Acaba komşulardan biri art niyetli Fahri Trafik Müfettişi mi?

Evin önüne park ettiğiniz araca “haksız yere” ceza yazılıyorsa...

Şu soru kaçınılmaz olur:
“Acaba komşulardan biri, art niyetli Fahri Trafik Müfettişi mi?”
*
Okurumuz Mehmet Münir Yıldırım’ın başından geçenler, işte tam da bu soruyu sordurmuş.
*
Önce olayı özetle anlatayım:
Mehmet Münir Yıldırım, Yenimahalle’nin İlkyerleşim Mahallesi’ndeki Memurlar Sitesi’nde 32 yıldır ikâmet ediyor.
Evinin önündeki ilk trafik cezasını, bir “Fahri Trafik Müfettişi” yazıyor.
Mehmet Münir Yıldırım, 12 Ekim 2019’da “hatalı park” gerekçesiyle yazılan bu cezaya itiraz ediyor.
Sonra.
Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği, yerinde inceleme yaptırıp, “idari para cezasının hukuka aykırı olduğu” yönünde karar alıyor.
Ve ceza iptal oluyor.
*
“Acaba komşulardan biri, art niyetli Fahri Trafik Müfettişi mi?” sorusunu sorduran kısmı ise şöyle:
Aracını aynı yere park eden Mehmet Münir Yıldırım’a, 6 Aralık’ta yine aynı “Fahri Trafik Müfettişi” tarafından, aynı ceza bir kez daha yazılıyor.
Yeniden Sulh Ceza Hakimliği’nin yolunu tutan okurumuz, haklı olarak isyan ediyor:
“Aracıma kasti ceza yazan Trafik Fahri Müfettişi artık bıktırdı.”

Acaba komşulardan biri art niyetli Fahri Trafik Müfettişi mi

OKURDAN NOT: “Yenimahalle Belediyesi, evlerimizin önünü asfalt ile aynı kotta yaparak park yeri haline getirdi, ama ben buna rağmen evimin karşı tarafındaki kaldırımın kenarına aracımı park ediyorum, ceza kesiliyor.”

ANKARA YENİ ADALET SARAYI İÇİN YOLLAR GENİŞLETİLMELİ ÇOK KATLI OTOPARK YAPILMALI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, perşembe günü Hürriyet Ankara Bürosu’na yaptığı ziyarette, ketin altı farklı noktasında hizmet veren mahkemeleri tek çatı altında toplayacak olan “Ankara Yeni Adalet Sarayı’nın son durumu” hakkında bazı açıklamalarda bulunmuştu.
Hürriyet Ankara’nın cuma günkü “TEK PARÇADA ADLİYE RUHU” manşetini okuyan okurumuz Y. İzzettin Bulut, şöyle bir ileti göndermiş:

Acaba komşulardan biri art niyetli Fahri Trafik Müfettişi mi

AŞIRI TRAFİK YOĞUNLUĞU MEVCUT

“Altı farklı bölgedeki adliyelerin, Yenimahalle’deki eski MİT arazisine taşınacağına ilişkin haberi okudum. Söz konusu bölgede, trafik yoğunluğunun olmadığı saatlerde ve tatil günlerinde bile sürekli bir aşırı trafik yoğunluğu mevcut. Gerek İvedik Caddesi ve gerekse MİT arazisinin çevresindeki yollar en fazla iki şeritli, çevrede otopark da yok. Yeni yapılacak olan adliyeye herkesin metro ile ulaşacağını öngörmek de son derece yanlış bir çıkarım olur. Bu nedenle, MİT arazisinin bir kısmı aktarılarak ve mümkün olan yerlerde istimlak yapılarak çevre yolların genişletilmesi şart. Ayrıca yeni adliye kampüsünün yapılacağı MİT arazisinin bir ucuna da çok katlı ve kapasiteli bir kapalı otopark yapımı da projeye dahil edilmeli. Aksi halde, proje prematüre doğar ve yaşatılması çok güç olur.”

