Sen de aşka yürü

Haberin Devamı

Can Aydoğmuş’un kitabı, ‘Aşka Yürü... Evliyalar ve Yücelerle Yaşamak’ seyahat kitaplarımdan biriydi.
İlginç geldi. Bu kitapta, ilk defa, evliyaların enerjisini nasıl çağıracağımız, hatta onların enerjisinden nasıl faydalanacağımız anlatılıyor.
Hani başımız sıkışınca, ‘Hızır’dan yardım isteriz, eve bereket gelsin diye ‘Zekeriya Sofrası’ yapılır, babaannelerimiz bir yerimiz ağrıdığında, “Fatma Anamızın eli olsun bu!” diyerek ağrımızı almaya çalışır ya, o hesap...
Yani okuyacaklarınız çok da yabancı olduğunuz şeyler değil.
Tek fark, bu sefer 29 günlük evliya meditasyonu anlatılıyor. Kitaba göre, bazı ritüelleri yerine getirip, evliyanızı davet edebiliyorsunuz ve o size yardımcı oluyor.
İnanıp inanmamak size kalmış.

Sen de aşka yürü

Haberin Devamı


Can Aydoğmuş, 7 yaşında meditasyon yapmaya başlamış biri. Mistik kanalları hep açık olmuş. Anne-babasını erken yaşta kaybetmiş ve onların öleceğini görmüş. Hayatının büyük bir bölümü İngiltere’de geçmiş. Dört buçuk sene feng shui eğitimi ve Aylesbury College’de sosyoloji ve psikoloji eğitimleri almış. Annesini, babasını ve ablasını kaybetmiş biri olarak 14 yaşından beri yalnız başına hayata tutunmayı başarmış biri...
Şu an seminerler düzenliyor. Ünlü kişisel gelişim uzmanı Kryon Lee Carroll’ı Türkiye’ye getiriyor. Ayrıca Brezilyalı efsanevi Jon of God’ın Türkiye temsilcisi. En büyük amacı, aydınlanmak, iyi-kötü, güzel-çirkin dediğimiz iki kutuplu dünyanın ötesine geçmek

Sizi tanıyalım... Kimsiniz, nesiniz?
-İsmim Can. Çocukluğumdan beri aydınlanma yolunda yürümeye çalışan biriyim. Uzun yıllar spiritüel eğitimler aldım, kendimi geliştirmeye uğraştım. Şu anda da dünya çapındaki hocaları Türkiye’ye getiriyorum, kendim de eğitimler veriyorum. ‘Aşka Yürü... Evliyalar ve Yücelerle Yaşamak’ ilk kitabım...

Hikâyeniz nerede başlıyor?
-İstanbul’da. Ama 11 yaşında ailemle İngiltere’ye taşındık. Tüm eğitimimi orada tamamladım. Annemi, babamı çok erken kaybettim ben. Annemi 14, babamı 19 yaşımda... Annem 1999’da bir iş seyahatine çıktı ama asla geri dönmedi. Başına ne geldiğini öğrenemedik. Yıllarca süren mahkemeler sonucunda kayıp olduğuna karar verildi. Annemin kayboluşundan bütün aile çok etkilendi. Özellikle de babam. Zaten çok geçmeden kalp krizinden vefat etti. Ben, hayatta herkesin kendi deneyimini yaşadığına inanıyorum.

Sen de aşka yürü

Kayıplar ve acılar beni olduğum insan yaptı

Peki annenizin öldüğüne nasıl emin olabiliyorsunuz?
-Dünyaca ünlü bir Vedik astrolog var: Joni Patry. Ben ondan da eğitim aldım. Haritamı çıkardı, yaşadığım olayları bizzat gördüm. Özgür irademizle, bilinç düzeyimizi yükselterek hayatımıza olumlu bir akış verebileceğimize inanıyorum ama bir kader de var. Yani değiştiremeyeceğimiz şeyler var. Annemle ruhsal olarak bağlantıya geçtiğimde onun artık yaşamadığını anladım. Yine spritüel dünyanın yakından tanıdığı medyum Elizabeth Baron da aynı şeyi söyledi.

Bu anlattıklarınız pek çok insana deli saçması gelebilir...
-Elbette. Hayata, rasyonel akıl çerçevesinden bakanlar öyle düşünecektir ama gerçek, tek katmanlı bir şey değildir. Annemden sonra babam, sonra da ablam vefat etti.

