EKSTRA
MENÜ

Türkşeker

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 114 haberi bulunmuştur.

Türkşeker Haberleri

Özelleştirmede 70,4 milyar dolarlık hasılat

Özelleştirmede 70,4 milyar dolarlık hasılat

Özelleştirme uygulamalarının başlamasından bu yılın ekim ayı sonuna kadar toplam 70,4 milyar dolarlık satış-devir uygulaması gerçekleştirildi.

18.11.2020Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Türkiye üreterek büyüyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Türkiye üreterek büyüyor

AK Partili milletvekilleri ile bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’de ve dünyadaki ekonomik gelişmeler konusunda bilgi verdi. Albayrak, “Türkiye üreterek, katma değer oluşturarak büyüyor. Ekonomideki güçlü toparlanma eğilimi ekim ayında da devam ediyor” dedi.

4.11.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak: Üretime dayalı milli ekonomi politikamızla üreticilerimizin yanındayız

Son dakika... Bakan Albayrak: Üretime dayalı milli ekonomi politikamızla üreticilerimizin yanındayız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Asırlık kurumlarımızla üreticimizi destekliyoruz! Türkşeker aracılığıyla hububat, bakliyat, domates, patates ve sera ürünleri başta olmak üzere birçok tarımsal üründe çiftçimize 600 milyon lira destek sağladık. Üretime dayalı milli ekonomi politikamızla üreticilerimizin yanındayız." dedi.

3.11.2020Ekonomi
Çarşambada 10 yıl sonra ilk şeker pancarı hasadı yapıldı

Çarşamba'da 10 yıl sonra ilk şeker pancarı hasadı yapıldı

Türkşeker'in Hazine ve Maliye Bakanlığı desteğiyle hayata geçirdiği "Sözleşmeli Tarım ile Münavebe Sistemi" sayesinde Çarşamba'da ilk şeker pancarı hasadı yapıldı.

11.10.2020Ekonomi
Makarna sektörü Kovid-19da ikinci dalga riskine hazır

Makarna sektörü Kovid-19'da "ikinci dalga" riskine hazır

Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Külahçıoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde olası "ikinci dalga" riskine karşı üretim kapasitelerinin ve stokların revize edildiğini söyledi.

7.10.2020Ekonomi
Türkşeker’in çiftçiye desteği 1.2 milyar TL’ye ulaştı... ‘Çiftçimizin yanındayız’

Türkşeker’in çiftçiye desteği 1.2 milyar TL’ye ulaştı... ‘Çiftçimizin yanındayız’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkşeker’in bu yıl çiftçiye yaptığı ödemelerin geçen yıla göre yaklaşık iki kat artışla 1 milyar 200 milyon liraya ulaştığını bildirdi.

2.09.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak paylaştı: İki kat artışla 1 milyar 200 milyon TL’ye ulaştı

Son dakika... Bakan Albayrak paylaştı: İki kat artışla 1 milyar 200 milyon TL’ye ulaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Çiftçimizi faiz yükünden kurtararak destekliyoruz. Türkşeker’in bu yıl çiftçiye yaptığı ödemeler geçen yıla göre yaklaşık iki kat artışla 1 milyar 200 milyon TL’ye ulaştı. Ülkemizin ve sofralarımızın bereketi çiftçilerimizin ve üretimin daima yanındayız." dedi.

1.09.2020Ekonomi
Sözleşmeli tarım modeliyle kaliteli ürünün tüketiciye sunulması hedefleniyor

"Sözleşmeli tarım" modeliyle kaliteli ürünün tüketiciye sunulması hedefleniyor

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ (TÜRKŞEKER) Genel Müdürü Mücahit Alkan, hububat üretiminde uyguladıkları "sözleşmeli tarım" modelinin tüketicinin kaliteli ürüne uygun fiyatla ulaşmasına katkı sağlayacağını bildirdi.

25.06.2020Ekonomi
Çiftçiye 400 milyon TLyi aşan avans desteği

Çiftçiye 400 milyon TL'yi aşan avans desteği

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüs salgını sürecinde çiftçilere, hububat üretimi ve pancar küspesi için toplam 400 milyon lirayı aşan avans desteği verdiklerini bildirdi.

5.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Bakan Albayrak açıkladı: 400 milyon TLyi aştı...

Son dakika haberler... Bakan Albayrak açıkladı: 400 milyon TL'yi aştı...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Pandemi sürecinde de çiftçilerimizin yanındaydık. Hububat üretimi ve pancar küspesi için toplam 400 Milyon TL’yi aşan avans desteğinde bulunduk. Çiftçilerimizden ilk hasadı Türkşeker almaya başladı. İnşallah, ülkemizin her karış verimli arazisini ürünsüz bırakmayacağız." dedi.

