MENÜ

Çalışma Hayatı

Çalışma Hayatı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çalışma Hayatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.230 Çalışma Hayatı haberi bulunmuştur.

Çalışma Hayatı Haberleri

2019 yılında asgari ücret zammı ne kadar olacak Asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak

2019 yılında asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde başlayacak asgari ücret zam pazarlık görüşmeleri, doğrudan 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiriyor. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan komisyonun yeni rakamı belirlemesi için ise tarihler netleşmeye başladı. Peki, asgari ücrette zam görüşmesi ne zaman? 2019 Asgari ücret zammı ne kadar olacak?

29.11.2018Ekonomi
Ak Parti Muş Belediye Başkan Adayı Feyat Asya kimdir

Ak Parti Muş Belediye Başkan Adayı Feyat Asya kimdir?

Ak Parti Muş Belediye Başkan Adayı Feyat Asya oldu. Adaylığın kamuoyuyla paylaşılması ardından Feyat Asya'nın hayatına ilişkin bilgiler araştırılmaya başlandı. Peki, Ak Parti Muş Belediye Başkan Adayı Feyat Asya kimdir?

27.11.2018Gündem
İK’cılar için altın çağ

İK’cılar için altın çağ

Vizyonlarının ‘Şimdi ve gelecek için daha iyi bir çalışma hayatına liderlik etmek’ olduğunu söyleyen Berna Öztınaz, PERYÖN’ün önümüzdeki günlerde açacağı temsilciliklerle tüm Türkiye’ye yayılacağını söylüyor.

10.11.2018İK/Yeni Ekonomi
Gülseren Özdemir kimdir

Gülseren Özdemir kimdir?

Gülseren Özdemir, 1 Ocak 1948 tarihinde, Isparta’da dünyaya geldi. Babasının devlet memuru olmasından dolayı ilk, orta ve lise eğitimini birçok farklı ilde devam ettirdi. İlkokul eğitimine İzmir Alsancak İlkokulu’nda başlayarak (şimdiki ismi Alsancak Melih Özakat İlkokulu), Malatya Sümer İlkokulu’nda tamamladı. Ortaokul 2. sınıfa kadar Malatya Sümer Ortaokulu’nda eğitimine devam eden Özdemir, ortaokulu Sivas’ta tamamladı. Lise 2. sınıfa kadar Sivas’ta eğitimine devam ederek İzmir Kız Lisesi’nden mezun oldu.

5.11.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı hesaplama

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı hesaplama

Ne zaman ve hangi koşullarda emekli olabileceklerini merak eden çok sayıda vatandaş, son günlerde bu konuya ilişkin araştırmalarına hız verdi. Uzun yıllar devam eden çalışma hayatlarını noktalayacakları ve SGK'dan emekli aylığı alacakları günü sabırsızlıkla bekleyen çalışanlar, emekli olacakları tarihi hesaplamanın pratik yollarını sorguluyor. Peki, ne zaman emekli olurum?

1.11.2018Gündem
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kanun teklifi meclise ne zaman gelecek İşte EYT hakkında son durum

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kanun teklifi meclise ne zaman gelecek? İşte EYT hakkında son durum

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için en son gelişmeleri internet üzerinden takip eden vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Siyasilerin zaman zaman gündeme getirdiği konu hakkında yeni bilgiler ajanslara düşmeye devam ediyor. İşte, günün en son EYT haberleri ve haber derlemesi

22.10.2018Ekonomi
Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için son durum ne Cumhurbaşkanı Erdoğandan EYT açıklaması

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için son durum ne? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan EYT açıklaması

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) son günlerde araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Yüz binlerce kişinin faydalanmak istediği husus olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu, mecliste de gündeme geldi. Peki, EYT için son durum gelişmeleri neler oldu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

18.10.2018Gündem
Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik yok

Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili son noktayı koydu.

16.10.2018Ekonomi
İş dünyası, başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı

İş dünyası, başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı

Türkiye’nin önemli başarılara imza atan gençlik oluşumlarından olan İstanbul Gençlik Platformu, iş dünyasının önde gelen isimlerini “Başarısızlık Zirvesi”nde bir araya getirdi. Türkiye’nin lider şirketlerinin yöneticileri gençlere yaşadıkları başarısızlık hikayelerini aktardı.

