EKSTRA
MENÜ

Msü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 774 haberi bulunmuştur.

Msü Haberleri

TSK sağlık yeteneği yönetmeliği değişikliği yayımlandı

TSK sağlık yeteneği yönetmeliği değişikliği yayımlandı

Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği için yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre yeni askerlik sistemiyle hayata geçirilen yedek astsubayların sağlık işlemleri de yönetmeliğin içerisinde yayımlandı. İşte, TSK sağlık yeteneği yönetmeliği değişikliği hakkında merak edilen bazı bilgiler

17.04.2020Gündem
MSÜ sınavı ne zaman yapılacak 2020 MSÜ sınav tarihi

MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? 2020 MSÜ sınav tarihi

Harp Okullarına ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına yerleşmede uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na (2020-MSÜ) girmek isteyen adaylar, son günlerde araştırmalarına hız verdi. Bilindiği üzere, söz konusu sınavın tarihi ertelenmişti. Peki, MSÜ sınavı ne zaman yapılacak?

16.04.2020Gündem
MSÜ tercih tarihi ertelendi: MSÜ sınavı ne zaman 2020 MSÜ sınavı hangi tarihte

MSÜ tercih tarihi ertelendi: MSÜ sınavı ne zaman? 2020 MSÜ sınavı hangi tarihte?

Koronavirüsü salgını önleme kapsamında, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın (MSÜ) tarihi, Milli Savunma Bakanlığı ve ÖSYM tarafından ertelenmişti. Normal zamanda mart ayında yapılması planlanan sınavın ileri bir tarihe alınmasının ardından, tercih tarihleriyle ilgili bir erteleme açıklaması daha yapıldı. Peki, MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? 2020 MSÜ sınavı hangi tarihte? İşte, MSÜ sınav tercihleri ve sınavla ilgili ayrıntılar

11.04.2020Kelebek
MSÜ sınavı 2020 ne zaman yapılacak MSÜ sınavı soruları nasıl olacak

MSÜ sınavı 2020 ne zaman yapılacak? MSÜ sınavı soruları nasıl olacak?

MSÜ sınavının ne zaman yapılacağı ile ilgili geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından açıklama yapıldı. Koronavirüs önlemleri kapsamında ertelenen sınavlar arasında bulunan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına girecek olan öğrenciler sınav tarihini öğrenmek istiyorlar. İşte ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılan sınav ile ilgili merak edilenler…

10.04.2020Eğitim
Son dakika haberler... 2020 MSÜ Sınavı 14 Hazirana ertelendi

Son dakika haberler... 2020 MSÜ Sınavı 14 Haziran'a ertelendi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Covid-19 salgını nedeniyle 2020 MSÜ Sınavı ÖSYM Başkanlığınca 14 Haziran 2020 tarihine ertelenmiştir. 13 Nisan-01 Mayıs tarihleri arasında yapılacağı duyurulan MSÜ Askeri Öğrenci Aday Tercih İşlemleri ileri bir tarihe ertelenmiş olup, tercih tarihleri bilahare duyurulacaktır." açıklamasını yaptı.

10.04.2020Gündem
MSÜ sınavı ne zamana ertelendi 2020 MSÜ sınavı ne zaman

MSÜ sınavı ne zamana ertelendi? 2020 MSÜ sınavı ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) MSÜ-2020 sınavının yapılacağı tarihi güncelledi. On binlerce adayın ter dökeceği sınav haziran ayı içinde belirlenen sınav merkezlerinde organize edilecek. TSK'da görev almak için sınava katılım sağlamak isteyen gençler şimdi yeni sınav tarihini araştırıyor. Peki, MSÜ sınavı ne zamana ertelendi? 2020 MSÜ sınavı ne zaman?

