MENÜ

Şeker Fabrikası

Şeker Fabrikası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şeker Fabrikası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.174 Şeker Fabrikası haberi bulunmuştur.

Şeker Fabrikası Haberleri

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı İşte yeni normalleşme kararları

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte yeni normalleşme kararları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Huber Köşkü’ndeki video konferans yöntemiyle son kez yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, normalleşme süreci kapsamında alınan yeni kararları açıkladı. Erdoğan, "Şehirler arası seyahat kısıtlaması 1 Haziran'dan itibaren kaldırılmıştır. Olumsuz bir durum görmememiz halinde yeniden getirebiliriz. 1 Haziran itibariyle kamu personelleri iş başı yapacaklar. 65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlandırılmasını pazar günleri 14:00 saatleri arasında istisna kapmasında olması devam edecek" dedi.

28.05.2020Gündem
Pancar üreticisine büyük destek

Pancar üreticisine büyük destek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkşeker’in sözleşmeli tarım uygulaması ile çiftçilerin krediye, faize muhtaç olmayacağını söyledi. Bakan Albayrak, proje ile çiftçilerin 3.5 milyar TL gelir elde edeceğini, tarımsal ürün ithalatında da 500 milyon dolarlık tasarruf sağlanacağını belirtti.

23.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak: Çiftçinin nakit avansını Türkşeker ödeyecek

Son dakika... Bakan Albayrak: Çiftçinin nakit avansını Türkşeker ödeyecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Çiftçinin pancardan sonra ekeceği ürünün tohum, gübre ve nakit avansını Türkşeker ödeyecek. Çiftçi, krediye muhtaç olmadan üretim yapacak" dedi.

22.04.2020Ekonomi
Türk Şeker mülakat sonuçları açıklandı Şeker Fabrikası mülakat sonuçları

Türk Şeker mülakat sonuçları açıklandı! Şeker Fabrikası mülakat sonuçları

Şeker Fabrikası mülakat sonuçları, Türk Şeker resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Şubat ayından bu yana sonuçlar hakkında detayları merak eden vatandaşlar, Türk Şeker mülakat sonuçları ekranı üzerinden TC Kimlik numarası ile sorgulanabiliyor. İşte, Türk Şeker Fabrikası mülakat sonuçları hakkında detaylı bilgiler

9.04.2020Ekonomi
Sanatını doğa ve doğallığın üzerine kuran şair: Ceyhun Atuf Kansu

Sanatını doğa ve doğallığın üzerine kuran şair: Ceyhun Atuf Kansu

Bir taraftan çocuk doktoru olarak görev yaparken öte yandan unutulmaz şiirleri kaleme alan Kansu, vefatının 42. yılında anılıyor.

16.03.2020Keyif
Corona virüs kaynaklı ham madde ihtiyacına yerli çözüm

Corona virüs kaynaklı ham madde ihtiyacına yerli çözüm

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister "Medikal sektörünün etil alkol ihtiyacının, şeker fabrikalarındaki melastan üretilen biyoetanol üzerinden sağlanmasından ve bu duruma katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz" dedi.

13.03.2020Ekonomi
Kayseride göl dondu

Kayseri'de göl dondu

Kayseri'de günlerdir etkisini sürdüren kar yağışı ve aşırı soğuklar nedeniyle Şeker Gölü dondu.

12.02.2020Gündem
Depremden etkilenen şeker pancarı üreticilerine erken ödeme yapılacak

Depremden etkilenen şeker pancarı üreticilerine erken ödeme yapılacak

Malatya Şeker Fabrikası, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle 2019-2020 dönemi şeker pancarı ödemelerine 40 gün erken başladı.

3.02.2020Ekonomi
Belarusta müdür ve yöneticilerin bindiği uçakta ilginç olay Böyle yakalandılar

Belarus'ta müdür ve yöneticilerin bindiği uçakta ilginç olay! Böyle yakalandılar

Belarus’ta şeker fabrikalarındaki yolsuzluk ile ilgili operasyon esnasında Almanya’ya kaçmak üzere olan şirket müdürlerinin yakalanması için Minsk-Münih rotasında ilerleyen uçak geri çağrıldı.

