EKSTRA
MENÜ

Makro Market

Makro Market ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Makro Market haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 144 Makro Market haberi bulunmuştur.

Makro Market Haberleri

Tanzim başarısı... Tüketici enflasyonu 6 ayın ardından yüzde 20’nin altına indi

Tanzim başarısı... Tüketici enflasyonu 6 ayın ardından yüzde 20’nin altına indi

Enflasyon, şubat ayında yüzde 0.16 ile beklentilerden düşük gelirken yıllık enflasyon Ağustos 2018’den sonra ilk kez yüzde 20’nin altına indi. Tanzim satışlarının etkisiyle gıdadaki yükselişin sınırlandığı şubatta enflasyonu düşüren kış indirimleriyle giyim grubu oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tanzim satış kararının gıda fiyatlarını baskılamadaki başarısını verilerin gösterdiğini vurguladı.

5.03.2019Ekonomi
Son dakika: Rekabet Kurumundan 23 zincir markete soruşturma

Son dakika: Rekabet Kurumu'ndan 23 zincir markete soruşturma

Rekabet Kurumu, meyve ve sebzede haksız rekabet yapıp yapmadıklarının tespiti nedeniyle 23 zincir market hakkında soruşturma başlattı.

4.03.2019Ekonomi
Migros: Doğru adres biz değiliz

Migros: Doğru adres biz değiliz

Mağazalarının bir bölümü Migros'a satılan Makro Market çalışanları ücretlerini alamadı. İşçiler, alacaklarının ödenmesi için bir süredir Migros mağazalarında eylem yapıyor. İşçiler Makro’dan paralarını alamadıklarını belirtirken Migros’tan yapılan yazılı açıklamada ise “Migros mağazaları maalesef bir plato olarak kullanılmakta. Net olarak kamuoyunun bilgisine sunarız ki, buradaki adres yanlıştır” denildi.

25.09.2018Ekonomi
Dev mağaza zincirinde kıdem tazminatını alamayan işçiler eylem yaptı

Dev mağaza zincirinde kıdem tazminatını alamayan işçiler eylem yaptı

Migros'un satın aldığı Uyum ve Makro Market mağazalarında çalışan yaklaşık 1500 işçinin işine son verilirken, hak ettikleri kıdem tazminatlarının ödenmediği iddia edildi. Kıdem tazminatı ödenmeyen eski işçiler yeni işçilerin de desteğiyle kasa kilitleme eylemi yaptı. Uzun süre işlem yapılamayan kasalarda metrelerce kuyruk oluştu.

29.07.2018Haber
Kıdem tazminatlarını alamayan işçilerden kasa kilitleme eylemi

Kıdem tazminatlarını alamayan işçilerden kasa kilitleme eylemi

Bir süre önce satılan Uyum ve Makro Market mağazalarında çalışan yaklaşık 1500 işçinin işine son verilirken, hak ettikleri kıdem tazminatlarının ödenmediği iddia edildi. Kıdem tazminatı ödenmeyen eski işçiler yeni işçilerin de desteğiyle kasa kilitleme eylemi yaptı. Uzun süre işlem yapılamayan kasalarda metrelerce kuyruk oluştu.

29.07.2018Gündem
Market devi saatler içinde iflastan kurtuldu

Market devi saatler içinde iflastan kurtuldu

Türkiye’nin en büyük perakende zinciri oyuncularından Makro Market için son kritik karar cuma günü çıktı. Şirkete yönelik verilen konkordato kararının tasdiki için gözler ticaret mahkemesine çevrildi. Saatler süren duruşmada, bankalar dahil birçok firma, konkordato teklifini kabul etmek istemediklerini bildirdi. Son aşamada, bazı alacaklı avukatlarının devreye girmesi ile sorun çözüldü. 650 milyon lira borcu bulunan Makro Market’e ait 73 mağazasının Migros’a satışından gelecek paraya tedbir konulması şartı ile mahkeme, konkordato teklifini tasdik etti. Mahkemenin, teklifi onaylamaması halinde Makro Market’in iflasına karar verilecekti.

23.04.2018Ekonomi
Rekabet Kurulundan dev perakende zincirinin devir işlemine onay

Rekabet Kurulu'ndan dev perakende zincirinin devir işlemine onay!

Rekabet Kurulu, Makro Market mağazalarının Migros`a devri işlemine izin verdiğini internet sitesinde duyurdu.

23.04.2018Ekonomi
Büyümeye meraklı

Büyümeye meraklı

Migros Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Tort, “Müşteriler 2017 yılında Migros’taki alışverişlerini 11 ilin toplam market harcaması kadar büyüttü. 45 bin Migros çalışanının ortak özelliği perakendeye duyduğu merak. Merak anahtarı, Migros’a 64 yılda 64 milyonun kapısını açtırdı” dedi.