1.04.2020Gündem
MSÜ sınavı ne zaman yapılacak MSÜ sınavı hangi tarihe ertelendi İşte, güncel tarih

MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? MSÜ sınavı hangi tarihe ertelendi? İşte, güncel tarih

Corona virüsü önemleri kapsamında ÖSYM tarafından organize edilecek olan birçok sınav ileri bir tarihe ertelendi. Son olarak YKS sınavının tarihinin değişmesiyle beraber, Milli Savunma Bakanlığı, normal zamanda 29 Mart'ta yapılması planlanan MSÜ sınavının bir kez daha ertelendiğini duyurdu. MSÜ 2020 sınav tarihinin değişmesiyle adayların gözü güncel takvime çevrildi. Peki, MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? MSÜ sınavı hangi tarihe ertelendi? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

29.03.2020Gündem
Son dakika haberler... MSB duyurdu: O sınav ertelendi

Son dakika haberler... MSB duyurdu: O sınav ertelendi

Milli Savunma Bakanlığı'nca Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 14 Haziran'a ertelendiği açıklandı.

27.03.2020Gündem
MSÜ sınavı ne zaman yapılacak 2020 MSÜ sınavı ertelendi mi

MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? 2020 MSÜ sınavı ertelendi mi?

Corona virüsü önlemleri kapsamında ÖSYM'nin 2020 sınav takvimi güncellendi. Bu gelişmenin ardından , 29 Mart'ta yapılması planlanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın (MSÜ) ne zaman yapılacağı, söz konusu sınava katılım gösterecek adaylarca merak ediliyor. Peki, MSÜ sınavı ne zaman yapılacak?

27.03.2020Gündem
KPSS ne zaman yapılacak 2020 KPSS sınavları ne zaman KPSS lisans sınav tarihi

KPSS ne zaman yapılacak? 2020 KPSS sınavları ne zaman? KPSS lisans sınav tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Kovid-19 önlemleri kapsamında, 2020 Sınav Takvimi'nde değişiklik yapmaya devam ediyor. Son olarak üniversiteli olmak için gün sayan adayların girdiği YKS'nin oturumları ileri bir tarihe alındı. Öte yandan MSÜ, ALES ve YDS sınavlarının tarihlerinde de düzenleme yapıldı. Bugün ise kamu personeli alımında kullanılan KPSS sınavın oturum tarihleri güncellendi. Peki, YKS MSÜ KPSS ALES YDS sınavları ne zaman? KPSS sınavı ne zamana ertelendi?

27.03.2020Gündem
YKS ertelenecek mi 2020 YKS sınav tarihi ne zaman

YKS ertelenecek mi? 2020 YKS sınav tarihi ne zaman?

Ülkemizde devam eden corona virüsü önlemleri kapsamında, ÖSYM bazı sınavların ertelendiğini duyurdu. TYT, AYT ve YDT ne zaman yapılacak? sorusu da peş peşe gelen sınav ertelemesi açıklamalarının ardından yanıtı araştırılan konulardan oldu. Toplam üç aşamadan oluşan YKS'nin ne zaman yapılacağı ve ertelenip ertelenmediği üniversite adayları tarafından sorgulanıyor. Peki, YKS ertelenecek mi? 2020 YKS sınav tarihi ne zaman? İşte, YKS sınav tarihiyle ilgili merak edilen bilgiler.

24.03.2020Gündem
Hangi sınavlar ÖSYM tarafından ertelendi İşte corona virüsü nedeniyle ertelenen tüm sınavlar 2020

Hangi sınavlar ÖSYM tarafından ertelendi? İşte corona virüsü nedeniyle ertelenen tüm sınavlar 2020

Corona virüsü önemleri kapsamında ÖSYM, bu yıl düzenlenecek olan bazı sınavların ileti bir tarihe alındığını açıklamıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da bu kapsamda bazı sınavların tarihlerinin güncellendiğini duyurdu. Toplum sağlığını göz önünde bulundurarak yetkililerin verdiği sınav erteleme kararı sonrası, sınavlara hazırlanan çok sayıda aday, 2020 yılında yapılacak olan sınavların güncel tarihini araştırmaya başladı. Peki, hangi sınavlar ÖSYM tarafından ertelendi? Sınavlar ne zaman yapılacak? İşte corona virüsü nedeniyle ertelenen sınavlar ve konuyla ilgili detaylar.

