EKSTRA
MENÜ

Yılan Isırması

Yılan Isırması ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yılan Isırması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 63 Yılan Isırması haberi bulunmuştur.

Yılan Isırması Haberleri

Didim’de yılan sokan emekli İngiliz öldü

Didim’de yılan sokan emekli İngiliz öldü

Aydın’ın Didim ilçesindeki evinin balkonunda otururken, 3 ay önce yılan tarafından ısırılan, ancak kendisini neyin ısırdığını görmediği için doktorlara bu konuda bilgi veremeyen 69 yaşındaki İngiliz Harold Wilcock, rahatsızlığı geçmeyince gittiği ülkesinde kurtarılamadı.

16.08.2006Gündem
Tüm sürüngenler zararlı değildir

Tüm sürüngenler zararlı değildir

Havaların ısınmasıyla kış uykusundan uyanıp ortaya çıkan sürüngenlerin gelişigüzel öldürülmesi doğanın dengesini bozarken, Türkiye’nin canlı zenginliğine ciddi zarar veriyor.

31.05.2009Gündem
Çok yanlış biliyor olabilirsiniz

Çok yanlış biliyor olabilirsiniz

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fırat Bektaş, yılan ısırması veya böcek sokması gibi vakalarda yara bölgesinin kesilerek kanatılması veya yaranın üst kısmından turnike yapılmasının yanlış olduğunu bildirdi.

5.07.2012Sağlık
Yılanın ısırdığı tarım işçisi kadın öldü

Yılanın ısırdığı tarım işçisi kadın öldü

Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde 27 yaşındaki Sultan Alyakut, tarlada çalışırken yılanın ısırması sonucu öldü.

15.06.2013Gündem
Ne çektin be Erik

Ne çektin be Erik

Yıldırım düşmesi ve yılan ısırması nedeniyle daha önce iki kez ölümün ucundan dönen ABD’li Erik Norrie (40), geçen ay Bahamalar’da bir kez daha Azrail’le burun buruna geldi.

8.08.2013Kelebek
Bu kadın ambulans bekliyor

Bu kadın ambulans bekliyor

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı İlkadım köyünde oturan Pamuk’un sağ elini, önceki akşam saatlerinde evinin bahçesinde çalışırken yılan ısırdı.

12.08.2013Gündem
Yılan ve akrep sokmalarına dikkat

Yılan ve akrep sokmalarına dikkat

MUĞLA İl Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, özellikle yaz aylarında fazla olan yılan ısırmalarına ve akrep sokmalarına karşı vatandaşları uyardı.

6.08.2014Ege
Emniyetten “İstanbul’da IŞİD’li canlı bomba alarmı” haberine ilişkin açıklama

Emniyetten “İstanbul’da IŞİD’li canlı bomba alarmı” haberine ilişkin açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Anadolu yakasında canlı bomba olduğunu iddia ederek çağırdığı ambulansı kaçıran şüpheliyle ilgili açıklama yaptı.

25.07.2015Gündem
Topraktan yılan fışkırıyor, köylüler tedirgin

Topraktan yılan fışkırıyor, köylüler tedirgin

Aydın'da havaların ısınması ile birlikte birden ortaya çıkan yılanlar vatandaşları korkutmaya başladı. Özellikle çiftçilikle uğraşanlar son bir haftada çok fazla miktarda artan yılanlar nedeniyle tarlada ve bahçelerde çalışmaktan korktuklarını belirttiler.

6.06.2016Gündem
Yılanın ısırdığı kadın öldü

Yılanın ısırdığı kadın öldü

ANTALYA’da bahçede çalışırken yılanın ısırdığı 53 yaşındaki Ayşe Yalçın, tedavi için götürüldüğü hastanede yaşamını yitirdi.

28.08.2017Gündem
Yılan ısırması durumunda ne yapılmalı Yılan ısırması tedavisi

Yılan ısırması durumunda ne yapılmalı? Yılan ısırması tedavisi

Havaların ısınması ve yaz mevsimin yaklaşmasıyla birlikte, vatandaşların en çok korktuğu ve tedbir aldığı durumlardan biri de yılan sokması oldu. Ciddi sağlık sorunlarına neden olan ve ısırılan alanda bir çift delik izi, şiddetli ağrı, kızarıklık gibi belirtilerle kendini belli eden yılan sokması bazı durumlarda tehlikeli olabiliyor. Peki, yılan ısırması durumunda ne yapılmalı? Yılan ısırığı nasıl tedavi edilir?

21.04.2018Sağlık
Fiyatı altınla yarışıyor: kilosu bin 500 TLye çıktı

Fiyatı altınla yarışıyor: kilosu bin 500 TL'ye çıktı

Bir çok derde dava olarak gösterilen damla sakızının kilogram fiyatı dolar artışı ile birlikte 800 TL'den bin 500 TL'ye yükseldi.