YÜRÜ(ME)YEN MERDİVENLER

Okurumuz Zahide N., “kalp hastası” olduğunu belirtmiş ve bir türlü çalışır hale getirilemeyen yürüyen merdivenlerle ilgili şikâyetini aktarmış.
İleti, -özetiyle- şöyle:
“Armada AVM’nin önündeki yürüyen merdivenler, neredeyse konulduğu günden beri arızalı. Metrodan inenlerin, karşıya geçme şansı yok. Yaşlılar, engelliler, çocuklu aileler, hamileler eziyet çekiyor. Tabii bir de hastalar var. Mesela ben, kalp hastasıyım. Metrodan inip TOBB ETÜ Hastanesi’ne giderken perişan oluyorum. ODTÜ önündeki üst geçit de aynı durumda. Ne asansör var, ne yürüyen merdiven. Ankara Büyükşehir Belediyesi, artık bu soruna bir çözüm bulmalı.”

YILIN 10 AYI ARIZALI

Bir yürü(me)yen merdiven şikâyeti de okurumuz Fırat Arslan’dan gelmiş.
DİYOR Kİ: “Metronun Bahçelievler istasyonundaki yürüyen merdivenler sürekli bozuk. Yılın 12 ayının 10 ayında arızalı. Tek yaptıkları şey, şerit çekip vatandaşın kullanımına kapatmak.”

SORU(YORUM)

YENİ STAT PROJESİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK VE NE ZAMAN BİTECEK?

SORU:
“A Milli Futbol Takımı, resmi bir maç için başkent Ankara’ya ne zaman geldi?”
CEVAP:
“28 Ekim 1992’de.”
*
27 yıl geçmiş.
Dile kolay.
*
Okurumuz Osman Berk, son yıllarda birçok kente “modern spor tesisleri” ve “stadyumlar” inşa edildiğini hatırlatarak, “Başkent Ankara bundan mahrum bırakıldı” demiş ve şöyle devam etmiş:
“Mevcut 19 Mayıs Stadyumu da yıkıldı. Şimdi, hem bu kent hem de spor camiası şu soruların yanıtını merakla/sabırsızlıkla bekliyor:
* Yeni stat projesinin son durumu nedir?
* Ne zaman başlayacak ve ne zaman bitecek?”

YAKIŞMAYAN MANZARALAR

Okurumuz Can Hayat Özyurt, diyor ki:
1) “Ulus’taki Anafartalar Çarşısı’nın karşısında bulunan alan berbat halde. Kırık dökük haldeki tarihi eserler, cirit atan fareler... Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Altındağ Belediyesi’nin, Ulus için yapacakları bir şeylerin olması lazım.”

Acaba komşulardan biri art niyetli Fahri Trafik Müfettişi mi

2) “Keklikpınarı’ndaki Atatürk Parkı’nın bayrak direği pas içinde. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin sembolü olan parkta, eski döşeme taşlarının bazıları da kırık. 27 Aralık törenlerinin yapıldığı parkın eksikleri giderilmeli.”

Acaba komşulardan biri art niyetli Fahri Trafik Müfettişi mi

78 YAŞINDAYIM BÖYLE BUDAMA GÖRMEDİM

Okurumuz Özden Anıl, “Bu nasıl budama?” sorusuyla başladığı iletisinde, şunları kaydetmiş.
“Yaşım 78. 28 yıldır da Konutkent Mahallesi’ndeki Konutkent-1 Sitesi’nde yaşıyorum. Konutkent-1 Çarşısı’nın önündeki ağaçlar, ilk defa bu sene budandı. Budama işini, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda görevli personel yaptı. Dallar tamamen gitti, sırf gövdeler kaldı. Bu yaşıma kadar böyle budama görmedim...”

Acaba komşulardan biri art niyetli Fahri Trafik Müfettişi mi

FOTOKAPAN

* “Mamak’ın Tuzluçayır Mahallesi’ndeki Natoyolu Kavşağı, çöp deryası içinde. Mamak Belediyesi’nden ilgi ve alaka bekliyoruz.”
* “Pursaklar’ın Mimar Sinan Mahallesi Kafile Caddesi’nde yollar perişan halde. Çocuklar çamurun içinde okula gidip geliyor.”

Acaba komşulardan biri art niyetli Fahri Trafik Müfettişi mi

KISA... KISA...

* “Ulus’ta, Hacı Bayram Camisi’nin ana girişinde yürüyen merdiven yok. Çok basamaklı bir merdiven var, o da insanı nefes nefese bırakıyor. Bazı gereksiz noktalara ise yürüyen merdivenler yapılmış. Bu sorun umarım çözülür.”