4.06.2020Ekonomi
Çiftçilere 30 milyon lira ödeme

Çiftçilere 30 milyon lira ödeme

Hububat üretimi ve ayçiçeği için sözleşme yapan 2 bin 560 çiftçiye avans ödemesi yapıldı

13.05.2020Ekonomi
Pancar üreticisine büyük destek

Pancar üreticisine büyük destek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkşeker’in sözleşmeli tarım uygulaması ile çiftçilerin krediye, faize muhtaç olmayacağını söyledi. Bakan Albayrak, proje ile çiftçilerin 3.5 milyar TL gelir elde edeceğini, tarımsal ürün ithalatında da 500 milyon dolarlık tasarruf sağlanacağını belirtti.

23.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak: Çiftçinin nakit avansını Türkşeker ödeyecek

Son dakika... Bakan Albayrak: Çiftçinin nakit avansını Türkşeker ödeyecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Çiftçinin pancardan sonra ekeceği ürünün tohum, gübre ve nakit avansını Türkşeker ödeyecek. Çiftçi, krediye muhtaç olmadan üretim yapacak" dedi.

22.04.2020Ekonomi
Türk Şeker mülakat sonuçları açıklandı Şeker Fabrikası mülakat sonuçları

Türk Şeker mülakat sonuçları açıklandı! Şeker Fabrikası mülakat sonuçları

Şeker Fabrikası mülakat sonuçları, Türk Şeker resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Şubat ayından bu yana sonuçlar hakkında detayları merak eden vatandaşlar, Türk Şeker mülakat sonuçları ekranı üzerinden TC Kimlik numarası ile sorgulanabiliyor. İşte, Türk Şeker Fabrikası mülakat sonuçları hakkında detaylı bilgiler

9.04.2020Ekonomi
Pancar üreticisine 250 milyon TL’lik müjde

Pancar üreticisine 250 milyon TL’lik müjde

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkşeker’in haziran sonunda yaklaşık 40 bin çiftçiye ödemesi gereken avans bedelleri ve ramazan ile kurban bayramları öncesi ödemesi gereken küspe istihkak bedelleri olan 250 milyon liranın 3 Nisan’da pancar çiftçisinin hesaplarında olacağını bildirdi.

28.03.2020Ekonomi
Bakan Albayrak açıkladı 2547 firma incelendi Tespitler savcılıkla paylaşıldı

Bakan Albayrak açıkladı! 2547 firma incelendi! Tespitler savcılıkla paylaşıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "TÜRKŞEKER, 40 bin çiftçiye verilmesi gereken avans ile küspe istihkak bedellerinin ödemesini erken yapacak." dedi. Ayrıca stokçuluk ve karaborsacılıkla mücadele edildiğini belirten Bakan Albayrak 2547 firmanın incelendiğini açıkladı.

27.03.2020Ekonomi
Depremden etkilenen şeker pancarı üreticilerine erken ödeme yapılacak

Depremden etkilenen şeker pancarı üreticilerine erken ödeme yapılacak

Malatya Şeker Fabrikası, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle 2019-2020 dönemi şeker pancarı ödemelerine 40 gün erken başladı.

3.02.2020Ekonomi
Şeker fabrikaları işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı

Şeker fabrikaları işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı?

Şeker fabrikaları işçi alımı kura sonuçları için vatandaşların araştırması devam ediyor. TürkŞeker aracılığıyla işçi alımı kura sürecine başvuruda bulunan binlerce kişi, kura sonuçları hakkında herhangi bir bilgi yayımlanıp yayımlanmadığını araştırıyor. Peki, şeker fabrikaları işçi alımı kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, şeker fabrikaları işçi alımı kura sonuçları hakkında bazı bilgiler

21.01.2020Gündem
Pancar avansları ödemelerine yarın başlanacak

Pancar avansları ödemelerine yarın başlanacak

Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketince, eylül ayından itibaren alımına başlanacak pancara karşılık 180 milyon lira tutarında nakdi ve kristal şeker avans ödemeleri yarın yapılacak.

20.06.2019Ekonomi
Bakanlık açıkladı: İmzalar atılmaya başladı

Bakanlık açıkladı: İmzalar atılmaya başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, şeker fabrikalarının, bu yılki ekim dönemi öncesinde çiftçilerle üretim sözleşmesi imzalamaya başladığı açıklandı. Uygulamaya göre fabrikalar, hasat öncesinde çiftçilere avans ödemesi yapıyor, böylece pancar çiftçisi daha hasat gerçekleşmeden ürün bedelinin yaklaşık yüzde 40'ını peşin alıyor.

4.03.2019Ekonomi
Özelleştirmeden 10 milyar TL gelir

Özelleştirmeden 10 milyar TL gelir

2019 yılı programına göre gelecek yıl özelleştirmeden 10 milyar liralık gelir elde edilecek. Yerel yönetimlere ve fonlara 114.3 milyar lira kaynak ayrılırken TÜBİTAK’ın Ar-Ge projeleri için ise 1.1 milyar lira ayrılacak.