10.07.2018Ekonomi
Kobrası ısırdı panzehire Mısır’a uçtu

Kobrası ısırdı panzehire Mısır’a uçtu

Sağlık Bakanlığı, Antalya’da evinde beslediği kobra yılanının (naja haje legionnis ) ısırdığı sihirbaz Aref Ghafouri’nin, kendi isteği ve imkanları ile tedavisine Mısır’da devam edileceğini açıkladı.

16.07.2018Gündem
Arefin başına gelen ders olsun... Kesmeyin, emmeyin

Aref'in başına gelen ders olsun... 'Kesmeyin, emmeyin!'

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yıldıray Çete, yılan ısırması konusunda filmlerden insan hayatına giren son derece yanlış uygulamalar olduğuna dikkati çekerek, "Yarayı kesmek, emmek, oraya bir şey sürmek, masaj yapmak gibi. Yılanın ısırdığı yeri kesmeyin, emmeyin" dedi.

19.07.2018Gündem
Diyarbakırda korkunç olay Yılan bu hale getirdi...

Diyarbakır'da korkunç olay! Yılan bu hale getirdi...

DİYARBAKIR'ın Ergani ilçesinde, bahçesinde gördüğü yaklaşık 2 metrelik yılanı taşla yaralayan Kenan Giray (40), hayvanın kendisini ısırması sonrası rahatsızlandı. Hastanede yoğun bakıma alınan Giray'ın hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

16.07.2019Gündem
Rüyada yılan ısırması ne anlama gelir Rüyada yılan sokması tabiri

Rüyada yılan ısırması ne anlama gelir? Rüyada yılan sokması tabiri

Rüyada yılan ısırması ya da yılan sokması görmek, genel olarak hayra yorulmamaktadır. Rüyada büyük yılan tarafından sokulmak ya da ısırılmak, haram mala bulaşıldığı anlamını taşımaktadır. Rüyada sadece bir değil çok sayıda yılan tarafından ısırıldığını görmek çok önemli işarettir. Rüyasında yılanların ortasında kalan kimsenin, belaya bulaşacağı, bu belanın ömür boyu süreceğini gösteriyor.

12.02.2020Rüya Tabirleri
Mustafa için panzehir operasyonu 6 saat sürdü...

Mustafa için 'panzehir' operasyonu! 6 saat sürdü...

BİNGÖL'ün Kiğı ilçesinde engerek yılanın ısırdığı Mustafa Bektaş(18), doktorlar ve sağlık çalışanlarının 6 saat süren çalışmasıyla Sivas'tan getirilen 'panzehir' ile ölümden döndü. Sağlık durumu iyiye giden Elazığ Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Bektaş, doktorlara teşekkür etti.

21.05.2020Gündem
Karadenizde yılan tehlikesi vatandaşları tedirgin ediyor

Karadeniz'de yılan tehlikesi vatandaşları tedirgin ediyor

Trabzon'da, 1 kişinin temizlik yaptığı çay bahçesinde yılan ısırması sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Sinop ve Artvin'deki ormanlık alanlarda da yılanlar görülmesi vatandaşların korku yaşamasına neden oluyor. Prof. Dr. Ufuk Bülbül, vatandaşlara bahçelere kalın kıyafet ve bot giyerek girmeleri yönünde öneride bulunarak, yılan ısırmalarında yaranın bezle sıkılıp, zehrin enjektör aracılığıyla çekilmesi gerektiğini söyledi.

3.06.2020Haber
SON DAKİKA HABERİ: Karadenizde büyük tehlike... Önce Trabzon sonra Sinop ve Artvinde görüldü...

SON DAKİKA HABERİ: Karadeniz'de büyük tehlike... Önce Trabzon sonra Sinop ve Artvin'de görüldü...

Son dakika haberi.. Trabzon'da, 1 kişinin temizlik yaptığı çay bahçesinde yılan ısırması sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Sinop ve Artvin'deki ormanlık alanlarda da yılanlar görülmesi vatandaşların korku yaşamasına neden oluyor. Prof. Dr. Ufuk Bülbül, vatandaşlara bahçelere kalın kıyafet ve bot giyerek girmeleri yönünde öneride bulunarak, yılan ısırmalarında yaranın bezle sıkılıp, zehrin enjektör aracılığıyla çekilmesi gerektiğini söyledi.

12.06.2020Gündem
Prof. Dr. Erkan Göksu: Yılanın ısırdığı yer emilmez

Prof. Dr. Erkan Göksu: Yılanın ısırdığı yer emilmez

Akdeniz Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan Göksu, gazetecilere yaptığı açıklama, Türkiye'de yaygın olarak engerek türü zehirli yılanlar görüldüğünü, sadece Şanlıurfa'daki küçük bir alanda da kobra yılanlarına da rastlandığını söyledi.

13.07.2020Haber
Yaralı kızıl şahine tedavi

Yaralı kızıl şahine tedavi

AKSARAY’ın Yaprakhisar köyünde, Ali İhsan Solak’ın bulduğu yaralı kızıl şahin tedaviye alındı.