22.03.2020Gündem
LGS ertelenecek mi 2020 LGS sınavı ne zaman yapılacak Bakan Selçuk yanıtladı

LGS ertelenecek mi 2020? LGS sınavı ne zaman yapılacak? Bakan Selçuk yanıtladı

ÖSYM'nin aldığı sınav erteleme kararının ardından, LGS sınavının da ertelenip ertelenmeyeceği gündeme geldi. Ülkemizde alınan corona virüsü önemleri kapsamında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS sınavının tarihiyle ilgili merak edilenleri yanıtladı. Gözler 2020 LGS sınav tarihinde. Peki, LGS ertelenecek mi 2020? LGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte, Bakan Selçuk'un o konuyla ilgili yaptığı açıklamanın detayları.

19.03.2020Gündem
MSÜ sınav yerleri ne zaman belli olacak 2020 MSÜ sınavı ertelendi mi

MSÜ sınav yerleri ne zaman belli olacak? 2020 MSÜ sınavı ertelendi mi?

Günlerdir heyecanla beklenen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın Corona virüsü nedeni ile ertelendiği açıklandı. Corona virüsü (Covid-19) salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik alınan tedbirler kapsamında ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından MSÜ 2020 sınavı ileri bir tarihe ertelendi. Peki, 2020 MSÜ sınavı ertelendi mi? MSÜ sınav yerleri ne zaman belli olacak?

19.03.2020Gündem
ÖSYMden son dakika açıklaması 9 sınavın tarihi ertelendi...

ÖSYM'den son dakika açıklaması! 9 sınavın tarihi ertelendi...

ÖSYM'den yapılan son dakika açıklamasına göre koronavirüs önlemleri kapsamında 2020 sınav takviminde güncelleme yapıldı. Açıklamaya göre 9 sınavın tarihi ertelendi.

19.03.2020Eğitim
MSÜ sınavı ertelenecek mi 2020 ÖSYM Başkanı Halis Aygün yanıtladı

MSÜ sınavı ertelenecek mi 2020? ÖSYM Başkanı Halis Aygün yanıtladı

Türkiye genelinde alınan corona virüsü önemleri kapsamında MSÜ sınavının ertelenip ertelenmeyeceği sınava katılacak adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. Adaylar mart ayında yapılacak olan MSÜ sınavıyla ilgili detayları sorgularken, konuyla ilgili açıklama ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den geldi. Aygün bir Twitter kullanıcısının sorduğu soruya yanıt vererek, sınav ertelemesiyle ilgili kafa karışıklığını netleştirdi. Peki, MSÜ sınavı ertelenecek mi 2020? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

18.03.2020Gündem
MSÜ sınavı ertelenecek mi ÖSYMden MSÜ iptali açıklaması geldi mi

MSÜ sınavı ertelenecek mi? ÖSYM'den MSÜ iptali açıklaması geldi mi?

Ülkemizde alınan corona virüsü önemleri kapsamında, eğitim ve öğretime verilen aranın ardından gözler 29 Mart'ta düzenlenecek olan 2020 MSÜ sınavına çevrildi. Genişletilen önemler çerçevesinde özellikle birçok sınava verilen aranın ardından, yakın zamanda yapılacak olan MSÜ sınavının ertelenip ertelenmediği adaylar tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, MSÜ sınavı ertelenecek mi? ÖSYM'den MSÜ iptali açıklaması geldi mi? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

17.03.2020Gündem
MSÜ sınavı ne zaman MSÜ ertelendi mi

MSÜ sınavı ne zaman? MSÜ ertelendi mi?

