EKSTRA
MENÜ

Fotokapan

Fotokapan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fotokapan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 208 Fotokapan haberi bulunmuştur.

Fotokapan Haberleri

Fotokapana yakalanan teröristin sarı eldiveninin sırrı çözüldü

Fotokapana yakalanan teröristin sarı eldiveninin sırrı çözüldü

Giresun'un Güce ilçesi kırsalında önceki gün öldürülen, biri PKK'nın sözde Karadeniz yapılanması sorumlusu, 2 teröristin üzerinden çıkan belgelerle bölgedeki 8 kişilik grup deşifre oldu. Güvenlik güçlerinin operasyonları sürerken, fotokapana yakalanan öldürülen teröristlerden birinin eline taktığı sarı eldivenin sırrı da çözüldü. Teröristlerin, bölgedeki fotokapanlara yakalanmamak için sık ağaçlar ve dikenli bitkilerle kaplı yollardan ilerlediği, ellerini dikenlerden korumak için de eldiven taktığı bildirildi.

2.06.2018Gündem
Uşakta ilk kez görüldü Fotokapanla aranıyor...

Uşak'ta ilk kez görüldü! Fotokapanla aranıyor...

Uşak'ın Banaz ilçesindeki ormanlık alanda ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kuruldu.

3.07.2018Gündem
Ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kuruldu

Ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kuruldu

Uşak'ın Banaz ilçesindeki ormanlık alanda ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kuruldu.

3.07.2018Haber
Antep fıstığı hırsızlarına fotokapanlı önlem

Antep fıstığı hırsızlarına fotokapanlı önlem

Gaziantep Ticaret Borsası, hasat döneminin başlamasıyla Antep fıstığı bahçelerinde yaşanabilecek olası hırsızlık olaylarının engellenmesine yönelik İl Jandarma Alay Komutanlığına fotokapan bağışında bulundu.

29.07.2018Ekonomi
Her yere bundan yerleştiriyorlar Köyü kurtlar bastı

Her yere bundan yerleştiriyorlar! 'Köyü kurtlar bastı'

Bartın'a bağlı 3 köyde, son 2 ayda 30 büyükbaş ve küçükbaş, kurtların saldırısına uğrarken, 20 hayvan telef oldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri, kurtları görüntülemek için köyün farklı noktalarına 4 fotokapan yerleştirdi.

16.08.2018Gündem
Bartında kurtlar köye indi

Bartın'da kurtlar köye indi

Bartın'a bağlı 3 köyde, son 2 ayda 30 büyükbaş ve küçükbaş, kurtların saldırısına uğrarken, 20 hayvan telef oldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri, kurtları görüntülemek için köyün farklı noktalarına 4 fotokapan yerleştirdi.

16.08.2018Haber
Gizemli vaşakların hüzünlü sırları

Gizemli vaşakların hüzünlü sırları

Merkezi Kars’ta bulunan KuzeyDoğa Derneği dünya çapında bir başarıya imza attı. Dernek iki yıl süren çalışmaların ardından bu yıl, dünyanın görülmesi en zor canlılarından dört vaşağa uydu vericisi taktı. Alınan sonuçlara göre, bu türün kaderinde hem umut hem de hüzün var.

22.09.2018Hürriyet Pazar
‘Boşa uğraşıyoruz, bitmiş durumdayız’

‘Boşa uğraşıyoruz, bitmiş durumdayız’

Aralıksız devam eden operasyonlarla köşeye sıkışan teröristlerin çaresizliği bir kez daha telsiz konuşmalarına yansıdı.

29.09.2018Gündem
Bir ili karıştırmıştı teyakkuza geçildi

Bir ili karıştırmıştı teyakkuza geçildi

Tokat'ın merkeze bağlı Batmantaş köyünde, "dev yılan" görüldüğü söylentileri bazı köylüleri tedirgin ederken Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından bölgeye fotokapan kurulduğu ancak yılana ait bir ize rastlanmadığı belirtildi.

1.10.2018Gündem
Tokatta köylüleri korkutan yılan hikayesi

Tokat'ta köylüleri korkutan 'yılan' hikayesi

Tokat'ın merkeze bağlı Batmantaş köyünde, "dev yılan" görüldüğü söylentileri bazı köylüleri tedirgin ederken Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından bölgeye fotokapan kurulduğu ancak yılana ait bir ize rastlanmadığı belirtildi.

