan bir oda yaptıran ünlü çift, Hamza Arda'ya hediye gelen altın emzikle de olay olmuştu.

20.04.2019Futbol
Sivas’taki skandal görüntülerle ilgili tartışılacak karar

Sivas’taki skandal görüntülerle ilgili tartışılacak karar

Sivas’ta bir kreşte cep telefonu ile kaydedilen görüntülerde, sınıf ablasının tuvaletten aldığı iddia edilen emziği çocuğun ağzına sokması görüntüleri için savcılık kovuşturmaya gerek duymadı.

6.02.2019Gündem
Rusyada kuvözdeki bebeğe işkence

Rusya'da kuvözdeki bebeğe işkence

Rusya’ya bağlı İnguşetya Özerk Cumhuriyeti’nde, ciğerlerinden sorunu olan ve kuvözde tedavi gören bir bebeğin emziği, hastane personeli tarafından bantla ağzına yapıştırıldı.

6.01.2019Dünya
Yeni ebeveynler çocuklarını akıllı teknolojiyle nasıl büyütüyor

Yeni ebeveynler çocuklarını 'akıllı' teknolojiyle nasıl büyütüyor?

Milenyum kuşağı ebeveynleri arasında bebekleri için 'akıllı' teknoloji kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Peki bu teknoloji gerçekten ebeveynlerin işini kolaylaştırıyor mu yoksa sahte bir kontrol hissi mi yaratıyor?

30.11.2018Teknoloji
14 ayarla kaplanan emzikler 800 liraya satılıyor

14 ayarla kaplanan emzikler 800 liraya satılıyor!

Son dönemlerde büyük ilgi gören altın emzikler, bebeği olan anne babaların ilgisini çekiyor. 14 ayarla kaplanan emzikler, 650 ile 800 liraya satılıyor.

19.11.2018Ekonomi
Yavru keçiyle emzik mücadelesi veren ufaklık

Yavru keçiyle emzik mücadelesi veren ufaklık

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde, bebeğin emziğini emen keçi yavrusu ve buna ağlayarak tepki gösteren bebeğin görüntüleri sosyal medyada binlerce beğeni ve paylaşım aldı.

27.10.2018Eğlence
Düğün öncesi damadı bu hale getirdiler

Düğün öncesi damadı bu hale getirdiler

İZMİR'de görev yapan Uzman Çavuş Mustafa Ünal, memleketi Bursa’nın İznik ilçesinde nişanlısı Zehranur Uğur ile dünya evine girdi. Damat Mustafa Ünal’a, düğün öncesi yapılan geleneksel şakalar ise 'pes' dedirtti.

14.10.2018Gündem
Altın emzikli çetenin kilit ismi Bodrumda tatil yaparken yakalandı

Altın emzikli çetenin kilit ismi Bodrum'da tatil yaparken yakalandı

İstanbul'da, 3 kuyumcudan 2 milyon 200 bin dolar gasp ettikleri gerekçesiyle geçen yıl düzenlenen operasyonlarda 19 üyesi yakalanan gasp çetesinin 800 bin dolarla kaçan kilit ismi Kerim Ş., Bodrum, Türkbükü'nde kiraladığı villada tatil yaparken İstanbul Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı. Şırnaklı kuyumcular Erkan E.,Mehmet Gökhan E. ve Vahit Emir Ş., 2 milyon 200 dolarla altın almak için 14 Ağustos 2017 günü İstanbul'a gelmişti. Kaldıkları evden altın almak için araçla çıkan kuyumcuların önü, silahlı kişilerce kesilmiş ve çantalar içerisinde bulunan 2 milyon 200 bin doları alan gaspçılar kayıplara karışmıştı. Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ekipleri yaptıkları araştırma sonunda, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında operasyon düzenlemiş Ahmet Ş. ve Mehmet Ş. Hatay'da yakalanırken evde yapılan aramada gasp edilen paranın 673 bin TL'si bulunmuştu. 7 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, Ahmet ve Mehmet Ş'nin Hatay'da yakalandıkları evde el konulan ziynet eşyalarının arasında altın emzik de bulunmuştu. Çetenin gasp parasıyla aldığı 3 lüks otomobile el konulmuştu. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında çeteye yönelik ikinci dalga operasyonda 7 kişi daha yakalanırken, 86 bin 900 TL, bin 900 dolar, 5 tabanca ele geçmişti. Ara operasyonlarla birlikte 19 kişinin gözaltına alındığı operasyonlarda, Kerim Ş'nin izine ulaşılamamıştı. İstanbul Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ekipleri, ısrarlı takibi sürdürerek çetenin kilit ismi Kerim Ş'nin Bodrum, Türkbükü'nde villa kiralayarak tatil yaptığını belirledi. Villaya operasyon düzenleyen ekipler Kerim Ş'yi gözaltına alarak İstanbul'a getirdi. Kerim Ş. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Çetin AYDIN/İSTANBUL

