MENÜ

Arama Motoru

Arama Motoru ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Arama Motoru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.087 Arama Motoru haberi bulunmuştur.

Arama Motoru Haberleri

Dünya Günü nedir Googledan 22 Nisan Dünya Gününe özel Doodle

Dünya Günü nedir? Google'dan 22 Nisan Dünya Günü'ne özel Doodle

Her yıl 22 Nisan'da çevre kirliliği ve çevresel tehlikelere karşı dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Günü, teknoloji devi Google tarafında da unutulmadı. Bugüne özel bir doodle hazırlayan Google, bugünün önemini anlatan bir de video yayınladı. Peki, Dünya Günü nedir? Dünya Günü neden kutlanır, tarihçesi nedir?

21.4.2018Gündem
Orhan Veli Kanık Google tarafından unutulmadı ve doodle oldu Orhan Veli Kanık kimdir

Orhan Veli Kanık Google tarafından unutulmadı ve doodle oldu! Orhan Veli Kanık kimdir?

Önemli tarihler ve kişileri hazırladığı renkli doodle tasarımlarıyla hatırlatan Google, Orhan Veli Kanık'ı da unutmadı. Ünlü arama motoru, İstanbul'u Dinliyorum, Anlatamıyorum, Beni Bu Havalar Mahvetti ve nice şiirleriyle gönüllerde taht kuran Orhan Veli Kanık'ın 104 yaş günü için doodle hazırladı. İşte Garip Akımı'nın öncüsü, İstanbul'u ve sokaktaki adamı en iyi anlatan Orhan Veli'nin hayatı!

12.4.2018Gündem
Gümrük Bakanlığından Detay Maxinet açıklaması...

Gümrük Bakanlığı'ndan Detay Maxinet açıklaması...

Gümrük Bakanlığı, 'Detay Maxinet Denetim Sonucuna İlişkin Basın Duyurusu' yayımladı. . Detay Maxinet’e yönelik çalışmalarını tamamlayan Bakanlık, Türk Ceza Kanunu çerçevesinde değerlendirilmek üzere ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirildiği bildirdi.

7.4.2018Ekonomi
Saadet zincirinin yeni halkası... 18 bin üyeden 16.3 milyon dolar toplanmış

Saadet zincirinin yeni halkası... 18 bin üyeden 16.3 milyon dolar toplanmış

Çiftlik Bank benzeri 65 şirketi radarına alan Gümrük Bakanlığı, Detay Maxinet’te tipik piramit sistem olduğunu tespit etti. İncelemeye göre 18 bini aşkın üyeden 16.3 milyon dolar toplanmış.

7.4.2018Ekonomi
Googledan silinebilmek için 400 bin TL harcadı

Google'dan silinebilmek için 400 bin TL harcadı!

ABD'de bir kullanıcı Google'ın Avrupa'da sunduğu 'unutulma hakkı'ndan yararlanabilmek için 100 bin dolar (400 bin TL) harcadı.

4.4.2018Teknoloji
Morhipo.com En kullanıcı dostu siteler arasında yer aldı

Morhipo.com 'En kullanıcı dostu' siteler arasında yer aldı

Morhipo.com 'En kullanıcı dostu' siteler arasında yer aldı

3.4.2018Merkez
Kime Benzediğini Gör uygulamalarındaki tehlikeye dikkat

Kime Benzediğini Gör uygulamalarındaki tehlikeye dikkat!

Sosyal mecraların yaygınlaşıp benimsenmesi, beraberinde yeni hizmet ve servislerin yolunu açtı. Kaynağı belli olmayan “Kime Benzediğini Gör” ya da “Seni Kim Aramış” gibi kullanıcıların da büyük ilgi gösterdiği uygulamalar, her ne kadar zararsız gibi dursalar da kişisel verilerin farklı amaçlarla kullanılması hatta siber dolandırıcılığa kadar uzanan riskleri de beraberinde getiriyor.

2.4.2018Teknoloji
Googleda büyük değişim: Arama sonuçları değişiyor

Google'da büyük değişim: Arama sonuçları değişiyor!