1.10.2018Haber
Ankaradan özel birlikler geldi Her yerde o teröristler aranıyor

Ankara'dan özel birlikler geldi! Her yerde o teröristler aranıyor

ADIYAMAN’da kimlikleri belirlenen PKK’lı teröristler Zeynal Alakuş ile Özcan Bektaş’ın yakalanması için güvenlik güçlerince kırsalda operasyon başlatıldı. Teröristlerin, teknolojik cihazlarla arandığı belirtildi.

21.10.2018Gündem
Soylu: Türkiye içinde 750 PKK’lı var

Soylu: Türkiye içinde 750 PKK’lı var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında son dönemde terörle mücadele adına yapılan çalışmaları anlatırken geliştirilen son teknolojik yöntemlerle önemli gelişme kaydettiklerini söyledi.

5.11.2018Gündem
Yaşlı kadını öldüren ayı için ’vur’ emri verildi, hayvan bulunamadı, karar kaldırıldı

Yaşlı kadını öldüren ayı için ’vur’ emri verildi, hayvan bulunamadı, karar kaldırıldı

BOLU’da ormanlık alanda mantar toplayan Ayşe Yardımcı’yı (78) öldüren ayının vurulması yönünde emir çıkarıldı. Ancak ormanlık alanda ayıya rastlanmadığı için ’işlem’ gerçekleşmedi.

4.12.2018Gündem
Erzurumda yaşandı Bulduğu fotokapanı evine götürünce...

Erzurum'da yaşandı! Bulduğu fotokapanı evine götürünce...

ERZURUM Büyükşehir Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalışan Taner Akkuş, devlet büyüklerini korumak amacıyla havalimanı güzergahına yerleştirilen emniyete ait fotokapanlardan birini 'telefon' zannederek evine götürdü.

22.01.2019Gündem
Fotokapan nedir Hangi amaçla kullanılmaktadır

Fotokapan nedir? Hangi amaçla kullanılmaktadır?

Fotokapan, yaban hayatını gözlemlemek ve türlerin gelişimini kayıt altına almak amacıyla kullanılan bir görüntüleme sistemidir. Genellikle ormanlık alanlarda, dağlık bölgelerde ve sulak alanların yakınlarında kurulan fotokapanlar, araştırmacıların ve kamu kurumlarının araştırmalarına önemli bir boyut kazandırmaktadır. İşte, fotokapan hakkında bazı bilgiler

23.01.2019Gündem
Merakından aldığı fotokapan hırsızlık sayılmadı

Merakından aldığı fotokapan hırsızlık sayılmadı!

Erzurum'da devlet büyüklerini korumak amacıyla havalimanı güzergahına yerleştirilen emniyete ait fotokapanlardan birini 'telefon' zannederek alıp evine götürdüğü için 'hırsızlık' suçundan yargılanan temizlik işçisi Taner Akkuş (45) hakkında verilen beraat kararının gerekçesi açıklandı.  Akkuş'un fotokapanı merak üzerine aldığı vurgulanan gerekçeli kararda, cihazı herhangi bir yere satmayıp ve bozmaksızın emniyet görevlilerine teslim etmesinin hırsızlık amacı taşımadığını gösterdiği ifade edildi.

31.01.2019Gündem
Fotokapana yakalandılar

Fotokapana yakalandılar

Fotokapanla görüntülendiler...

11.03.2019Gündem
Dikkat Hayvanat bahçesinden kaçtı her yerde aranıyor...

Dikkat! Hayvanat bahçesinden kaçtı her yerde aranıyor...

Antalya Hayvanat Bahçesi'nden kaçan kurdun yakalanması için ormanlık alanlardaki fotokapan sayısı artırıldı.

3.04.2019Gündem
Antalya’da kaçan kurt her yerde aranıyor

Antalya’da kaçan kurt her yerde aranıyor!

Antalya Hayvanat Bahçesi'nden kaçan kurdun yakalanması için ormanlık alanlardaki fotokapan sayısı artırıldı

3.04.2019Gündem
Firari kurt ormanlık alanlarda aranıyor

"Firari kurt" ormanlık alanlarda aranıyor

Antalya Hayvanat Bahçesi'nden kaçan kurdun yakalanması için ormanlık alanlardaki fotokapan sayısı artırıldı.