Corona virüsü önlemlerinin artmasıyla birlikte MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı) tarihi bir kez daha gündeme geldi. Sınava girmeyi planlayan adaylar tarihte bir değişiklik olup olmadığını merak ediyor. Peki, MSÜ sınavı ne zaman? MSÜ ertelendi mi?

16.03.2020Gündem
MSÜ 2020 sınav yerleri ne zaman açıklanacak

MSÜ 2020 sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

29 Mart 2020'de yapılacak Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na ait giriş belgeleri, söz konusu sınava katılım sağlamak için başvurularını tamamlayan adayların gündeminde yer alıyor. Sınava yaklaşık 3 hafta olmasına rağmen adaylar, 2020 MSÜ sınavı oturumuna girecekleri okul ve salon bilgilerini merak ediyor. Peki, MSÜ 2020 sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

9.03.2020Gündem
MSÜ sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2020 MSÜ sınav giriş belgesi yayımlandı mı

MSÜ sınav yerleri ne zaman açıklanacak? 2020 MSÜ sınav giriş belgesi yayımlandı mı?

29 Mart'ta düzenlenecek olan Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavına binlerce genç katılım sağlayacak. ÖSYM tarafından organize edilen söz konusu sınava günler kala, başvuru işlemlerini geride bırakarak sınav hazırlıklarına devam eden adaylar bir yandan da MSÜ sınav giriş belgeleriyle ilgili araştırmalarına hız verdi. Peki, MSÜ sınav yerleri ne zaman açıklanacak? 2020 MSÜ sınav giriş belgesi yayımlandı mı? İşte, MSÜ sınav giriş yerleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

8.03.2020Gündem
Sanat dünyasının acı kaybı... Kıvanç Uğraşbul hayatını kaybetti

Sanat dünyasının acı kaybı... Kıvanç Uğraşbul hayatını kaybetti

Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde Bas Bariton solist sanatçı olarak görev yapan sanatçı Kıvanç Uğraşbul hayatını kaybetti.

3.03.2020Magazin
2020 MSÜ geç başvuruları başladı MSÜ geç başvuru ücreti ne kadar

2020 MSÜ geç başvuruları başladı! MSÜ geç başvuru ücreti ne kadar?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı-2020 geç başvuruları bugün başladı. ÖSYM'nin AİS sistemi aracılığı ile yapılacak başvuruların ne zaman biteceği ve ücretinin ne kadar olduğu, söz konusu sınava katılım sağlayacak adaylar tarafından araştırılıyor. İşte, 2020 MSÜ geç başvuruları hakkında merak edilenler...

25.02.2020Gündem
MSÜ 2020 geç başvuru tarihi ne zaman 2020 ÖSYM MSÜ başvuru ekranı açıldı mı

MSÜ 2020 geç başvuru tarihi ne zaman? 2020 ÖSYM MSÜ başvuru ekranı açıldı mı?

ÖSYM tarafından açıklanan MSÜ geç başvuru tarihi adayların gündemine gelmeye başladı. 10 Şubat tarihinde tamamlanan başvuru sürecini kaçıran Milli Savunma Üniversitesi adayları, söz konusu sınavın geç başvuru tarihini ve başvuru ücretini öğrenmek adına araştırma yapıyor. Peki, MSÜ 2020 geç başvuru tarihi ne zaman? MSÜ başvuru işlemi nasıl yapılır ve 2020 ÖSYM MSÜ başvuru ekranı açıldı mı? İşte, 2020 MSÜ sınavıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

22.02.2020Gündem
MSÜ sınavı ne zaman 2020 MSÜ geç başvurusu ne zaman

MSÜ sınavı ne zaman? 2020 MSÜ geç başvurusu ne zaman?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı-2020 başvuruları 10 Şubat'ta sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından sınav tarihi merak konusu oldu. Öte yandan çeşitli nedenlerle başvuru yapamayan vatandaşlar da 2020 MSÜ geç başvuru tarihini araştırıyor. Peki, MSÜ sınavı ne zaman? 2020 MSÜ geç başvurusu ne zaman?

