EKSTRA
MENÜ

Tev

Tev ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tev haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 915 Tev haberi bulunmuştur.

Türkiye'de uzun yıllardan beri uygulanmak zorunda kalınan, toplumsal maliyeti çok yüksek, ekonomik istikrar programları karşısında, eğitim alanında gittikçe artan gereksinimleri ve istekleri salt Devlet tarafından karşılama olanağı bulunmamaktadır. Bu nedenle, kamu kaynaklarının yetersiz kaldığı günümüzde, başta varlıklı vatandaşlarımız olmak üzere, herkesin gücü oranında milli eğitimimizin kök sorunlarının çözümüne destek olması büyük önem taşımaktadır.

 

Tev Haberleri

Vanda bir mahalle karantinaya alındı, vaka görülen okulda eğitime ara verildi

Van'da bir mahalle karantinaya alındı, vaka görülen okulda eğitime ara verildi

VAN'ın İpekyolu ilçesinde, 'kontrollü normalleşme' sürecinde, koronavirüs vakalarının tespit edilmesi üzerine yüz yüze eğitimin başladığı bir okulda eğitim- öğretime 10 gün ara verilirken, Gürpınar ilçesine bağlı bir mahallede karantina kararı alındı.

29.03.2021Gündem
TEV’den 48 öğrenciye daha üstün başarı bursu

TEV’den 48 öğrenciye daha üstün başarı bursu

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Üstün Başarı Bursları ile destek olduğu 182 öğrenciye 48 yeni bursiyer daha ekledi. 2007 yılından bu yana verilen burs için TEV ailesine katılan öğrenciler, düzenlenen online basın toplantısıyla tanıtıldı.

19.03.2021Eğitim
Uyku konusunda farkındalık yaratacaklar

Uyku konusunda farkındalık yaratacaklar

Yataş Bedding, uykunun önemi konusunda toplumda farkındalık yaratmak amacıyla her biri alanında uzman doktor ve danışmanlardan oluşan Yataş Uyku Kurulu’nu hayata geçiriyor. Yataş Uyku Kurulu uzmanları, kendi uzmanlık alanları çerçevesinde uykunun önemi, uyku-sağlık ilişkisi gibi konularda toplumda bir bilinç oluşturmak için içerikler üretecek.

18.03.2021Sağlık
Gelecekteki liderlere eğitim desteği veriyor

Gelecekteki liderlere eğitim desteği veriyor

CARGILL , Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğinde başlattığı ‘Geleceğe 60 Lider’ programıyla, 66 kız öğrenciye staj, mentorluk, proje yarışmaları, workshop, fabrika ziyareti ve Cargill’in liderleriyle gerçekleştirilecek eğitici çalışmalara katılma gibi imkânlar sunacak.

18.03.2021Ekonomi
Geleceğin liderlerine burs imkânı

Geleceğin liderlerine burs imkânı

Geleceğin kadın liderlerini yetiştirmeye odaklanan ‘Geleceğe 60 Lider’ programı, öğrencileri kariyer hayatına hazırlayacak. Programa katılan 66 öğrencinin 48’i mühendislik, 10’u veterinerlik, sekizi ise hukuk eğitimi alıyor. Maddi desteğin yanı sıra öğrencilerin destekleyerek kadınların Türkiye’deki gıda endüstrisinde daha görünür olmaları hedefleniyor.

17.03.2021Eğitim
Salgın gölgesinde 14 Mart... Nasıl izin alınır bilmem ki

Salgın gölgesinde 14 Mart... Nasıl izin alınır bilmem ki

Koronavirüsle savaşta ön safta yer alan sağlık çalışanları yeri geldi ailesini bırakıp gece gündüz çalıştı, yeri geldi canını verdi... 14 Mart Tıp Bayramı’nda, salgının ilk döneminde hayatını kaybeden hastabakıcı Nurhan Uzun’un hikâyesini kızından dinliyoruz...