3.04.2019Haber
Boluda doğal yaşamın güzelliği

Bolu'da doğal yaşamın güzelliği

Bolu Dağı'nda ormanlık bir alanda fotokapan ve videokapana yansıyan hayvanların görüntüleri doğal yaşamın güzelliğini gözler önüne serdi.Doğa Koruma ve Milli Parklar Bolu İl Müdürlüğü ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından doğal yaşamı inceleme projesi kapsamında Bolu Dağı'nda ormanlık alanlara fotokapan ve videokapanlar yerleştirildi. Fotokapan ve videokapana yansıyan görüntüler Bolu Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından paylaşıldı. Görüntülerde ayı, kurt, geyik, ceylan gibi hayvanların doğal yaşamları yer aldı. En dikkat çekici görüntü ise Anadolu vaşağı oldu. Görüntüler, Bolu'daki doğal yaşamın güzelliğini gözler önüne serdi.

8.04.2019Haber
Erzincanda ur kekliğinin varlığı fotokapanla kanıtlandı

Erzincan'da ur kekliğinin varlığı fotokapanla kanıtlandı

Erzincan'da yaban hayatı kurulan fotokapanlarla izlenip kaçak avcılığın da önüne geçiliyor. Erzincan’da varlığı şüpheli durumda olan ur kekliği fotokopanla görüntülendi.

18.04.2019Gündem
FETÖ şüphelileri fotokapana yakalandı

FETÖ şüphelileri "fotokapana" yakalandı

Edirne'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelisi 2 kişi, yurt dışına kaçma girişimindeyken fotokapan sayesinde yakalandı.

26.04.2019Gündem
Tuncelide 14 sığınak ve barınak imha edildi

Tunceli'de 14 sığınak ve barınak imha edildi

Tunceli'de jandarma timleri tarafından terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda belirlenen 14 sığınak ve barınak imha edildi. Öte yandan operasyonda 7 kilogram C-4 patlayıcı ile hazırlanmış 2 adet el yapımı patlayıcı ve aralarında fotokapan ile 2 adet televizyonun de yer aldığı çok miktarda malzeme ele geçirildi.

6.05.2019Gündem
2 bin 500 yıllık Likya kaya mezarını bu hale getirdiler Bu iş çığırından çıkmış durumda

2 bin 500 yıllık Likya kaya mezarını bu hale getirdiler! 'Bu iş çığırından çıkmış durumda'

Antalya'nın Kaş ilçesinde Likya dönemine ait 2 bin 500 yıllık kaya mezarının giriş bölümü kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce paramparça edildi. Tahribatı tespit eden arkeolog rehber Ümit Işın, "Bu tür mezarların içinde hazine bulunacağına inanmak sadece bir hayal ürünü olabilir. Ancak insanların hayal güçleri, büyük bir cehaletle tarihi yok ediyor. Bu iş çığırından çıkmış durumda. Defineciler bir dernek bile kurdu. Cezalar ise maalesef caydırıcı değil" dedi.

7.05.2019Gündem
Temel besin kaynakları küçülen vaşakların boyutları da küçüldü

Temel besin kaynakları küçülen vaşakların boyutları da küçüldü

Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki araştırmalarda, temel besin kaynakları karaca olan vaşakların, tavşan ve küçük kemirgenlerle beslenmeye başlayınca kendi vücut ölçülerinin de Avrupa'daki türlerine göre küçüldüğü anlaşıldı.

25.07.2019Teknoloji
Fotokapana takılan yaban hayat

Fotokapana takılan yaban hayat

ERZURUM'un Olur ilçesindeki Ormanağzı Mahallesi ormanlarına yerleştirilen 12 fotokapan adeta belgesellik görüntüler kaydetti. Sarıçam ormanlarındaki ağaçlara ve araziye yerleştirilen fotokapanlar, vaşak, ayı, kurt, domuz, tavşan, porsuk, gelincik gibi hayvanları görüntüledi. Doğu Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitü Müdürlüğü Olur İlçesine bağlı Ormanağzı Mahallesi'ndeki ormanlık alanda yaşayan yaban hayatını takip edebilmek için yaklaşık 3 ay önce fotokapan çalışması başlattı. Mahalleye ait sarıçam ağaçlarıyla dolu ormanlık alanda 12 ayrı noktaya konulan fotokapanlar, yaban hayatı görüntüledi. Adeta doğal hayvanat bahçesi konumunda olan ormanlık alanda vaşak, ayı, kurt, domuz, tavşan, porsuk, gelincik gibi hayvanların görüntüleri fotokapan kameralarına yakalandı.