27.08.2018Haber
Altın emzikli çetenin kilit ismi yakalandı

Altın emzikli çetenin kilit ismi yakalandı!

İstanbul'da, 3 kuyumcudan 2 milyon 200 bin dolar gasp ettikleri gerekçesiyle geçen yıl düzenlenen operasyonlarda 19 üyesi yakalanan gasp çetesinin 800 bin dolarla kaçan kilit ismi Kerim Ş., Bodrum, Türkbükü'nde kiraladığı villada tatil yaparken İstanbul Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı.

27.08.2018Gündem
“Lc Waikiki Aile Buluşmaları”nın Dördüncü Durağı Gaziantep

“Lc Waikiki Aile Buluşmaları”nın Dördüncü Durağı Gaziantep

Hürriyet Kitap ve LC Waikiki işbirliğiyle, yıl boyunca 12 şehirde 12 uzman ile devam edecek “LC Waikiki Aile Buluşmaları” projesinin dördüncüsü Gaziantep’te gerçekleştirilecek.

20.07.2018Alışveriş
Kolik nedir

Kolik nedir?

Kolik, sağlıklı bir bebeğin doğum sonrası ilk üç aylık dönemde, belirgin bir sebep olmaksızın fazlaca ağlaması durumudur. Toplumumuzda bu tablo 'gaz sancısı' olarak adlandırılır. Her bebek günlük olarak toplam iki saate kadar ağlayabilir. Haftanın en az üç günü üç saati aşan durumlarda 'kolik' tabiri kullanılır.

19.07.2018Gündem
Hava yolculuğu yapacaklar bunlara dikkat.. Uçak yolculuğu yaparken nelere dikkat edilmeli

Hava yolculuğu yapacaklar bunlara dikkat.. Uçak yolculuğu yaparken nelere dikkat edilmeli?

Uçak yolculuğu, özellikle de uzun mesafeli yolculuk, yolcuları, kendilerinin sağlık durumlarını olumsuz bir şekilde etkileyebilecek birçok faktöre maruz bırakmaktadır. Geçmişte hastalık problemleri olan yolcular bu faktörlere karşı daha hassas olabilirler. Eğer yolcu planlarını dikkatlice yapar ve yolculuk öncesinde ve sonrasında ve yolculuk sırasında birtakım basit tedbirleri alırsa, hava yolculuğu ile ilgili sağlık riskleri asgari düzeye indirilmiş olur. Peki Uçak yolculuğu yaparken nelere dikkat edilmeli?

17.07.2018Gündem
içinizde 7 küsur büyüyen var mı

'içinizde 7 küsur büyüyen var mı'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Malatya esnafıyla buluştu. Kılıçdaroğlu, Türkiye ekonomisinin 2018 yılının ilk çeyreğine ilişkin açıklanan 7.4 büyümesine atıfta bulunarak, “İçinizde 7 küsur büyüyeni var mı, ben merak ediyorum. Kim büyüdü? Rantiye sınıfı" dedi.

11.06.2018Gündem
Türkiye’nin ilk antikolik biberonunu üretti

Türkiye’nin ilk antikolik biberonunu üretti

Girişimci Ayla Müstecaplıoğlu anne-bebek ürünlerinde ilkleri yapıyor. Markası Mamajoo, Amazon’da satılan ilk ve tek Türk bebek beslenme markası oldu. Ürünleri Filipinler’den AB ülkelerine her yerde var. Emzik, biberon ve meme pompasında inovasyonla farklılık yakalayan Müstecaplıoğlu’nun markası Mamajoo’nun ürünleri Polonya, Almanya ve İtalya’da sosyal güvenlik kapsamında annelere veriliyor. Aynı zamanda Lufthansa Havayolları’nda bebekli yolculara verilen tek marka.