Çok fena...
-Öyle. Ama üzülmüyorum. Bütün bu kayıplar ve acılar beni bu olduğum insan yaptı. Kitabımın çizimlerini yapan spritüel sanatçı Sandy’le yaptığım çalışmada, ablam, babam ve annemle konuştum. Ablam öldüğünde, annem onu karşılamaya gelmiş. Bu bence gerçek. Çünkü ablam vefat etmeden bir hafta önce annemi rüyasında görmüştü. Ablamla annem el ele tutuşup ışığa yürümüşler. Ablam rüyasını herkese anlattı. Ablamın öldüğü sabah da büyük yeğenim rüyasında ablamla annemin ışıkta birbirlerine sarıldığını görmüş. Ablam 2011’de kalp krizi sonucu öldü. Anneme çok kafayı takmıştı. Eğer vefat eden bir insana kafayı çok takarsanız, onun yanına gideceğinize inanıyorum.

Sen de aşka yürü

Ölüm bir son değil, hepimiz için yeni bir başlangıç

Siz de bir gün ailenizle buluşacağınıza inanıyor musunuz?
-Kesinlikle! Ama bundan önce dünyada yapmak istediklerim var. İnsanların hayatına dokunmak istiyorum. En büyük arzum da, aydınlanmaya ulaşmak. İnancıma göre, kalbi temiz olanlar öleceklerini bilirler. Ölüm bir son değil, hepimiz için yeni bir başlangıç. Korkulacak bir şey yok yani...

Meditasyon, acılarınızı bertaraf etmenin bir yolu muydu?
-Evet. Meditasyon, kendimi Allah’a daha fazla teslim etmemi sağlayan bir kapıydı. Müslümanlıkta bunun adı ‘rabıta’. Acılarıma minnettarım ben. Onlar beni Allah’la daha çok yakınlaştırdı. Ama her ne kadar acılarıma minnettar olsam da, “Acı yoksa kazanç da yok!” demiyorum. Mutluluk içinde de insan büyük aydınlanmalar yakalayabilir.

“Mistik kanalları hep açık olmuş” diyorlar sizin için... Bu, ne demek?
-Hep görünenin ötesinde bir dünyanın olduğunu biliyordum ben. Rüyalarım çıkıyor, söylediklerim gerçekleşiyordu. Bu, çok kelimelerle ifade edemeyeceğim bir şey. Şu an sokakta yürürken, gözlerim açıkken bile meditasyon yapabiliyorum. Meditasyondaki en önemli şey kişinin alçakgönüllü olması ve teslimiyetidir. Kitapta bunu derinlemesine anlatmaya çalıştım. Teslimiyet içindeyken her şey farklı olur. Çok sevdiğim bir söz der ki: “Bütün nehirler aşağıya doğru akar...”

Sen de aşka yürü

Öteki taraftan haber alıyor musunuz?
-Allah, kalbimle bazı şeyleri algılamamı sağlıyor. Kişi, kendini açtığı zaman görünmeyeni görür. Çocukken, anneannem vefat etmeden ışıktan varlıkların ona geldiğini görmüştüm, anneme anlattım. Annesinin yanına koştu. Ben komşuya kaçtım. Birkaç saat sonra anneannem vefat etti. Gördüğümüzün ötesinde, bizimle olan ve destekleyen bir âlem var.

Babam ölmeden, mezarının yerine kadar her şeyi gördüm Anne ve babanızı kaybedeceğinizin rüyasını da gerçekten gördünüz mü?

-Evet. Bilirsin ama yapabileceğin bir şey yoktur. Çünkü bu, onların seçimi, onların deneyimi. Babam ölmeden, babamın mezarının yerine kadar her şeyi gördüm. Ama bu bana özel değil. Türkiye’de binlerce insan benzer şeyler anlatır.

Ben de babamın öleceğini gördüm, sonra dehşete kapıldım, belki tesadüftü bilmiyorum. Öyle bir kanalım varsa da kapanmasını diledim...
-Çocukken ben de korkup, kapanmasını istedim. Sonra açılmasını istedim, açıldı. Şimdi bunu yönetebiliyorum. Kimse, kimseden özel değil. Sadece herkesin bilinci ve seçimleri farklı.

Haberin Devamı

Hangi evliya ile niçin bağlantıya geçelim?