18.02.2020Gündem
MSÜ sınavı geç başvuruları ne zaman başlıyor 2020 MSÜ sınavı ne zaman

MSÜ sınavı geç başvuruları ne zaman başlıyor? 2020 MSÜ sınavı ne zaman?

7 Ocak'ta başlayan MSÜ 2020 sınavı başvuruları 10 Şubat tarihinde tamamlandı. MSÜ başvurularını yapamayanlar için geç başvuru tarihleri ÖSYM'nin internet sitesinden duyuruldu. MSÜ geç başvuru işlemleri kurumun AİS sistemi üzerinden aday şifresi ve TC kimlik numaraları ile gerçekleşecek. Peki, MSÜ sınavı geç başvuruları ne zaman başlıyor? 2020 MSÜ sınavı ne zaman? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

12.02.2020Gündem
MSÜ başvurusu ve para yatırma işlemleri nasıl yapılır

MSÜ başvurusu ve para yatırma işlemleri nasıl yapılır?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) başvurusu ve para yatırma işlemi için artık geri sayım başladı. 7 Ocak tarihinde başlayan MSÜ başvurusu, 10 Şubat tarihinde sona erecek. MSÜ para yatırma işlemi ise 11 Şubat tarihinde son bulacak. Astsubay ya da subay olmak isteyen gençlerin müracaatta bulunacağı MSÜ başvurusu için ücret ise 100 TL olacak. Peki, MSÜ para yatırma işlemi nasıl yapılır? İşte, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olan başvuru süreci hakkında bazı bilgiler

10.02.2020Eğitim
MSÜ sınavı son başvuru tarihi ne zaman MSÜ sınavı ne zaman

MSÜ sınavı son başvuru tarihi ne zaman? MSÜ sınavı ne zaman?

MSÜ sınavı başvurularında son günlere girildi. ÖSYM tarafından gerçekleşen başvurularda son günlerin gelmesiyle, başvuru işlemlerine yönelik detaylar sıkça sorgulanmaya başladı. Adaylar, sınav hazırlıklarında devam ederken bir yandan da MSÜ sınavı son başvuru tarihini araştırıyor. Peki, MSÜ başvurusu ne zaman bitecek? MSÜ başvuru şartları neler? İşte, o konular hakkında ayrıntılı bilgiler. Peki, MSÜ sınavı son başvuru tarihi ne zaman? MSÜ sınavı ne zaman? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

8.02.2020Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) son başvuru tarihi yaklaşıyor: MSÜ başvuru tarihleri ne zaman

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) son başvuru tarihi yaklaşıyor: MSÜ başvuru tarihleri ne zaman?

MSÜ sınavı başvuruları binlerce gencin gündeminde yer alıyor. ÖSYM tarafından yayımlanan takvim doğrultusunda MSÜ sınav başvuruları internet üzerinden tamamlanacak. MSÜ son başvuru tarihi yaklaşırken konuyla ilgili detaylar da merak konusu oldu. Peki, Milli Savunma Üniversitesi son başvuru tarihi ne zaman? 2020 MSÜ başvuruları nasıl ve nereden yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylar.

6.02.2020Gündem
MSÜ son başvuru tarihi ne zaman 2020 MSÜ sınavı ÖSYM başvuru ekranı

MSÜ son başvuru tarihi ne zaman? 2020 MSÜ sınavı ÖSYM başvuru ekranı

MSÜ sınavı başvuru işlemleri için son günlere girildi. ÖSYM'nin yayımladığı 2020 MSÜ sınavı başvuru kılavuzunu bilgilerine göre işlemlerini tamamlayacak olan adaylar, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılıyla veya bireysel olarak başvurularını yapacaklar. MSÜ başvuruları için verilen sürenin dolmasına kısa süre kala son başvuru tarihi de gündeme geldi. Peki, MSÜ son başvuru tarihi ne zaman? MSÜ başvurusu nasıl yapılır? İşte, 2020 MSÜ sınavı başvuru ekranı ve konuyla ilgili merak edilen bilgiler.