25.08.2020Gündem
Yaralı kızıl şahine belediye ekipleri sahip çıktı

Yaralı kızıl şahine belediye ekipleri sahip çıktı

AKSARAY'ın Yaprakhisar köyünde Ali İhsan Solak'ın bulduğu yaralı kızıl şahine belediye ekipleri sahip çıkıp, tedavi altına aldı.

25.08.2020Gündem
Kara dul ısırdı, öldü

Kara dul ısırdı, öldü

İzmir'in Urla İlçesi'nde tarlada ‘‘Karadul’’ diye bilinen örümceğin ısırdığı 8 yaşındaki Osman Balcı, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. İlk müdahaleyi yapan doktorlar, tedavinin doğru olduğunu savunurken Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Zehir Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yeşim Tunçok, ‘‘Bu örümcek Tarantula cinsinden bile zehirli. Müdahale de yanlış yapılmış’’ dedi.

10.07.2002Gündem
Türkiyenin Yılancı Hocası

Türkiye'nin Yılancı Hocası

Yüzyıllardır birçok kehanetin lanetli başrol oyuncusu, insanların korkulu rüyası olan yılanlara sempati duyanlar, toplumda garipsenir. Tam 36 yıldır yılanlar üzerinde çalışan Türkiye'nin ilk ve tek ‘‘Yılancı Hoca’’sı Prof. Dr. İbrahim Baran ise yılanlar konusundaki önyargıyı gidermek için çalışıyor.

2.07.2003Gündem
Güneydoğu’da 62 kişiyi yılan, 93 kişiyi akrep soktu

Güneydoğu’da 62 kişiyi yılan, 93 kişiyi akrep soktu

Aşırı sıcakların görüldüğü Güneydoğu bölgesinde, Diyarbakır ve çevre illerden 62 kişiyi yılan ısırdı, 93 kişiyi de akrep soktu. Bu nedenle Diyarbakır’daki hastanelerde tedavi görenlerin büyük bir bölümünü çocuklar oluşturdu.

8.08.2005Gündem
Klerides: Sonunda ayrılık olacak

Klerides: Sonunda ayrılık olacak

Kıbrıs Rum yönetiminin eski lideri Glafkos Klerides, Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un Kıbrıs sorununda izlediği politikayı, “saçma” diye niteledi ve “Sonunda ayrılık olacak. Sonunda olacak olan; Kuzey'deki rejimin yasal olarak tanınmasıdır” dedi.

31.12.2006Dünya
İnsanların doğa ve kendi üzerinde uydurdukları inançlar

İnsanların doğa ve kendi üzerinde uydurdukları inançlar

İşte yüzyıllardan beri insanların kendilerinin uydurdukları, ve kulaktan kulağa gelen batıl inançlar.

20.11.2007Astroloji Eski
Balkonda uyurken yılan ısırdı

Balkonda uyurken yılan ısırdı

İzmir'in Bergama İlçesi Tepe Köyü'nde evinin balkonunda uyurken yılan tarafından ısırılan İrfan Erdal, hastanede tedavi altına alındı.

14.07.2008Gündem
İlginç batıl inançlar

İlginç batıl inançlar

Gök gürlemesi sütü ekşitirmi, kara kedi görmek uğursuzluk mudur?İşte yüzyıllardan beri insanların uydurdukları, ve kulaktan kulağa gelen batıl inançlar.

22.01.2009Gündem
Bu yöntemler çok tehlikeli

Bu yöntemler çok tehlikeli

Geleneksel sağlık uygulamalarının, Türk toplumunun genelinde, özellikle de köylerde yaygın olduğu, çok eski devirlerden gelen ve bugün daha çok yaşlı kesim tarafından uygulanan bu yöntemlerin, tıbbi açıdan riskler içerebildiği öğrenildi.

30.12.2009Kelebek
Böcek sokmalarına dikkat

Böcek sokmalarına dikkat

Tatilde karşılaşılacak haşere ve zehirlenme vakalarından korunmak için uzmanların önerilerine kulak vermeli.

9.07.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

Üzgünüm Ahmet

‘‘ZAMAN çok çabuk geçiyor.’’

Hepimiz sık sık söyleriz bunu. Bir şeyi kırk kere söyleyince gerçekleşirmiş, bu da gerçekleşti işte. Bundan sonra zaman hakikaten çabuk geçecekmiş.

10.08.2002

Yaz sıcağında çocuk nasıl oyalanır

Kendim kaşındım. Okul müsameresi yapılıp, sonrasında bir hafta Akçay kaçamağı yaptıktan sonra, ‘Sinan’ı artık yuvaya göndermeyeyim bari’ dedim. 2 ay tatil yapsın. Sonra zaten yeni okuluna başlayacak. Hem de daha sıkı bir sistemle. Kafasını boşaltsın dedim... Tekrar Akçay’a gidene kadar da buralarda oyalanırız diye düşündüm.

30.07.2004