Dünyanın en iyi biberonunu yapacağım demiştim

"Dünyanın en iyi biberonunu yapacağım demiştim"

Girişimci Ayla Müstecaplıoğlu “anne-bebek” ürünlerinde ilkleri yapıyor. Markası Mamajoo Amazon’da satılan ilk ve tek Türk bebek beslenme markası oldu. Ürünleri Filipinler’den AB ülkelerine her yerde var. Emzik, biberon ve meme pompasında inovasyonla farklılık yakalayan Ayla Müstecaplıoğlu’nun markası Mamajoo’nun ürünleri Polonya, Almanya ve İtalya’da sosyal güvenlik kapsamında annelere veriliyor. Aynı zamanda Mamajoo Lufthansa Havayolları’nda bebekli yolculara verilen tek marka.

8.06.2018Ekonomi
Çocuklarla kolay seyahat için öneriler

Çocuklarla kolay seyahat için öneriler

Çocuklarla birlikte seyahat genellikle zor ve yorucu gibi gelse de her zaman öyle olmak zorunda değil. Enuygun’un yolculuk öncesinde ve sırasında kolayca uygulayabileceğiniz önerilerinden yararlanarak küçük yolcularla seyahatinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. İşte detaylar…

17.04.2018Seyahat
Epilasyon, roket, tıraş işine de giriyormuş

Epilasyon, roket, tıraş işine de giriyormuş!

Binlerce kişiyi milyonlarca lire dolandırdıktan sonra Uruguay'a kaçan "tosuncuk" lakaplı Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın ağır silah, havan ve roketler için de marka başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

3.04.2018Gündem
Unutulmaz deme bana, unutulur unutulur

Unutulmaz deme bana, unutulur unutulur!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, 2017 yılında Atatürk Havalimanı’nda unutulan eşyaların listesini açıkladı. Aralarında gelinlik de var, otomobil direksiyonu da. Avcılar’daki bir mağazada satışa çıkarılan ilginç eşyaları yerinde inceledik ve en çok nerede hangi eşyayı unuttuğumuza dair küçük bir araştırma yaptık. Barları dolaştık, sinema salonlarını kontrol ettik, taksi şoförleriyle konuştuk. Listedeki diğer maddeleri de görünce şaşıracaksınız.

Eskiden bebek bakımında kullanılan 5 gereç

Eskiden bebek bakımında kullanılan 5 gereç

Şimdilerde anne bebek dünyası oldukça renkli ve neşeli. Hemen hemen her türlü durum için üretilmiş binlerce ürün bulunuyor. Bu ürünler arasında kaybolmuş yeni nesil anneler ile geçmişin yaratıcı olmak zorunda kalmış anneleri arasında ise dünya kadar fark var. Şimdi çok kolay ulaşabildiğimiz bir çok ürünün yerinde geçmişte neler vardı gelin birlikte bakalım.

12.02.2018Hayat

Yazar Sonuçları

Kabinde bebek krizi

Bir uçak yolculuğunu en çekilmez hale getiren, belki de hemen yanınızda oturan bebeğin bitmek bilmeyen ağlaması. Ne yapacağını bilemeyen anne-babe, bir türlü susmayan minik yolcu, sinirlenen komşular... Tüm kabini saran bu kriz nasıl önlenir?

15.10.2019

Ağlayan çocuğu susturmayın kucaklayın

“Bebeklik çağındaki ağlama, gelecekteki alışkanlıkları, karakteri belirliyor. Ağlaması baskılanan yetişkinler gelecekte alkole, sigaraya bağımlı hale gelebiliyor. Ağlamayı susturmayın, baskılamayın. Ağlayan çocuğu kucaklayın, şefkat gösterin yeter.”

12.10.2019

Aman toksinlere dikkat!

Araştırmalar yiyeceklerimizin içinde yüksek oranda zararlı kimyasallar olduğunu göstermeye devam ediyor. Bu kimyasallar çocuklarımızın gelişimini tehdit ederken bizim de kalp hastalıkları, diyabet ve kanser riskimizi artırıyor. İyi haber şu ki; bu ölümcül zehirlerin etkisini azaltabilirsiniz.

13.10.2018