15.10.2018Kampüs
Üretim ve istihdam konusunda endişeliyiz

Üretim ve istihdam konusunda endişeliyiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) heyetini kabulünde, ekonomideki gelişmeleri değerlendirerek, “Polisiye önlemlerle olmaz. Üretim ve istihdam konularında endişeliyiz” dedi.

11.10.2018Ekonomi
Ocak zammı belli oldu mu Zamlı emekli ve memur maaşı ne kadar olacak

Ocak zammı belli oldu mu? Zamlı emekli ve memur maaşı ne kadar olacak?

Ocak zammı için sorgulamalar devam ediyor. Açıklanan enflasyon rakamıyla birlikte milyonlarca memur, sözleşmeli personel ve emeklinin alacağı zam oranları da belli olacak. Öngörülere göre, aktif memurlar için minimum enflasyon farkı zammı 349 TL olacak ve en düşük memur maaşı 3.133 TL’den 3.482 TL’ye çıkacak. İşte, mesleklere göre emekli ve memur maaşları

5.10.2018Ekonomi
Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle: Öğretmen Değişime Açık Olmalı

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle: Öğretmen Değişime Açık Olmalı

Ali Rıza Lüle, özel öğretim kurumunda başlayan çalışma hayatı, kısa dönem devlette sonrasında özel sektöre geçti. Türkiye’nin en büyük okul zincirlerinden biri olan Doğa Koleji’nin Genel Müdürlüğü’nü 2 yıldır yürütüyor. 82 bin öğrenci, 13.500 çalışanı 124 kampüsü olan bir kurumun liderliğini yapan Lüle, nitelikli öğretmen bulmanın zor olduğunu bu nedenle kendi öğretmenlerini yetiştirdiklerini söylüyor.

30.09.2018Eğitim
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı hesaplama işlemleri

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı hesaplama işlemleri

Çalışma hayatı içinde yer alan vatandaşların emeklilik tarihlerine yönelik yaptıkları araştırmalar hız kesmeden devam ediyor. Emekli olma hayaliyle yıllardır iş yaşamına dahil olan vatandaşlar, sabırsızlıkla emekli olacakları tarihi bekliyor. İşte, konuya dair tüm ayrıntılar...

29.09.2018Gündem
Çalışarak yaşayan  Vehbi Koç

Çalışarak yaşayan Vehbi Koç

95 yaşında aramızdan ayrılan işadamı Vehbi Koç, ömrünün büyük bir bölümünü çalışarak geçirdi ve uzun hayatın sırrının da bu olduğunu söyledi. ‘Vehbi Koç Anlatıyor’, Koç’un hayatından kesitler başarısının püf noktalarına yer veren bir kitap.

27.09.2018Kitap Sanat
Hemşirelik adaylarına uzmanından öneriler

Hemşirelik adaylarına uzmanından öneriler

Hemşirelik, istihdam oranı yüksek mesleklerden biri. Ancak yoğun bir eğitim programına sahip. Türk Hemşireler Derneği 2005-2015 Genel Başkanı Prof. Dr. Saadet Ülker, bu alanda kariyer yapmak isteyen gençlere, kendilerini yoğun ve yorucu bir çalışma hayatı beklediğini söylüyor. İşte Prof. Dr. Ülker'in adaylara önerileri:

20.09.2018Eğitim
Yalçın Zaim: Her öğrencinin kariyer planı olmalı

Yalçın Zaim: Her öğrencinin kariyer planı olmalı

Atılım Üniversitesi Kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı Yalçın Zaim, eğitim hayatını İstanbul’da tamamlamasına rağmen Ankara’da eğitim yatırımlarını sürdürüyor. Eğitim dışında 1992’de kurduğu inşaat şirketi de olan Zaim, akademisyenliği tercih edeceklere, “Çalışmak, sabırlı olmak ve fırsatları değerlendirmek gerekir” diyor.

16.09.2018Eğitim
‘Haftada 4 gün çalışmak yeter’

‘Haftada 4 gün çalışmak yeter’

İngiltere Sendikalar Konfederasyonu, gelişen teknolojiyi gerekçe göstererek, haftada 4 günlük çalışma hayatı için harekete geçti.