14.03.2021Gündem
Siemens Türkiye’nin odağında geleceği şekillendiren kadınlar var

Siemens Türkiye’nin odağında geleceği şekillendiren kadınlar var

Siemens Türkiye, “Geleceği Şekillendiren Kadınlar” Projesi ile genç kadın mühendisleri geleceğe hazırlıyor. Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile iş birliği içinde mühendislik eğitimi alan kadın öğrencilere mentorluk ve burs desteği sağlayan şirket, kadın istihdamının artırılmasına ve liderlik rollerinde yer almalarına da katkı sağlıyor. Kadın mühendis oranı yüzde 33 olan Siemens Türkiye’de kadın yönetici oranı yüzde 26, Ar-Ge alanında kadın yönetici oranı ise yüzde 32,6 düzeyinde bulunuyor.

8.03.2021Ekonomi
Kız çocuklarının idolü: Aysima Altınok

Kız çocuklarının idolü: Aysima Altınok

Aysima Altınok, Türkiye’nin ilk kadın beyin cerrahı olarak tarihe geçti. Kafasına koyduğunu yapan bu güçlü kadın, hayatını hastalarına adadı. Hiç evlenmedi ve çocuğu da olmadı. Ama o meslek hayatı boyunca çalışıp kazandığı ne varsa, büyük çoğunluğunu kız çocuklarını okutmaya adadı. Türk Eğitim Vakfı bağışçısı olan 92 yaşındaki Aysima Altınok’u, iki tıp öğrencisi bursiyeri ziyaret etti. Geleceğin doktorları Melis ve Aslı Nur, onu hem bir anne hem de bir idol olarak görüyor.

7.03.2021Eğitim
Gelin gibi okulda şiirli karşılama

Gelin gibi okulda şiirli karşılama

Çayağzı köyü TEV Zahide Zehra Garring İlkokulu ve Ortaokulu öğretmenleri, yüz yüze eğitimin başlamasıyla yeniden okullarına kavuşan öğrencileri ‘Öğrencilerimi Özledim’ şiirini seslendirerek sınıflara aldı.

15.02.2021Eğitim
Bravo Tülin Şahin

Bravo Tülin Şahin

Ünlü model Tülin Şahin, 2 yıl boyunca kullanmadığı kıyafetleri bağışlayarak 500 çocuk ile gencin eğitim ve burs almasına destek oldu.

6.02.2021Magazin
TEV, bağışçısı Ferdi Özbeğen’i piyanosuyla anıyor

TEV, bağışçısı Ferdi Özbeğen’i piyanosuyla anıyor

TEV, bağışçısı Ferdi Özbeğen’i vefatının sekizinci yıl dönümünde beyaz piyanosuyla andı. TEVİTÖL mezunu Gülçin Çetin, beyaz piyanoyla ‘Gündüzüm Seninle’ adlı parçasını Ferdi Özbeğen için çaldı.

27.01.2021Eğitim
En büyük bağışçı vefatının 30’uncu yılında anıldı

En büyük bağışçı vefatının 30’uncu yılında anıldı

Türkiye’deki radyo reklamcılığının öncü ismi, tüm malvarlığını eğitime bağışlayan Türkan Sedefoğlu vefatının 30. yılında, en büyük bağışçısı olduğu Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından YouTube kanalında düzenlenen online mevlit ve dua ile anıldı.

23.01.2021Eğitim
TEV’e bir kurumsal destek daha

TEV’e bir kurumsal destek daha

Teknolojiye erişim imkânı kısıtlı öğrencilere destek sağlamak amacıyla yola çıkan TEV’e bir katkı da PepsiCo Türkiye’den geldi. TEV’in başlattığı ‘Uzaktan Eğitimde Eşit Fırsat Hareketi’ni destekleyen PepsiCo, 150 öğrencinin eğitimine katkıda bulundu.

11.01.2021Eğitim
TEV büyük sanatçıyı andı

TEV büyük sanatçıyı andı

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin ilk devlet sanatçısı, Türk Müziği Bilimcisi ve besteci Ahmet Adnan Saygun, ölümünün 30’uncu yıldönümünde Türk Eğitim Vakfı (TEV) YouTube kanalı üzerinden gerçekleştirilen online mevlit ve duayla anıldı.