5.04.2018Ekonomi
Uyum mağazalarının devrine mahkemeden onay

Uyum mağazalarının devrine mahkemeden onay

Makro Market AŞ, bünyesindeki 73 mağazanın Migros’a satışına ilişkin icra hukuk mahkemesinde de onay çıktı. Satış kararına Rekabet Kurulu’nun da onay vermesi ile birlikte hisse devir işlemi resmen sonlanmış olacak.

21.03.2018Ekonomi
Son dakika... Dev market zinciri el değiştirdi...

Son dakika... Dev market zinciri el değiştirdi...

Yaşadığı mali sıkıntıyı aşamayınca mahkemeye konordato başvurusu yapan Ankaralı Makro Market, sahip olduğu 56 Uyum mağazası ile 17 Makro mağazasını devralıyor. Taraflar arasında yapılan anlaşmaya mahkemenin de onay vermesi ile hisse devir işlemi için Rekabet Kurulu'na başvurulacak. Migros'tan yapılan açıklamaya göre devir bedeli 105 milyon TL. Şirket avukatı Fidel Okan ise ödemenin yüzde 30'unun peşin kalan kısmının 36 ay taksitle yapılacağını aktardı. Avukat Okan, yapılan anlaşmanın geçerli olması için mahkemenin iznin şart olduğunu da vurguladı.

16.03.2018Ekonomi
Migros, Uyum  için ön görüşmeler yapıyor

Migros, Uyum için ön görüşmeler yapıyor

Migros, Uyum Marketler'i satın almak için ön görüşmeler yapıldığını ancak henüz somut bir gelişme olmadığını duyurdu.

12.03.2018Ekonomi
Makro Market çalışma saatleri 2018 – Makro Market kaçta kapanıyor/açılıyor

Makro Market çalışma saatleri 2018 – Makro Market kaçta kapanıyor/açılıyor?

Makro Market ile ilgili en çok merak edilen konular arasında hafta içi/hafta sonu mesai saatleri bulunuyor. Bu içeriğimizden çalışma günleri ve Makro Market’in açılış kapanış saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, öğle arası başlangıç/bitiş saatlerini de öğrenebilirsiniz. Makro Market 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İşte detaylar…

29.01.2018Gündem
Konkordato komiserinin ücreti dudak uçuklattı

Konkordato komiserinin ücreti dudak uçuklattı!

Ne CEO, ne genel müdür, ne pilot maaşı… Şimdilerde dudak uçuklatan maaşı konkordato komiserleri alıyor! Ankaralı Makro Market’in konkordato davasında mahkemenin atadığı komiserler heyeti için belirlenen aylık ücret 50’şer bin TL oldu. Söz konusu ücrete alacaklı vekillerinden gelen itiraz sonrası mahkeme her bir konkordato komiseri içine belirlediği aylık ücreti 15’er bin liraya çekti.

24.01.2018Ekonomi
Market devinin 400 milyon TLlik gayrimenkulleri bankalara geçiyor

Market devinin 400 milyon TL'lik gayrimenkulleri bankalara geçiyor

Yaşadığı mali sıkıntı sonrası mahkemeden konkordato talebinde bulunan Ankaralı Makro Market ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Şirket, 220 milyon lira alacağı olan 9 banka ile masaya oturdu. Varılan anlaşma sonrası Makro’nun Türkiye genelindeki, aralarında 4-5 AVM’nin de olduğu 115 gayrimenkulü bankalara geçiyor. Şirket, 3 yıl içinde borçlarını ödediği taktirde, söz konusu gayrimenkullerini geri alabilecek.

11.12.2017Ekonomi
Krizdeki market zinciri için yeni gelişme...

Krizdeki market zinciri için yeni gelişme...

Perakende sektöründe Makro ve Uyum Market zincirleri ile faaliyet gösteren Makro Market A.Ş. ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İcra Hukuk Mahkemesi, şirketi avukatının yaptığı başvuru üzerine Makro Market için konkordato mühleti verdi. Kararda, şirkete karşı yapılacak icra takiplerinin de verilen mühlet içinde durdurulduğu belirtildi. Makro Market’in sahibi Şeref Songör yaptığı açıklamada “30 yıla yakın bir süreden beri bu sektördeyiz. Hiçbir alacaklımızın bizde bir kuruş parası kalmaz” dedi.

20.11.2017Ekonomi
Makro ve Uyum Market için kritik karar verildi

Makro ve Uyum Market için kritik karar verildi

Türkiye genelinde 253 mağazası ve 6 bin 500 çalışanı bulunan Makro Market ile ilgili mahkeme çok önemli bir karar verdi. Mahkeme, şirket için tedbir kararı vermişti. Bu kararla şirket hacizlere karşı korumaya alınmış oldu. Ancak, alacaklılar bu karara itiraz etti; tedbirin kaldırılmasını istedi. Şirket avukatı ise 'Tedbir kararı kalkarsa firma ortadan kalkar' dedi. Mahkeme tarafları dinledi ve kararını verdi. Mahkeme, iki hafta önce verdiği tedbir kararını kaldırdı. Böylece şirket, hacizlere karşı korumasız konuma düştü.