1 senelik testin ardından düğmeye basıldı: Google, aramalarda hangi sitenin üste çıkacağına artık buna göre karar verecek!

2.4.2018Teknoloji
Başkan Tütüncü İletişim Fakültesinde

Başkan Tütüncü İletişim Fakültesi'nde

Başkan Tütüncü İletişim Fakültesi'nde

26.3.2018Antalya
WhatsAppta sık sık emoji kullananlara güzel haber

WhatsApp'ta sık sık emoji kullananlara güzel haber

Beta programının son bulmasıyla birlikte WhatsApp, özelliklerinde durmak bilmiyor. Şirket şimdi de, yeni Android Beta süreci kapsamında yeni özelliklerle gelmeyi planlıyor. Peki, yeni gelecek özellikler ne?

23.3.2018Teknoloji
Yaşlılar haftasında dikkat çeken analiz

Yaşlılar haftasında dikkat çeken analiz

Yaşlılar haftasında dikkat çeken analiz

21.3.2018İzmir
İlkbahar Ekinoksu neden doodle oldu İlkbahar Ekinoksu nedir

İlkbahar Ekinoksu neden doodle oldu? İlkbahar Ekinoksu nedir?

Google, 21 Mart İlkbahar Ekinoksu nedeniyle bugüne özel bir Doodle çalışması yaptı. Gece ve gündüz sürelerinin eşitlendiği ve havaların git gide ısınmaya başlamasının müjdecisi olan bugünün anlamını merak eden vatandaşlar internette araştırma yapmaya başladı. Peki İlkbahar ekinoksu ne demek? Ekinokslar ne zaman gerçekleşir? İlkbahar ekinoksu önemi nedir?

20.3.2018Gündem
Firefox ve Chrome nasıl resetlenir

Firefox ve Chrome nasıl resetlenir?

Firefox veya Chrome'da çıkan sorunları bir türlü ortadan kaldıramıyorsanız, çözüm onları sıfırlamak olabilir! İşte bunun yolu...

19.3.2018Teknoloji
19 soruda Uber’le devriâlem

19 soruda Uber’le devriâlem

Sarı taksi mi Uber mi? Bu soruyu sadece Türkiye değil bütün dünya soruyor. Verilen cevaplardan biri, yılda 4 milyar seyahat… Bir diğeri de onlarca dava ve protesto gösterisi… Geçen hafta İstanbullu taksiciler Uber’i haksız rekabet yaratmakla, sosyal medya kullanıcıları ise taksicileri keyfi davranmak ve özensiz çalışmakla suçladı. Dananın kuyruğunun kopacağı noktaya adım adım yaklaşıyoruz. Uber kurulduğu günden beri hızla koşuyor ama nereye koşuyor?

17.3.2018Hürriyet Pazar
Gündemdeki Pi Day nedir Pi Day ile 3,14 gündemi

Gündemdeki Pi Day nedir? Pi Day ile 3,14 gündemi

Pİ Day dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Google'ın güzel bir görsel ile ana sayfasına taşığı Pi Day, detayları ile birçok kişinin araştırdığı konu oldu. Pi sayısının varoluşunun bir kutlamasını niteliği taşıyan Pi Day, internet üzerinden araştırılmaya devam ediliyor. Peki, Pi Day nedir ve ne anlama gelmektedir. İşte, bu güne özel olarak hazırlanan video

13.3.2018Gündem
Dünya Kadınlar Günü Türkiyede ilk ne zaman kutlandı Kadınlar Günü tarihçesi

Dünya Kadınlar Günü Türkiye'de ilk ne zaman kutlandı? Kadınlar Günü tarihçesi

Dünya Kadınlar Günü'nde en çok merak edilen konulardan biri de 8 Mart'ın tarihçesi oldu. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google'ın da doodle tasarımı ile andığı Dünya Kadınlar Günü'nün tarihi aslında trajik bir olaya dayanıyor. Bu özel gün insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılıyor. Peki Dünya Kadınlar Günü Türkiye'de ilk ne zaman kutlandı?