29.01.2020Dünya
Şeker fabrikası kura sonuçları sorgulama ekranı Binlerce kişiyi ilgilendiriyor

Şeker fabrikası kura sonuçları sorgulama ekranı! Binlerce kişiyi ilgilendiriyor

Şeker fabrikaları kura sonuçları sorgulama ekranı, perşembe gününün ilk saatlerinde pek çok vatandaşın gündemindeki konu olmaya başladı. Binlerce kişiyi yakından ilgilendiren Şeker Fabrikaları kura sonuçları, asil ve yedek liste olmak üzere kurumun resmi internet sitesi üzerinden kolayca görüntülenebilecek. Peki, şeker fabrikaları kura sonuçları sorgulama işlemi nasıl yapılabilecek? İşte, merakla araştırılan şeker fabrikası kura sonuçları hakkında merak edilen bazı bilgiler

23.01.2020Gündem
Şeker fabrikaları işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı

Şeker fabrikaları işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı?

Şeker fabrikaları işçi alımı kura sonuçları için vatandaşların araştırması devam ediyor. TürkŞeker aracılığıyla işçi alımı kura sürecine başvuruda bulunan binlerce kişi, kura sonuçları hakkında herhangi bir bilgi yayımlanıp yayımlanmadığını araştırıyor. Peki, şeker fabrikaları işçi alımı kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, şeker fabrikaları işçi alımı kura sonuçları hakkında bazı bilgiler

21.01.2020Gündem
Konya Şeker’den çiftçiye 2019’da 2.5 milyar TL’lik ödeme

Konya Şeker’den çiftçiye 2019’da 2.5 milyar TL’lik ödeme

Konya Şeker, üreticiye kazandırdığı 45 üretim tesisinde 32 çeşit tarımsal ve hayvansal ürün alımı yaptı.

17.01.2020Ekonomi
Şeker Fabrikası personel alımı için geri sayım başladı

Şeker Fabrikası personel alımı için geri sayım başladı!

Şeker Fabrikası personel alımı için geçtiğimiz haftalarda yayımladığı işçi alımı ilanının ardından bu kez kura sonuçları açıklaması merakla araştırılmaya başlandı. Şeker Fabrikası personel alımı kura sonuçları için tarih açıklaması yapan fabrika, İŞKUR aracılığıyla bilgileri yayımladı. Peki, 2020 Şeker Fabrikası personel alımı için sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

12.01.2020Gündem
İŞKUR Şeker fabrikası işçi alımı 2020 başvuru nasıl yapılır

İŞKUR Şeker fabrikası işçi alımı 2020 başvuru nasıl yapılır?

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş İŞKUR aracılığı ile personel alımı yapacağını duyurdu. Şeker Fabrikası Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan personel alımı ilanına göre alımlar lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden yapılacak. İŞKUR ile işe alımlar devam ediyor. Personel alımı için başvurular Türkiye İş Kurumu şubelerinden ve Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesinden yapılabiliyor. Peki, Şeker Fabrikalarına personel alımı başvuru şartları neler?

3.01.2020Gündem
İŞKUR aracılığı ile Şeker Fabrikalarına personel alımı yapılacak - Başvuru şartları neler

İŞKUR aracılığı ile Şeker Fabrikalarına personel alımı yapılacak - Başvuru şartları neler?

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş İŞKUR aracılığı ile personel alımı yapacağını duyurdu. Şeker Fabrikası Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan personel alımı ilanına göre alımlar lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden yapılacak. Peki, Şeker Fabrikalarına personel alımı başvuru şartları neler?

30.12.2019Gündem
Bozkırın  başkentinin  lezzetleri

Bozkırın başkentinin lezzetleri

İki ay önce açılan Odunpazarı Modern Müzesi (OMM), Eskişehir’e gitmek için yeni bir bahane oldu. Anadolu’nun dinamik kenti gezilecek, görülecek pek çok fırsat sunarken lezzet peşinde koşanlar için de ilginç keşifler barındırıyor.