* “Elmadağ’a bağlı Yeşildere Mahallesi’nden başlayacak ve Akyurt üzerinden Esenboğa Havalimanı’na direkt ulaşımı sağlayacak olan yolu, tam 10 yıldır bekliyoruz. Sürekli ertelenen bu yol, Ankara’nın doğu girişi için çok önemli.”

* Çankaya’nın Cinnah, Çankaya, Hoşdere ve Simon Bolivar caddelerinin kesiştiği kavşak (Atakule önü), artık trafik yükünü kaldıramıyor. Bu bölgede trafiği rahatlatacak bir çalışma yapılmalı. Aksi halde bir-iki seneye trafik hiç ilerlemeyecek.”

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle
X

Çankaya değil sanki Mars

Nasa’nın paylaştığı bu inanılmaz görüntüler Mars’ta çekildi. Dünya şokta! Çünkü bu görüntüler arasında ASKİ’ye ait bir de rögar kapağı var.Şaka şaka.
Burası Çankaya’nın Beytepe Mahallesi.
Uzayla olan tek bağı ise tam adresi:
“Gündönümü Caddesi Kuyrukluyıldız Sokak.”

Yazının Devamını Oku

Yapmayın yahu!

1 Ocak 2021. Temiz bir sayfa açtığımız yeni yılın ilk gününde Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı’na işte bu fotoğraf geldi.Burası kentin arterlerinden İstanbul Yolu’ndaki bir oto lastikçi.
Biri(leri) lastikleri ateşe vermiş.
Yükselen simsiyah duman adeta kenti boğuyor.
*
Fotoğrafa dikkat!

Yazının Devamını Oku

Asfalt katılım bedelini ödeyenler ‘su faturası’ ile mahsuplaşsın

Hani: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ödeme yapan tüm Ankaralılara borcumuz borç. Mahsuplaşmaya gideceğiz” demişti. Hani: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ödenmiş asfalt katılım parası, vatandaşın ödeyeceği emlak vergisinden düşülecek” demişti.

ÖNERİM VAR

İşte bu hatırlatmaları yapan okurumuz Murat Mutlu’nun, “yol harcamalarına katılma payı bedeli” yani bir diğer adıyla “asfalt katılım bedeli” konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bir önerisi var. Okurumuzun iletisi şöyle:

YATIRANLAR CEZALANDIRILDI

* YORUM: Sayın Mansur Yavaş’ın seçim öncesi vaadine rağmen bugüne kadar bir adım atılmadı. Bu nedenle benim gibi bu ücreti yatıran insanlar maalesef cezalandırılmış oldu.

Yazının Devamını Oku

Yüz yüze sınav koronaya davet

Koronavirüs salgını yüzünden öğrenciler önce “uzaktan eğitim” sonra da “online sınav sistemi” ile tanıştı.Hatta öyle ki...
Sınavların online yapılması, kopya sorununu da gündeme getirdi.
*
Belki kaçırmış olabilirsiniz.
Cumartesi günü Hürriyet’te Abdullah Şanlı’nın “Kopyacılara aynalı önlem” başlıklı bir haberi vardı.

Yazının Devamını Oku

Göz kararı park cezası

Yıl 2013... Ankara’da güzel bir çalışma başlatılmıştı. Şöyle ki...Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Emniyet Müdürlüğü, hem otobüs duraklarının önüne park yapılmasını engellemek hem de ceza kesilecek alanı belirlemek için “sarı çizgi” uygulamasına geçmişti.
Kent içi trafiğin güveni ve düzeni için atılan bu adım, o yıllarda maalesef kentin tamamında uygulan(a)madı.
Sonra da...
Unutuldu gitti.
*

Yazının Devamını Oku

50. Yıl Mahallesi’nin 60 yıllık tapu sorunu

Okurumuz Mehmet Topsakal, Çankaya’nın 50. Yıl Mahallesi’ndeki gecekondular(Güllüce Caddesi ile 50. Yıl Parkı arası) için 60 senedir tapu beklediklerini aktarmış. Okurumuzun iletisi -özetiyle- şöyle:* Maalesef 1960’tan bu yana göz ardı edilen bir konu bu.
* Vergilerimizi ödüyoruz ama 60 yıldır tapu bekliyoruz.
* ‘Çalışmalar devam ediyor’ diyerek bizi oyalıyorlar.
* Her yer hurdacılarla doldu, hırsızlık olayları da arttı.