7.3.2018Gündem
Dijital Reklam Yatırımları 2017de yüzde 15.5 büyüyerek 2.163 milyon liraya ulaştı

'Dijital Reklam Yatırımları' 2017'de yüzde 15.5 büyüyerek 2.163 milyon liraya ulaştı

'Dijital Reklam Yatırımları' 2017'de yüzde 15.5 büyüyerek 2.163 milyon liraya ulaştı

7.3.2018Merkez
Dünya Kadınlar Günü mesajları sosyal medyada paylaşılıyor

Dünya Kadınlar Günü mesajları sosyal medyada paylaşılıyor

Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin'in teşvikiyle ilan edilen Dünya Kadınlar Günü, dünyada ve ülkemizin dört bir yanında anılıyor. Google her yıl olduğu gibi bu senede Dünya Kadınlar Günü için özel bir doodle hazırladı. Birçok internet kullanıcı bu özel günde Kadınlar Günü ile ilgili sözler ve mesajları sevdiklerine göndermek için araştırıyor. İşte Dünya Kadınlar Günü mesajları ve 8 Mart'ın tarihiyle ilgili detaylar!

7.3.2018Gündem
Çevik ekipler iş başında

Çevik ekipler iş başında

Vodafone, 3 yıl önce dijitalleşme konusunda önemli adımlar atmaya başladı. İş yapış şekillerini agile (çevik) bir yapıya çeviren Vodafone, yapılan pilot uygulamada üretim hızında 3 kat, verimlilikte ise 2 kat artış elde edildiğini gördü. Tüm İK süreçlerini de online’a aktaran şirket, binaya girişten yemek yemeye, toplantı odası rezervasyonundan otopark doluluk oranını öğrenmeye her şeyi cep telefonuna taşıdı.

23.2.2018İK/Yeni Ekonomi
Microsoft, arama motoru Bingin fişini mi çekiyor

Microsoft, arama motoru Bing'in fişini mi çekiyor?

Microsoft'un arama motoru Bing'in kapatılacağı konuşuluyor. Buna sebepse Microsoft'un tercüman servisi Bing Translator isminin geçtiğimiz günlerde Microsoft Translator'a dönmüş olması.

20.2.2018Teknoloji
Googleda fotoğraf arayanlara önemli uyarı

Google'da fotoğraf arayanlara önemli uyarı

Google, Getty Images'in telif haklarını korumak için Google Görseller'de bazı değişikliklere gidecek!

15.2.2018Teknoloji
2018 Kış Olimpiyatları Doodleı için Sevgililer Günü sürprizi

2018 Kış Olimpiyatları Doodle'ı için Sevgililer Günü sürprizi

2018 Kış Olimpiyatlarının yapıldığı bu günlerde Google yine bir sürpriz yaparak Sevgililer Günü'nü unutmadığını gösterdi. Dev arama motoru Google her yıl Sevgililer Günü için tasarladığı doodle'ı bu yıl 2018 Kış Olimpiyatlarıyla birleştirdi. İşte, Sevgililer Günü hakkında bilgiler.

13.2.2018Gündem
E-ihracatta dikkat edilmesi gereken 10 kural

E-ihracatta dikkat edilmesi gereken 10 kural

Positive Kurucu Ortakları Caner Istı ve Eren Dedeoğlu, e-ticarette sınırları aşıp yurtdışına satış yaparken, e-ihracatta ülkeye göre fiyatlandırmadan lojistik entegrasyonuna kadar, dikkat edilmesi gereken 10 kural hakkında bilgi verdi.

9.2.2018Teknoloji
Sevgililer gününde bu tuzağa düşmeyin

Sevgililer gününde bu tuzağa düşmeyin!

Siber suçlular, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kullanarak romantizmi paraya dönüştürmenin peşinde. Pek çok internet kullanıcısı şu dönemde e-mail ya da sosyal medya üzerinden ‘aşk‘ temalı oltalama projelerine maruz kalabilir. ESET uzmanları, Sevgililer Günü’nde ve öncesinde karşımıza çıkabilecek başlıca aldatmaca yöntemlerini sıraladı.

