EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Yılan Isırması

Yılan Isırması ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yılan Isırması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 63 Yılan Isırması haberi bulunmuştur.

Yılan Isırması Haberleri

Klerides: Sonunda ayrılık olacak

Klerides: Sonunda ayrılık olacak

Kıbrıs Rum yönetiminin eski lideri Glafkos Klerides, Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un Kıbrıs sorununda izlediği politikayı, “saçma” diye niteledi ve “Sonunda ayrılık olacak. Sonunda olacak olan; Kuzey'deki rejimin yasal olarak tanınmasıdır” dedi.

31.12.2006Dünya
Güneydoğu’da 62 kişiyi yılan, 93 kişiyi akrep soktu

Güneydoğu’da 62 kişiyi yılan, 93 kişiyi akrep soktu

Aşırı sıcakların görüldüğü Güneydoğu bölgesinde, Diyarbakır ve çevre illerden 62 kişiyi yılan ısırdı, 93 kişiyi de akrep soktu. Bu nedenle Diyarbakır’daki hastanelerde tedavi görenlerin büyük bir bölümünü çocuklar oluşturdu.

8.08.2005Gündem
Türkiyenin Yılancı Hocası

Türkiye'nin Yılancı Hocası

Yüzyıllardır birçok kehanetin lanetli başrol oyuncusu, insanların korkulu rüyası olan yılanlara sempati duyanlar, toplumda garipsenir. Tam 36 yıldır yılanlar üzerinde çalışan Türkiye'nin ilk ve tek ‘‘Yılancı Hoca’’sı Prof. Dr. İbrahim Baran ise yılanlar konusundaki önyargıyı gidermek için çalışıyor.

2.07.2003Gündem
Kara dul ısırdı, öldü

Kara dul ısırdı, öldü

İzmir'in Urla İlçesi'nde tarlada ‘‘Karadul’’ diye bilinen örümceğin ısırdığı 8 yaşındaki Osman Balcı, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. İlk müdahaleyi yapan doktorlar, tedavinin doğru olduğunu savunurken Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Zehir Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yeşim Tunçok, ‘‘Bu örümcek Tarantula cinsinden bile zehirli. Müdahale de yanlış yapılmış’’ dedi.

10.07.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Yaz sıcağında çocuk nasıl oyalanır

Kendim kaşındım. Okul müsameresi yapılıp, sonrasında bir hafta Akçay kaçamağı yaptıktan sonra, ‘Sinan’ı artık yuvaya göndermeyeyim bari’ dedim. 2 ay tatil yapsın. Sonra zaten yeni okuluna başlayacak. Hem de daha sıkı bir sistemle. Kafasını boşaltsın dedim... Tekrar Akçay’a gidene kadar da buralarda oyalanırız diye düşündüm.

30.07.2004

Üzgünüm Ahmet

‘‘ZAMAN çok çabuk geçiyor.’’

Hepimiz sık sık söyleriz bunu. Bir şeyi kırk kere söyleyince gerçekleşirmiş, bu da gerçekleşti işte. Bundan sonra zaman hakikaten çabuk geçecekmiş.

10.08.2002