28.10.2018Ekonomi
Ar-Geye 1,1 milyar lira kaynak

Ar-Ge'ye 1,1 milyar lira kaynak

Cumhurbaşkanlığının 2019 yılına ilişkin programında TÜBİTAK Ar-Ge projeleri için 1,1 milyar lira kaynak tahsis edilirken, TCDD hızlı tren yatırımları için 3,5 milyar liralık harcama yapılacak.

28.10.2018Teknoloji
Özelleştirilen 13 şeker fabrikasından sadece 7’si devredildi

Özelleştirilen 13 şeker fabrikasından sadece 7’si devredildi

24 Haziran seçimleri öncesinde özelleşen 13 şeker fabrikasından 6’sında henüz devrin gerçekleşmediği öğrenildi. Doğuş Çay, ihalesini kazandığı ve 1 milyar 336 milyon lira ödemesi gereken 3 fabrikayı devralabilmek için ek süre isterken sahibi Süleyman Karakan, “İşler biraz zor, faizleri görüyorsunuz” dedi

26.07.2018Ekonomi
ÖYKden 2 şeker fabrikasının satışına onay

ÖYK'den 2 şeker fabrikasının satışına onay

Özelleştirme Yüksek Kurulunca (ÖYK), Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait Erzincan ve Erzurum şeker fabrikalarının satışına onay verildi.

5.06.2018Ekonomi
ÖYKden 4 şeker fabrikasının satışına onay

ÖYK'den 4 şeker fabrikasının satışına onay

Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından Türkşeker'e ait Elbistan, Alpullu, Burdur ve Muş şeker fabrikalarının satışı onaylandı.

1.06.2018Ekonomi
Son iki fabrika da satıldı

Son iki fabrika da satıldı

DANIŞTAY 13. Dairesi, TÜRKŞEKER’e ait 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi kararını ikiye karşı üç oyla hukuka uygun bulurken, Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) Turhal, Yozgat, Kırşehir, Çorum ve Bor’un ardından dün de Alpullu şeker fabrikasının satışını onayladı.

10.05.2018Ekonomi
İki şeker fabrikası daha satıldı İşte en yüksek teklif veren şirket

İki şeker fabrikası daha satıldı! İşte en yüksek teklif veren şirket

Türkşeker'e ait Erzurum ile Erzincan şeker fabrikalarının özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 287 milyon lira ile Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ verdi.

10.05.2018Ekonomi
Dev fabrikanın satışına onay

Dev fabrikanın satışına onay

ÖYK tarafından Türkşeker'e ait Ilgın Şeker Fabrikası'nın, özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi veren Alteks Tekstil Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ'ye satışı onaylandı.

10.05.2018Ekonomi
5 şeker fabrikasının satışına sert tepki

5 şeker fabrikasının satışına sert tepki

Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (Şeker-İş), Özelleştirme Yüksek Kurulunun (ÖYK) 5 şeker fabrikasının satışını onaylamasına sert tepki gösterdi.

7.05.2018Ekonomi
5 şeker fabrikasının satışına onay

5 şeker fabrikasının satışına onay

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) tarafından özelleştirme ihaleleri gerçekleştirilen Kırşehir, Bor, Çorum, Yozgat ve Turhal şeker fabrikalarının satışı onaylandı.

6.05.2018Ekonomi
Şeker fabrikalarının satışına onay

Şeker fabrikalarının satışına onay

ÖZELLEŞTİRME Yüksek Kurulu (ÖYK) tarafından özelleştirme ihaleleri gerçekleştirilen Kırşehir, Bor, Çorum, Yozgat ve Turhal şeker fabrikalarının satışı onaylandı.

5.05.2018Ekonomi
Talibi çıkmayan şeker fabrikaları için yeniden ihaleye çıkıldı

Talibi çıkmayan şeker fabrikaları için yeniden ihaleye çıkıldı

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait Erzincan ve Erzurum şeker fabrikalarının birlikte özelleştirilmesi için ihaleye çıkıldı. Erzurum ve Erzincan şeker fabrikaları için daha önce ayrı ihaleler açılmış, Erzurum'daki fabrika için teklif gelmemişti

21.04.2018Ekonomi
3 şeker fabrikasından 1’ine alıcı çıkmadı

3 şeker fabrikasından 1’ine alıcı çıkmadı

TÜRKİYE Şeker Fabrikaları A.Ş.’ye ait  (TÜRKŞEKER)  ait 14 şeker fabrikasının özelleştirme ihalesine dün de devam edildi.