9.2.2018Teknoloji
Aysel Gürelin doğum günü unutulmadı Aysel Gürel kimdir İşte hayatı hakkında bilgiler

Aysel Gürel'in doğum günü unutulmadı! Aysel Gürel kimdir? İşte hayatı hakkında bilgiler

İyi ki bu dünyadan Aysel Gürel geçti... Çerçeveli gözlükleri ve renkli kişiliğiyle gönüllerde taht kuran Aysel Gürel'in doğum günü, dünyaca ünlü arama motoru Google tarafından da unutulmadı. Türk kullanıcılarının kalbini fetheden Google'ın pembe ağırlık illustrationuna tıklayan kullanıcılar, efsane söz yazarıyla ilgili tüm haberleri görüntüleyebiliyor. Peki Aysel Gürel kimdir?

7.2.2018Gündem
Aysel Gürelin 89. yaş gününü Google unutmadı Aysel Gürel kimdir İşte hayatından bilgiler

Aysel Gürel'in 89. yaş gününü Google unutmadı! Aysel Gürel kimdir? İşte hayatından bilgiler

Aysel Gürel, 89. yaş gününde arama motoru Google tarafından ana sayfaya taşındı. Oldukça renkli bir Doodle tasarlayan Google, ünlü söz yazarına ilk kez ana sayfasında yer verdi. Müjde Ar'ın da annesi olan Aysel Gürel, sanat camiasına birçok beste bahşetmiştir. 2008 yılında vefatının ardından ise Tarkan ve Burcu Güneş gibi sanatçılar, ünlü ismin bestelerini seslendirmiştir. İşte, hayatı ile dikkat çeken Aysel Gürel hakkında bazı detaylar

6.2.2018Gündem
İzmir’in yeni adresi

İzmir’in yeni adresi

İzmir’in yeni adresi

5.2.2018İzmir
Kâğıttan kaplan WhatsApp arkamızdan koşturacak

Kâğıttan kaplan WhatsApp arkamızdan koşturacak

3 yıldan beri dönüşüm içinde olduklarını anlatan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, bu kapsamda ham data (veri) hizmetinden ‘işlenmiş data’ yani dijital servise geçtiklerini, ses, data, arama motoru, anlık mesajlaşma, mesaj, televizyon, bulut, ödeme gibi farklı hizmet sunduklarını belirtti.

28.1.2018Ekonomi
Kağıttan kaplan WhatsAppı arkamızdan koşturacağız

"Kağıttan kaplan WhatsApp'ı arkamızdan koşturacağız"

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, WhatsApp ve Snapchat gibi mesajlaşma uygulamaları ile teknoloji şirketi Google'ı "kağıttan kaplanlara" benzeterek, "Son bir yılda WhatsApp, üç kez bizi kopyaladı. Şu anda hala kopyalayamadıkları özelliklerimiz var. Dolayısıyla WhatsApp'ı daha çok koşturacağız arkamızdan." dedi.

28.1.2018Teknoloji
15 farklı çift tipi için romantik hafta sonu destinasyonları

15 farklı çift tipi için romantik hafta sonu destinasyonları

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor. Sevgilinizle romantik bir haftasonu tatili planlıyorsanız, Sevgililer Günü’nde gidilecek değişik yerleri uçak bileti arama motoru Skyscanner sizin için hazırladı. İşte ilişki tipinize göre erkek veya kız arkadaşınızla ya da eşinizle gidebileceğiniz yerler…

23.1.2018Seyahat
Türkler 2017de en çok nerelere gitti İşte detaylar...

Türkler 2017'de en çok nerelere gitti! İşte detaylar...

Veri tabanında yer alan yüzlerce havayolu ve seyahat acentesi sayesinde ucuz uçak bileti bulmayı kolaylaştıran seyahat arama motoru devi Skyscanner, Türk seyahatseverlerin 2017 yılı içerisinde yaptığı uçak bileti aramalarını Hürriyet Seyahat okurları için analiz etti. Aşağıda yer alan infogramdan detaylı verileri görebilirsiniz.