10.11.2019Seyahat
İşte Suriye’de ABD’nin son hali

İşte Suriye’de ABD’nin son hali

Barış Pınarı harekâtı sonrası ABD’nin Suriye’deki askeri varlığının sayısı ve düzeni değişti. ABD askeri harekâtla birlikte çekildiği 16 noktadan 6’sına geri döndü. ABD güçleri halen 12 noktada konuşlu.

10.11.2019Dünya
Atatürk’ü anlamak gerek

Atatürk’ü anlamak gerek

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk anlamak için üretime dönük eğitimi anlamak gerektiğini söyleyerek, “Bu ne demek? Sorgulayıcı eğitim demek. Bize ezberci eğitimi getirdiler yeter ki düşünme dediler. Birileri sizin yerinize düşünürse aklınızı kiraya vermişsinizdir” dedi. Kılıçdaroğlu, CHP Parti Okulu Konuşmaları kapsamında Gaziantep’te şöyle konuştu:

9.11.2019Gündem
Erkan Yolaç ve eşi Asuman Yolaç kimdir Hangi filmde oynadı

Erkan Yolaç ve eşi Asuman Yolaç kimdir? Hangi filmde oynadı?

Erkan Yolaç ve Asuman Yolaç, pek çok kişi tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Televizyon programları ya da sosyal medya aracılığıyla zaman zaman gündeme gelen Erkan Yolaç, biyografisi ile araştırılıyor. Peki, Erkan Yolaç ve eşi Asuman Yolaç kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

2.11.2019Hayat
Bursa’da 1600 kişiye istihdam sağlıyor

Bursa’da 1600 kişiye istihdam sağlıyor

1977 yılında Bursa’da Altan Eker tarafından temelleri atılan Eker Süt Ürünleri, bugün ayran markası ile öne çıkıyor. Bursa’daki üretim tesisinde 1600 kişiyi istihdam ettiklerini anlatan Eker Süt Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker, “Son 20 yıldır Eker olarak tonaj bazında yıllık ortalama yüzde 15 oranında büyümeye devam ediyoruz” dedi.

8.10.2019Ekonomi
Katedralde bayram namazı kılınmasını sağlayan Yusuf Topçu vefat etti

Katedralde bayram namazı kılınmasını sağlayan Yusuf Topçu vefat etti

Almanya’ya ilk gelen Türkler’den olan ve namaz kılınacak bir cami olmadığı için yaptığı girişim sayesinde 1961 ve 1965’te bayram namazlarının Köln’de Dom Katedrali’nde kılınmasını sağlayan Yusuf Topçu (82), tedavi gördüğü Köln Üniversitesi’nde hayata gözlerini yumdu. Geçen Haziran’da Köln Konsolosluğu ve İslam Toplumu Milli Görüş tarafından plaketle onure edilen Topçu’nun cenazesi Türkiye’ye gönderilecek.

7.10.2019Avrupa
Turhal Şeker Fabrikası şeker pancarı alımına başladı

Turhal Şeker Fabrikası şeker pancarı alımına başladı

Kayseri Şeker'in üç fabrikasından biri olan Turhal Şeker Fabrikası'nda 2019-2020 alım kampanyası başladı.

29.09.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Pancar üretiminde yüzde 11 artış bekleniyor

Bakan Pakdemirli: Pancar üretiminde yüzde 11 artış bekleniyor

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, nişasta bazlı şeker kotasının yüzde 2,5’a düşmesiyle birlikte 1, 5 milyon ton ilave pancar kotası oluştuğunu belirterek, ”Nişasta bazlı şeker kotası, 2018 yılında yüzde 10'dan yüzde 5'e, 2019 yılında ise yüzde 2,5'a düşürüldü. Böylelikle çiftçimizin, ilave 1, 5 milyon ton pancarı kota kapsamında üretmesi sağlandı. Yaptığımız bu düzenleme doğrultusunda ülkemizde pancar üretimi artmakta, 2019 yılında bir önceki yıla göre pancar üretiminde yüzde 11'lik bir artış beklenmekte” dedi.

18.09.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan nikah şahidi oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan nikah şahidi oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci'nin oğlu Melih ile Seray Kayan'ın düğününe katıldı.