5.02.2020 Gündem
MSÜ başvurularında son günler MSÜ 2020 sınavı ne zaman

MSÜ başvurularında son günler! MSÜ 2020 sınavı ne zaman?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ-2020) başvuruları devam ediyor. MSÜ başvuruları elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin 'https://ais.osym.gov.tr' internet adresinden yapılabiliyor. Peki, MSÜ sınavı başvurularında son gün ne zaman?

4.02.2020Gündem
MSÜ sınavı başvuruları ne zaman bitecek 2020 MSÜ sınavı başvuruları nasıl yapılır

MSÜ sınavı başvuruları ne zaman bitecek? 2020 MSÜ sınavı başvuruları nasıl yapılır?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuru işlemleri ÖSYM'nin internet sitesinden yapılmaya devam ediyor. Subay ve astsubay olmak isteyen adayların katılım sağlayacağı sınav 29 Mart 2020'de yapılacak. Başvuru süreci devam ederken, henüz işlemlerini tamamlamayan adaylar MSÜ son başvuru tarihlerini sorgulamaya başladı. Peki, MSÜ sınavı başvuruları ne zaman bitecek? 2020 MSÜ sınavı başvuruları nasıl yapılır? İşte, o konuya dair merak edilen bilgiler.

2.02.2020Gündem
MSÜ 2020 başvuru ekranı ÖSYM MSÜ son başvuru tarihi ve para yatırma işlemi

MSÜ 2020 başvuru ekranı! ÖSYM MSÜ son başvuru tarihi ve para yatırma işlemi

MSÜ başvurusu 2020 yılında subay ya da astsubay öğrencisi eğitimi alarak kariyerlerine yön vermek isteyen gençler internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. MSÜ başvuru işleminin ardından para yatırma işlemini tamamlayacak olan öğrenciler, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden işlemlerini tamamlayacak. Peki, MSÜ 2020 başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, MSÜ para yatırma işlemi, son başvuru tarihi ve fiziki mülakatlar hakkında bazı bilgiler

30.01.2020Gündem
MSÜ sınavı ne zaman yapılacak

MSÜ sınavı ne zaman yapılacak?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) için başvurular yaklaşık iki hafta daha devam edecek. Başvurular henüz devam ederken bir yandan da sınav tarihi, söz konusu sınava katılım sağlamayı planlayan kişilerce araştırılıyor. Peki, MSÜ sınavı ne zaman yapılacak?

27.01.2020Gündem
2020 MSÜ Sınavı başvuruları devam ediyor: Milli Savunma Üniversitesi Sınavı başvuruları nasıl yapılır

2020 MSÜ Sınavı başvuruları devam ediyor: Milli Savunma Üniversitesi Sınavı başvuruları nasıl yapılır?

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) başvuruları devam ediyor. 2020 MSÜ sınavına katılacak olan binlerce aday başvuru süreci devam ederken, söz konusu sınavın son başvuru tarihini ve başvuru işlemlerine yönelik detayları araştırmaya başladı. Peki, 2020 MSÜ Sınavı başvuruları ne zaman bitecek? Milli Savunma Üniversitesi Sınavı başvuruları nasıl yapılır? İşte, sınava dair merak edilen bazı bilgiler.

18.01.2020Gündem
MSÜ sınavı ne zaman yapılacak 2020 MSÜ başvuruları ne zaman bitecek

MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? 2020 MSÜ başvuruları ne zaman bitecek?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) için başvurular devam ederken, MSÜ sınavının tarihi ve söz konusu sınav için son başvuru tarihi merak konusu oldu. Peki, MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? 2020 MSÜ başvuruları ne zaman bitecek?