19.1.2018Seyahat
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu personel alacak

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu personel alacak

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından yapılan duyuru ile 3 adet sözleşmeli bilişim personeli alınacağı açıklandı. Şimdi adaylar başvuru şartları ve maaş konularında araştırmalar yapıyor. İşte başvuru şartları ve merak edilen tüm detaylar

17.1.2018Gündem
Ne kadar bahşiş bırakmalı: Uluslararası rehber

Ne kadar bahşiş bırakmalı: Uluslararası rehber

Yabancı ülkelerde ne kadar bahşiş bırakılır? Hatta bahşiş bırakmak gerekir mi? Bu sorular özellikle yurtdışı gezileri sırasında restoranlarda ve kafelerde kafamızı kurcalıyor. Ama merak etmeyin, dünyanın güvendiği ucuz uçak bileti arama motoru olan Skyscanner size ufak bir liste çıkardı.

17.1.2018Seyahat
Diaspora başarısı

Diaspora başarısı

Büyük işler yapmak isteyen girişimlere Türkiye yetmiyor. Startuplarına direkt olarak globalden başlatan girişimcilerin başarı hikâyesi giderek artıyor. Hazırlanan rapora göre Türk diasporasındaki 184 girişime 700 milyon dolardan fazla yatırım yapıldı.

12.1.2018İK/Yeni Ekonomi
Gözler bu fuardaydı: Asistan yarışı

Gözler bu fuardaydı: Asistan yarışı!

Teknoloji dünyasının merakla beklediği CES 2018’de, şirketler son teknolojileri tanıttı. CES’e bu yıl damgasını vuran konu ise sesli asistanlar oldu. Buzdolaplarından lambalara kadar birçok cihaz artık kullanıcıların komutlarını dinliyor.

9.1.2018Ekonomi
Seyahatlerinizde dolandırıcılığa almanız gereken 8 önlem

Seyahatlerinizde dolandırıcılığa almanız gereken 8 önlem

Yurt dışı gezisine çıkarken aklınızda bazı sorular olabilir. Bilmediğiniz bir ülkede, hatta Türkiye’de bile bilmediğiniz bir şehirde taksiye bindiğinizde insanın içini kemiren o soru aklınıza geliyordur: “Acaba taksici beni dolaştırıyor mu?”. İşte bunun gibi tatilde dikkat edileceğiniz birkaç önemli bilgi...

9.1.2018Seyahat
Harika bir cilt için dünyada gitmeniz gereken yerler

Harika bir cilt için dünyada gitmeniz gereken yerler

Tatil yaparken aynı zamanda cilt bakımı yaptırmak ya da inanılmaz ortamlarda kaplıcalara girmek mümkün. Dünyanın en değişik doğal güzelliklerini de barındıran listemizde şifa bulabileceğiniz ve kendinizi baştan aşağı yenileyebileceğiniz destinasyonları bulabilirsiniz; buralara gitmek için en uygun uçak bileti ise dünyanın seyahat arama motoru Skyscanner’da...

4.1.2018Seyahat
Yeni yılın ilk günü yeni yıl mesajları 2018 ile sevdiklerinize iyi dileklerde bulunun

Yeni yılın ilk günü yeni yıl mesajları 2018 ile sevdiklerinize iyi dileklerde bulunun

Yeni yılın ilk gününde sevdiklerine yeni yıl yılbaşı mesajları göndererek tebriklerde bulunmak isteyen vatandaşlar, sorgulamalarına devam ediyor. Kendilerine en uygun olanı, yeni yıl yılbaşı kutlama mesajları derlemesinden sorgulayan vatandaşlar, yeni yılın ilk günü çerçevesinde olumlu enerjiler yayacak. İşte, yeni yıl mesajları ve derlemesi ve yılbaşı kutlama mesajları bilgisi

31.12.2017Gündem
Dünyanın en son teknoloji otelleri

Dünyanın en son teknoloji otelleri

Oda servisine verdiğiniz bir siparişin ardından otel odanızın kapısında bir robot görürseniz şaşırmayın. Singapur’daki bir otelin yeni başlattığı bu sistemde oda servisini gerçek insanların yerine, özel tasarlanmış robotlar yapıyor. Bunun gibi ve daha birçok değişik teknolojik yeniliklerin kullanıldığı dünyadaki en süpersonik otelleri keşfedin. Dünyanın uçak bileti arama motoru Skyscanner sizler için derledi.