8.09.2019Gündem
Kocaelide skandal olay Tarihi binayı yerle bir ettiler

Kocaeli'de skandal olay! Tarihi binayı yerle bir ettiler

KOCAELİ'nin Kartepe ilçesinde, Anıtlar Kurulu tarafından tescil edilmiş tarihi bina kimliği belirsiz kişilerce iş makinesiyle yıkıldı. Polis, iş makinesi operatörlerini yakalarken, operatörlere talimat veren kişiler ise hala aranıyor.

15.07.2019Gündem
Kırşehir’de ne oldu da 39 yıl sonra belediye değişti

Kırşehir’de ne oldu da 39 yıl sonra belediye değişti?

Yerel seçimlerin en ilginç sonuçlarından biri de Kırşehir’den çıktı. CHP, tam 39 yıl aradan sonra (SHP’den de 25 yıl sonra) yeniden belediyeyi kazandı. Bu durumu anlamak için kentte iki gün geçirdik; siyasiler, akademisyenler, esnaf, hatta amigolarla konuştuk. İşte bozkırın bağrındaki bu büyük değişimin şifreleri...

Bakanlık açıkladı: İmzalar atılmaya başladı

Bakanlık açıkladı: İmzalar atılmaya başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, şeker fabrikalarının, bu yılki ekim dönemi öncesinde çiftçilerle üretim sözleşmesi imzalamaya başladığı açıklandı. Uygulamaya göre fabrikalar, hasat öncesinde çiftçilere avans ödemesi yapıyor, böylece pancar çiftçisi daha hasat gerçekleşmeden ürün bedelinin yaklaşık yüzde 40'ını peşin alıyor.

4.03.2019Ekonomi
Hizmet yarışına sonuna kadar varız

Hizmet yarışına sonuna kadar varız

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın alanlarda ve sosyal medyada kullandığı ‘Zillet ittifakı’ söylemini eleştirerek, “Biz diğer siyasi partiler gibi ‘Şu zillettir, bu millettir’ diye bir ayrım yapmıyoruz. Öyle bir kavga üslubunun da doğru olmadığına inanıyoruz. Bunlar karın doyurmuyor. Bağırıp çağırmakla, karalamakla bu işler olmuyor” dedi. Kılıçdaroğlu Uşak’ta ve Eşme ilçesinde iki miting yaptı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle buluştuğu toplantılarda seçmene çağrı yaptı.

2.03.2019Gündem
Kılıçdaroğlundan Uşakta önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan Uşak'ta önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak'taki konuşmasında, "Bu iş, bir parti olma olayını çoktan aştı. Bu iş, bir Türkiye meselesidir. Demokrasinin en temel noktası, aklı kullanarak, sandığa gitmektir. Türkiye, kendine marttan sonra baharı getirebilir" dedi.

1.03.2019Gündem
Pancardan şeker üretiminin oranı artırıldı

Pancardan şeker üretiminin oranı artırıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı, daha önce yüzde 95 olan toplam şeker üretimi içinde pancardan üretimin payının 2019-2020 pazarlama yılı için yüzde 97,5'e yükseltildiğini açıkladı.

6.02.2019Ekonomi
Pancardan şeker üretiminin oranı artırıldı

Pancardan şeker üretiminin oranı artırıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı, daha önce yüzde 95 olan toplam şeker üretimi içinde pancardan üretimin payının 2019-2020 pazarlama yılı için yüzde 97,5'e yükseltildiğini açıkladı.

6.02.2019Ekonomi
Şeker kotaları belli oldu

Şeker kotaları belli oldu

Cumhurbaşkanlığı kararıyla birlikte 2019-2020 pazarlama yılı şeker kotaları yeniden belirlendi.

5.02.2019Ekonomi
Birleşme ve satın alma işlemleri adedi azaldı, hacim ise arttı

Birleşme ve satın alma işlemleri adedi azaldı, hacim ise arttı

EY Kurumsal Finansman Bölümü, her yıl hazırladığı ve bu yıl 17.’sini yayınladığı Birleşme ve Satın Alma İşlemleri 2018 Raporu’nu açıkladı.