7.01.2021Eğitim
Uzaktan eğitime destek işbirliği

Uzaktan eğitime destek işbirliği

TEV, gençlere teknoloji desteği sağlamak için geçen yıl başlattığı işbirliğine bu yıl da devam ediyor. Üniversitelilere burs ve online eğitim desteği veren kurumlar, bu yıl pandemi nedeniyle artan teknoloji ihtiyacına karşılık öğrencilere TEV’in başlattığı ‘Uzaktan Eğitimde Eşit Fırsat Hareketi’ ile destek veriyor.

25.12.2020Eğitim
Zor sorularını şimdi de bağış için soruyor

Zor sorularını şimdi de bağış için soruyor

Ekonomi gazetecisi Şelale Kadak yılların birikimini şimdi ‘Doğruluk mu Cesaret mi?’ isimli programıyla sosyal sorumluluk projesine dönüştürdü. Her biri alanında ünlü konukları Kadak’ın zorlu sorularına cevap veremezse bir STK’ya bağış yapıyor.

Hekimler kız öğrenciler için söylüyor

Hekimler kız öğrenciler için söylüyor

55 hekimin seslendirdiği şarkılardan oluşan “Hekimler Söylüyor Vol.2” albümü çıktı. Albümden elde edilen gelir, pandemi sırasında hayatını kaybeden doktorlar anısına TEV bünyesindeki kız öğrencilerine bağışlanacak.

16.12.2020Keyif
Doktorlar, kız öğrenciler için söylüyor

Doktorlar, kız öğrenciler için söylüyor

Yaklaşık 110 kişilik kadroyla dört farklı kent ve altı farklı stüdyoda gerçekleştirilen ‘Hekimler Söylüyor Vol.2’ albümü dinleyiciyle buluştu. Albümünün gelirleri, pandemi süresince hayatını kaybeden doktorlar ve sağlık çalışanları anısına TEV bünyesinde oluşturulan ‘Hekimler Söylüyor’ burs fonuyla geleceğin hekimleri olacak kız öğrencilerin eğitimine aktarılacak.

14.12.2020Eğitim
Mucize kurtuluş depremzede çocukların umudu oldu

Mucize kurtuluş depremzede çocukların umudu oldu

Yıkılan binaların enkazında açan iki çiçek gibiydi Ayda ve Elif. İzmir’de yaşanan depremin ardından Elif 65, Ayda 91 saat sonra enkaz altından kurtarıldı. Bu iki bebeğin kurtuluşu bütün depremzede çocukların yeniden hayata bağlanması için umut oldu. Eğitim vakıfları ve kurumlar depremden etkilenen çocuklar için art arda burs açıklamaları yaptı.

5.11.2020Eğitim
Iğdırdan Singapura uzanan bir başarı öyküsü

Iğdır'dan Singapur'a uzanan bir başarı öyküsü

Türkiye'nin en doğusu Iğdır'dan İstanbul'a, oradan da Singapur'a uzanan bir başarı hikâyesi Ramazan'ın serüveni. Iğdır'da ev hanımı anne ile çiftçi ve şoför bir babanın sekiz çocuğundan biri olarak dünyaya gelen Ramazan Çiftçi'nin hayalleri engel tanımadı.

17.10.2020Eğitim
TEV 75 genci yurtdışına gönderiyor

TEV 75 genci yurtdışına gönderiyor

Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından Türkiye’nin yetişmiş insan gücü kaynağını zenginleştirmek amacıyla verilen yüksek lisans ve üst ihtisas yurtdışı eğitim bursundan bu yıl 75 öğrenci yararlanmaya hak kazandı.

6.10.2020Eğitim
Sanat Güneşinin 24nüncü ölüm yıldönümünde evine ziyaretçi akını

Sanat Güneşi'nin 24'nüncü ölüm yıldönümünde evine ziyaretçi akını

TÜRK Sanat Müziği'nin unutulmaz ismi Zeki Müren, 24'üncü ölüm yıl dönümünde çok sevdiği Muğla'nın Bodrum ilçesinde anılıyor. Müren'in anısına, sanatçının uzun yıllar yaşadığı ve vefatından sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müzeye dönüştürülen evi bir günlüğüne ücretsiz olarak ziyarete açıldı.