Yazının Devamını Oku

Bağlıca Bulvarı-Çevre Yolu bağlantısında son durum

Hürriyet Ankara okurları geçen hafta bu köşeden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne(ABB) şu soruyu yöneltmişti: “Bağlıca Bulvarı-Çevre Yolu bağlantısı neden hâlâ bitmedi?”

İki gün sonra yani 11 Kasım Çarşamba günü ABB Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Basın Yayın Şube Müdürlüğü’nden yazılı bir açıklama geldi.
Açıklamada, ABB Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerin gerekli incelemeleri yaparak verdiği cevap var.
Ama bu açıklamaya geçmeden önce ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın 22 Mayıs 2020’de Twitter’dan paylaştığı tweet’ini hatırlayalım.
DEMİŞTİ Kİ:
“Hazırlıklarını tamamladığımız Bağlıca Bulvarı-Çevre Yolu bağlantısı projesini haziran ayı içerisinde hayata geçiriyoruz. Şehrimizin ulaşım ağını genişletmek ve tüm bölgelerimizde kesintisiz trafik akışını sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.”
*
Ve şimdi...

Yazının Devamını Oku

Bağlıca bağlantısı neden hâlâ bitmedi?

Okurlarımız soruyor: “Etimesgut’un Bağlıca Mahallesi’ni direkt Batı Çevre Yolu’na bağlayacak çalışma neden hâlâ bitmedi?”

İşte bu konuyla ilgili gelen iletiler:
* Engin Demirbaş: “Bağlantı çalışması haziran ayından beri durmuş durumda. En son eylül ayında biteceği söylenmişti ama herhangi bir çalışma yok.”
* Erhan Saydam: “Bölge halkı olarak ciddi derecede mağdur durumdayız. Haziran ayında başlayıp bitireceklerdi ancak inşaat durmuş vaziyette.”
* Aytekin Işıkal: “Her 2-3 ayda bir ‘Açılıyor’ deniliyor. Kasım ayına girdik, halen inşaat halinde bekliyor. Halkın ve kamunun zararı milyonları geçti.”
* Hacer ........: Bu yolun neden söz verildiği gibi yapılmadığını, hiç ilerleme olmadığını öğrenmek istiyorum. Bizler vatandaş olarak sabırsızlıkla bekliyoruz.”


Yazının Devamını Oku

AYKOME ne iş yapıyor?

Yazıyor... Yazıyor... Hürriyet Ankara okurları, yıllardır “boz/yap” ve “yap/boz” haline dönen kenti(ni) yazıyor.Kazıyor... Kazıyor...
Dün asfaltlanan cillop gibi yol için daha belediyeye “Elinize sağlık” bile diyemeden, bi bakıyorsun ertesi gün biri(leri) gelip kazıyor!
Sapasağlam yollar...
Gıcır gıcır kaldırım taşları..
Maalesef heba oluyor.

Yazının Devamını Oku

Söz uçar, yazı kalır

Gazetecilikte bir haberin sonrasını izlemek -yani fikri takip- önemlidir. Sonuçta, “Söz uçar, yazı kalır.” E, tabii “Burada Okur Yazar” ise unutmaz, hatırlatır.

İşte, Hürriyet Ankara okurlarının bir yandan hatırlatma yaparken bir yandan da akıbetini merak ettiği soruları:

1) ESENBOĞA METROSU

* Okurumuz Ünal Taşdelen, dönem dönem gündeme gelen ve Ankaralıları heyecanlandıran Esenboğa Havalimanı Metro Projesi’nin yolunu gözlediklerini belirtmiş ve bir de soru eklemiş:
* Türkiye’nin başkenti Ankara, Esenboğa Havalimanı’na metroyla ulaşabilmek için daha kaç yıl bekleyecek?”

2) YENİ STAT PROJESİ

* Okurumuz Metin Eryılmaz, Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nun yerine yapılması planlanan yeni stat projesinin akıbetini merak etmiş.

Yazının Devamını Oku

Esenboğa’yı saran tezek kokusu

Okurumuz Kadir Kuplay’ın gönderdiği bu fotoğraf, beni 2012 yılına götürdü. Dönemin Ankara Valisi Alaaddin Yüksel’di.