15.01.2020Gündem
MSÜ sınav ücreti ne kadar 2020 MSÜ başvuruları ne zaman bitecek

MSÜ sınav ücreti ne kadar? 2020 MSÜ başvuruları ne zaman bitecek?

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) komutan yetiştiren Milli Savunma Üniversitesi'ne girişte uygulanan Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için başvurular, yakın zaman önce başladı. Söz konusu sınavın başvuru sürecine dair detaylar, henüz başvurularını tamamlamayan vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, 2020 MSÜ başvuruları ne zaman bitecek? MSÜ sınav ücreti ne kadar?

14.01.2020Gündem
MSÜ başvuruları ne zaman bitecek MSÜ 2020 başvuru ücreti ne kadar

MSÜ başvuruları ne zaman bitecek? MSÜ 2020 başvuru ücreti ne kadar?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) için başvurular alınmaya başladı. TSK bünyesinde subay ve astsubay olarak istihdam edilmek isteyen pek çok genç şimdi MSÜ başvuru şartlarını ve ÖSYM'nin belirlediği MSÜ sınav başvuru ücretini sorguluyor. Peki, MSÜ başvuruları ne zaman bitecek? MSÜ 2020 başvuru ücreti ne kadar?

8.01.2020Gündem
2020 MSÜ başvuruları başladı Milli Savunma Üniversitesi başvuru şartları neler

2020 MSÜ başvuruları başladı! Milli Savunma Üniversitesi başvuru şartları neler?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), başvuru işlemleri için ÖSYM'nin belirlediği süreç belli oldu. Sınav ücreti detayları belli olan MSÜ 2020 başvuru işlemleri için şartları da açıklayan ÖSYM, 2020 MSÜ başvuru kılavuzunu yayımladı. MSÜ başvuru ekranı aracılığıyla astsubay ve subay alımı yapacak olan Milli Savunma Üniversitesi, sınavı ise 29 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirecek. Peki, MSÜ 2020 başvuru şartları neler ve subay ya da astsubay olmak isteyen öğrencilerin başvuru yaparken dikkat etmesi gereken hususlar neler olacak? İşte, MSÜ başvurusu hakkında detaylı bilgiler

7.01.2020Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci aday belirleme sınavı başvuru tarihleri açıklandı

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci aday belirleme sınavı başvuru tarihleri açıklandı

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci aday belirleme sınavı tarihleri açıklandı. ÖSYM'den yapılan duyuruya göre sınava başvurular, 07 Ocak - 10 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak 07 Ocak 2020 günü ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

6.01.2020Gündem
MSÜ sınav başvuru kılavuzu yayımlandı mı 2020 MSÜ başvuruları ne zaman

MSÜ sınav başvuru kılavuzu yayımlandı mı? 2020 MSÜ başvuruları ne zaman?

2020’nin ilk haftasıyla birlikte ÖSYM sınavlarına yönelik araştırmalar hız kazandı, bunlardan biri de MSÜ sınavı oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) yer almak isteyen adayları doğrudan ilgilendiren Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) başvuruları kısa bir süre sonra alınacak. Peki, MSÜ sınav başvuru kılavuzu yayımlandı mı? 2020 MSÜ başvuruları ne zaman?

6.01.2020Gündem
2020 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak MSÜ öğrenci alımı ne zaman

2020 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? MSÜ öğrenci alımı ne zaman?

TSK'ya komutan yetiştirmek amacıyla kurulan Milli Savunma Üniversitesi'ne (MSÜ) giriş için yapılan Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın 2020 etabının ne zaman yapılacağı ve başvuru tarihleri merak konusu oldu. Peki, 2020 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? MSÜ başvuruları ne zaman?

3.01.2020Gündem
MSÜ 2020 sınavı ne zaman Başvuru tarihi belli oldu mu

MSÜ 2020 sınavı ne zaman? Başvuru tarihi belli oldu mu?