24.09.2020Magazin
TEV bursları için fırsat devam ediyor

TEV bursları için fırsat devam ediyor

Türk Eğitim Vakfı (TEV) olarak her yıl yaklaşık 7 bin öğrenciye burs desteği veriyoruz ancak gelecekte hak ettikleri eğitimle parlaması gereken daha binlerce gencin desteğe ihtiyacı olduğunun fakındayız. Bu yıl, pandemi mağduriyetlerini göz önünde bulundurarak bursiyer sayımızı 7binden 7 bin 500’e çıkaracağız.

21.09.2020Eğitim
Tarlada açan çiçeklere TEVden büyük destek

Tarlada açan çiçeklere TEV'den büyük destek

“Tarlada Açan Gurur Çiçekleri”ne Türk Eğitim Vakfı (TEV) kucak açtı. 29 Ağustos tarihli yazımda dört gençten bahsetmiştim. Dördü de mevsimlik işçi olarak tarlalarda ter döküyorlardı. Ama asıl önemli ortak yanları içinde bulundukları zor koşullara rağmen ulaştıkları başarıydı.

19.09.2020Eğitim
Tortum Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Tortum Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Tortum Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Tortum Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Kış mevsimlerinde en çok ziyaret edilen illerden birisi de Erzurum’dur. Erzurum'da özellikle kış aylarında gezilmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Tortum Şelalesidir. Tortum şelalesi pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki Tortum Şelalesi nerededir ve nasıl gidilir? Tortum Şelalesi özellikleri, giriş ücreti ve ziyaret saatleri hakkında bilgileri detaylıca inceledik.

7.09.2020Seyahat
Her an her yerde eğitim için ortak imza

Her an her yerde eğitim için ortak imza

TEV'in dijital gelişim platformu TEV Akademi ile dünya genelinde bilinen online öğrenme platformu Khan Akademi ortak bir çalışmaya imza attı. Bu kapsamda TEV bursiyerleri, aritmetikten fiziğe, finanstan sanat tarihine kadar binlerce eğitim videosuna TEV Akademi platformu üzerinden ulaşabilecek.

5.08.2020Eğitim
Pandemi mağduru çocuklar için burs çağrısı

Pandemi mağduru çocuklar için burs çağrısı

TEV, salgın döneminde koronavirüse yakalanıp vefat eden bireylerin çocukları eğitim fırsatlarını kaybetmesin diye başlattığı TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu projesine, Kurban Bayramı’nda yeni bir bağış çağrısıyla devam ediyor.

25.07.2020Eğitim
İstanbul lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri 2020 İstanbul LGS yüzdelik dilimleri

İstanbul lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri 2020! İstanbul LGS yüzdelik dilimleri

İstanbul LGS yüzdelik dilimleri, 2020 LGS lise tercihleri kapsamında pek çok öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. İstanbul'da liselerin yüzdelik dilimleri ve taban puanları, 16 Temmuz tarihinde başlayan LGS tercihleri ile birlikte araştırılan konu olmaya başladı. İstanbul'da ikamet eden binlerce kişi, yüzdelik dilimler ve taban puanlar için araştırmalarına başladı. İşte, 2020 LGS tercihleri için çok önemli bir yere sahip olan yüzdelik dilimler ve taban puanları hakkında detaylı bilgiler

16.07.2020Eğitim
TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu 2 milyonu aştı

TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu 2 milyonu aştı

Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından 'Korona Kahramanlarına Destek, Çocuklarına Gelecek' sloganıyla başlatılan ‘TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’, bireysel ve kurumsal bağışlarla 2 milyon lirayı aştı.

9.06.2020Eğitim
Karantinaya Aynur tesellisi

Karantinaya Aynur tesellisi

‘Keçe Kurdan’la çıkış yapan, Yo-Yo Ma’dan Kayhan Kalhor’a dünya çapında sanatçılarla çalışan Aynur, uzun aradan sonra ‘Hedûr / Zamanın Tesellisi’ albümüyle karşımızda. Aynur’un yanık sesi, diğer albümlerinde olduğu gibi yine perişan ediyor. Ama umutsuz bir perişanlık hali değil bu; yarına dair umutlarımızı tazeliyor, karantina koşullarında hepimize iyi geliyor.