Ve bir genelge yayınlamıştı.
O genelgede özetle, “Esenboğa Havalimanı çevresindeki besi çiftliklerinin çevreye yaydıkları kötü koku nedeniyle kapatılması” şeklinde bir talimat vardı.
Sonra.
Tebligat, zabıta, polis, olaylar...
Bir çare olmadı.
O dönemin ‘tez vakitte’ çözüm bekleyen bu sorunu, aradan sekiz yıl geçtikten sonra bugün de ‘tezek gibi’ karşımıza çıktı.
Okurumuz Kadir Kuplay’dan gelen fotoğraf da bunun kanıtı.

Yazının Devamını Oku

ASKİ’nin pili bitmiş

Ankara’da, ‘kartlı su sayacı aboneleri’ isyanda! Şikâyet üzerine şikâyet var. Çayyolu-Türkkonut’tan okurumuz Ünsal Erdem de işte onlardan biri.Okurumuz, 60.54 metreküp suyu olmasına rağmen kartlı su sayacının biten pili nedeniyle günlerce susuzluk çektiklerini aktarmış.
İletisi ise -özetiyle- şöyle:

SÖZLEŞME İPTAL EDİLMİŞ

* Elektronik su sayaçlarını takan Elektromed firmasının ‘444 25 32’ numaralı telefonunu aradığımda, ‘ASKİ ile olan sözleşmelerinin iptal edildiğini’ söylediler. * Başkent 153’ü(Mavi Masa) aradığımda, ekiplerin geleceğini söylediler ama gün boyunca gelen giden olmadı. * Ertesi gün Başkent 153’ü tekrar aradığımda ise ‘Elektromed firması ile mevcut olan sözleşmenin iptal edildiğini, ASKİ’nin elinde elektronik su sayaçlarının pilinin bulunmadığını’ söylediler. * Sonuç olarak, Türkiye’nin başkenti Ankara’nın orta yerinde susuz kaldık.

Yazının Devamını Oku

Bu manzara yakışmıyor!

Burası, Çankaya’nın Yukarı Dikmen Mahallesi 635. Sokak...Maalesef bu manzara, Türkiye’nin başkenti Ankara’ya da... Başkent içindeki başkent Çankaya’ya da... YAKIŞMIYOR!

SORU(YORUM)

BALIKLARIN ÖLÜM NEDENİ METAN GAZI MI?

Okurumuz Ebuzer Oral, Eymir Gölü ile “Soru(yorum)” diyor.

Yazının Devamını Oku

Başkentgaz bu işe pandemi sürecinde bir formül bulmalı

Başkentgaz, ‘müşteri talebi olmaksızın’ ön ödemeli(kartlı) sayaçları mekanik(faturalı) sayaçlarla değiştirebiliyor.

* 14 yılını doldurmuş sayaçlarda teknik bir arıza meydana gelmesi gerekiyor.
* 20 yılını doldurmuş sayaçlar zaten arızalı sayılıyor, yani kaçarı yok.
Lakin.
Okurumuz Murat Alagöz, burada Başkentgaz’ın da üzerinde önemle durması gereken bir hususa dikkat çekiyor.
Zurnanın zırt dediği yer, Başkentgaz’ın tüketiciye elden vermek yerine posta kutusuna ya da kapı önüne koyduğu ‘bildirim’, yani bir nevi ‘tabligat.’
*
İşte okurumuz, bu konuda Başkentgaz’ı eleştiriyor.

Yazının Devamını Oku

Maske ya da dezenfektan seyyar tezgâhlarına kadar düşmemeli

Koronavirüsten korunmanın yolu belli: * Maske * Mesafe * HijyenOkurumuz Metin Çelik, salgının ilk ortaya çıktığı dönemde zor bulunan maskelerin bugün seyyar tezgâhlarında bile satılır hale geldiğini söylemiş.
Okurumuz, iletisinde -özetle- şöyle demiş:Yazının Devamını Oku

Asansörlü üst geçit nefes aldırır

Keçiören’in Yeşiltepe Mahallesi muhtarı Ferhat Aygün, Kuzey Ankara TOKİ Konutları’nda (1. ve 2. etaplar) ikamet eden engelli ve yaşlı vatandaşlar için, “Evlerinde hapis hayatı yaşamaya mahkûm edilmiş durumdalar” demiş.Bölgedeki 424 konutta yaşan 7’den 70’e her bir vatandaşın toplu taşıma araçlarına binebilmeleri için 300’ün üzerinde basamağı olan merdivenleri kullanmak durumunda kaldıklarına dikkat çeken muhtar Ferhat Aygün, taleplerini ise şöyle aktarmış:NASIL TIRMANSINLAR?