16.04.2018Ekonomi
‘Şeker’ sorular

‘Şeker’ sorular

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi tartışmaları sürerken Şeker-İş Sendikası, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan fabrikaların özelleştirilmesinin ayrıntılarına ilişkin bilgi istedi. Sendika, “1 yılda üretim şartını yerine getirmeyen fabrika geri mi alınacak, ihaleye çıkmayan 11 fabrika devlette mi kalacak?” gibi sorularına cevap bekliyor.

13.03.2018Ekonomi
Arsalar ihale dışı

Arsalar ihale dışı

SON günlerin en önemli tartışma konuları arasında yer alan Türkiye Şeker Fabrikaları’na (Türkşeker) ait 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesiyle ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba da açıklamalarda bulundu.

9.03.2018Ekonomi
Özelleştirmeye tepki sürüyor

Özelleştirmeye tepki sürüyor

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın 25 şeker fabrikasından 14’ünün özelleştirmesi için ihaleye çıkmasının üzerinden 12 gün geçti. Karara tepki gösterilen 54 ilde özelleştirmenin durdurulması için harekete geçildi. Tüm illerde iktidar ve muhalefet milletvekilleri yöneticilerine durumun sıkıntısını anlatıyor.

3.03.2018Ekonomi
14 fabrikası için çok kritik yazı: Bakım yapmayın

14 fabrikası için çok kritik yazı: Bakım yapmayın

TÜRKŞEKER’E ait 25 fabrikanın bakım, onarım ve yedek parça ihtiyacını karşılayan Eskişehir Makina Fabrikası Müdürü, genel müdürlüğün sözlü talimatıyla özelleştirme kapsamına alınan 14 fabrika için “Yedek parça ve tamir siparişleri durdurulmuştur” duyurusu yaptı.

28.02.2018Ekonomi
35 günde kim gezip alacak

35 günde kim gezip alacak!

Şeker-İş Sendikası, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) 14 şeker fabrikasının satışına ilişkin ihalenin yürütmesinin durdurulması için Danıştay’da dava açarken, ÖİB yetkilileri hakkında da suç duyurusunda bulundu. Sendikanın şikâyet dilekçesinde 14 fabrika için teklif verme süresinin 35 gün olduğuna dikkat çekilerek, “Bu sürede fabrikalar gezilemez, almak için para bulunamaz” denildi.

26.02.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yaşama hakları esirgenmesin!

Ata Can Çorakçı “8 aylık kızımız Mercan’a, henüz 3.5 aylıkken SMA Tip 1 teşhisi kondu” diyor. Spinal Musküler Atrofi (SMA) kalıtsal ve ilerleyici bir kas hastalığı... Aileler ne acılar çekiyor, anlatmak zor. İstemli kasların güçsüzlüğüne ve erimesine yol açan SMA’nın dünya çapında görülme oranı 10 binde bir iken, Türkiye için bu oran 6-7 binde bir. SMA’nın en ağır seyrettiği Tip 1’de bebekler baş kontrolü, dönme, yürüme gibi temel becerilerden yoksun, emme ve yutma fonksiyonları kaybolmuş ve solunum cihazına bağlı bir şekilde yaşamlarını sürdürebiliyor. Solunum sorunları nedeniyle de çok erken yaşlarda hayatlarını kaybedebiliyorlar.

11.09.2020

‘Gerekeni yaparız’ ne demektir? Türkşeker’de neler oluyor?

“Kuraklık, su kıtlığı başlıyor, toprak çatlıyor... Kentli, köylü, çiftçi sanayici, herkes endişeli” derken, belki de asıl endişe duymamız gereken, pandemide önemi kat kat artan çiftçilerin, tarımsal kuruluşlarda çalışan işçilerin ve fabrikaların geleceğidir.

10.09.2020

Zam gelmezse fabrikalar kapanabilir. Şekerde döngü bozuluyor

Ülkemizde 33 adet pancar şekeri fabrikası var. ÖİB’ye bağlı Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ’ye ait 25 fabrikadan 10’u, 2018 yılında yapılan özelleştirme ihaleleri ile özel sektöre devredildi. Böylelikle 33 şeker fabrikası; devlete ait 15, özel sektöre ait 12 ve pancar kooperatiflerine ait 6 olmak üzere faaliyet gösteriyor. Mevcut durumda kamunun sektör payı yüzde 35.5, kooperatif fabrikalarının payı yüzde 36.9, özel fabrikaların payı ise yüzde 27.6 oldu.

6.08.2020

Çiftçi kooperatifleşmeden Türkiye bir yere gidemez

Kayseri’de pancar üreticileri arasında bir gün geçirdik. Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve ekibi ile konuştuk. Türkiye’de şeker sektörü stratejik bir öneme sahip. “Kuraklık olursa Konya Ovası’nda pancar ekiminden vazgeçelim” demenin ucuz bir görüş olduğunu anladık.

24.12.2019