22.05.2020Kitap Sanat
Bir doğa harikası: Tortum Şelalesi

Bir doğa harikası: Tortum Şelalesi

Erzurum'da Tortum Şelalesi, 1700'lü yılların ortalarında bugünkü Balıklı Köyü batısında bulunan bir dağın heyelan sonucu Tortum Çayı'nın önünü kapatmasıyla oluşmuş. Şelale, Tortum Gölü'nün Tev Vadisi ile gölün kuzey ucu arasındaki heyelan kütlesini aşarak dökülmesiyle oluşuyor.

7.05.2020Seyahat
Kahramanların çocuklarına ömür boyu eğitim bursu

Kahramanların çocuklarına ömür boyu eğitim bursu

Türk Eğitim Vakfı (TEV) koronavirüsle mücadele ederken hayatlarını kaybeden tüm sağlık çalışanlarının çocuklarına ömür boyu eğitim desteği için ‘TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’nu hayata geçirdi.

30.04.2020Gündem
TEVden Korona Kahramanlarına Vefa fonu

TEV'den 'Korona Kahramanlarına Vefa' fonu

Türk Eğitim Vakfı (TEV), tüm dünyanın ve ülkemizin mücadele ettiği koronavirüs (Covid-19) salgınında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarına burs vermek için 'TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’nu hayata geçirdi.

29.04.2020Eğitim
Kanun sanatçısı Göksel Baktagir, sağlık çalışanlarına ithafen eser besteledi

Kanun sanatçısı Göksel Baktagir, sağlık çalışanlarına ithafen eser besteledi

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi kanun sanatçısı Göksel Baktagir, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde canları pahasına çalışan sağlık personeline manevi bir motivasyon olması için eser besteledi.

27.04.2020Keyif
Oyuncular seçecek, 10 bin dolar bağış yapılacak

Oyuncular seçecek, 10 bin dolar bağış yapılacak

Riot Games, Toplumsal Etki Fonu adını verdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında oyuncuları, Türkiye’de bağış yapılacak kurumu belirlemeye davet ediyor. Oyuncular, 10 – 23 Nisan 2020 tarihleri arasında ankete katılarak, topluma en faydalı olacağını düşündükleri kurumu belirleyecek ve seçilen kuruma en az 10 bin dolar bağış yapılacak.

13.04.2020Teknoloji
Maide Suresi Oku - Mâide Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Maide Suresi Oku - Mâide Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Maide suresinin anlamı ve okunuşu araştırılıyor. Medine döneminde inen Maide suresi 12. ayetten oluşuyor. Sûre, adını 112. ve 114. âyetlerde yer alan “mâide” (sofra) kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca; verilen sözlerin yerine getirilmesi, İsrailoğullarının sözlerinde durmamaları, Hıristiyanların yanlış inançları, dünyaya düşkünlükleri ve yolsuzlukları, Müslümanlar için bazı talimat, uyarı ve dinî hükümler konu edilmektedir. İşte Maide suresinin Türkçe ve Arapça okunuşu...

11.04.2020Namaz Sureleri
TEVin burslu öğrencilerinden sağlık çalışanlarına destek mesajı

TEV'in burslu öğrencilerinden sağlık çalışanlarına destek mesajı

Koronavirüs salgınında, büyük özveriyle gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarına anlamlı bir destek TEV'in burslu öğrencilerinden geldi.

8.04.2020Eğitim
TEVin burslu öğrencilerinden sağlık çalışanlarına destek mesajı

TEV'in burslu öğrencilerinden sağlık çalışanlarına destek mesajı

Koronavirüs (Covid-19) salgınında, büyük özveriyle gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarına anlamlı bir destek Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) burslu öğrencilerinden geldi. Geleceğe daha umutla baktıklarını söyleyen öğrenciler, hazırladıkları videoda şu ifadelere yer verdi:"Biz şu an eğitimlerimize ara verdik. Özverili çalışmalarınızla bize ilham vermeye devam ediyorsunuz. Gururla izliyor, sizlere güç diliyoruz, geleceğin sağlıkçıları olarak sayenizde geleceğe umutla bakıyoruz. Okullarımıza kaldığımız yerden devam edip, mezun olarak mesleğimize başlamayı heyecanla bekliyoruz. İyi ki varsınız, çabanıza, özverinize ve mücadelenize minnettarız."