Sen de aşka yürü


İDRİS: İletişim, yazı, zaman ve yüksek bilinçle ilgili konularda çalışmak isteyenler Hz. İdris’in enerjisiyle bağlantıya geçmeli.
HALİL İBRAHİM: Halil İbrahim bereketi, aile, babalık ve ilahi teslimiyet için Hazreti Halil İbrahim’den yardım istenebilir.
FATIMA ANA: Yemek pişirirken ya da herhangi bir başka iş yaparken, bir işin hayırlı ve bereketli olmasını istiyorsan Hazreti Fatma Ana’nın elinin gücünden yardım istiyorsun. “Fatma Ana, şimdi benim elim, senin elin olsun. Senin elinle yemeğim, yaşamım bereket, sevgi, bolluk, şifa dolsun” diyorsun.
SÜLEYMAN: Sana zarar vermek isteyenler varsa, Hz. Süleyman’dan yardım isteyerek kendini koruma altına alabilirsin. Göreceksin ki düşmanların, seninle uğraşmaktan vazgeçecek.
MEVLANA: Yargısız olmak, zihinden kalbe inmek, içe dönmek, ilahi girdapta sonsuz akışa teslim olmak, kalpten yaşamak, ilahi aşka bağlanmak, doğa ile bir olmak için başvurulması gereken üstat odur. O Türkiye’nin kalbidir. Türkiye’de yapılacak her şeyde ona başvurmak harika bir başlangıç sağlar.
HACI BEKTAŞ-İ VELİ: Kendi zamanında, yüzlerce kişiye ilahi aydınlanmayı vermiş ve kapısından hiç kimseyi boş göndermemiştir. Aydınlanma yolunda başvurulacak bir yücedir.
YUŞA HAZRETLERİ: Çok yüksek boyut bir bilinçtir. Ona gerçek anlamda kalbini ve zihnini açanları daha ileri seviyelere yükseltir.
BABAJİ: Ateşi ile insanların hayatındaki tüm olumsuzlukları, ağırlıkları yakar, karanlığı aydınlatır. Sevginin gücünü ortaya çıkarır.
ÜFTADE HAZRETLERİ: Sana ait olmayan, gereksiz şeylerden arınmada, kalbinin açılıp temizlenmesini istediğinde başvurulacak kapıdır.

Her şeyi yapan Allah’tır

Haberin Devamı

Evliya enerjisi çağırmak nedir? Melek çağırmak gibi mi?
-Melekler, pozitif enerji ve destek verirler ama daha önce hiç insanlık deneyimi yaşamamış varlıklardır. Evliyalar ise insanlık deneyimi yaşamış, onu aşmış ve ötesine geçmiş varlıklar. İnsanların enerjisine daha yakın oldukları için, insanları daha iyi anlayıp destek oluyorlar. Evliyalardan yardım istemek için ilk önce Allah’tan izin istemek gerekir. Kitapta özellikle bunu defalarca vurguladım. Evliyalar, yüksek bilinç formundaki Allah dostları olarak Allah’ın izniyle öğretmenlik yapar, yoldaş olur. Ama aslında her şeyi yapan Allah’tır. Evliya sadece bir bir bilinç, bir frekans, bağlantıya geçilecek somut, net bir konum.

Herkes evliyalardan yardım alabilir mi?
-Evet, iyi niyetli ve Allah’a teslim olan herkes yardım alabilir. Allah’ın iznini isteyerek bağlantıya geçmeye niyet edebilir. Ama bu bir süreç, bunu kitapta uzun uzun anlattım. Öncelikle o yüksek bilince hazır olmak ve onu hak etmek gerekiyor. Her şeyden önce Allah’a teslimiyet içinde ve iyilik peşinde olmak gerekiyor. Enerjiyi arındırmak gerekiyor. Bununla ilgili sayısız teknik var, kitapta anlattım.

Haberin Devamı

29 GÜNLÜK EVLİYA MEDİTASYONU

Evliyalarla nasıl bağlantı kuracağız?
- Kitapta pek çok meditasyon ve enerji çalışması var. Bunların en başında; yargılarımızın farkına varmak ve onlardan kurtulmak geliyor. Bütün öğretiler bedenin kutsal olduğunu anlatıyor. Çünkü beden, ruhun kullandığı, yansımalar yapan bir araç. Yüce bilince ulaşmak için öncelikle ruhunu ve bedenini de o yüce bilincin frekansına erişecek hale getirmen gerekiyor. Bunun için dikkat etmen gereken bazı şeyler var.

Neler onlar?
-Ağız... Dua ettiğinde kabul olması için, başka insanları o ağızla üzmemen, kalplerini kırmaman, yalan söylememen ve kötü konuşmaman gerekiyor. Bir hortumdan hem çamur hem de temiz su akmaz! Bir hortumdan çamur aktığı zaman arkasından gelen temiz su, tam temiz olmaz. Bu yüzden bedeni bir kanal, bir yansıma aracı olarak kullanırken çok dikkat etmek gerekiyor. Sonra eller... Ellerinle hem başka insanlara, canlılara, hayvanlara zarar verip hem de dua edersen, o dualar nasıl kabul olsun?

Kitapta anlattığınız 29 günlük bir meditasyon süreci var...
-Bu meditasyon, bir anlamda evliyanızı davet etmek adına bir hazırlık süreci. Beslenmeden temizliğe, dilini ve bedenini temiz tutmaya dayanıyor. Sonra da evliyanı davet etmek üzere niyet etmek gerekiyor.
Rüyalar da evliya ile irtibat kurmada rehberlik edebiliyor. Ama aynı anda iki farklı radyo kanalına bağlanamazsın. Kanalını sağlamlaştırmak ve net bağlantılar yapabilmek için uzun süre aynı evliyaya bağlı kalmak gerekiyor.

Yazarın Tüm Yazıları