Yaza az kaldı...

Mevsimler göz açıp kapama hızında geçiyor sanki. Bu hızın içinde kimi zaman kilomuz artıyor, kimi zaman azalıyor. Aslında iyi olan stabil kalması. Ancak kıştan birçok kişi kilo alarak çıkıyor. Neyse ki dikkatle hazırlanmış bir beslenme programı, egzersiz ve bölgesel zayıflamayı, sıkılaştırmayı destekleyen cihazlarla üstesinden gelinmeyecek bir durum yok.

Haberin Devamı

Soğuk havalar, uzun geceler, azalan hareket ve tüketilen kalorili yiyecekler... Kışın özeti bu aslında.

TV izlerken kaçamak yapmak, “Aman canım bir kereden bir şey olmaz” deyip her gece kucakta atıştırmalık, meyve kâseleri ve içeceklerle keyif kalorileri almak özellikle kış aylarında sık rastladığımız bir durum.

Bir de buna “Aman bugün soğuk, şimdi kim yürüyecek, yarın yürürüm” kaçışları da eklenince kilo almak kaçınılmaz oluyor tabii. Hele ki yiyip kilo almayan şanslılardan değilseniz ve “Bahar geldi, şimdi ne yapacağım” diye kara kara düşünenlerdenseniz henüz vakit varken yola koyulmak gerektiğini hatırlatmak isterim.

Bu arada özellikle belirtmeliyim; kimse aynı kiloda, aynı görüntüde ya da aynı bedende olmak zorunda değil. Özellikle son dönemlerde dayatmaya dönen beden, görünüm algısından dolayı değil, sağlığınız için kilo vermeyi, bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmanızı öneririm.

Haberin Devamı

Yine özellikle vurgulamak isterim ki; jet diyetler, detokslarla kilo vermeyi asla denemeyin. Yaşınıza, sağlık durumunuza göre hazırlanmış bir beslenme programı ve egzersizle kilo vermeye, forma girmeye çalışın. Ondan sonrasında zaten iş, biz doktorların sorumluluğunda.

İşte yaz gelmeden sizi forma sokacak, bölgesel yağlarınızdan kurtulmanızı, sıkılaşmanızı sağlayacak uygulamalar...

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ TEKNOLOJİK CİHAZLAR

Bölgesel incelme ve sıkılaşma, yağlardan kurtulma konusunda en büyük gücümüz; her geçen gün gelişen teknoloji ve bu teknoloji ile geliştirilen cihazlar.

Teknoloji bize artık daha az acılı, daha az ağrılı ve daha kısa zaman dilimlerinde sonuca varabilmeyi sunuyor. Tabii bir de artan etkin sonuçlarıyla hasta memnuniyetini.

“Ameliyatsız vücut şekillendirme” olarak nitelendirdiğimiz bu uygulamalarda farklı enerji kaynakları ile çalışan cihazlar kullanıyoruz. Bu hafta radyofrekans ile çalışan iki ayrı cihazlı uygulama hakkında siz değerli okurlarıma bilgi vereceğim.

RADYOFREKANS UYGULAMALARI

Radyofrekansla yapılan uygulamalar ağrısız, acısızdır ve anestezi gerektirmez. Karın, bacak, sırt ve kol bölgelerine rahatça uygulanan bu sistemde vakumlu radyofrekansla yağ hücreleri sıvılaştırır ve daha sonra lenf sistemiyle uzaklaştırılır. Haftada iki kez olmak üzere 8-12 seans arasında uygulanır ve istenen bölgede incelme, sıkılaşma, toparlanma sağlanır. Uygulamadan daha iyi sonuç alabilmek için mutlaka beslenmeye dikkat etmek ve su tüketimini azamide tutmak gerekir. Ramazana denk geldiğimiz bu dönemde iftar ve sahur arasında tükettiğimiz su miktarına özellikle dikkat etmeli, 2 litrenin altına inmemeliyiz.

Haberin Devamı

Bir başka ameliyatsız vücut şekillendirme cihazı da yine radyofrekans ile çalışan, yağ hücrelerini kontrollü olarak ısıtarak küçültüp dolaşım sistemi aracılığıyla vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan bir uygulamadır. Vücuttan uzaklaştırılan yağlarla birlikte hücrelerde oluşan kontrollü tahribatla kolajen üretimi tetiklenir, cilt elastikiyeti artar, vücutta gözle görülür toparlanma olur. Bu sistemde yer alan vakum başlığı da cilt altında bağ dokuda oluşan ve portakal kabuğu görünümüne sebep olan selülitlerin giderilmesine destek olur. Bu uygulama da ağrısız ve acısızdır. Danışanın ihtiyacına göre haftada iki kez 10-12 seans olarak uygulanır. Karın, mide sıkılaştırma, iç kol, iç bacak, bel çevresi ve basenlere rahatça uygulanır.

Haberin Devamı

Değerli okurlarım, hep söylediğim gibi makbul olan kiloyu sabit tutabilmek. Ancak olmuyorsa çözümsüz de değiliz. Sağlıklı günler.

 

 

 

Yazarın Tüm Yazıları