29.12.2017Seyahat
Dolandırıcıların ‘tam yetkili servis oyunu’ polise takıldı

Dolandırıcıların ‘tam yetkili servis oyunu’ polise takıldı

İstanbul’da, arama motoru Google'a ‘tam yetkili servis’ ilanı verip ‘0 850 888 0 831’ numaralı telefondan kendilerini arayan vatandaşların evine giden, aldıkları televizyonu internetten satan 2 dolandırıcı suçüstü yakalandı

24.12.2017Gündem
E-ticaret yeni meslekler yaratıyor

E-ticaret yeni meslekler yaratıyor

Dijitalleşmeyle birlikte doğan e-ticaret sektörü bugün Türkiye’de paydaşlarla beraber 200 bin kişiye istihdam sağlıyor. Sektör büyüdükçe e-ticaret alanında uzmanlaşmış farklı meslekler de ortaya çıkıyor. Uzmanlar bu durumun devam edeceğini ve bugün henüz var olmayan farklı e-ticaret rollerinin oluşacağını belirtiyor.

22.12.2017İK/Yeni Ekonomi
Googleın yönetim kurulunda dev ayrılık

Google'ın yönetim kurulunda dev ayrılık

Eric Schmidt, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in yönetim kurulu başkanlığından ayrılıyor.

22.12.2017Teknoloji
Üniversitelilere Google Adwords Eğitimi

Üniversitelilere Google Adwords Eğitimi

Üniversitelilere Google Adwords Eğitimi

20.12.2017İzmir
Boğaziçi Üniversitesi bilişimin ‘En İyileri’ni ödüllendirdi

Boğaziçi Üniversitesi bilişimin ‘En İyileri’ni ödüllendirdi

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec'in düzenlediği Boğaziçi Bilişim Ödülleri bu yıl 5. kez sahiplerini buldu. 14 Aralık’ta Albert Long Hall'de gerçekleşen törende 22 ayrı kategoride 2017’de bilişim sektörünün ‘En İyiler’i belirlendi.

15.12.2017Kampüs
Google yasaklı olduğu Çinde yapay zeka merkezi kuruyor

Google yasaklı olduğu Çin'de yapay zeka merkezi kuruyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google, hizmetlerinin büyük ölçüde yasaklı olduğu Çin'de yapay zeka çalışmalarına yoğunlaşacak bir araştırma merkezi açacağını açıkladı.

15.12.2017Teknoloji
Google Çin’de yapay zeka merkezi açıyor

Google Çin’de yapay zeka merkezi açıyor

Google Çin’de yapay zeka merkezi açıyor

13.12.2017Merkez

Yazar Sonuçları

Cep telefonu demokrasiyi nasıl etkileyebilir?

Türkiye'de her dört kişiden biri sabah yüzünü yıkamadan ilk iş telefonuna bakıyor. Uyandıktan sonraki ilk 15 dakika içerisinde telefona bakma oranı yüzde 79.

17.4.2018

Ey şanlı mehter, ey şanlı bütçe

DÜN Cumhuriyet’te Hazal Ocak imzasıyla yayınlanan haber Fatih Belediyesi’nin “dudak uçuklatan” mehter harcamaları etrafında gelişen hadiseleri aktarıyordu.

16.4.2018

192 ülkede ışık gördü, Lifecell ile dünyaya açıldı

TURKCELL Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ve Lifecell Genel Müdürü Doğuş Kuran’ın katıldığı, “Tarkan fizy konserleri”ni başlattıkları Almanya turunun Berlin durağındaki sunumunda ekrana şu rakamı yansıttı:

1.4.2018

Hürriyet, New York Times'ın 2 dakika önünde

2017'de medyanın durumunu özetleyen beş kavram ve bu konularda okuduğum en iyi yedi kitap...

26.12.2017