17.01.2019Ekonomi
İşte Kayserisporun yeni sponsoru

İşte Kayserispor'un yeni sponsoru

Spor Toto Süper Lig'de mücadele veren Kayserispor, ekonomik sıkıntılara merhem olacak bir anlaşmaya imza koydu. Sarı Kırmızılı kulüp, en önemli sponsorlarından birisi olan Kayseri Şeker Fabrikası ile yeni bir anlaşma daha yaptı.

8.01.2019Futbol
Öğrenciler şekerpancarından drone yaptı

Öğrenciler şekerpancarından drone yaptı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Geçit Mahallesi’nde bulunan Geçit Ortaokulu öğrencileri, ‘Şeker Tadında Oyuncak’ yarışması kapsamında tamamı şekerpancarından drone, biçerdöver, traktör ve kamyon gibi oyuncaklar yaptı. Yarışmada dereceye, şekerpancarına yepyeni bir boyut kazandırarak biçerdöver, termik santral ve tekne yapan öğrenciler girerek bisiklet ödülünün sahibi oldu.

20.12.2018Eğitim
Pancar alım kampanyası sona erdi

Pancar alım kampanyası sona erdi

Malatya’da yaklaşık 3 aydır süren pancar alım ve işleme kampanyası sona erdi.

5.12.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Açıkta satılan gıdalar..!

Hürriyet Ankara okurları Mehmet Özdemir ve Dr. M. A. Işıksoluğu, aynı konuya/soruna dikkat çekmişler: “Ulus Hali ve çevresinde açıkta satılan gıdalar.”

16.03.2020

Çiftçi kooperatifleşmeden Türkiye bir yere gidemez

Kayseri’de pancar üreticileri arasında bir gün geçirdik. Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve ekibi ile konuştuk. Türkiye’de şeker sektörü stratejik bir öneme sahip. “Kuraklık olursa Konya Ovası’nda pancar ekiminden vazgeçelim” demenin ucuz bir görüş olduğunu anladık.

24.12.2019

‘Kastamonu’ çıkışta... Dünyaya açılan kadın ufku, senfoni konseri ile taçlandırıldı

10 Aralık 1919 tarihinde Kastamonu’da 3 bin kadının katılımı ile Anadolu işgalini protesto etmek üzere gerçekleştirilen ve ülkemizin ilk kadın mitingi olması nedeniyle simgesel değere sahip olan ‘Kastamonu Kadın Mitingi’nin 100. yıldönümü, Cemal Reşit Rey’de düzenlenen görkemli bir gala gecesi ile kutlandı.

18.12.2019

Hayat bir yol ise düz olmamalı... Engebeli olmalı ki zorluklardan bir şeyler öğrenebilelim

Fulya Akkaya... Müthiş biri o. Şapka çıkarıyorum. Ve avuçlarım patlayıncaya kadar alkışlıyorum. Görme engelli ama 2017’deki üniversite sınavında, 5 dalda Türkiye birincisi oldu. Türkçe-Matematik dalında birinci oldu, kendi dalı olmayan Türkçe-Sosyal’de de birinci oldu. Ve Boğaziçi Ekonomi’yi kazandı. Şimdi 2. sınıfa geçti. Ben onu Tuluhan Tekelioğlu’nun “Güç Sensin” belgeselinde tanıdım, çok etkilendim, röportaj yapmak istedim. Gerçekten şahane bir genç kadınla tanıştım. Bu ülkede Fulya’ların artması dileğiyle. Akkaya ailesi gibi ailelerin de artması dileğiyle. Fulya’nın bu kadar başarılı ve mutlu bir genç kız olmasının en önemli sebebi ailesi. Tüm aile bireylerini, en çok da annesini avuçlarım patlayıncaya kadar alkışlıyorum ve sizi Fulya’yla baş başa bırakıyorum...

12.06.2019

Yozgat-Sarıkaya’da Roma hamamına isim ve slogan aranıyor

Hafta sonu Yozgat’a gittik, Sarıkaya ilçesindeki Roma hamamının tanıtımı için...

23.11.2018