11.09.2018Dünya
İşyerinde zihninizi doğru kullanmak için dikkat etmeniz gerekenler

İşyerinde zihninizi doğru kullanmak için dikkat etmeniz gerekenler

Çalışırken motivasyonu yüksek tutmak oldukça önemli. İşte işyerinde zihninizi doğru kullanmanıza yarayacak öneriler...

22.08.2018Ekonomi
Ne zaman emekli olurum Emekli olmak için şartlar neler

Ne zaman emekli olurum? Emekli olmak için şartlar neler?

Çalışma hayatı içinde yıllardır yer alan yüz binlerce kişinin yanıtını en çok merak ettiği soru hiç kuşkusuz 'Ne zaman emekli olurum?'. Uzun ve yıpratıcı geçen profesyonel çalışma hayatlarının sonlanacağı ve emekliye ayrılacakları tarihi dört gözle bekleyen özel sektör ve kamu çalışanları emekli olacakları tarihi öğrenmek istiyor. İşte, emeklilik yaşı hesaplama ve emekli olmak için taşınması gereken şartlara dair detaylar...

11.08.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman kaç gün Tatilciler için sefer müjdesi

Kurban Bayramı ne zaman kaç gün? Tatilciler için sefer müjdesi

Kurban Bayramı için günler kalırken vatandaşların bilet telaşı devam ediyor. Çalışma hayatı dolayısıyla farklı şehirlerde ikamet etmek zorunda olan binlerce kişinin memleketlerini ziyaret edeceği Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap aradı son günlerde, sorgulamalar da devam ediyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman başlayacak ve tatil kaç gün olacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı Kurban Bayramı ne zaman sorusu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan detaylı bilgiler ve gündemdeki bazı haberler

3.08.2018Gündem
Türkiyenin en büyük işçi konfederasyonu 66 yaşında

Türkiye'nin en büyük işçi konfederasyonu 66 yaşında

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Türkiye'nin en büyük işçi örgütü olarak 66 yıldır çalışanların güvencesi ve umudu olan" Türk-İş'in tüm işçilerin hak ve çıkarları için verdiği mücadeleyi yorulmadan sürdüreceğini bildirdi.

31.07.2018Ekonomi
Koruma altında... Mafya başına ödül koydu

Koruma altında... Mafya başına ödül koydu

Kolombiya’nın en büyük uyuşturucu kartellerinden Urabenos çok başarılı operasyonlara imza atan narkotik köpeği Sombra’yı öldürene 64 bin dolar (312 bin TL) vereceğini duyurdu.

27.07.2018Dünya
40 Yaş Altı 40 Genç CEO 2018 Araştırması ödül töreni  düzenlendi

"40 Yaş Altı 40 Genç CEO 2018 Araştırması" ödül töreni düzenlendi

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik:"Enflasyon, yüzde 15,4 ile son derece kritik bir noktaya geldi." "Bu artış kontrol edilemezse Türkiye'nin uzun vadeli borçlanma maliyetlerinin düşürülmesi mümkün olamayacağı gibi, uzun vadeli yatırım ve tasarruf davranışlarında da kalıcı bozulmalara sebep olabileceğini yetkililerle her daim paylaşıyoruz. Bunlar aşılamayacak sorunlar da değil."

25.07.2018Ekonomi
Ahmet Erdem kimdir

Ahmet Erdem kimdir?

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı bakan yardımcılığı görevine getirilen Ahmet Erdem vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Kişisel bilgilerine ulaşmak isteyen vatandaşlar Ahmet Erdem kimdir, sorusunun cevabını internette araştırıyorlar. Peki Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı bakan yardımcılığı görevine getirilen Ahmet Erdem kimdir? İşte detaylar

25.07.2018Gündem
AYM hırsızlık sicilini silmedi

AYM hırsızlık sicilini silmedi

Anayasa Mahkemesi, 29 yıl önceki hırsızlık suçuna ilişkin kaydının silinmesini isteyen vatandaşın talebini oyçokluğuyla reddetti. Kararda, söz konusu kaydın özel yaşamı ve çalışma hayatı bakımından olumsuz sonuçlar doğurduğuna ilişkin somut olgulara dayalı herhangi bir delilin başvurucu tarafından ortaya konulmadığı belirtildi.