8.04.2020Eğitim
Koşarak 1 milyon TL topladılar

Koşarak 1 milyon TL topladılar

TEV, ‘Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar’ projesi için 479 gönüllü TEV koşucusuyla Runatolia Maratonu’na katıldı. Maraton kapsamında yapılan bağışlar 1 milyon TL’yi geçti.

10.03.2020Eğitim
Bağımsızlık hikâyesinin peşindeyim

Bağımsızlık hikâyesinin peşindeyim

Bebekken annesini, sekiz yaşındayken babasını kaybeden 17 yaşındaki yüzde 90 görme engelli Helin İdil Özdemir, engellere rağmen başarabilmenin en güzel örneği. Okul birincilikleri, yüzmede dereceleri bulunan üniversite öğrencisi Helin,“Biriyle ders çalışmak bana yakın bir sistem ama onu bırakmayı planlıyorum. Çünkü o her zaman sizi birine bağımlı ediyor. Ben bağımsızlık hikâyesinin peşindeyim” diyor.

18.02.2020Eğitim
Elazığ depreminde zarar gören çocuklara eğitim bursu verilecek

Elazığ depreminde zarar gören çocuklara eğitim bursu verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "TEV ile TED’e depremde zarar gören çocukların ihtiyaçları konusunda gösterdikleri hassasiyet dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Deprem dolayısıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksamaması için bazı tedbirler alıyoruz. Özellikle LGS ve üniversite sınavına hazırlanan çocuklarımızın belirli imkânlarla donatılmaları, desteklenmeleri konusunda tedbirler alınıyor" dedi.

15.02.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Haritamız kıpkırmızı peki yüzümüz kızardı mı?

SALGIN illetiyle ilgili haritaya bakıyoruz son günlerde. 100 bindeki olgu sayısına göre renklere ayrıldı memleket. Anımsayalım...

3.04.2021

Küresel düşünüp harekete geçtiler

Mavi kapaklar, portakal kabukları eğitim bursuna; atık piller kefire, yoğurda dönüşüyor. Okunmuş bir kitap köy okulları için yeni kitapların sayfalarını aralıyor. Nasıl mı? Dünya liderleri önümüzdeki 10 yıl içinde, 17 Küresel Amaç üzerinde üç önemli sorunu; aşırı yoksulluğu sona erdirmek, eşitsizlik ve adaletsizlik ile mücadele, iklim değişikliğini düzeltmek için uzlaşırken; farkındalık kazanan gençler de kendi üzerlerine düşen sorumluluğu yerine yetirmek adına harekete geçtiler.

1.04.2021

Turizme farklı bir yaklaşım projesi

İZMİR’de turizme katkı sağlayacak, Kemeraltı odaklı bir çalışma başlatılıyor. Konuya ilişkin aldığım notu, özetleyerek paylaşıyorum:

2.03.2021

Yeni bir çağa doğru

Bölgeyi gastronomik değerleriyle ön plana çıkan, marka bir kent yapmayı hedefleyen İzmir’in ilk uluslararası gastronomi festivali İzmir GastroFest, 2018’de ‘Göç’ temasıyla yola koyulmuştu. Ertesi yılın konusu ise ‘Pazarlar’ olarak belirlenmiş, Tarihi Alsancak Tren Gar’ı pazar yerine dönüştürülmüştü.

17.10.2020

65 ve üstü yaştaki gençlerin dikkatine

65 yaş ve üstünün sokağa çıkma yasağı, haftada bir gün verilen iznin azlığı konuşuluyor, tepkiler var.

6.06.2020

‘Eğitimli kızlar umutlu yarınlar’ parolasıyla bağış için koşmak

1 MART’ta Antalya’da Runatolia 20 koşusu var. Katılanlar çeşitli vakıflar adına koşuyor ve burs sağlamaya çalışıyor. Ben o koşuya katılacak bir gönüllüden, Murat Kaynar’dan söz edeceğim, hem de kendi ağzından:

25.02.2020