Yazının Devamını Oku

Yerinde duramayan konteynerler

Okurumuzun Ferhat Ünal, kentin dik cadde ve sokaklarında hiçbir önlem alınmadan bırakılan çöp konteynerlerinin yokuş aşağı kayarak araçlara zarar verdiğine dikkat çekmiş.

İki yıl önce Çankaya’nın Birlik Mahallesi 467. Sokak’ta park halindeki aracına çöp konteyneri çarpan ve aynı sokakta tehlikenin halen sürdüğünü aktaran okurumuzun uyarısı şöyle:

NEDEN DEĞİŞTİRMİYORSUNUZ?

“Bu tarz bir olay yine yaşanabilir, hatta bir insanın/çocuğun hayatına mal olabilir. Belediyeler halka hizmet götürmek için varlar. Ancak aradan iki yıl geçmesine rağmen Çankaya’da hâlâ milattan önceden kalma çöp konteynerleri kullanılıyor. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e sormak istiyorum:
* Sabitlenmedikleri için tehlike saçan bu eski tip çöp konteynerlerini neden değiştirmiyorsunuz?”

 

FRENİ TAŞ!

Zaman zaman vatandaşlara “kâbus” yaşatan çöp konteynerlerine, tekerleklerinin önüne konulan taşlarla önlem alınmaya çalışılıyor.

ANKARA 16. İDARE MAHKEMESİ BU KARARI NEYE DAYANARAK ALDI

Yazının Devamını Oku

Yerinde duramayan konteynerler

Okurumuzun Ferhat Ünal, kentin dik cadde ve sokaklarında hiçbir önlem alınmadan bırakılan çöp konteynerlerinin yokuş aşağı kayarak araçlara zarar verdiğine dikkat çekmiş.

İki yıl önce Çankaya’nın Birlik Mahallesi 467. Sokak’ta park halindeki aracına çöp konteyneri çarpan ve aynı sokakta tehlikenin halen sürdüğünü aktaran okurumuzun uyarısı şöyle:

NEDEN DEĞİŞTİRMİYORSUNUZ?

“Bu tarz bir olay yine yaşanabilir, hatta bir insanın/çocuğun hayatına mal olabilir. Belediyeler halka hizmet götürmek için varlar. Ancak aradan iki yıl geçmesine rağmen Çankaya’da hâlâ milattan önceden kalma çöp konteynerleri kullanılıyor. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e sormak istiyorum:
* Sabitlenmedikleri için tehlike saçan bu eski tip çöp konteynerlerini neden değiştirmiyorsunuz?”

 

FRENİ TAŞ!

Zaman zaman vatandaşlara “kâbus” yaşatan çöp konteynerlerine, tekerleklerinin önüne konulan taşlarla önlem alınmaya çalışılıyor.

Yazının Devamını Oku

Gölbaşı’nın gölü var ama suyu yok

Okurumuz Nurettin Topaloğlu, Gölbaşı’nın Hacılar Mahallesi Sonbaşak Sitesi’nde yaşanan “su kesintisi” sorununu, iletisinde aynen şöyle aktarmış:

* Bölgemize günde yaklaşık bir saat su veriliyor ve suyun ne zaman verileceği ya da kesileceği belli olmuyor.
* Sanki Afrika çöllerinde yaşıyormuşuz gibi günde bir saat verilen su ile kim temel ihtiyaçlarını giderebilir?
* Ne çamaşır yıkayabiliyoruz, ne bulaşık yıkayabiliyoruz, ne de banyo yapabiliyoruz. Şu an bile su bekliyoruz.
* Başkent Ankara’nın gölü bulunan ilçesi Gölbaşı’nda yaşıyoruz ama bu ilçede maalesef susuzluk çekiyoruz.
* Bu nasıl bir belediyecilik anlayışıdır. İnsanların en temel ihtiyaçlarını karşılayamıyorlarsa bıraksınlar bu işi.

ASKİ BÖYLE YANIT VERMİŞ: ‘İDARE EDECEKSİNİZ’

ASKİ Genel Müdürlüğü’nün Gölbaşı Bölge Müdürlüğü’nü aradığını aktaran okurumuz Nurettin Topaloğlu, ‘Aşırı su tüketiminden dolayı su yetmemekte. Böyle idare edeceksiniz’ yanıtı aldığını kaydetmiş.

Yazının Devamını Oku