17.11.2017Ekonomi
Migros ve Makro cephesinden satış açıklaması

Migros ve Makro cephesinden 'satış' açıklaması

Geçtiğimiz günlerde konkordato ilan eden Türkiye`nin en büyük market zincirlerinden Makro Market`e Migros`un talip olduğu yönündeki haberlerle ilgili iki şirketten de açıklama geldi. Migros KAP üzerinden bir açıklama yaparak "kamunun bilgilendirilmesini gerektirecek somut bir gelişme bulunmamaktadır." dedi. Migros Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ise "Migros bütün market zincirleri gibi Makro’yu da inceliyor" dedi. Makrom Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Songör ise, Hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada "Bizimle bu konuda herhangi bir temasa geçilmiş değil" dedi.

9.11.2017Ekonomi
Mali sıkıntıya giren Makro Market konkordato istedi

Mali sıkıntıya giren Makro Market konkordato istedi

Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden Makro Market, içine düştüğü mali sıkıntıyı aşamayınca konkordato talebinde bulundu. Makro ve Uyum marketlerini bünyesinde bulunduran Makro Market A.Ş’nin Türkiye genelinde 253 mağazası bulunuyor. 6 bin 500 kişinin çalıştığı Makro'nun cirosu 1.7 milyar lira. Şirketin ortaklarından Şeref Songör, "Batık durumda değiliz. 2-3 aylık süreye ihtiyacımız var" dedi.

30.10.2017Ekonomi
Tüketici ve işletmeci nakitten vazgeçmedi

Tüketici ve işletmeci nakitten vazgeçmedi

Türkiye'de hanehalkı harcamalarındaki kartlı ödemelerin payı son 5 yılda yüzde 4 arttı. Tüketici Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hekimci: "Tüm teknolojik olanaklar ve kolaylıklarına rağmen tüketici kredi kartına elini atarken çok düşünmek zorunda. Gözlemlerimize göre, kadın tüketiciler erkeklere göre kredi kartını taksit olanakları ve para taşımanın riskini azalttığı için daha fazla tercih ediyor" açıklamasında bulundu.

8.07.2017Ekonomi
Rekabet Kurulu o satışı onayladı

Rekabet Kurulu o satışı onayladı

Rekabet Kurulu, Cengiz Holding AŞ, Limak Holding AŞ ve Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ'nin ortak kontrolünde bulunan Uluğ Enerji Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri AŞ'nin tek kontrolünün Limak Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri AŞ tarafından devralınması işlemini onayladı.

6.01.2017Ekonomi
Anadolu yıldızları

Anadolu yıldızları

CAPITAL ve Ekonomist dergileri tarafından Fibabanka ve Vodafone ana sponsorluğunda düzenlenen Anadolu Markaları Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. ‘Büyük İşletmeler’de kendi kategorilerinde Makro, Ulusoy ve Yataş ‘Küçük İşletmeler’de ise Bilge Çiftliği birincilik ödülü kazandı.

1.11.2016Ekonomi
Anadolu’da çakan ‘19 hızlı balık’ ödüllendirildi

Anadolu’da çakan ‘19 hızlı balık’ ödüllendirildi

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Anadolu Markaları Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Türkiye’nin yükselişine öncülük eden markalar, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından Fibabanka ve Vodafone ana sponsorluğunda düzenlenen yarışma ile belirlendi. Anadolu’nun yükselen yıldızları bu yıl büyük ve küçük işletmeler ile dijital dönüşüm başlıkları altında toplam 5 ayrı kategoride yarıştı. Yarışmada 19 firma ödüle hak kazandı.

1.11.2016Ekonomi
Ramazan kolileri raflarda yerini aldı

Ramazan kolileri raflarda yerini aldı

Marketler tarafından ramazan ayına özel hazırlanan gıda paketleri, tüketicilerin ihtiyaçlarına göre farklı içerik ve fiyat seçenekleriyle satışa sunuldu. Ramazan kolilerinin bu yılki fiyatı, 29,90 lira ile 99,99 lira arasında değişiyor.

29.05.2016Ekonomi
Makro Marketten Borsa İstanbul serüvenine ara kararı

Makro Market'ten 'Borsa İstanbul serüvenine ara' kararı

Borsa İstanbul’da hisseleri işlem gören Uyum Market’in hâkim hissedarı konumundaki Makro Market borsadan çıkıyor. KAP’a yapılan açıklamada, elinde Uyum hisseleri bulunan yatırımcıların için belirlenen süre ile ilgili bilgi verildi. Makro Market adına yapılan açıklamada "Borsa İstanbul serüvenimize ara verme karan almış bulunmaktayız" denildi.

28.04.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Migros’ta uyum tamam

Migros’un sahibi Anadolu Grubu, Kipa’dan sonra Uyum Marketleri’de alıyor. Uyum’da çalışanlara satın alma kararı bildirildi ve ihbar süresi başlatıldı. Migros ile Kipa birleşmesini ağustosa erteleyen grup, Uyum’un elindeki 60 marketle özellikle büyük sitelere girmiş olacak.

10.03.2018