Harp Okullarına ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına geçiş için adayların seçimi amacıyla uygulanacak olan, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) başvurularına yönelik heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM tarafından alınacak başvurular için son viraja girildi. Peki, MSÜ 2020 sınavı ne zaman? Başvuru tarihi belli oldu mu?

21.12.2019Gündem
Rektörlüğün maskotu ‘Tarçın’

Rektörlüğün maskotu ‘Tarçın’

Muş Alparslan Üniversitesi’nin bahçesinde bitkin bulunan ‘Tarçın’ isimli kedi yavrusu, tedavisinin ardından Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve rektörlük çalışanları tarafından sahiplenildi.

14.12.2019Eğitim
Sultan Alparslanın zırhı ve silahlarını mini heykellerle tanıtıyorlar

Sultan Alparslan'ın zırhı ve silahlarını mini heykellerle tanıtıyorlar

Muş'ta üniversite öğrencileri, 1071'de Bizans ordusunu mağlup ederek Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Büyük Selçuklu Devleti hükümdarı Sultan Alparslan'ın giydiği zırh ve silahlarının heykellerini yapıyor.

12.12.2019Keyif
2020 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak ÖSYM Milli Savunma Üniversitesi sınav başvuruları tarihlerini duyurdu

2020 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM Milli Savunma Üniversitesi sınav başvuruları tarihlerini duyurdu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2020 Milli Savunma Üniversitesi başvuru ve sınav tarihini duyurdu. Kurumun resmi internet sitesinden sınav takviminin yayımlanmasıyla, adayların gözü MSÜ sınavı başvuru kılavuzu ve başvuru tarihlerine çevrildi. Peki, 2020 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? Milli Savunma Üniversitesi başvuruları ne zaman? İşte, merak edilenler.

25.11.2019Gündem
Anadoludan yemek hikayeleri

Anadolu'dan yemek hikayeleri

Yazar ve yemek şefi Ömür Akkor, Malezya'daki Yönetim ve Bilim Üniversitesi (MSU) öğrencilerine Anadolu mutfağının tarihini anlattı.

20.11.2019Keyif
Milli Savunma Üniversitesi Sınavı ne zaman yapılacak 2020 MSÜ başvuru tarihleri ne zaman

Milli Savunma Üniversitesi Sınavı ne zaman yapılacak? 2020 MSÜ başvuru tarihleri ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2020 sınav takvimini açıkladı. Sınav tarihlerinin belli olmasının ardından, Milli Savunma Üniversitesi sınavlarına hazırlanan adayların gözü, 2020 MSÜ sınav tarihine çevrildi. Milli Savunma Üniversitesi başvuru kılavuzunun yayımlanmasıyla başlayacak olan süreçte, adaylar gerekli işlemleri tamamlayacaklar. Peki, Milli Savunma Üniversitesi Sınavı ne zaman yapılacak? 2020 MSÜ başvuru tarihleri ne zaman?

18.11.2019Gündem
ÖSYM 2020 sınav takvimi açıklandı

ÖSYM 2020 sınav takvimi açıklandı

ÖSYM, 2020 sınav takvimini açıkladı. Buna göre, 2020-YKS, 20-21 Haziran'da yapılacak. ÖSYM, YKS sonuçlarını 23 Temmuz'da açıklayacak. Adaylar, 2020-YKS'ye 6 Şubat - 3 Mart 2020 tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

18.11.2019Eğitim
Akar: Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte

Akar: "Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte." dedi. Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Hava Harp Okulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni'ne katılmak üzere Hava Harp Okulu’na geldi.

9.10.2019Haber
Bakan Akar’dan flaş açıklama: İntikaller, hazırlıklar sürüyor…

Bakan Akar’dan flaş açıklama: İntikaller, hazırlıklar sürüyor…

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte." dedi.

9.10.2019Gündem