6.08.2019Haber
İzmirdeki yangında bu sistem kullanıldı Anonstan sonra her şeyi bırakıp çıktık

İzmir'deki yangında bu sistem kullanıldı! 'Anonstan sonra her şeyi bırakıp çıktık'

İzmir’de devam eden orman yangınında teknolojiden de yararlanıldı. Kızılötesi ışınlarla helikoptere gelen sinyaller, karada çalışan ekiplere gönderilerek alevlere daha kısa sürede ulaşılması sağlandı. Öte yandan, ormanları yakanları tespit etmek için ormanların çeşitli yerlerine ‘Fotokapan’ yerleştirildi. Yangında evlerini ve bahçelerini kaybeden aileler ise büyük üzüntü yaşıyor. Evi ve meyve ağaçları küle dönen 63 yaşındaki Hasan Poyraz, ''20 yıllık emeğim 20 dakikada gitti. Jandarma anons yaptıktan sonra biz her şeyi bırakıp çıktık. Ömür gitti, ben artık burada yeşilliği göremem. Allah kimseye böyle bir acı göstermesin'' dedi.

20.08.2019Gündem
Mahalleli tedirgin oldu... Mezara fotokapan kuruldu

Mahalleli tedirgin oldu... Mezara fotokapan kuruldu

Bartın’ın Ulus ilçesinde ölümünün ardından mezarı iki kez kazılan adamın mezarına fotokapan kuruldu.

7.09.2019Gündem
Ayının açtığı iddia edilen mezara fotokapan kuruldu

Ayının açtığı iddia edilen mezara fotokapan kuruldu

Bartın'ın Ulus ilçesinde 40 gün önce hayatını kaybeden Niyazi Ak'ın (62), mezarı baş tarafından kazıldı. Mahalle sakinlerinin ayının açtığını iddia ettiği mezarlıkta inceleme yapan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, bölgeye fotokapan yerleştirdi.

7.09.2019Haber
PKKlı teröristlerin tuzakladığı patlayıcı infilak etti: 1 ölü

PKK'lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcı infilak etti: 1 ölü

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerce araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

22.09.2019Gündem
Fotokopanla kara ağaçkakan görüntülendi

Fotokopanla kara ağaçkakan görüntülendi

TEKİRDAĞ’ın Saray ilçesinde en büyük ağaçkakan cinsi olan kara ağaçkakan, fotokapanla görüntülendi.

19.11.2019Gündem
Define ararken fotokapana takıldılar

Define ararken fotokapana takıldılar

Amasya'da 1'inci derece arkeolojik SİT alanında dedektörle define arayan 3 kişi, fotokapanlarla tespit edildi. Jandarma ekiplerince gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 3 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

3.12.2019Gündem
Vaşaklar fotokapanla görüntülendi

Vaşaklar fotokapanla görüntülendi

BURDUR'da, yaban hayatının araştırılması ve kaçak avcılıkla mücadele kapsamında kurulan fotokapanlara, kedigiller familyasından yırtıcı bir memeli olan vaşaklar takıldı.

4.01.2020Gündem
Aramıza hoş geldiniz

Aramıza hoş geldiniz

Tek başına neredeyse bir kıtayı dolduracak kadar canlı çeşitliliğine sahip Anadolu’da 2019 çok bereketli geçti. Hacettepe Üniversitesi Biyoçeşitlilik Araştırma Laboratuvarları Koordinatörü Prof. Dr. Selim Sualp Çağlar’a göre geçen yıl canlı hazinemize 161 tür ilave oldu.

Yazar Sonuçları

Acaba komşulardan biri art niyetli Fahri Trafik Müfettişi mi?

Evin önüne park ettiğiniz araca “haksız yere” ceza yazılıyorsa...

23.12.2019

Acaba hangisi hangisi EGO piti piti

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı’na ileti gönderen bir okurumuz demiş ki:

30.12.2019

Dolmuş yönetmeliğine güncelleme geliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME), kent içi ve dış ilçelerdeki ticari taksilerle ilgili hazırladığı “Ticari Taksi Yönergesi”nin ardından...

13.01.2020