Efsaneler Şampiyonlar Ligi’nde buluştu

UEFA Şampiyonlar Ligi finali, hafta sonu Real Madrid ve Juventus arasında, Galler’in başkenti Cardiff’teki Millennium Stadı’nda oynandı. UEFA Şampiyonlar Ligi sponsoru Pepsi, Black Eyed Peas’in müzik ziyafetiyle renklenen açılış töreninde futbol dünyasının efsane isimlerini de buluşturdu.

Haberin Devamı

Efsaneler Şampiyonlar Ligi’nde buluştu

Hafta sonu PepsiCo’nun davetlisi olarak UEFA Şampiyonlar Ligi final maçını izlemek üzere Galler’in başkenti Cardiff’e gittim. Londra Heathrow Havalimanı’ndan minibüsle 3 saatte ulaştığımız 341 bin nüfuslu Cardiff, İtalyan ekibi Juventus ve İspanyol takımı Real Madrid’in taraftarları ile dünyanın her yerinden gelen 200 bine yakın futbolseveri ağırladı.
PepsiCo’nun sponsorları arasında olduğu UEFA Şampiyonlar Ligi, yılın bu önemli etkinliğinde müzik, eğlence ve sporu bir araya getirdi. 220 ülkede canlı yayınlanan final maçının oynandığı Millennium Stadı’nda düzenlenen açılış töreninde Black Eyed Peas konser verdi.
Açılışta ayrıca bir sohbet etkinliği düzenlendi.
İngiliz futbolunun efsanelerinden Gary Lineker’ın moderatörlük yaptığı etkinlikte Robert Pires, Luis Garcia ve Marcel Desailly, Şampiyonlar Ligi anılarını anlattı.

Efsaneler Şampiyonlar Ligi’nde buluştu
PepsiCo Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Didem Şinik - Gary Lineker

İSTANBUL UNUTULMAZ

25 Mayıs 2005’te İstanbul’da oynan Şampiyonlar Ligi final maçında ilk devreyi Milan karşısında 3-0 geride bitirdiklerini söyleyen Liverpol’lu Gary Lineker, “Herkes kupayı Milan aldı diye düşünürken, ikinci yarıda skoru 3-3’e getirdik.
Penaltı atışlarında son penaltıyı gole çeviren Luis Garcia ve İstanbul, benim unutulmazımdır. Liverpool formasıyla son kupayı İstanbul’da kaldırdım
çünkü” dedi.

Haberin Devamı

Efsaneler Şampiyonlar Ligi’nde buluştu
 

Birkaç ay önce Madrid’de bir araya geldiğim, attığı iki golle maçın adamı olan Cristiano Ronaldo’nun imzalayıp hediye ettiği formayla izlediğim maçta, UEFA Şampiyonlar Ligi kupasıyla da poz verdim.

 

Modanın genç yüzleri

Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayii ile İTÜ–Fashion Institute of Technology (FIT) Moda Tasarımı Programı’nın 10’uncu dönem mezunlarının tasarımları, İTÜ Fashion Show 2017’de beğeniye sunuldu. Ritz Carlton Otel’de gerçekleşen, 20 genç tasarımcının yarıştığı İTÜ Fashion Show 2017’de birinciliği “Between The Borders” temasıyla hazırladığı koleksiyonla Muhammed Ali Yıldız kazandı. “The Shadow of Past” temasıyla Selda Palacı ikinci, “Allknot” adlı tasarımıyla İlayda Damar üçüncü oldu.

Yazarın Tüm Yazıları