24.07.2018Gündem
Başarılı bir kariyer için edinmeniz gereken 5 yetkinlik

Başarılı bir kariyer için edinmeniz gereken 5 yetkinlik

Gelişen teknolojiler çalışanlarda aranan yetkinlikleri de etkiliyor. Özellikle dijitalleşmenin etkilerinin yakından görüldüğü sektör ve departmanlarda kariyer yapmak isteyen adayların, gittikçe sayısallaşan dünyanın talep ettiği yetkinliklere sahip olması zorunlu hale geliyor.

10.07.2018Kampüs
İBBde 12 bin 850 işçi için toplu sözleşme imzalandı

İBB'de 12 bin 850 işçi için toplu sözleşme imzalandı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) 8 iştirakinde çalışan toplam 12 bin 850 işçi için toplu sözleşme imzaladı. İmza töreninde konuşan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, “Toplu sözleşmeniniz hayırlı olsun. Birlikte omuz omuza çalışıp, İstanbul’u dünyaya örnek bir belediye yapacağız" dedi.

21.06.2018Ekonomi
Kadın sağlığına feminist bir bakış

Kadın sağlığına feminist bir bakış

Araştırmalara göre, kadınların ağrıları, sağlıklarıyla ilgili şikâyetleri gerektiği kadar ciddiye alınmıyor. Kısa süre önce yayımlanan iki ‘feminist’ kitap, ‘Kadın/Sonsuz Coğrafya’ ve ‘Kadın Sağlığı Hareketinden Sesler’, gözleri kadın bedenine ve kadın sağlığı hareketine çeviriyor.

21.06.2018Kitap Sanat
Bir harf yüzünden 7 yıldır emekli olamıyor

Bir harf yüzünden 7 yıldır emekli olamıyor

Manisa’da bir gün arayla aynı iş yerinde işe başlayan Alime Coşkun ve Halime Coşkun isimli kadınlar çalıştıkları kurumda yapılan hatadan dolayı 7 yıldır emekli olamıyor. Emekliliği hak etmesine rağmen 7 yıldır mahkeme kapılarını aşındırdığını ve artık dayanacak gücü kalmadığını kaydeden Alime Coşkun sorunun çözülmesini bekliyor.

8.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

İşverenlik kolaylaşıyor

2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’na göre kıdem tazminatı reformunun dışında sosyal güvenlik alanında önemli adımlar atılacak. Apartman görevlileri ile işhanı görevlileri için kolay işverenlik uygulaması başlatılacak. Kadın çalışanlar için kreş hizmetleri yaygınlaştırılacak.

30.10.2018

Sema Pekdaş bize neden İzmir Köftesi pişirdi?

MUTFAK önlüklerimizi taktık. “Sen” dedi “al da şu patatesleri soy önce. Sonra da anne patatesi gibi kes, elma dilimi büyüklüğünde”...

10.10.2018

Gece hayatının yeni patronları: Barış Arduç ve Engin Öztürk

Perşembe gecesi Must’ın sezon açılış partisinde Yunan DJ Vassili Tsili Christos kabindeki yerini aldığı sıralarda mekanın arka bölümünde bulunan uzun masa da hayli hareketliydi.

5.10.2018

Çalışanlar yüksek tazminat alacak

Kıdem tazminatının tavanı yüzde 8.65 artarak, 5.434,42 liraya çıkartıldı. Temmuz-aralık döneminde kıdem tazminatı alacak olanların hesaplamaları yeni rakam üzerinden yapılacak, böylece çalışanlar daha yüksek tazminat alabilecek.

18.09.2018

Omerta rahipleri ve 8 mezarın büyük sırrı

MARTIN Ridge emeklilik hayatını huzur içinde yaşayan emekli bir dedektifti.

25.08.2018

“Hiçbir kadın ve kız çocuk geride kalmasın”

Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşme’nin (EHİS) 40. Maddesi taraf devletlerin her yıl bir araya gelerek çalışmalarını ve planlarını gözden geçirmelerini ve paylaşmalarını öngörmekte.

1.07.2018